guess.who 2020 dec. 24. - 08:46:50 Előzmény luci87
(17270/18030)
Azért van rá egy fogadásom, hogy TTibi utolsó részes "döntésében" irtó nagy szerepe volt annak, hogy a nézők jó részének elege volt abból, hogy Tibi Valit mindig megalázza és bunkó vele, miközben Vali zokszó nélkül tűr és megtesz mindent a férjéért.

De ahogy korábban is írtam: tökéletesen hiteltelen, hogy egy ennyire pénzéhes, önhitt, mindig csak magáról beszélő és magára gondoló, a saját érdekeit néző Tibi hirtelen önzetlen legyen és elismerje a feleségét annyira, hogy a komplett "örökséget" felajánlja neki, lényegében "szabad felhasználásra". Marhaság. Főleg úgy, hogy még egy-két résszel (azaz egy-két nappal) korábban is az a bunkó volt, mindenféle változás nélkül, akit egy évig láthattunk minden nap.
4/10
luci87 2020 dec. 24. - 08:26:43 4/10 Előzmény napraforgó
(17269/18030)
És Vali???Nekem ő nagyon szimpatikus volt!!Rokonnak elfogadnám,meg Misit is!
guess.who 2020 dec. 24. - 08:25:48 Előzmény napraforgó
(17268/18030)
Nyilván nem hiszem el, de már mindent és mindennek az ellenkezőjét állította valamelyik szereplő.
A problémám az, hogy ezeket az aspektusokat (ahogy a hamis személyit) sem magyarázták el, nem kaptunk rá megoldásokat, továbbra is lógnak a levegőben.

Kata amúgy a végére teljesen szimpatikus lett. Az eltűnése (pontosabban az, hogy lemondott az örökségről) megmutatta, hogy alapvetően nem egy pénzéhes aranyásó, ő Danit tényleg szerette (csak elbaltázták azzal, hogy mindketten hagyták, hogy külsős emberek belerondítsanak a kapcsolatukba, Robitól kezdve, Stefin át Zsókáig) - úgyhogy logikus volt, hogy a végén mégis összehozzák őket. És ha megnézed, akkor a visszatérése után már teljesen lehiggadt, nem volt szemforgatás, nem volt ugrándozás stb.
Meg nem voltak szűk nadrágok és lovaglócsizmák sem, amit én picit sajnálok. :)


Ami viszont irtóra zavaró volt: a végén a tömegjelenet.
Ahol ugye megjelenik az egy éve nem látott, halottnak hitt Kálmán és a húsz éve nem látott, szintén halottnak hitt Zsuzsánna - és a falubeliek csak állnak ott a partvonalon, TTibi és a bé család is vigyázzállásban várja végig türelmesen a hosszú percekig tartó monológjaikat, és csak utána mennek oda hozzájuk igen visszafogottan örvendezni.
Márpedig a családon kívül konkrét pénzben is NAGYON sokat köszönhet Kálmánnak Zsóka és Misi vagy éppen Szláven.

Ja, Tomika "Gál Dániel vagyok" bemutatkozásához még annyit: előtte csókolomozta a nagyiját. A saját anyjának anyját. A múlt században ez hihető lett volna, egy mai, huszonéves, kifejezetten szabályszegő gyerektől kissé mókás.
guess.who 2020 dec. 24. - 08:10:33 Előzmény Kuttyánszki
(17267/18030)
"Marci kilátásba helyezte az előző részben,hogy nem akar tovább hazugságban, bujkálásban élni."

És egyben ünnepeltek is: most ígérte meg ezt ugyanígy, ugyanilyen dramatizálva Dzsittának tizennyolcadik alkalommal.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 04:59:29 4/10
(17266/18030)
HB asszony szerint a 2 év alatt a Szappanosok családtagok lettek a nézőknél. Hát az isten mentsen meg engem az ilyen családtagoktól!. egyik sem volt szimpatikus.
Tibi egy bunkó paraszt, mónika egy sznob nagysasszony, Kristóf még csak-csak, de aa totál határozatlaan Kat, aki imád a férfiak deerekára ugrálni, felváltva hol egyikre, hol másikra, na ő sem kell, a bűnöző hajlamú, túlkoros kamasz Tomika meg a hátamra púpnak se kéne.

A nagysasszony egyetlen szimpatikus szereplőt sem volt képes beleirni a sorozatába.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 04:54:10 4/10 Előzmény guess.who
(17265/18030)
Csak nem hiszed el, hogy Kálmán és Gitta valóban összeházasodtak?
Nem láttunk házassági anyakönyvi kivonatot. Ez a házasság pont annyira igaz, mint Kálmán és Zsuzsanna halála. Vagyis sehogy. Mondani meg lehet akármit. Gitta már a hamis személyivel megkezdte az okirathamisitást, a hamis halotti bizonyitvány csak hab a tortán.
És mivel nem volt házasság, igy nem kellet elválni sem, sőt, nincs bigámia sem.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 04:43:55 4/10
(17264/18030)
A Keresztanyu hosszabb játékidejű, 42 perc helyett 50 perces lesz.
Ez azért lesz igy, mert a nézők igényelték, szeretnének hosszabb ideig nézni egy-egy részt.
Hát én nem, nekem elég lenne 30-35 perc, mert abba nem tehetnek be csak egy reklámblokkot, az 50 percben meg lesz vagy 2-3., ami katasztrófális. Emiatt egy-egy rész ténylegesen kb. másfél órás lesz. Rémes.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 dec. 24. - 04:36:05 4/10
(17263/18030)
A Keresztanyu alapja egy horvát formátum, ott az alapsztori egy, a bosnyák-horvát határon játszódó csempésztörténet, ahol szintén egy idős nő a maffia vezetője. Ezt vettük át....

Vagyis ez sem egészen saját kútfőből jött.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 04:32:40 4/10
(17262/18030)
Jól éreztem én, amit most HB is megerősitett a cikkében:
"A tavaszi karantén miatt át kellett írni a forgatókönyv harmadát, miután láttuk, hogy nem fogjuk tudni már leforgatni a megmaradt anyagot a téli évadon belül. Rengeteg külső jelenetet át kellett írni emiatt belsőbe."

Hát ezért lett a beigért 80 rész helyett csak 67 részes a 4, évad.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 04:23:25 4/10 Előzmény amira_daaa
(17261/18030)
HB asszony nem tudja, hogy a község és a falu szinonima?
Van gazdagabb falu és van szegényebb. A gazdagabb falut nem hivják feltétlenül községnek.
A község a falu hivatalos megnevezése, közigazgatási egység, a falu pedig a hagyományos, hétköznapi megnevezése.
7/10
Rojita 2020 dec. 24. - 00:54:02 7/10
(17260/18030)
Az utolsó 2 rész eseményei lóhalálában vágták át a célszalagot, ahhoz képest, h voltak itt hetek, hónapok, h a cselekmény szálai a szélrózsa minden irányába szétfutottak, de valahogy sehová se érkeztek meg.
Azt hiszem, egyetértünk, h a 2. rész volt a mélypont. A korábban pergő, krimibe átfolyt családi mese akkor zuhant át egy rossz népszínmű-utánzatba. Hetekig nem volt más cselekmény, csak Tibi üvöltözött, dézsából leskelődött, féltékenykedett és megint üvöltözött. Nem értettük, csodálkoztunk.
A forgatókönyv nem tudta visszaadni azokat a várható eseményeket, amit az adott helyzet, - egy fővárosi család milyen hétköznapi, falusi problémákkal szembesülhetett volna minden nap. Ház környéki bajok állatokkal, kerttel, szomszédokkal. Kaptunk olykor ízelítőt ezekből, de napi szinten nyilván nem tudtak mindig állatokkal forgatni, kemény földművelést, favágásokat felvenni. (Még egy macskakölyköt se tudtak a forgatásba bevonni. )
A családtagok jellemfejlődése egyedül Kristófnál volt látványos. Felhagyott a szerencsejátékkal, be tudott illeszkedni a hétköznapokba. Mónika, sztem azért maradt lent, mert lehetőséget látott egy polg. mesteri állás megszerzésével felfelé lépni, akár majd politikai szerepvállalással is. A fiatalok, Kata és Tamás nem fejlődtek semmit. Mindketten követik szerelmüket, így talán erősek lesznek az élet megpróbáltatásaiban.
Tibi karaktere a legfurcsább. A tipikus naplopó here. Végig semmit se csinált, de mindent és mindenkit ócsárolt bunkó módon. Az a férfi, a női nézőkkel egyetértve, aki ha az utolsó ffi lenne a Földön, akkor is elfutnék tőle. A végkifejletbeli döntése duplán meglepő, hiszen előtte levő nap még arról monologizált, h végre, holnap már hazamehet Pestre. Döntésében, a szép cizellált beszédébe beleszőttem volna, h azért marad falun, h"továbbra is testvérei és szülei közelében lehessen "és (legyenek bölcsességeinek állandó hallgatói továbbra is.)
Igen, ahogy más is rámutatott, Jolika többet érdemelt volna a jövőtől. Még fogadott unokái is elhagyják.

Szláven karaktere volt a legfurcsább. Rögtön az első részben egy szuperhőst faragtak belőle, a másodikban egy bűnözővé degradálták. Aztán hol elfelejtették, hol misztifikálták a múltját, sőt, még az utolsó 2-3 filmben is lebegtették a szerepét. "Önök tudják ki vagyok én" - mondta a faluban a Bogdán elleni utolsó bevetése előtt. Mi még mindig nem tudtuk pontosan. Részemről, az állandó őrző-védő szerepe miatt, az utolsó jelenetéig vártam, h beépített titkosrendőrként is bemutatkozik.

2019 januárjában indult a sorozat, egy hét híján, két év telt el. Megszoktuk, néhányukat megszerettük.
Rengeteg képtelenség, hihetetlenség történt a családdal, de méltányoljuk, h vidámságra törekedtek a szürke, komor jelenünkben. A színészek pedig tökéletesek voltak. Mindenki el tudta hitetni velünk a legeszementebb karaktert is.

Hajrá RTL! Reméljük a hasonló, vagy még jobb sorozatot.

Az RTLMost vetítés előtti filmnézés lehetősége egy rossz kezdeményezés. A túlzott közlési-vágyban szenvedők elspolerezik a port.hu-t.

Akkor, viszontlátásra a Keresztanyuban.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 24. - 00:33:40 9/10
(17259/18030)
https://24.hu/kultura/2020/12/23/hamori-barbara-draga-orokosok-keresztanyu-showrunner-mi-kis-falunk-rtl-klub-interju/

KERESZTANYU
Keresztanyu alapja egy horvát formátum, ott az alapsztori egy, a bosnyák-horvát határon játszódó csempésztörténet, ahol szintén egy idős nő a maffia vezetője. Ezt vettük át, de minden más karakter és a sztori is saját fejlesztésű. Ez már nem falusi közegben játszódik, mint a Drága örökösök, hanem egy kis községben, jómódúbb emberekkel, de ez a házakon is látszik, amiknek már nem paraszti jellege van, mint a

azt hiszem bele is nézek a horvát eredeti sorozatba :D
3/10
Kuttyánszki 2020 dec. 23. - 23:25:12 3/10 Előzmény amira_daaa
(17258/18030)
" Amugy mi lett Marosival? Meg Algával? Meg Szláven kislányával is."
Marosi viszi tovább az irodáját és Marci kilátásba helyezte az előző részben,hogy nem akar tovább hazugságban, bujkálásban élni.
Szláven lánya Marlenka : Sándor házában fog lakni ,ahogy elhangzott: a nagy házban Szláven, Dia és Marlenka, S. pedig Anikóhoz költözik. Olga lelépett, Szláven neveli tovább a kislányt.

A Keresztanyuban találkozunk, remélem mindenkivel! :)
9/10
amira_daaa 2020 dec. 23. - 23:12:17 9/10 Előzmény Kuttyánszki
(17257/18030)
Boldog Karácsonyt, majd nem jössz át Keresztanyuzni :D
9/10
amira_daaa 2020 dec. 23. - 23:11:31 9/10
(17256/18030)
Azt gondolom az évadzárorol, hogy nem lepett meg a végkifejlet, ( a horvát verzio lényege is az volt hogy a család nyertesei lent maradtak a faluban, igaz ott ténlyeg meghalt az öreg. De az hogy mindenki lent akar maradni Ökörfoson az azért érdekes volt. ( Horvát verzioban több gyerek született é sott egy-két szereplő el is ment)

Volt olyan karakter, akinek nem rendeződőtt a sorsa és nem is tudtuk meg, hogy mi lett vele. ( Attila például) Steffi is jol eltünt és csak az esküvőn láttuk utoljára.

Nekem eléggé szivet melengető volt hogy Mónika találkozhatott az igazi apukájával igy Gorán sem ment üres kézzel „haza“ egy mi lett később vagy 10 év mulva verzioval kibékültem volna.

Alapvetően a végével meg vagyok elégedve a sorozatnak. Hogy karakterfejlődés-e a szereplők utolsó végső döntése ( hogy maradnak-e vidéken) inkább egy mentőövnek érzem, mint normális döntésnek. Az életben nyilván a távolság miatt érzik azt hogy inkább maradnak Pesten vagy mennek vidékre. A realitás talaján vizsgálva pedig jobb dolga lenne Launak is inkább Pesten mint lent. Amugy mi lett Marosival? Meg Algával? Meg Szláven kislányával is.

Mindamelett nekem erőltetett volt nagyon Zsuzsanna felbukkanása, Nagyon ellenszenves volt és kábé visszatérve mint akar vinni és ujra hozni.

Tomika ugye bei s dobta hogy ő Gál Dániel :D lehet hogy poén volt és benne hagyták de kábé a komolyságát mutatja. Azért itt nem egy eltünésről volt szo, hanem arrol hogy az apukájuk meghalt és az anyukájuk is. Ez volt inkább erős, hogy ezzel játszanak. Ezzel játszottak.

Szerintem H.Barbi jol becsicskásitotta a szereplőket és megmutatta, hogy ha bezárják őket teljesen más döntéseket is tudnak hozni és totálisan lehet őket irányitani. Például itt egy apa által. TT végig el akart jönni és számolta a napokat. Mehettek volna Pestre is hogy ott csinálják meg a tuti cukrászdát.

Igy kaptunk egy család tartson össze üzenetű végkifejletet a sorozat végére. Nekem valami hiányzott még az egészből.

Bár a Mónika Gorán jelenet nagyon aranyos volt benne.

Köszönöm az itteni kommenttársak figyelmét meg hogy olvastatok :D Áldott Karácsonyt Kivánok azoknak akik ünneplik, Vigyázzatok magatokra. Én átköltözök a Keresztanyus részre mert kiváncsi leszek hogy ott mit lehet egy kábé hasonlo sztoribol kihozni. Ki mit és hogyan tud játszmázni. Szoval vigyázzatok magatokra, és szép estét!


De ami mége nagyon tetszett az a pertus rész Suviczkkal, ott elhiszem hogy "családra lelt Mónika" főleg a Icukával:D ZSóóóka is ugy ropta hogy megirigyelhettük. Renike meg megint lehivta a jóistent.

Zsuzsanna nem kellett volna oda én inkább Jodival hoztam volna össze Kálmát ő jobban megérdemelte.
3/10
Kuttyánszki 2020 dec. 23. - 22:57:09 3/10
(17255/18030)
Ahhoz képest, amilyen kergeség volt néha ez az egy év, az utolsó részek nagyon jól voltak elkészítve, kifejezetten tetszett és tényleg el lettek varrva a szálak.
Minden jó, ha a vége jó :)

Mondjuk, kicsit sántikál az, hogy egy ígéretes pálya előtt álló ügyvédnő , Laura, a lehetőségek hazájából,a fővárosból ide, Ökörapátiba ássa el magát. ... Hm..

Olga az új pasijával Tamással Németországba szökött, otthagyva a lányát. Vagy lekapcsolták őket is később, ez már nem fontos,ahogy az sem, hogy Stefi és Lali hol fognak lakni ha hazatérnek. Lehet,hogy haza sem jönnek, letelepednek valahol külhonban .
Valamicske hadd maradjon a nézői fantáziának is. ;)
Szavamra, hiányozni fog ez a kerge banda,pedig nem is néztem rendszeresen. XD

Boldog, jó gészségben eltöltött ünnepeket kívánok mindenkinek!

8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 23. - 22:36:20 8/10
(17254/18030)
Nekem annyira tetszett az utolsó rész, megható is volt, mulatságos is. Holnap én is kifejtem bővebben.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 23. - 21:34:53 9/10 Előzmény janderka
(17253/18030)
Jo Bejglizést és Boldog Karácsonyt és köszi a jokivánságokat.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 23. - 21:27:17 9/10 Előzmény napraforgó
(17252/18030)
Gondoltam, hogy nem fog tetszeni, már elég jol ismerlek, majd irok én is véleményt arro hogy mi tetszett és mi nem. sok mindenben igazad van mint mindig.
guess.who 2020 dec. 23. - 21:26:10 Előzmény napraforgó
(17251/18030)
Nem vacakoltak sokat, Wordbe bepötyögte Bé asszony két perc alatt, osztjó'van.

Amúgy amikor átadta az öreg a borítékot, látszik egy villanásra, hogy már fel volt bontva... :D