guess.who 2020 márc. 06. - 15:13:14 Előzmény napraforgó
(12008/18028)
"Majd megkéri, hogy Szláven kunyhója melletti ládából vegye ki a sárga táskát és hozza ki neki. "
Ez is mekkora baromság! Ahelyett, hogy ő maga, titokban bemenne azért a nem régesrég nem ott levő sárga táskáért, lebuktatja magát a lánya előtt és még őt is bevonja a mocskos kis üzelmeibe... Ha már tolvajt akar játszani, azért észben tarthatta volna azt a pár szabályt, hogy
- minél kevesebben tudjanak róla
- minél gyorsabban tudja le a "balhét".
De nem: Totya szólt, hogy balhé lesz... :D
guess.who 2020 márc. 06. - 15:10:20 Előzmény napraforgó
(12007/18028)
"jajj, hát ezt megint viccesnek szánták."
Tudom. De bár ne tudnám!

Olyanná kezd ez a sorozat (vagyis az írói) válni, mint az a bizonyos, enyhén (inkább erősen) spicces nagybácsi az esküvőkön, meg családi szülinapokon: folyamatosan erőlködik, hogy irtó vicceset mondjon, hogy ő legyen a társaság központja, a humorzsák, a poéngyáros - és közben mindenki nagyon unja a már az elmúlt húsz évben százszor is elsütött, nagyon lapos, humortalan tréfáit és élceit.
guess.who 2020 márc. 06. - 15:07:27 Előzmény napraforgó
(12006/18028)
No igen. Az utóbbi részben a vacsora felvezetése, előkészítése, hangulatfestése legalábbis eléggé azt vetíti előre, hogy valami totálisan lényegtelen apróságból Zsokkancs megint hatalmas kázust csinál (miközben Szláven rendes taggá választását ő maga is szó nélkül megszavazta).
Meg aztán: ha most kibékülnének és minden rendben lenne, akkor az Egylet értelmetlen és haszontalan torzsalkodásaival nem lehetne még sok-sok részt megtölteni... :D
guess.who 2020 márc. 06. - 15:04:34 Előzmény napraforgó
(12005/18028)
"Legalább mondhatták volna, vagy legalább ráfoghatták volna,"
Ha odafigyeltek volna, ha emlékeztek volna... csak az a volna ne volna! :)
7/10
Rojita 2020 márc. 06. - 14:52:11 7/10 Előzmény napraforgó
(12004/18028)
Stefi feltűnően érdeklődik, h megkapta-e már a pénzt az egylet. Neki már kész terve van, h az egylet pénze hogyan kerülhetne át az ő számlájára.
4/10
napraforgó 2020 márc. 06. - 11:14:19 4/10
(12003/18028)
Bejött az egyik tippem. Kiváncsi voltam, hogy Stefi, Dia, vagy Szláven lesz-e a hatodik egyleti tag , és hát Szláven lett az. Ami szerintem jó választás, ő valóban pártatlan lesz és nyilván mindig úgy fog szavazni, ahogy a köz java megkivánja. És van annyi tekintélye is, hogy szétválassza a civakodókat.
Sajnos most megint párosan vannak, ami azt jelenti, hogy akár szavazategyenlőség is létrejöhet. Kérdés, hogy mint mond erről az egylet alapszabálya.
kék szem 2020 márc. 06. - 07:31:33 Előzmény janderka
(12002/18028)
"Csak lebuktál. Ennyi." Vedd úgy, hogy kinevettelek!
kék szem 2020 márc. 06. - 07:30:21 Előzmény napraforgó
(12001/18028)
"És a drónos esetnél..." Szláven haragosan kereste ládájában a drónt, a sárga hátiságot kivette, belenézett, de nem foglalkozott vele, hogy az üres. Ledobta a földre, túrt tovább a ládájában.
4/10
napraforgó 2020 márc. 06. - 04:10:58 4/10 Előzmény Rojita
(12000/18028)
Igen, a panzióbeli szoba után Renátóék szekrénye, majd Szláven ládája. Arra emlékszem hogy Szláven egyszer szólt Olgának, hogy most már jó lenne, ha elvinné. És a drrónos esetnél én nem is láttam a ládában, de ezek szerint csak jó mélyen volt.
1/10
janderka 2020 márc. 05. - 23:14:17 1/10 Előzmény kék szem
(11999/18028)
Dehogy. Csak lebuktál. Ennyi.
kék szem 2020 márc. 05. - 22:21:31 Előzmény janderka
(11998/18028)
Örülök! Sikerült felbosszantani?
7/10
Rojita 2020 márc. 05. - 21:59:07 7/10 Előzmény napraforgó
(11997/18028)
Már megint olyan régen ejtették ezt a hátizsákos szálat... Hogy volt ez? Addig rémlik, h Olgáé volt a szobájában, a panzióban, majd Renátóéknál is a szekrényben tartotta. Aztán, h került Szlávenhez?
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 21:49:03 4/10 Előzmény Rojita
(11996/18028)
Én is azt hittem, hogy csak négyen lesznek, de komlett egyleti gyűlést szerveztek.
7/10
Rojita 2020 márc. 05. - 21:38:36 7/10 Előzmény napraforgó
(11995/18028)
Azt hittem, h viccelnek azzal a sült odalassal. Hat embernek az a kistepsinyi, tiszta csont oldalast?
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 21:27:52 4/10
(11994/18028)
46. rész
Tibi kora reggel nyavalyog, hogy fáj a feje, de Vali nem ad neki gyógyszert, most vett be. Minek kezdett ki az erősebbel? Tibi szerint Vili nem erősebb, csak sunyin vágott neki oda.
Kristóf elmeséli Tominak, hogy Vili tegnap kiütötte Tibit. Tomi Franciról áradozik, Kristóf megpróbálja elmesélni a tegnapi esetet. Előbb köntörfalaz, de végül csak kiböki, hogy Lucát elrabolták. Tomi fel van háborodva, mi lesz, ha ezt Franciska megtudja? De nem kell megtudnia, a kislány észre sem vette, hogy ő el van rabolva, egész délután két kisfiúval játszott, aztán meg Szláven segitségével megtaalálták és hazahozták. a gyerek végig élvezte az egészet.
Vili Icukával társalog - Icukának nevezi! és meg van elégedve a felmosással. Vili elmeséli az önvédelmi tanfolyamon történteket virágnyelven. Icuka szokás szerint mindent félreért.Jön Mónika, Vili közli, megérti a nőt, hogy távoltartási végzést kért a bátyja ellen. Elmondja, hogy Tibi lehetetlenül viselkedett tegnap, demoralizálta a tanfolyanm résztvevőit, igy végül kénytelen volt lecsapni.
Subicz megörül, hogy visszahozták a kocsiját és ráadásul kitakaritva. Az öröm után felháborodik, ki merészelte ezt tenni? Icuka átadja Szláven köszönőlevelét, mely szerint Suvick kölcsönadta neki az autóját. Mónika szerint jobb, ha aaz autólopást Vili tisztázza.
Jolika finom reggelit visz Szlávennek és elmondja, szerinte nem Lucát, hanem Marlenkát akarták elrabolni. A kislányt nem szabad kiengedni a faluból. iskolába se járjon, majd Jolika tanitja otthon.
Olga szépitkezik, jön Terike, akit megkér, senkinek ne mondja, hogy ő itt van.
A kocsmában a férfiak a tegnapi önvédelmi tanfolyamot tárgyalják, meg azt, hogy Tibit hogy leütötte Vili.
Sándor jön Anikóhoz és rá akarja beszélni, hogy menjenek át Misiékhez vacsorázni. Anikó nem tartja jó ötletnek, Zsóka egy kigyó.
Attila biliárdozik, Mahics nézi. Bogdán hivja, egy képet akar a kislányról. Igor el akarja mondani, nincs nála a gyerek, de Bogdán nem hagyja szóhoz jutni, bontja a vonalat. Mahics felesége szerencsére csinált fotót a kislányról, azt küldi el. Bogdán irtó dühös, ez a gyerek nem az a gyerek. Dühösen mondja, vége az együttműködésüknek.
Zsóka valami sütit tesz be a sütőbe és közben morog, minek kellett áthivnia Sándorékat. Misi füzi, nem jó ez az ellenségeskedés. Beszéljenek baráti módon az egylet ügyeirről. Csináljanak egy jó cupákos oldalast hagymás krumplival.
Vili Szlávent keresi, Jolika barátságtalanul fogadja. Vili az autólopást akarja tisztázni, de Jolika elküldi.
Mahics és Attila veszekszik, elszúrták Bogdánnal a ügyüket. Mahics rájön, hogy Attila köpte el a nagydarab fickónak az ő cimét. attila mentegetőzik, különben megölték volna. majd ő is támad, igazán megkérdezhette volna a kislány nevét, mielőtt elrabolja.
Szláven és Dia a fodrászatban huzakodnak, Dia még igazgatni akarja Szláven haját, de a férfi már menni akar. Szerencsére jön Kristóf egy kis igazitásra, igy Szláven elszbadul.
Zsóka Misi elé tolja a sült oldalast, aki ezért megcsókolja, annyira jól néz ki a pecsenye.
Tibi nyafog, kettőt lát Valiból, majd megint kombinálni kezd. Aki kapcsolatba kerül velük, azzal valami baj történik. Marosi, vagy Jenő van a dolog mögött!
Margit és Lujzi elmegy Terikéhez, aki nem engedi be őket. A két jóasszony elmesélné az önvédelmi tanfolyamot, de meghallják , hogy valaki motoz benn. Meg akarják nézni, ki az, de Terike elküldi őket.
Vili a postán keresi meg Szlávent és számonkéri rajta az autó eltulajdonitását. Szláven azzal védekezik, hogy egy gyerek élete és biztonsága forgott veszélyben. Vili értékeli az egyenességét, majd megdicséri és megkérdi, hogy volt-e katona. Ilyen emberek kellenek Ökörapáti megvédéséhez!.
Dani is megérkezik a rendkivüli egyleti gyűlésre. Zsóka a szemére hányja, hogy ő is ellene szavazott legutóbb. Dani szerint jobb ha aaz apja az elnök, az anyja úgyis úgy irányitja, ahogy akarja.
Suvick kérdi a visszatérő Vilit, hogy elintézte-e a gépkocsitolvajt, feljelentette-e, De Vili határozottan kijelenti, hogy Szláven cselekménye érthető és indokolt volt, a helyében ő is igy járt volna el. Szerinte ilyen emberek kellenének a panzió megvédéséhez. Subicz és Mónika határozottan tiltakoznak, itt az a postás nem lesz polgárőr!
Megérkezik Sándor és Anikó a vacsorára, a két nő kis szócsatát viv, de Misi beljebb invitálja őket. Megérkezik Szláven is, és Dani megköszöni neki, hogy a múltkor megmentette a házát és az emberei életét. Ennek örömére koccintanak és felveszik Szlávent teljes jogú tagnak az egyletbe. (sajna nem láttam, hogy Zsóka megszavazta-e, mert épp irtam)
Olga feketébe öltözik, a hajára is sálat borit és elmegy Jolika házához és bekopog az ablakon. Marlenka meglátja és kiszalad hozzá. Olga megkéri, hogy senkinek ne mondja meg, hogy itt van, ő majd titokban fog vigyázni rá. Majd megkéri, hogy Szláven kunyhója melletti ládából vegye ki a sárgaa táskát és hozza ki neki.
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 20:44:13 4/10 Előzmény guess.who
(11993/18028)
jajj, hát ezt megint viccesnek szánták.
A magyar valóság, van egy beosztott éés három főnök dirigálja.
És a polgárőr boyok is humor akart lenni.
Ez megint olyan agyament ötlet, mint a keritsük körbe a falut.
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 20:40:35 4/10
(11992/18028)
Na ez megint szép vacsora lesz. Sem Zsóka nem akarja látni Anikót, sem Anikó Zsókát, a két hülye férfi erölteti mindenáron a baráti vacsorát. Tuti, hogy csúnyán összevesznek megint. :):)
1/10
janderka 2020 márc. 05. - 20:14:05 1/10 Előzmény kék szem
(11991/18028)
Jaj kékszem, itt buktattad le magad! Kit érdekel, hogy én ki vagy mi vagyok, meg hogy miben vagyok jobb, mint... Itt egy termékről (egy elég gyenge termékről) és annak hús-vér előállítóiról (szakmaiatlan férc-szabászokról) beszélgetünk. Ha tetszik ez odakint Budakeszin, ha nem. :) Lehet, érdemesebb lenne javítani a nívón - mint a rendbehozott Mintaapáknál tették a kollégák. És akkor tán még a megítélés is javulna. No, de addig?! Csitu van papa! - hogy Tompika szavaival éljek. :)
7/10
Rojita 2020 márc. 05. - 20:06:50 7/10 Előzmény guess.who
(11990/18028)
Csodálkoztam is, h miért nem találok róla fényképet, amikor már annyi mindenben játszott
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 19:32:08 4/10 Előzmény guess.who
(11989/18028)
Ó, a legszebb öröm a káröröm. Szerintem a nézők nagy többsége élvezné az olyan és hasonló eseteket, mint Tibi mostani tarkóncsapása.