4/10
napraforgó 2023 jan. 12. - 04:52:13 4/10 Előzmény Rojita
(17664/18024)
Nekem Ganxsta sohasem volt szimpatikus. Félelmetes külső - szerintem nincs olyan szerep, amiben szimpatikus tudna lenni.
Szlávent pedig nagyon is el lehetne nélkülözni. Azért az túlzás, hogy mindent ő oldott meg. Jó, volt egy-két olyan fellépése, amikor a beavatkozása megmentett egyeseket, de azért az túlzás, hogy ő a "megmentő". Támadhatna más hős is, pl. Dani személyében.
Az biztos, hogy az idióta Sándor nem lenne alkalmas erre, meg a papucs Misi sem és a falu összes alkoholistája sem, de a falu azért nem Szláventől függ.
7/10
Rojita 2023 jan. 11. - 23:09:10 7/10
(17663/18024)
Nem emlékszem már Stefi liba 4. évadvégi helyzetére. Nem hozták össze akkor Lalival?
7/10
Rojita 2023 jan. 11. - 22:03:10 7/10 Előzmény Peti817172M_2
(17662/18024)
Kérdés, h spórolásból halasztották meg Erzsikét, vagy a művésznő már nem vállalt több forgatást? További jó egészséget kívánunk Tóth Juditnak.
7/10
Rojita 2023 jan. 11. - 19:55:43 7/10 Előzmény napraforgó
(17661/18024)
Sztem, Ganxtaaból azért csináltak most ilyen ellenszenves alakot, h különbözzön a KA- ban megismert "ronda, de szimpatikus" Damiljától. Előbb-utóbb vki csak helyreteszi az embert.

Szlávenre szüksége van a fk-nek, mert eddig Ő volt a mindent megoldó, titokzatos és vicces, majdnem fsz.
A nézők remélik, h előkerül még az öa-i superman. Ha a sorozat elvegetál még fél - 3/4 évet, addig MG-t összedrótozzák és nyár végén kamera elé tud állni. (Feltéve, ha volt párja nem tudja tovább fúrni a visszajövetelét.) Addig csak lebegtessék Őt.

Németh Kristóf újranézhetné a korábbi DÖ - alakításából 1-2 órát, h visszataláljon az akkori hangjához, mert most erősen idétlen.
Peti817172M_2 2023 jan. 11. - 19:20:17 Előzmény Rojita
(17660/18024)
Jó kérdés. A történet szerint az ő karaktere is meghalt.
4/10
napraforgó 2023 jan. 11. - 16:30:37 4/10
(17659/18024)
Dándi karaktere roppantul irritáló. Érthetetlen, hogy Gál Misi miért nem fékezi meg? Gondolom, hogy egy erdőőrnek kb.annyi lehet a dolga, hogy megakadályozza, hogy fát lopjanak az állami erdőből. Milyen alapon támad rá egy sik mező közepén hol a cigányokra, hol H. Attilára azzal, hogy be ne tegyék a lábukat az ő erdejébe. Először is, az erdő nem az övé, másodszor minden inzultust az erdőn kivül, egy réten követi el. Miért nem vonják be a rendőröket a megfékezésére? Jó, tudom, hogy ez a két rendőr nem lángelme, de azért csak van valamennyi hivatalos hatalmuk.
Remélem, hogy ezt a Dándit mielőbb eltüntetik a sorozatból, menjen csak vissza szépen Goránhoz.

Azt sem értem, hogy miért kergetik még mindig Szlávent, hisz nyilvánvaló, hogy megszemélyesitője az elkövetkező évben alkalmatlan lesz a filmezésre. Legjobb lenne lezárni a szerepét azzal, hogy végleg eltűnt, üzent, hogy nem is jön vissza soha.

Subicz is bunkóbb, mint kellene, azért nem igy képzeli el az ember egy falu polgármesterét.
Terike is hülyébb, mint egy egyszerű falusi asszony.
Bonitó 2023 jan. 11. - 16:02:45
(17658/18024)
Visszanézve az elmaradt epizódokat, szeretném azt írni, hogy nagyon tetszett, remekül szórakoztam és nagyon sokat nevettem?! Mindennel megvagyok elégedve! :)
De nem!! Nem így van sajnos. Az alábbiak pedig különösen nem tetszettek:

Az erdészet területén átvette a hatalmat Dándi! Aki, mint egy vadnyugati  cowboy úgy tűnik fel a rátapadt jelmezével. Úgy kapkodja elő percenként a szerszámát, és úgy lép fel csípőből tüzelő akárkinek, mint egy ötéves.
Én még egyetlen híres vadnyugati hőst sem láttam, hallottam állandóan ordítani, trágárul kiabálva játszani a rosszfiút! Kicsi karakter ( sok pénzért! )ésn nagy hatalmat kapott, ráadásul egyre több jelenetben?!  És röhög a markába, meg a negatív kommentekre, és jó magasról tesz rájuk, szerintem.)  És ugyanígy, Terike (Csombor Teréz) túl van futtatva! 

Felesleges volt a körmét reszelgető nyuszikát, Stefit is visszahozni! Pláne, ha már megérkezett Dr. Urbán Gergely is. (Nem volt világos számomra egyébként,  hogy miképpen került a doktor úr a sorozatba?! Hiszen ha jól tudom Kata az örökségéből intézte a rendelőjét?! )

Viszont a  tegnap Stefi féle hallgatózás, az ajándékkosár akció csak időhúzásnak volt jó, értelme semmi. Vajon a kihallgatott értékes információkkal Stefi kihez fog rohanni és azt megosztani?!
De inkább mutatták volna Danit és Katát a lovasfarmon és a szép tájat . Szívesebben néztem volna a azt és a lovakat, mint  Sefi féltékeny, nagy fejét.

(Egyébként Stefiről, mint tudjuk, sosem volt a munka megszállottja! Balkézről érkezett gyerekként azért megkapta busás örökségét Szappanos Tibortól. És abban a pillanatban felment Pestre és ész nélkül szóra a pénzét. Kellett neki a drága autó (Porsche), a mértéktelen ruha. A méregdrága hotel, italok, ételek pocséoláda. Amikor hazament az autóval dicsekedni, az anyja figyelmeztette, hogy legyen óvatos és körültekintő a pénzével, de Stefi megsértődött. Azt kiabálta, hogy az anyja irigyli a jólétét, az ő gazdagságát és tovább állt, immáron nem először! Lényeg, nem örülök Stefi karakterének!  

Egyébként azon törtem a fejem, hogy mit szívhat  Németh Kristófjóska, mint polgármester?! Vagy miért nem szedálta már a showrunner  asszony?! Vagy, miért nem segít a stáb összeszedni a művész úr elgurult gyógyszereit?! :)
Kecskepásztor 2023 jan. 11. - 10:23:33 Előzmény Heatseeker
(17657/18024)

Közben meg is tudhattuk, hol lehet az a bizonyos "kincstár".

Bocs, én csak utólag nézem, a 9. részről beszélek. Az előzmények ismeretében azon sem lepődnék meg, ha ez a szál elsikkadna.
3/10
Heatseeker 2023 jan. 10. - 23:24:42 3/10 Előzmény Kecskepásztor
(17656/18024)
Mivel az előző 4 évadban jó sokan nem jöttünk rá, hogy a két öreg fogadást kötött egymással, azért kell egy évig senyvedniük falun a rokonoknak, gondoltam, hátha a versrészlet ad valami támpontot, csak ezért kerestem rá. Amúgy is rám fér egy kis kultúra :-) De ha a versrészletből indulok ki, akkor kincs, ami nincs, illetve van, a szeretet, a szerelem, hát Mamszi amúgy elég elvont öregasszony volt, mondjuk ugyanez a 4 sor ott volt abban emlékkönyvben is, vagy mi a csudában, amit a NAV-os gyöngyszem akart elvinni a Szappanos-házból, szóval az egész lehet nem ér annyit, hogy gondolkozzunk rajta.
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 10. - 12:48:27 Előzmény Heatseeker
(17655/18024)
Gratulálok, mert nekem sohasem jutott volna eszembe, hogy rákeressek a versre! Tompa nehézkes költeményét olvasva ugrott be, hátha rokona Bechstein A panaszos dal c. meséjének, amelyből Mahler később kantátát írt. Barbiék persze nem mentek el ilyen messzire.
3/10
Heatseeker 2023 jan. 09. - 22:42:26 3/10 Előzmény Kecskepásztor
(17654/18024)
Elehiheted, nem vagyok egy Tompa Mihály-fan, kíváncsiságból kerestem rá, hogy miből lopták a koronához vezető út négy sorát, mert azt sejtettem, hogy nem az írócsapat találmánya. Ezért el is olvastam az egészet, hátha rájövök, miért pont onnan. Persze ,,Barbivörldben" nem mindig vannak összefüggések. A Da Vinci-kódos példa akár vissza is köszönhet még, nem tudjuk, hány évadnak nézünk elébe, bár a FB-on olvasható vélemények nem túl biztatóak, sok a csalódott néző, bár nem tudom igazából mit vártak. Nem mellesleg még az is előfordulhat, hogy a végén kiderül, hogy a szerbek is rájönnek, hogy a milliárdos értékűnek hitt koronájuk egy ,,mezei" püspöksüveg, úgyhogy nem is kell nekik mégse :D
1/10
janderka 2023 jan. 09. - 22:27:20 1/10
(17653/18024)
Jobb híján belepislantottam a mai etapba. Nos, egy ilyen szarozat esetében nem lenne azzal baj, ha skiccszerűen vagy balgán lennének csak megírva a jelenetek, ha közben a szereplők meg tudnák tölteni azokat élettel - vibrálással, humorral, pezsgéssel, izgalommal, kémiával. De nem tudják. Ennélfogva bántóan szar lesz a végeredmény. Amilyen pl. tegnap az M5-ön látott Szigligeti Színház féle 2019-es Charley nénje is volt. A megtestesült ostoba, túljátszott, blőd ripacskodás. És nem azért, mert a legendás Kalocsay-Gálvölgyi-Sraub-Sinkovits féle változattal vettettem volna össze. Hanem alanyi jogán.

Nos, a Drága örökösök is ugyanilyen alanyi jogon gyötrelmesen gyatra tákolmány. Pedig lehetne jobb is.
7/10
Rojita 2023 jan. 09. - 20:59:12 7/10
(17652/18024)
Vajon Tóth Judit (Erzsike, - Zsóca felesége) önként nem vállalta a további szerepét, vagy kispórolták Őt?
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 09. - 15:37:39 Előzmény Heatseeker
(17651/18024)
A Da Vinci-kódban fordul elő, hogy a rejtvény megfejtse újabb rejtvényhez vezet. (Ha nem ismered, semmit sem veszítettél.)
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 09. - 15:36:22 Előzmény Heatseeker
(17650/18024)
Elolvastam, köszönöm! Nem véletlen, hogy Tompa Petőfivel és Arannyal ellentétben kikopott a magyar irodalom nagyjainak kánonjából.
7/10
Rojita 2023 jan. 08. - 22:23:03 7/10
(17649/18024)
Emberek. Az író, fk-íróra a magyar nyelv nem véletlenül, a "szerző" - szót is használja.
3/10
Heatseeker 2023 jan. 08. - 22:15:32 3/10 Előzmény Kecskepásztor
(17648/18024)
Mamszi üzenete Tompa Mihály: A kincskereső c. verséből van, valahonnan a közepéről származik. Bár nem értek a versekhez, de abban a műben a kincs csak egy látomás volt. A Da Vinci-kódnak nem tudom mi köze ehhez, mondjuk nem is láttam.
Kecskepásztor 2023 jan. 08. - 21:02:24 Előzmény napraforgó
(17647/18024)
Majd elfelejtem: A "milliárdos értékű" korona - valójában sima ortodox püspöksüveg - hollétéről szóló versikét pofátlanul a Da Vinci-kódból hm... merítették. Az lenne csak a még pofátlanabb... kölcsön ötlet, ha az első versikét megfejtve az adott helyszínen újabb versike várná a kincsvadászokat.
Kecskepásztor 2023 jan. 08. - 11:15:08 Előzmény napraforgó
(17646/18024)
A 4. évad végén nem volt szó arról, hogy Stefi összevész az anyjával. Itt az elején tudatták, hogy a kis liba szakított Anikóval (a kishúga miatti féltékenységet és a Kata-Dani frigy felett érzett dühöt/irigységet nem említve) és elköltözött a faluból. Korábban egy ideig Terikééknél lakott, vagy tévedek? Talán az 5/1. epizódban tudtuk meg, milyen álomállást tölt be Lenkeházán a kis intrika. Megjegyzem, számomra a Katával vívott butikcsata volt a DÖ csúcspontja, jómagam ordítottam a röhögéstől.
Kecskepásztor 2023 jan. 08. - 11:10:19 Előzmény napraforgó
(17645/18024)
Ki fog derülni, miképpen kerül bele a doktor úr a sorozatba. Még aludnunk kell addig.