8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 23:29:59 8/10 Előzmény guess.who
(17310/18030)
Igen, Tibi pálfordulása a lehető leghiteltelenebb. Még Hülyegyerektomikáé is hihetőbb, hiszen tervezni lehet, a megvalósítás már más kérdés. De Tibi megváltozik pár perc alatt? Ez akkor ba.omság, mintha ott lett volna a bulin Stefi és sírva, könnyek között borulnak egymás nyakába Katával. Még akkor is, ha az utolsó előtti részben megbeszélik, hogy sajnálják a történteket. Ha ezekbe belegondolok, akkor tényleg nem tudom, hogy miért is tartok, tartottam ki a sorozat mellett? De inkább nem gondolok bele, mert sokminden kárpótol a sorozatban. :))
Ja igen, Hülyegyerektomika bemutatkozása Gál Dánielként lehet, hogy véletlenül benne maradt, mint a végén a bakiparádé között Stefi Sanyi bának hívta Misit, szóval, a készítők biztosan jó poénnak tartották és benne hagyták a jelenetet. Vagy egyszerűen észre sem vették. Ez is lehet...
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 23:23:38 8/10 Előzmény grizlee13
(17309/18030)
Szerintem sem tudtak a fogadásról, viszont közvetve, de csak a fogadás miatt került bajba Marlenka.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 20:21:32 8/10 Előzmény guess.who
(17308/18030)
Igen, Dorothy vhogy Babapusztáról elhozta a csodaikont, amit Jolika mutogatott Bogdánnak korábban. Aztán az igazit lemásoltatta 5 perc alatt és odaadta a hamisítványt Gorannak, ő pedig Valinak. Majd Dorothy az igazit Bogdánnak vitte el, amit ő ott hagyott Babapusztán, amiről mondták az utolsó részben, hogy ott van Bogdánnál. Én így emlékszem, de javíts ki, ha nem így van!
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 20:17:50 8/10 Előzmény Heatseeker
(17307/18030)
Ez az, hogy a faházban volt vmi eldugott kincs, István atya erről beszélt. De nem Dorothynak, hanem az utolsó előtti részben, azt hiszem. Hogy már a kincsek nincsenek ott. Annyi belekötni való van ebbe a sorozatba, hogy nem bírjuk abba hagyni. Miközben annyi humor is volt benne. Fura, hogy sikerült egy ilyen sorozatot összehozni, ennyi jó mindennel, közben meg ugyanennyi trehánysággal...
1/10
janderka 2020 dec. 24. - 17:58:03 1/10 Előzmény napraforgó
(17306/18030)
"Jó, Vali cukrászdáját, de amilyen drágák a sütemények a falun belül nem lesz rá komoly kereslet."

Nem beszélve arról, hogy - mint tudvalevő - a korábbi kocsmacukrászdájuk is becsődölt. De legalábbis egy "éveada" sem híre se hamva nem volt már, mióta Dzsennike átcuccolt recepciósnak Vilmos alá.
Szóval ez is csak egy orbitális egy baromság a sok(k) közül.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 17:51:44 4/10
(17305/18030)
Tibi is imádta a taxizást, Ökörapátiban me nem csinált semmit, de az égadta világon semmit, csak Valit csesztette.
A falusiakkal nem volt semmiféle kapcsolata. néha Jolikával vitatkozott, piszkálta az öregasszonyt, máskor meg a Sztojka családot ugráltatta, de ők nem is laktak a faluban. Nem értem ő mi a fenét tervez csinálni Ökörapátiban a pénzzel. Jó, Vali cukrászdáját, de amilyen drágák a sütemények a falun belül nem lesz rá komoly kereslet.

Egyedül Kristófnak volt valamiféle kapcsolata a falusiakkal, mert azért mindenki járt vásárolni a kisboltba. Nála meg Laura leköltözése hiteltelen, egy okos, szép nő, nem logikus, hogy felad mindent és elássa magát az isten háta mögött.

Szóval ez a hirtelen mindenki a faluban akar maradni akkora gagyi befejezés, hiteltelen és hihetetlen is.
guess.who 2020 dec. 24. - 17:47:02
(17304/18030)
És amiről mindenki elfeledkezett: Alga hátizsáknyi Eurója... Hová tűnt? Mert senkit nem láttunk, hogy hirtelen meggazdagodott vagy költekezni kezdett volna.
guess.who 2020 dec. 24. - 17:44:56 Előzmény janderka
(17303/18030)
Ugye? És elintézte Kálmán két mondattal, Jolán meg még csak meg sem akadt ezen: tudomásul vette és eloldalgott csendben...
guess.who 2020 dec. 24. - 17:42:00 Előzmény Pünkösdi Kató
(17302/18030)
De Dorotty eleve a hamisítványt vitte neki el: amikor Gorán mondta neki, hogy hozza el a babapusztai templomból, akkor még nyafogott is, hogy ilyen rövid idő alatt nem járja meg az utat oda-vissza, és valahol utána el is kottyantotta, hogy a hamisat adta át.
guess.who 2020 dec. 24. - 17:37:12 Előzmény Pünkösdi Kató
(17301/18030)
Ez engem is meglepett. Szerintem legfeljebb húsz résszel ezelőtt volt, amikor kidobta Szlávent, kifejezetten csúnyán viselkedett vele (annak ellenére, hogy neki nem volt köze hozzá, csak a FELNŐTT lányával volt együtt!), és akkor most előadta, hogy jajjdeszereti?! Hát eléggé hülyén nézett ez így ki.
3/10
Heatseeker 2020 dec. 24. - 17:36:44 3/10
(17300/18030)
Ez a ,,Zsuzsannában fogadás" is érdekes, egyben lealázó. Mert ha egyik gyerek és unoka sem marad Apátiban, akkor Goran joggal mondhatná, hogy csak a pénz miatt bírták ki az egy évet, aztán usgyi (bár nem világos, ha a fogadás tárgya az 1 év volt, akkor Goran mért talál ki az utolsó órákban új szabályokat? Vagy ezt az elején nem tisztázták.) És ebben az esetben mi lett volna? Kálmán azt mondja Zsuzsának: bocs, vesztettem, menj vissza Goranhoz? (Akkor inkább Szilvia, mint Zsuzsa, ha lehet választani.) Tehát ez kilőve! Ott vannak a kincsek, a 3 legértékesebb, hivatalosan visszaadták a szerbeknek. Megőrzésre? Vagy mégis hogy? Odaadjuk, de ha kell, akkor majd visszakérjük? Mókás... Tehát akkor mit is nyert volna Goran, ha Tibiék szépen hazaosonnak mind az öten? Semmit. Esetleg részesedést a krumpliüzletből. Hacsak nem maradt még valahol eldugott kincs.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 17:34:28 4/10
(17299/18030)
Szerintem sokkal logikusabb lett volna, és Mónika karakteréből jobban következett volna, hogy ő visszamegy a pénzzel Budapestre, viszi magával Józsit is és együtt ingatlanügynökösködnek. Ha móni nem akar, akkor ne menjen vissza az elháritáshoz, esetleg külsősként csendben néha jelent, ha a tudomásra jut valami. Józsit meg a világon semmi nem köti Ökörapátihoz. A szülei nincsenek ott, a nagyszüleit meg néha meglátogathatná Kárásziban. Munkája nem köti a faluhoz, már rég nem dolgozik a lovardában, a sufniban való barkácsolást meg nem nehéz odahagyni. Beletanulhatna az ingatlanközvetitésbe, de ha nem, akkor bármi másba. Azt mondta egyszer, hogy szereti a famunkát, szeretett volna asztalos lenni, de az apja ragaszkodott hozzá, hogy legyen valami felsőfokú végzettsége. El is végzett valamit, talán a faipari Főiskolát, de aztán mégsem használta semmire a véégzettségét.
1/10
janderka 2020 dec. 24. - 17:01:26 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17298/18030)
Jolika esete is mekkora logikai és következezességi hiba már! 2-3 "évadon" át ő volt a nagy vátesz, a mindenkit ismerő és kiismerő, maffiózókkal tárgyaló kincsterítő, a végére meg egy csinálnak belőle félredobott ócska falusi vénasszonyt?! Lehetett volna végig az, ha az lett volna, de nem volt az.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:58:09 8/10 Előzmény janderka
(17297/18030)
meglepődtem én is Maunika tervein, de mást nem nagyon tudott volna tenni. Nagyon összemelegedett Józsival, vmelyiküknek fel kellett adni az életét. A polgármesterségben új kihívást talált. A kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. Ő róla el tudom képzelni, hogy tud irányítani mindent Ökörfosról, kihasználja a technika adta lehetőségeket. Lauráról ezt már kevésbé.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:54:00 8/10 Előzmény Heatseeker
(17296/18030)
Pontosan, hiteltelen az egész, én minimum megbotránkoztam volna, hogy milyen vagyont kapok... Marlenka is kérdezte Algát, hogy apa nem tolvaj, nem lopott? Vagy vmi ilyesmi. És Alga vhogy próbálta menteni a menthetőt, hogy háát, vhogy nem válaszolt egyértelműen. De legalább Szláven vhogy próbált normális életet élni, de Kálmán, Goran. Lecsukni mindkettőt Bogdán mellé...
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:46:40 8/10
(17295/18030)
Kellemes ünnepeket kívánok, örültem a hsz-aitoknak, bár nem voltam nagyon aktív hszó, de tetszett, amit írtatok. Még azért vissza fogok jönni, kíváncsi vok még véleményekre. Továbbra sem értem, hogy HB nagysasszony hogyan kaphatott újra lehetőséget, mert olyan blődségeket művelt. Józsi levelén én is megbotránkoztam, hogy már fel volt bontva és az a szöveg... De ez egy a 259-ből... De mit várunk, amikor Marosi igazolványa egy tákolmány volt, amit mutatott, hogy ő Szappanos Kálmánné.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:43:56 8/10
(17294/18030)

Én várom a Dr. Balatont is és a Keresztanyut is, aztán majd kiderül, hogy melyiket nézem vagy mindkettőt? Azt gondolom, hogy voltak szereplők, akiket nagyon megkedveltem, ilyen Bogdán Mészáros András, Maunika Járó Zsuzsa és - sajnos vagy nem - meg kell említenem Mohai Tamást Hülyegyerektomikát, mert egyszerűen olyan viselkedést mutatott, amit vagy a valóságból tudott hozni vagy egyszerűen jött belőle. Misit Bede-Fazekas Szabolcsot a Tűzvonalban, Angyalbőrben sorozatból ismertem, tetszett, hogy a különböző karaktereket nem mosta össze, nem láttam se Csergőt, se Altert a DÖ-ben. És még vannak páran, de hát már egyszer összeírtam, most minek is írtam meg újra? Nem tudom. :)) Hiányozni fog a sorozat, a sok humor és a sok jó mondat, amit szeretnék összeszedni. Igaz, a neten ott van, komolyan neki ülök újra, mert ezek a mondatok nekem kellenek. :)) Tibi kézmozdulata nem annyira tetszett, de az igen, hogy "innentől átveszem" és társai. :))
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:37:46 8/10
(17293/18030)
Joli nagy vesztes az egész történetben,bár azt nem gondoltam volna, hogy összeházasodnának Kálmánnal. Ez sok(k) lett volna. Az is meglepett, hogy Kálmán Jolikát nem avatta be, Szlávent sem, hiszen így nem volt, aki közelről vigyázzon a családjára. Az is fura a számomra, hogy a gyerekei nem is nyitották rá az ajtót sok-sok évig, erre a vagyonát rájuk hagyja. Háát, nem tudom, hogy így tennék-e, de akkor persze nem lenne sorozat. :))))) Örültem Renikééknek is, Anikó ruházata is tetszett, a Palikáék felküldték a létrára. :) Tetszett, hogy Zsóka és Krisztián - végre előkerült - elkezdtek táncolni, aztán megjelent Misi, ő is tud táncolni. :)
A bakiparádékon is jót nevettem. Felvettem ezt a részt is, szóval meg fogom tudni még nézni, igaz, ott van a neten, de hát a tv képernyője csak nagyobb. :))
Azt
1/10
janderka 2020 dec. 24. - 16:35:46 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17292/18030)
De ekkora elfogadáshoz totálisan kukába kellene dobnod minden korábbi kiindulási alapot (gazdag és beágyazott pesti ingatlanos dáma), fordulatot (reaktiválódott titkosügynök), és habitusi jellemzőséget (megveti és lenézi a teljes falut és a vidéki létet).

Ilyen alapon elég lett volna legyártani az utolsó 3 részt...
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:30:31 8/10 Előzmény napraforgó
(17291/18030)
Bogdánnak a csodatévő ikont Dorothy vitte el, amikor Katát elkapták. Ő adta Bogdánnak annak a jeléül, hogy megbízhat benne.