7/10
Rojita 2023 jan. 23. - 23:12:00 7/10
(17717/18017)
Egyszer mintha láttam volna egy híradást a Tibi - féle csodakocsiról. Tehát, lehet a jármű szg-ébe begépelni a célállomást, (nem szóban megadni), sőt, radarral vezet is a szg a forgalomban, de valahogy még nem 100 %-ban biztonságos. Nem is engedélyezték sehol a használatát, - csak ha a vezető is bent ül a kormány mögött. Ha igaz.
Ki tájékozott a témában? Nálunk, biztos, h tilos az ilyen kocsi.
7/10
Rojita 2023 jan. 23. - 23:01:21 7/10 Előzmény napraforgó
(17716/18017)
Kellett volna a nézőkkel tudatniuk, h a rendőrség nyomoz a vadászbaleset és az eltűnt kocsi - ügyében is. Ezt csak a mai epizód egy szereplője jegyezte meg mellékesen. A fontos információ helyett felesleges jelenetekkel töltik ki a műsoridőt. (Alkeszok). Pedig, amilyen eseményszegény a történet, a rendőrségi nyomozás kis izgalmat hozott volna.
4/10
napraforgó 2023 jan. 22. - 06:20:52 4/10 Előzmény napraforgó
(17715/18017)
Folytatom a hiányosságok, furcsaságok pótlását.
Stefit meglőtték. Én eddig úgy tudtam, hogy a kórháznak lőtt seb esetén hivatalból értesitenie kell a rendőrséget. De itt erről egy szót sem hallunk. Ha Stefit is a Kárászi kórházba szállitották, akkor itt a kárászi rendőrségnek már rég meg kellett volna kezdeni a nyomozást. Ők talán nem olyan hülyék, mint Imi és Zénó.
Már rég ki volna hallgatniuk Stefit, mint sértettet, Danit, mint szemtanút, helyszini szemlézniük kellett volna s még mit tudom én, mi mindent kellett volna csinálniuk.
De itt SEMMI sem történt! Rezső továbbra is vidáman szobagolfozik, pedig Misi és Sándor is tudják, hogy orvvadászott és nagy valószinűséggel ő lőtte meg Stefit is. (aki nem mellesleg Sándor mostohalánya...) De senki senkit nem von felelősségre, mindenki vak és süket. A lelőtt fácánokról már ne is beszéljünk....
............
Aztán Daninak 2 éve állitólag fel kellett számolnia a lovardáját, ami egy roppant egyszerű bódé volt, egy 3 állásos "lovarda". Most meg a Dolly nevű csodakancát egy kb. 8 állásos (vagy több) nagyobb istállóban tartja, szemben vele egy barna ló. Daninak elvileg nincs saját lova (vagy eddig nem volt), most meg egy barna lovacskán kiséri Stefit. Jó, oké, bértartásban is istállóztathatja lovát, habár ez meglehetősen drága ahhoz képest, hogy nincs semmilyen jövedelme.
4/10
napraforgó 2023 jan. 22. - 06:01:38 4/10 Előzmény Bonitó
(17714/18017)
Kösz, hogy szóltál, hogy előbbre hozzák az adását, nem biztos, hogy észrevettem volna.
4/10
offtopic
luci87 2023 jan. 21. - 19:21:44 4/10 Előzmény Bonitó
(17713/18017)
En is inkabb azt fogom nezni szerintem... kezd untatni, hiaba teszik korabbra..
Bonitó 2023 jan. 21. - 18:30:35
(17712/18017)
Érdekes számomra ez a Dándi!  Ő  egy nemzetközi szuperkém végül is! Aki ugye Goran megbízásából Dándi álnéven vadőrnek adja ki magát Ökörben. És ezen elgondolkoztam, az alábbiak szerint:
Ugyan nekem semmi gondom nincs Ganxsta Zolival! Aki egyébként, egy nagyra nőtt tetovált gyerek, nagy szívvel. A KA-ban, mint csempész karakter, talán még elment Zoli felszínes, zord, rokker külsejéhez. (A Damil beceneve után , itt DÖ- ben lehetett volna Ő a Huzal, Magyar Attila helyett, mert legalább ezen a "logikai" vonalom
A Dándi nevén kívül még a szuperkém karakter   is zavar, mert kissé hiteltelennek tűnik.
Az én fantáziámban a szuperkém egy jó kiállású, minden szinten és körülmények között bedobható és helytálló, szuper intelligens figura. Aki még ha álnéven is vadőr, lerí róla a már említett szuper tulajdonság!  Zoli ennek hiányát ordítással, durvasággal kénytelen  kompenzálni.
Nah, ez a furcsa nekem, és egyben hiteltelen is. Szerintem.
(De ez azért, nem kardinális kérdés az életemben! :)

Nekem is tetszett Vilmos (Katona László) alakítása! Tetszett, hogy védte a yarddal szemben az Ökörapáti Panzió vendégeinek nyugalmát. Mint egykori minőségellenőr múltját sem tagadta meg, amikor rávilágított arra, hogy Zénó és Imi a két rendőr hamis nyomon vannak. (És ezzel imételten lejáratták a szervet a nagysasszonyék.) Egyébként már előzőleg is tetszett Vilmos megnyilvánulása, nyugodt, megfontolt lazasága, ahogy elterelte a panzió elől pont Dándit.
Igaz, hogy igénybe kellett venni, profi karatemester képességét is. :)

Apropó, a két rendőr! Az előzetesek alapján Zénónak és Iminek a következő részben feltűnik, hogy Tibor mennyire hasonlít a volt főnökükre, Tivadarra! Szerintem az írók olvassák a fórumokat! :)))
De legalább eleget tesznek a kérésünknek, hiszen, mintha reklamáltuk volna ezt?! )
(Remélem egy következő részben pedig majd ismerősen gyanús lesz neki a kocsmatöltelék személyében a volt rendőrtársuk is?! :))

Figyelem, figyelem! Szolgálati közlemény!!

!Hétfőtől (január 23-tól)  19.35-kor kezdődik a DÖ! Mindennap! Le ne maradjon valaki az elejéről, mert az nagy baj lenne! :)))
( Tudom, hogy a kutyát sem érdekli,  de én a másik csatornán induló új sorozatot a "Hazatérsz" c. fogom nézni! Hátha jobban fog tetszeni, mint a DÖ?! :))))
4/10
napraforgó 2023 jan. 21. - 18:18:58 4/10
(17711/18017)
Azt is szomorúan nézem, hogy a T. alkotógárda a falusiakat olyan elmebeteg idiótáknak ábrázolja. Jellemzően Margit néni és Terike a vezérhülyék na meg a kocsmai alkeszek.
És a kicsit fifikásabbak rögtön kihasználják az ostobák hiszékenységét, élükön Subiczcal és Mónikával.

Az biztos, hogy ez nem az a sorozat, amit el lehetne adni külföldre is. Annyira siralmasan bárgyú, hogy csodálom, hogy képernyőre engedték.
4/10
napraforgó 2023 jan. 21. - 18:12:33 4/10
(17710/18017)
Csalit és Huzalt Tibi okos autója elvitte a Krumpli & More gyorsétteremhez. És aztán mi történt? Mi lett velük és mi lett az autóval? hogy kerültek vissza a faluba, mert másnap már megint ott idétlenkedtek a kocsmában.
Tibi orditott egy kicsit, aztán nem csinált semmit. Nem ment bejelenteni a rendőröknek az autólopást, nem kérte, hogy keressék meg, körözzék, vagy ilyesmi. Azóta se kereste az elkóborolt kocsiját.

Misi és Sándor a két hatósági ember még soha nem látott egy hatósági határozatot? bezzeg Vilmos igen, ő legalább nagyjából tudta, hogy egy határozatnak hivatkozni kell az alkalmazott jogszabályokra. (és meg is kéne indokolni, hogy mit, miért...)
De sajnos Dorothy sem látott ilyesmit és a kedves csodadoktor sem. Csak irkált hülyeségeket egy papirra.

Fogadni mernék, hogy olyan nevű hivatal, mint aminek a nevében azt a cédulát irták, nincs is.
És sajna Vili is rosszul tudta, mert itt nem "kilakoltatásról" lett volna szó, az egy másik intézmény, hanem a falu "kiüritéséről" - ha valóban veszélyben lettek volna. A kilakoltatás végleges és jellemzően anyagi tartozás miatt a végrehajtási eljárás során kerül rá sor. De itt ugye az szóba sem kerltü.

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy ha egy egész hétvégére el akarták távolitani a lakókat, akkor hová vitték volna őket, hol szállásolták volna el őket, mivel etették volna a népet, stb.

Ha valós vizproblémák lettek volna, a falu kiüritése biztos akkor sem került volna szóba, lajtos kocsival vitték volna nekik a vizet, zacskós, meg palackozott ivóvizet osztogattak volna, meg ilyesmi.
Kecskepásztor 2023 jan. 21. - 10:16:51 Előzmény Rojita
(17709/18017)
Ez az évad a macskáról lehúzott sokadik bőr iskolapéldája. Annyira rossz a nézettsége, hogy ezt a végén el fogják kaszálni. Módosítani legfeljebb a még nem leadott epizódok újravágásával tudnának, mert az egészet ősszel gyorsan felvették és leadták. Abból a szempontból remekül működik az omerta, hogy csaknem az adásba kerülésig sikeresen eltitkolták az 5. évad elkészültét, ill. tudtommal azt sem dobolták ki, hány részből is fog állni ez a baromság. 30? 40? 50? 80?
Kecskepásztor 2023 jan. 21. - 10:09:48 Előzmény Rojita
(17708/18017)
Nem, mert a legtöbb DÖ-néző emlékezőtehetsége az aranyhalakéval egyezik meg. Bezzeg a miénk!!!
7/10
Rojita 2023 jan. 20. - 22:36:45 7/10
(17707/18017)
Az egész félnótás faluban a penziós Vilmost látom egyedül normálisnak. Most is egyedül Ő viselkedett logikusan. (Nyilván, gúnyolódnak a mai falusiak határtalan hiszékenységén.)

Humorosnak szánták a lagymatag tüntetést és a kereskedők pofátlan áremelését is. Sajnos, ezek a dolgok az utóbbi hónapokban annyira a mindennapjainkká váltak, h nehéz rajtuk nevetni.
7/10
Rojita 2023 jan. 20. - 22:25:08 7/10 Előzmény Rojita
(17706/18017)
Gratulálok a mai rendőrségi jelenet írójának. (A példabeszéd az afrikai törzs asszonyainak eltűnéséről egy éjjel és házasságuk az eszkimókkal, - überhetetlen marhaság. )
4/10
luci87 2023 jan. 20. - 16:04:23 4/10
(17705/18017)
Ez megint egy felesleges resz volt. Idetlenkedes a köbön. Mi van Stefivel, Rezsőékkel? A 2alkesz mar unalmas nagyon.
7/10
Rojita 2023 jan. 20. - 15:52:20 7/10 Előzmény Rojita
(17704/18017)
Elfelejtettem a két rendőrt. Jó ötlet volt az áthozásuk. Picit-picit tudnak javítani a humoron, - és van bennük még sok lehetőség.
7/10
Rojita 2023 jan. 20. - 15:48:22 7/10 Előzmény napraforgó
(17703/18017)
Időhúzás 100-zal.
Az első évadnál több bonyodalmat is megindítottak és párhuzamosan próbálták teríteni a fejleményeket. (Néha vmelyik szálat elfelejtették továbbvinni, vagy befejezni. ) Most átestek a ló másik oldalára. Az elmúlt három hétben nagyon kevés bonyodalom volt. Főleg az alapszereplőket jellemezték a napi életük bemutatásával. Semmi, vagy minimális konfliktus. (Unalmas). A fő izgalom, a még mindig titokzatos és népszerű Szlávent látják hol itt, hol ott.
Hiányolom Nándi időnkénti feltűnését. Mint szakember 1-2 mondattal jelezhetné, h felderítői dolgoznak a szerb-szálon. (Illetve, megtudtuk a titokzatos erdei kunyhó létezését. Itt várható egy kis izgalom. Talán itt bujkál Szláven?) Megkaptuk a permanensen féltékeny Nándiné jeleneteit. Jó, humoros akar lenni.
Szilvike, az új postáslány is a humort akarja erősíteni, de nem igazán hihető a neki írt karakter. Az egyik legbürokratikusabb magyar szolgáltatónál, egy 2 személyes falusi postán, - főnök-beosztott felállás, - a főnök már a 2. nap elküldené az okoskodó új kézbesítőt.
A panziós Vilmostól még sokat várhatunk. Ahogy a KA-ben is a titokzatos megoldások embere volt, van rá utaló jel, h itt is többet fognak Rá építeni.
Tetszik, h Tibi kicsit "megjavult" és kevesebbet ordít. Jó úton jár Nusika nevelőnői tevékenysége. Még szegény Vanesszát is a kerítéshez kötözték, h közelebb legyen a kamerához.
Bogdán és a szerbek viszik a korábbi bandaépítő munkájukat. Szláven házának elfoglalását gondolom a Lapátfülű hazatérése, vagy Vilmos aktivizálása fogja helyretenni.
Tetszett Petronella NAV-os bemutatkozása és biztatónak találom nyomozói kapcsolatát Tomival.
Subicz kicsit harsányabb lett, mint volt. Jó, h az aktuális árstoppos termékek példáját is behozták, - bár, humorosra vették a témát. Nem az állandóan hiánycikk termékeket emlegetik, hanem a farhátat. (Elképzelhető választásokon kívüli "főnök fizeti- ebéd" bárhol bármikor? Jó, viccnek szánták).
Jók a falusi bolt jelenetei, életszagúak.
A kocsma most kicsit háttérbe szorult. Helyette a két alkesz szólózik, túl hosszan. Őket meghúznám.
A templomszolga és pap kettőse ígéretes. Még sok bennük a humorpotenciál. (Zsuzsa miért is jött vissza?"Túlvilági" jelenlétét fel lehetne használni Csali megnevelésére.)
Sándor és Rezső kapcsolata biztos meg fog változni az igazgató zsarolhatóságával.
Az arzénes víz - téma tetszik. (Korrupció, falusiak hiszékenysége, - aktuális és humoros is).
Kata, DAni, Stefi hármas, - a régi, unalmas. Valamelyiküknek egy új pár kellene.
Szegény Misinek találjatok ki vmi betegséget, h orvosi javallatra ehessen kolbászt, húst.
Összességében, kicsit pergőbbnek kellene lennie a részeknek. Az unalmasabb szereplők jeleneteit megkurtítani és 1-2 újabb bonyodalmat bedobni, - aktualitásokat is.
1/10
janderka 2023 jan. 20. - 14:22:21 1/10 Előzmény Rojita
(17702/18017)
Minden műsorhoz vagy filmhez, előadáshoz lehet kommentelni, ezzel beindítani egy új topikot. Ezzel nincs is baj. De ez nem egy új műsor, csak egy új évad. Amit topikhasználat szempontjából érdemesebb egyben hagyni. És a többinél blokkolni a kommentelést - vagy automatikusan ide irányítani azt. Még ha maga a sorozat gyötrelmesen ócska is :)))
7/10
Rojita 2023 jan. 20. - 14:11:15 7/10 Előzmény janderka
(17701/18017)
Kösz. Mert ha nem törlik ki a másik topikot, várható, h egy tájékozatlan új fórumozó megint odakommentál. Vagy a Moderátor innen másolja át január 2-tól a hsz-okat. Ezt meg lezárja, h folyt. a másik cím alatt.
Egyébként, gondolom sokan felfedeztétek, könnyű egy új topikot elkezdeni. Számtalant indítottam már. Ha nem találtam itt a filmet, akkor a Google-ban "XY film a port.hu-un" és bent vagyok. (Gondolom, aki benyomta a DÖ2-t, akkor az eltérő alcím miatt a program nem találta a főcímet).
1/10
offtopic
janderka 2023 jan. 20. - 10:46:09 1/10 Előzmény Rojita
(17700/18017)
Jeleztem nekik a szaktopikban a kérest. Teljesen ugyan nem törölték, de kinullázták az új topikot.
4/10
napraforgó 2023 jan. 20. - 03:24:48 4/10
(17699/18017)
Ez a sorozat egyre siralmasabb. A világon semmiről nem szól.
Milyen hülyéskedés ez a kisbolti lázongás a vizvásárlás kapcsán? Subicz ökörködése a csirkefarhát pörkölttel, vagy a suttyó Tomika nőcsábitási kisérketei?
Valaki meg tudná mondani, hogy Marosi ügyvédnő és Benedek alezredes mi a farncnak ment el Ökörapátiba? Hogy egy gyorsétteremben egyenek elégetett sültkrumplit? Hát komolyan, most ez a TÖRTÉNET? Netán Csali ökörködése a szellemekkel??
Jajj ez a Csali, meg a Huzal de feleslegesek voltak!

De én vagyok a hülye, hogy még mindig nézem. Bár, ha lenne jobb.....
7/10
Rojita 2023 jan. 19. - 10:58:24 7/10
(17698/18017)
A port.hu Moderátora kitörölhetné a fenti cím alcímét (A végrendelet 2.1....) és akkor egyértelmű lenne mindenkinek, h minden évad idetartozik, - és természetesen, törölhetné a másik indított DÖ - topikot is.