7/10
Rojita 2023 jan. 26. - 00:20:42 7/10 Előzmény Heatseeker
(17737/18017)
Nem lehet, h csak féltestvérek (Nyári Oszkár és Nyári Pál)? Csak az apjuk közös? Mert nagyon nem hasonlítanak egymásra.

Dani nem csak lovász, hanem vmi faipari mérnök. Az első évadban volt róla szó. Érthetetlen, h most nincs állása, vállalkozása. Unalmas, h mindig csak veszekednek Katával.

A két részeg túl sok jelenetet kap. A templomszolgát a "kísértő" Zsuzsával rá tudnák venni a pohár letevésére. Magyar Attilának is kitalálhatnának vmi más elfoglaltságot, mert a részegség nem megy neki. Ehhez képest túl sok jelenete van.

Icuka tetszik. Elképzelhető, h egy hozzá hasonló nő így viselkedjen. Úgy értem, egyedül kell elvégeznie többemberes, fizikai munkát, munkaerő-hiány van a környéken, érzi, h a tulajdonos tehetetlen, ezért egyre hangosabban panaszkodik.
3/10
Heatseeker 2023 jan. 25. - 23:12:55 3/10
(17736/18017)
Ezen az ,,éjjel is a lóval kell lenni" dolgon megfeküdtem, ápolni kell a lelkét, jaj istenem :D Amúgy ez a lovász-orvosnő páros elég szürreális és erőltetett, sokkal jobb ha a két eleve falusi alkot egy párt, mindkettő elég jól tud hazudni, mármint Stefi és Dani, ezennel kérem az írókat, hogy a végére (de már akár a közepére) adják össze őket és felejtsék el ezt a vonalat. Nincsen ebben semmi csoda, a falu egyetlen fiatal lánya az egyetlen helyi szinten normális fickóba szerelmes, legyenek már végre egymáséi örökre és hazudozzanak egymásnak életük végéig. Na jó, ott van még Józsi, de ő Mónikába szerelmes... Icuka ordibálásait is kiiktathatnák, mert roppant unalmas, bár tudom, nem csak a krimi részét akarják tolni, hanem a többi ,,vicces" vonalat is, például patkányirtás, de nem csalt mosolyt az arcomra, biztos bennem van a hiba. A két alkeszről: valaki szólthatna az íróknak, ha ennyit iszik valaki, akkor már régen májzsugorban elpusztulna, ráadásul kocsmanyitás előtt nem kéne a részeget adni, bár Magyari Attila alakítása szerintem a sorozat legalja, na de akkor is... Benedek és Palika sokkal hitelesebb volt. Amúgy a Palikát az előző évadokban játszó Nyári Pálról nem is tudtam, hogy Nyári Oszkár alias Dodi bácsi bátyja a civil életben.
7/10
Rojita 2023 jan. 25. - 21:07:56 7/10
(17735/18017)
A mai rész egész pergő volt. Az alkeszeknek is csak egy jelenetük volt.
4/10
napraforgó 2023 jan. 25. - 17:18:41 4/10 Előzmény janderka
(17734/18017)
Szegény Lippai László meghalt, a Benedek nevű juhász alakitója, de igazán kár volt két hülyét betenni helyette.
4/10
napraforgó 2023 jan. 25. - 17:15:36 4/10 Előzmény Rojita
(17733/18017)
Oké, Szláven központi figura volt/lett. A falu bolondjából a falu megmentője lett. Én még emlékszem rá, hogy a sorozat elején állandóan leesett a biciklijéről (mint Stoki Pajkaszegen...), aztán meg ő lett a rendithetetlen (ólom)katona, a zsoldos, aki egymaga lebirkózott 3 verőlegényt és a többi. Oké, oké.
De ami volt, elmúlt. És ha Molnár Guszti igy tönkretette magát és (a sajtóban olvastam, hogy kb. egy év rehabilitációra van szüksége, hogy valamelyest rendbe jöjjön.), akkor minek erőltetik a jelen nem lévő, állitólagos "jelenlétét"?
Én kivánom neki, hogy mielőbb rendbe jöjjön és aggódom érte, hogy nehogy idő előtt belekényszeritsék ebbe a szerepbe. Az élete nem ér annyit, mint ez a Szláven figura. Szóval tessék már elengedni Szlávent és kitalálni valami mást.
7/10
Rojita 2023 jan. 25. - 16:33:21 7/10
(17732/18017)
Ne írjuk le az alkoholistákat! Lehet rajtuk segíteni, ha ők is akarják.
Ismeretségi körömben történt: a srác a rendszerváltás után keresett ágazatban lett vállalkozó. Dőlt hozzá a lé. Vett ingatlanokat, kocsikat, sokat utazott külföldre, de próbálta utánozni a menő élet stílusát is a nappali márkás folyadékok fogyasztásával. Nagyon hamar eljutott odáig, h egy hetet dolgozott, egy hetet ájultan átaludt. A változást nem is a vállalkozása bedőlése hozta, (mert szerencséjére, azt vitte az üzlettársa), hanem a magánélete. Gyereke született és az orvosa ráijesztett: ha továbbra is iszik, nem éri meg a gyereke első születésnapját. Úgy tudom, a srác nem is intézeti elvonón volt, hanem a háziorvosa gyógyszerezte egy évig. De működött. 25 év telt el, a gyerek lediplomázott, apuka még sört se iszik, a vállalkozása szaporodott.

Ezért gondolom, ha vki akarja és kap orvosi segítséget és lehetőleg család, barátok mellette állnak, van visszatérés. Reménykedjünk a mi lapátfülű postásunkban is. Hátha visszatérése megmentené ezt a legyengült sorozatot.
1/10
janderka 2023 jan. 25. - 15:58:16 1/10 Előzmény Rojita
(17731/18017)
Ennyi erővel bele is írhatták volna hogy alkoholista lett. Legalább nem kellett volna két másik hülyével eljátszatni a karakert. Adhatta vona saját magát :) Egyfajta teráPIAként.
4/10
luci87 2023 jan. 25. - 15:28:53 4/10
(17730/18017)
Egyre inkabb azt gondolom,ezt a lezart sorozatot kar volt ujraeleszteni,mert felesleges bohockodas lett csak belole.Sok mas sorozatot meg nem folytatnak.Pl.a Mellekhatasra is mennyit kell varni.Meg a Mintaapakat is szivesebben neznem...
7/10
Rojita 2023 jan. 25. - 14:40:03 7/10 Előzmény napraforgó
(17729/18017)
Jaj, ne légy illúzióromboló. A történetben eddig Szláven kp-i szerepet játszott. Egyszerre volt rejtélyes, 100 %-ban problémamegoldó, vicces és romantikus. Életével megelégedett volt, sőt, a feleségével révbe ért, boldog volt. Eléggé hihetetlen lenne, (bár, lehetne egy mód a kiírására), ha most a nézők kapnának egy levelet a Lapátfülűtől, h 3 hete egy olyan kihagyhatatlan állásajánlatot kapott egy furcsa milliárdostól, h mindenféle búcsú nélkül, azonnal, akkor éjszaka hagyja el ÖA-t, a családját, - és kísérje el Őt egy világ-körüli útra, mint testőr és titkár.
Nekem tetszik, h a fk-írók még mindig az Ő titokzatosságára építenek. Bár, érthetetlen, h a korábban szintén cselekvőképes emberek miért tűntek el? (Eddig a nyomozásokban Nándi, Mónika, az ügyvédnő, időnként számos nyomozó, olykor Kálmán bácsi is, - hatékonyak voltak, legalább is folyamatosan próbálkoztak vmivel. Most meg általános a bénultság. Mintha vmi kábultságot és felejtést okozó vírus terjedt volna el a sorozatban.)
Az események eddigi menetéből nekem az jön le, h a fk-írók igenis még számítanak MG-ra. Azt írod, h tudott, h egy évig nem lehet rá számítani. De mikor jár le az egy év? Úgy rémlik, ősztől kezelik. Akkor? Ha őszig elsántikál ez a sorozat félálomban, akkor Szláven az őszi forgatásba már bekapcsolódhatna. Addig viszont kellene még vmi bonyodalom. Vmi ütős, izgalmas, de vicces is. (UFO száll le éjszakánként a falu határában, vmit mindig hoznak - visznek. Tibi kocsijának az ajtajai tiszta aranyból vannak (bocs Rejtő), Dandi több országnak is teljesít vmit, Damilról kiderül, h szintén kém, antialkoholista és illuzionista. Az elé tett poharat mindig olyan gyorsan kiönti, h mindenki azt hiszi, h megitta,...) Vmi...
Az alkeszek jelenlétét jó lenne csökkenteni, túl sokak. Ilyen szempontból nem szerencsés, h a történet egyik kp-i helye a falu kocsmája. ...Bár, ha a magyar valóságot követik, akkor így van....
4/10
napraforgó 2023 jan. 25. - 03:59:05 4/10 Előzmény Bonitó
(17728/18017)
Hát bocsánat, erről lemaradtam. Csakhogy egy nemzetközi szuperkémet én inkább úgy képzelek el, aki olyan snájdig, mint James Bond, nem olyan randa, agyontetovált vadbarom, mint Dándi.

Jajj, Tibi, meg amit művelt a kocsmában....
Sehogy nem értem, hogy miért épitik még mindig Szláven figurája köré a történetet, amikor jól tudják, hogy az elkövetkező évben Molnár Gusztávra egyáltalán nem számithatnak. Nevetséges, mintha Szláven nélkül nem is lenne élet Ökörapátiban..... A reális az lenne, ha kideritenék, hogy Szláven külföldre szökött, mondjuk Számoára és azóta is a fűszoknyás lányok táncában gyönyörködik....
Bonitó 2023 jan. 24. - 19:28:13 Előzmény napraforgó
(17727/18017)
" Ki mondta, hogy a Dándi egy nemzetközi szuperkém? " 
A Drága örökösök – A visszatérés - Wikipédiában lásd: Lásd:

 "Szása Lukic "Dándi" Ganxsta Zolee - Nemzetközi szuperkém, Goran megbízásából Dándi álnéven vadőrnek adja ki magát Ökörapátiban. "

Tehát ki mondja?! Hámori Barbara az Alkotó! :)
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 24. - 09:09:26 Előzmény luci87
(17726/18017)
Nem láthatunk a kulisszák mögé, így nem tudhatjuk, miért nem szerepelnek egyes színészek ebben - remélhetőleg a LEGUTOLSÓ - évadban. Összeveszés a nacsasszonnyal, más szerep miatti összeegyeztethetetlenség, magánéleti válság (MOLNÁR GUSZTÁV!!!) stb.
4/10
napraforgó 2023 jan. 24. - 08:52:22 4/10
(17725/18017)
Dani jó két éve Kata férje. Már előtte is legalább egy évig veszkődött érte. Most mégis a régi szeretője után fut. Nem emlékszik rá, hogy Stefi rúgta ki őt? És Stefinek nem is kellett addig, amig Kata rá nem bukott. Akkor hirtelen vissza akarta kapni. Irigy kis béka. Dan meg elfelejti, hogy mi mindent tett ez a kis nő, hogy tönkretegye a kapcsolatukat? Meg egyáltalán külön-külön is őket Dani lovardája miatta úszott el. Ez mind nem számit????
Ezt a csajt el kellene hajtani, nem barátkozni vele!

Amúgy Kata és a csodadoktor vonatkozásában én nem látok reális esélyt egy románcra, mert ha ez a doki ilyen korrupt disznó, aki hajlandó segédkezni egy falu megvezetéséhez, kiüritéséhez, akkor a nő nem járna jól vele. Maximum egy flört erejéig lenne jó, hogy Danit féltékennyé tegye és az felejtse el Stefit.
4/10
napraforgó 2023 jan. 24. - 08:42:24 4/10
(17724/18017)
Csali és Huzal annyira, de annyira fölösleges volt, és sajna annyira, de annyira eltúlozzák az alkoholista jeleneteiket, hogy én azokat egy pillanatig sem találom mulatságosnak, pedig itt hosszú percekig húzzák....Útálom Csali szemforgatásait és szemmeresztgetéseit és Huzal túlzott alkesz dumáit. Annyira hiteltelenek....
4/10
offtopic
luci87 2023 jan. 24. - 08:41:22 4/10 Előzmény Kecskepásztor
(17723/18017)
Oké,vágom, de indokolatlanul sokat szerepelnek minden reszben,es raadasul ,ahogy sokan meg is jegyeztek Magyar A. folyamatosan reszegesen beszel. Kevesebb tobb lenne, a tobbi szereplot,pl.Valit ,Zizi mamat, Kristofot is mutathatnak neha.Diaval,Lalival beszelhetnenek video messengeren ,stb...
4/10
napraforgó 2023 jan. 24. - 08:37:25 4/10 Előzmény Bonitó
(17722/18017)
Ki mondta, hogy a Dándi egy nemzetközi szuperkém? egy nemzetközi szuperkém nem feltűnősködik, hanem finoman beleolvad a környezetébe. Ez a barom nem kém, csak egy barom.
Mi ez az idétlenkedés, miszerint mit csináltok az ÉN erdőmben???? És miért is megy vadászni Katasztrófarezsővel fácánra vadászati tilalom idején???? Honnan ismerik egymást egyáltalán? És ha Rezső felelősségre vonja Misit a sok panasz miatt, amit a Dándi ellen nyújtottak be, akkor miért nem rúgja ki ő maga, miért bratyizik vele?????
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 24. - 08:30:46 Előzmény luci87
(17721/18017)
Az ostoba alkeszok az adásidőt hivatottak kitölteni. Ebben a műfajban nem táncolhatják körül a szereplők, zsákvászonba öltözve, lenyírt fejjel Kálmán bá' + Vanessza szobrát.
Kecskepásztor 2023 jan. 24. - 08:28:41 Előzmény Bonitó
(17720/18017)
Az a sorozat sem tűnik tökéletesnek, de legalábbis a legeleje messze jobb volt.
4/10
offtopic
luci87 2023 jan. 24. - 04:43:34 4/10 Előzmény Bonitó
(17719/18017)
Nem unjak még ezeket a toltelek jeleneteket,meg a ket reszegest...:/...!
Dani biztos hogy le fog bukni Kata elott,hogy latogatja Stefit ...
( En nem vartam meg a Hazatalalsz -ot,majd potolom,de ettol CSAK JOBB lehet...)
Bonitó 2023 jan. 23. - 23:24:44
(17718/18017)
A sorozat mai része, már csak a háttérben ment. a sorozat mai része.
A raccsoló, kocsmatöltelékek, az egy-két szürreális jelenet az egy bolond százat csinál szlogen juttatta eszembe.
A ma kezdődő "Hazatalálsz" c. sorozat a másik csatornán, ezek után szinte felüdülés volt. Legalább is nekem.