4/10
napraforgó 2023 jan. 13. - 17:37:17 4/10
(17677/18017)
A "virslijelölt" egy 2 éves versenylójelölt. Mivel eddig még nem versenyzett, nem lehet tudni, hogy mennyire lesz jó. Kétévesen még csikónak számit. Nyilván csak a származása alapján gondolnak arra, hogy igéretes versenyló lesz.

Fogalmam nincs, mennyibe kerülhet egy jó versenyló, de nekem a 23 millió soknak tűnik. Majd ha már bizonyitott, akkor lehet az árát megbecsülni.
Bonitó 2023 jan. 13. - 16:22:23 Előzmény Kecskepásztor
(17676/18017)
Én is így gondolom! :) Hiszen már első blikkre látszott, hogy Gergő doki és Kata között lesz valami. 

Az alábbiakat ikciózom velük kapcsolatban. :)(Na persze a showrunner asszony behúzhatja féket és az én gondolataimat is! :)))
- Kata és Gergő összejönnek (Remélem Zsóka nem tudja meg!)
- Kata megnyugtatja a lelkiismeretét és elmegy  Daninak megvenni a "virsli jelöltet" (Ez jóóó! Teccccik!)
- Stefi kiszagolja, hogy Gergő doki milliomos és elcsavarja a fejét
- Gergő doki lebukik, hiszen nem is arzénos a víz ( Ezt viszont csak mi, nézők tudjuk Kata és a falu népe nem! :))
- Kata és Dani kibékülnek és elmennek a lovagolni a "virsli jelölttel". 
Bonitó 2023 jan. 13. - 16:03:20
(17675/18017)
Bizisten mondom, hogy sokkal jobb lenne a sorozat, ha az itteni fórumból szemezgetnek az írók, akiknek száma már ötre emelkedett! ( Ennek ellenére, ezt az "emelkedést" nem észlelem a sorozat színvonalán, sajnos! :) Főleg azért nem, mert a lényegtől igen csak messze-messze eltávolodott a sorozat főmotívuma.

A nagyértékű koronáról csak annyi maradt meg, amit az 5. évad első epizódjában láttam. Nevezetesen azt, hogy Marosi ügyvédnő ismét összerántja az örökösöket, hogy Kálmán és Zsuzsanna eltűnt, mert a szerbek 17 műkincset keresnek még Kálmánon.
Az öreg kapott 1 évet , hogy ezek ellenértékét megteremtse, ami 650 millió forint. Szappanos Kálmán választás elé állítja a családot. Vagy kifizetik abból a pénzből, ami jutott nekik az örökségből előzőleg, vagy felajánlják a szerbeknek Stanislav király koronáját?!
A korona egy rendkívül értékes műtárgy. Amiből nemcsak az adósságot lehet majd törleszteni, de gazdagon jutna belőle a megtalálónak is. Már csak egy gond van: a műkincset Jolika, Kálmán kérésére, gondosan elrejtette, csak hogy ő az előző évben meghalt, és a rejtekhely hollétét magával vitte a sírba. Mindössze egy versike maradt utána, amely rejtjelesen fogalmazza meg, hogy hol érdemes keresni:

„Tág pinceként ki van öblözve a fal, erős vasrács az ajtó, nagy lakattal. Temérdek kincs, medence, kádak, gyémánt s arannyal színig töltve állnak. ”

De kiderül azonban, hogy az "Örökösök" hiába próbálnák a vagyonukból összeszedni a pénzt, de kiderül, hogy Mónikának és Tibinek már nincs pénze, Tamás és Attila öröksége pedig be van fektetve a műkincsekbe, illetve a gyorsétteremláncba. Csak Kata, valamint Józsi tudnának azonnal pénzt adni, de ők is csak 75 millió forintot tudnak felajánlani összesen. Így a család célja a korona mielőbbi megtalálása.
( Egyébként nekem az a kép ugrott be, hogy a sorozat legelején Jolika és Szláven ásnak az erdőben, hogy eltemetik az urnát - vagy ahhoz hasonlót. És nagy szél kerekedik, ami még a port is az arcukba fújta. Ez olyan félelmetes volt számomra talán azért is maradt meg az agyam hátsó fertályában?! :)) Ergo, nem lehet, hogy akkor temették el a koronát?! )

És nekem az sem életszerű - és főleg nem ésszerű -, hogy egy ilyen nagyértékkel bíró tárgyat, Kálmán rábíz egy öregasszonyra?! És úgy, anélkül, hogy ő nem tudja hol a rejtekhely?! :(( Vagy, ez is csak egy próba megint ?!
Szóval, az első epizód óta - azaz hetet óta -, csak kapkodnak mindenféle, számomra érthetetlen sztorikkal.
- Hiszen ki a fenét érdekli amit Tamás és Krisztián össze bindzsizik a padlásszobában a hamisított zugárújukkal?!
- Vagy mennyire féltékeny Mónira Nándi barátnője?! ( Vagy elvette már feleségül, nem tudom.)
- Vagy a NAV-os nő "fallabdázása", ráadásul egy fél epizódott arra szántak, hogy fél falu lesi Subiczot, hogy meglesi a labdát pattogtatót?!
- Vagy az előzetesben szintén a NAV-os hölgy leplezi le Subiczot az ágyban,
- Vagy patkányokat gyűjt mindenki, hogy Édes Anna visítani tudjon
- vagy, vagy, .................... és hol a korona?! :(
Kecskepásztor 2023 jan. 13. - 10:09:09 Előzmény Rojita
(17674/18017)
Ezt a csodadoktort nyilvánvalóan azért hozták be a sztoriba, hogy összejöjjön Katával. Utóbbi ráadásul szerintem megveszi a férjének a virslijelöltet, aztán megcsalja.
4/10
napraforgó 2023 jan. 13. - 04:49:01 4/10 Előzmény Bonitó
(17673/18017)
Hová tűnt a sorozat főtémája?! Igen, hát ez az! Hová tűnt?

Hát ez az. És miért nem tudunk meg semmit annak a koronának az előéletéről, mikor keletkezett? ki csináltatta és kinek? Mi minden történt vele, amig eltűnt, honnan tűnt el és mikor? Egyszóval semmit sem tudunk róla.

Úgy tűnik, hogy Dorothy arra akarja rávenni Gergely doktort, hogy nyilvánitsa az ivóvizet veszélyesnek, arzénesnek, hogy igy bejutgassanak minden házba. Habár itt nem látom az összefüggést, miért kéne emiatt bemenni minden házba? És miért gondolják, hogy ha a korona valamelyik házban van, elől hever, mindenki szeme láttára? Ha meg nem, akkor mit fognak látni egy lakásszemlénél? Jajj, már megint egy ostoba ötlet.
Bonitó 2023 jan. 12. - 22:17:37
(17672/18017)
Kérésem teljesült! :) Igaz ami igaz, Subicz ma nem ordibált! De ordított helyette a patkány beszállító bácsi, no meg Édes Anna! De Nusika úgy ordított, mint a fába szorult féreg!

Gergely doktor a háziorvos máris korrumpálható lett?! Dorothy Walters/Silvia Duncan/Galambos Dorottya alias Sajgál Erika itt Ökörben is túljátssza szerepét?!
Ugyanúgy mint Makkoson is, mint Krisztina! És amíg Dorothy korrumpál, a két leselkedő öreglány szerint Dórika bizonyára "kocsonyadús tasak " mellet akar csináltatni a dokival?! :)))

Bogdán (Mészáros András) egyre szimpatikusabb (nem, mint karakter! :)
(És minő véletlen, már minden sorozatban helye van.)
Marlenka pedig szép leányka!

Hová tűnt a sorozat főtémája?! Igen, hát ez az! Hová tűnt?
Ha az iskolában anno, a fogalmazás címe helyett valaki másról írt, akkor egyest kapott a tartalomra.
A DÖ-nél egy író van, Hámori Barbara.
Tehát, Barbara kérem üljön le! Egyes! :) Ha pedig mégiscsak több író van, akkor a sok bába közt elvész a gyerek minden epizódban.......
7/10
Rojita 2023 jan. 12. - 21:43:56 7/10
(17671/18017)
"Téss asszony"?
Ki hallott ma így beszélni egy 20 éves srácot? Honnan jött ez a Putyuli? 1930-ból? Mikor hallott a fk-író így beszélni embert?
A Sztojka - családot megszerettük,- különösen Renátót, - de Putyuli hazautazhatna, mert szüksége van rá az apjának. Túl sok belőle. Még Hernádi Judit se tudja a jeleneteiket megmenteni. (Leginkább kellene a mai falusiak nyelvét ismerő dialógusíró.)

Hol van ilyen hiszékeny pap, aki felfogad akármilyen munkára egy alkoholistát, - sőt, még 3 havi előleget is ad?
Azt hittem, h vmi aktualitást fognak kihozni a végrehajtó-témából. Esetleg később?

A hálapénzt MA elfogadó háziorvos pedig, képtelenség. Ilyet már nem is hallani.

Ellenben, hol van a sorozat főtémája? (Mit szoktak a meccseken a nézők kiabálni?)
Tempo!! Fk-írók! Tempo! Lényegre!
Bonitó 2023 jan. 12. - 19:49:42
(17670/18017)
Visszaolvastam a fórumon és csak bólogattam jóformán. Jó volt olvasni a sok hasonló gondolatot! :)

A tegnapi részben pedig annak is örültem, hogy az egyik, egykori kedvencemet Szlávent - különösen a tegnapi részben igen sokáig - emlegettek ismét. Lehet, hogy még a későbbiek folyamán viszontláthatjuk?! ( Igazán örülnék! Pláne annak, hogy sikerült a talpraállás?!. Node nem szaladok ennyire előre!)

Bevallom azonban, hogy sok eseményre már nem emlékszem tűpontosan! De ha a showrunner asszony is elfelejtette Stefi - Lali sztoriját, akkor a néző is felejthet dolgokat, nem igaz?! :) Ergo, ha nem jöhet vissza Szláven, akkor az ő sztoriját és dolgait is lehet felejteni, hiszen ezek szerint sok mást is elfelejtett a néző. Szerintem.

Az sem jutott hirtelen az eszembe, hogy ki volt Szappanos Kálmán második felesége?!

Nekem már az első feleség Zsuzsa Asszony ( Vándor Éva ) is olyan volt az előző évadokban is, mint Columbo felesége! És íme, most már ő is egyre többet szerepel a töltelék jelenetekkel. Nevetséges is volt nekem, amikor a Szappanos ház udvarában leskelődött. Az meg pláne, ahogy panaszkodik Zizi mamának, hogy "az ő nappalijában" kiket látott?! És úgy simogatta a kecskét, úgy csinált, mintha tegnap ment volna el ettől a háztól?! Holott, Zsuzsanna anno lelépett és évtizedekig Amerikában élt! Akkor miről is beszél?! Node ő tudja meg aki írja neki a szövegét! :))

Visszatérve a kérdésre, a második feleségre, igenis első blikkre, nem jutott eszembe - ha nem néztem volna meg -, hogy Szappanos Kálmánné dr. Marosi Gitta (Benkő Dóra) ügyvédnő volt Kálmán második felesége! Aki a végakaratának a közvetítője. És Benedek alezredes szeretője - no, már ezt is elfelejtettem! :)
(Egyébként, Lali húga Dia is nagyon szimpatikus volt nekem. Hiányzik is a kocsmából a fodrász műhelye és benne ő is! Inkább hallgatnám a fodrászüzlet híreit, mint a halál unalmas Magyar Attila "részeg" dumáját.

És megjelent tegnap - "már alig vártam" - Olga, Szláven volt felesége, Irina az anyja és Marlenka a lánya az étteremben. Mondhatnám, hogy nagyon izgalmas volt minden. De mégsem!

Továbbá várom, hogy a mindjárt kezdődő epizódban ma este mivel lepnek meg?! Remélem Subicz nem fog ordítani, és nem megy át majd nagy parasztba?!
4/10
7/10
Rojita 2023 jan. 12. - 15:09:54 7/10 Előzmény kék szem
(17668/18017)
Jaj nekünk! Akkor várhatóan Stefi állandóan Danit fogja üldözni szerelmével.
Kata pedig megint féltékeny lesz és veszekedni fog. Minden ugyanúgy folytatódik, mint eddig.

Ha a fk-író erre gondolt, akkor kérjük, h jöjjön a Nagy Hipnotizőr és hitesse el Stefivel, h Lali epedve várja Őt a fúrótornyon és szabadítson meg minket a lánytól.

Vagy mi lenne, ha Stefi szerelmét másra irányítanák? Valamelyik félnótásra a kocsmában? Van ott választék...
kék szem 2023 jan. 12. - 13:52:52 Előzmény Rojita
(17667/18017)
Stefi egy kis ideig kavart Lalival. Azt hitte Dani majd ezért féltékeny lesz és visszatér hozzá. Nem jött össze. Ezek után Stefi úgy gondolta jobb egyedül és lepattintotta Lalit. Az meg szerelmi bánatában elment Dániába , egy fúrótoronyra dolgozni. Később testvére Dia kiment hozzá látogatóba, de nem jött még vissza. (Így emlékszem)
Kecskepásztor 2023 jan. 12. - 10:19:46 Előzmény Rojita
(17666/18017)
Ha nem tévedek, szép csendesen megfeledkeztek róla.
4/10
luci87 2023 jan. 12. - 04:57:47 4/10 Előzmény Rojita
(17665/18017)
Már a Hotel Margaretben is tobbnyire ülve játszott...itt meg ugye mast is kell,bizonyara a kora ,eü.állapota miatt is.

A tegnapi reszben nagyon sok volt Sandor...ha minden ferfi ilyen pataliat csapna,ha a felesege elmegy valahova..Az a tuljatszott feltekenysegi jelenet..:(
4/10
napraforgó 2023 jan. 12. - 04:52:13 4/10 Előzmény Rojita
(17664/18017)
Nekem Ganxsta sohasem volt szimpatikus. Félelmetes külső - szerintem nincs olyan szerep, amiben szimpatikus tudna lenni.
Szlávent pedig nagyon is el lehetne nélkülözni. Azért az túlzás, hogy mindent ő oldott meg. Jó, volt egy-két olyan fellépése, amikor a beavatkozása megmentett egyeseket, de azért az túlzás, hogy ő a "megmentő". Támadhatna más hős is, pl. Dani személyében.
Az biztos, hogy az idióta Sándor nem lenne alkalmas erre, meg a papucs Misi sem és a falu összes alkoholistája sem, de a falu azért nem Szláventől függ.
7/10
Rojita 2023 jan. 11. - 23:09:10 7/10
(17663/18017)
Nem emlékszem már Stefi liba 4. évadvégi helyzetére. Nem hozták össze akkor Lalival?
7/10
Rojita 2023 jan. 11. - 22:03:10 7/10 Előzmény Peti817172M_2
(17662/18017)
Kérdés, h spórolásból halasztották meg Erzsikét, vagy a művésznő már nem vállalt több forgatást? További jó egészséget kívánunk Tóth Juditnak.
7/10
Rojita 2023 jan. 11. - 19:55:43 7/10 Előzmény napraforgó
(17661/18017)
Sztem, Ganxtaaból azért csináltak most ilyen ellenszenves alakot, h különbözzön a KA- ban megismert "ronda, de szimpatikus" Damiljától. Előbb-utóbb vki csak helyreteszi az embert.

Szlávenre szüksége van a fk-nek, mert eddig Ő volt a mindent megoldó, titokzatos és vicces, majdnem fsz.
A nézők remélik, h előkerül még az öa-i superman. Ha a sorozat elvegetál még fél - 3/4 évet, addig MG-t összedrótozzák és nyár végén kamera elé tud állni. (Feltéve, ha volt párja nem tudja tovább fúrni a visszajövetelét.) Addig csak lebegtessék Őt.

Németh Kristóf újranézhetné a korábbi DÖ - alakításából 1-2 órát, h visszataláljon az akkori hangjához, mert most erősen idétlen.
Peti817172M_2 2023 jan. 11. - 19:20:17 Előzmény Rojita
(17660/18017)
Jó kérdés. A történet szerint az ő karaktere is meghalt.
4/10
napraforgó 2023 jan. 11. - 16:30:37 4/10
(17659/18017)
Dándi karaktere roppantul irritáló. Érthetetlen, hogy Gál Misi miért nem fékezi meg? Gondolom, hogy egy erdőőrnek kb.annyi lehet a dolga, hogy megakadályozza, hogy fát lopjanak az állami erdőből. Milyen alapon támad rá egy sik mező közepén hol a cigányokra, hol H. Attilára azzal, hogy be ne tegyék a lábukat az ő erdejébe. Először is, az erdő nem az övé, másodszor minden inzultust az erdőn kivül, egy réten követi el. Miért nem vonják be a rendőröket a megfékezésére? Jó, tudom, hogy ez a két rendőr nem lángelme, de azért csak van valamennyi hivatalos hatalmuk.
Remélem, hogy ezt a Dándit mielőbb eltüntetik a sorozatból, menjen csak vissza szépen Goránhoz.

Azt sem értem, hogy miért kergetik még mindig Szlávent, hisz nyilvánvaló, hogy megszemélyesitője az elkövetkező évben alkalmatlan lesz a filmezésre. Legjobb lenne lezárni a szerepét azzal, hogy végleg eltűnt, üzent, hogy nem is jön vissza soha.

Subicz is bunkóbb, mint kellene, azért nem igy képzeli el az ember egy falu polgármesterét.
Terike is hülyébb, mint egy egyszerű falusi asszony.
Bonitó 2023 jan. 11. - 16:02:45
(17658/18017)
Visszanézve az elmaradt epizódokat, szeretném azt írni, hogy nagyon tetszett, remekül szórakoztam és nagyon sokat nevettem?! Mindennel megvagyok elégedve! :)
De nem!! Nem így van sajnos. Az alábbiak pedig különösen nem tetszettek:

Az erdészet területén átvette a hatalmat Dándi! Aki, mint egy vadnyugati  cowboy úgy tűnik fel a rátapadt jelmezével. Úgy kapkodja elő percenként a szerszámát, és úgy lép fel csípőből tüzelő akárkinek, mint egy ötéves.
Én még egyetlen híres vadnyugati hőst sem láttam, hallottam állandóan ordítani, trágárul kiabálva játszani a rosszfiút! Kicsi karakter ( sok pénzért! )ésn nagy hatalmat kapott, ráadásul egyre több jelenetben?!  És röhög a markába, meg a negatív kommentekre, és jó magasról tesz rájuk, szerintem.)  És ugyanígy, Terike (Csombor Teréz) túl van futtatva! 

Felesleges volt a körmét reszelgető nyuszikát, Stefit is visszahozni! Pláne, ha már megérkezett Dr. Urbán Gergely is. (Nem volt világos számomra egyébként,  hogy miképpen került a doktor úr a sorozatba?! Hiszen ha jól tudom Kata az örökségéből intézte a rendelőjét?! )

Viszont a  tegnap Stefi féle hallgatózás, az ajándékkosár akció csak időhúzásnak volt jó, értelme semmi. Vajon a kihallgatott értékes információkkal Stefi kihez fog rohanni és azt megosztani?!
De inkább mutatták volna Danit és Katát a lovasfarmon és a szép tájat . Szívesebben néztem volna a azt és a lovakat, mint  Sefi féltékeny, nagy fejét.

(Egyébként Stefiről, mint tudjuk, sosem volt a munka megszállottja! Balkézről érkezett gyerekként azért megkapta busás örökségét Szappanos Tibortól. És abban a pillanatban felment Pestre és ész nélkül szóra a pénzét. Kellett neki a drága autó (Porsche), a mértéktelen ruha. A méregdrága hotel, italok, ételek pocséoláda. Amikor hazament az autóval dicsekedni, az anyja figyelmeztette, hogy legyen óvatos és körültekintő a pénzével, de Stefi megsértődött. Azt kiabálta, hogy az anyja irigyli a jólétét, az ő gazdagságát és tovább állt, immáron nem először! Lényeg, nem örülök Stefi karakterének!  

Egyébként azon törtem a fejem, hogy mit szívhat  Németh Kristófjóska, mint polgármester?! Vagy miért nem szedálta már a showrunner  asszony?! Vagy, miért nem segít a stáb összeszedni a művész úr elgurult gyógyszereit?! :)