4/10
luci87 2019 febr. 09. - 09:25:30 4/10 Előzmény napraforgó
(337/18017)
Vajon ki hivogatja Anikora az ellenort?
Meg arra is kivancsi vagyok,hogy ha Valika,es Aniko talalkozik,mi fog tortenni??Sandor hogy fog reagalni,ha megtudja,a szerelme joban volt Tibivel?
Mondjuk most van eleg gondja Valinak,de nem hiszem,hogy ezt olyan konnyen megussza Tibi,meg Aniko..
4/10
napraforgó 2019 febr. 09. - 05:06:24 4/10 Előzmény janderka
(336/18017)
Érdekes, én az elején a kecske mekegést hallottam, de aztán később a kutyaugatást nem, mert nem is figyeltem rá. De lehet, hogy volt....
4/10
napraforgó 2019 febr. 09. - 05:04:44 4/10
(335/18017)
Érdekes, hogy Szappanoséknál, ahol kecsketejet fejnek mindennap, bolti tej van az asztalon.
Kristóf fejéről lekerült a kötés, de a homlokán még halovány nyoma sincs a sérülésnek....
Tibi továbbra is bunkó, szépnek látja magát, és közben leszólja a lány megnyíló egészségközpontját.
Kata pedig túlsúlyosnak titulálja az apját, aki másodszor reggelizik aznap.
Vali megnézi a bélyeg helyét és rögtön rájön, mi is történt (???) Rá is tör Szlávenre és az épp beköltöző Tamásraés felelősségre vonja őket. Vali szeretné, ha Tamás visszaköltözne és bocsánatot kérne Tibitől a levél-ügy miatt., de a fiúnak ez nincs szándékában.
Anikót megint meglepi az ellenőr, mindent rendben talál, amíg fel nem fedezi a kis raktárat a házilag főzött pálinkával. Valahogy feltételezi, hogy az illegális szeszfőzde és illegálisan forgalmazza a lefőzött pálinkát. Úgy tűnik, hogy az alkotók elfelejtették, hogy Magyarországon nem tilos a pálinkafőzés, igaz, csak korlátozottan és csak saját használatra, de nyilván az nem tilos, hogy az illető megkínálja a barátait (persze ingyenesen), és ha nem lehet bizonyítani az eladást, akkor büntetni sem lehetne. itt pecsét kerül a kis raktárra és Anikó újra dúl-fúl.
Mihályt meggyanúsítja két kollégája, hogy kenőpénzért elnézi a falopást. Mihály felháborodik és Sándorral Attilát sejtik a dolog mögött, rögtön meg is mondja neki a magáét.
Szláven beköltözik Tamás ágyára Kristóf szobájába, de a faháza albérletbe adásáért lehúzza Tomit.
És Kristóf rögtön kártyázni kezd Szlávennel, pénzben. Szlávennek jó dolga van, Vali jól tartja, kap meleg vacsorát is. A feltétel a bocsánatkérés Tibitől, amit Szláven meg is tesz.
Tamást a kis faházban Joli néni csak meleg teával és jó tanácsokkal látja el. Eközben a felbőszült Tibi rájuk tör.
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 23:01:54 1/10 Előzmény Rojita
(334/18017)
A mai rész tele volt kutyaugatás effekttel.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 17:29:02 4/10 Előzmény pkovaks
(333/18017)
Az a szegény kecske hol lakik, van neki ólja? Ki feji? Mert Tibi csak néha, dúlva-fúlva, ha Vali nincs otthon.
És Zsóka birkáit sem látom mostanában. Pedig mostanában, februárban kezdenek születni a kisbárányok. De valahogy még csak szó sem esik róla, hogy az állatokat el kell látni, meg kell etetni. És igen, ez a falu olyan falu, ahol se kutya, se macska nincs egy háznál sem.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 17:09:32 4/10 Előzmény janderka
(332/18017)
Ezen én is gondolkodtam, hogy kik lehetnek ezek a Kovácsék? Én valami nagynénire és nagybácsira tippeltem, de lehet, hogy tényleg ők az anyai nagyszülők. De akkor miért mondták a sok kötözködés után, hogy nem az anyjára ütött?
Nem igazán emlékszem, hová lett Horváth anyuka, mintha valami olyasmit mondtak volna, hogy régen lelépett, ezért nevelte az apa a fiút.
Van itt rejtély dögivel. Mondjuk Tomika apukájáról sem tudunk semmit. Szláven múltja.... aztán hová lett Dia? Már mióta nem tudunk róla semmit.
pkovaks 2019 febr. 08. - 16:49:24 Előzmény Rojita
(331/18017)
Kutyak helyett kecskek, tyukok hangjat lehet allandoan hallani... (lehet hogy ebben a faluban meg van tiltva a kutyatartas /meg kellene kerdezni polgarmester Attilat/ vagy a forgatokönyv ironak nincs videki tapasztalata illetve soha nem jart meg videken).
7/10
Rojita 2019 febr. 08. - 15:31:37 7/10 Előzmény janderka
(330/18017)
Talán arra gondol, hogy egy falu kihalt utcája nem jelenti azt, hogy senki se figyel. Hol lennének az emberek ilyen hóban? Függöny mögül, boglya mögül, budiban megbújva működik az állandó figyelő szolgálat. (Pláne, ha egy rendőrautó állt meg az utcában). Ha a rendőrök felismernék, lelepleződik.

Ma már nincsenek kutyák a kis falvakban?
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 15:30:44 1/10 Előzmény napraforgó
(329/18017)
No, közben átfutottam a tegnapi részt.
Igazából Kristóf és a kislánya találkozása volt számomra érdekes (benne a keménykedni kezdő Zolival), meg a generációkat átfogó hirtelen smárolás a fasorban. A többi csak kavarás volt a bugyuta kulimászon, nem jutattva minket előrébb a dolgokban - behozva cserébe egy új zabigyerek-szálat Józsi nagyszüleinek(?) felbukkanásával.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 15:13:00 4/10 Előzmény janderka
(328/18017)
És akkor még Tibi és Vali, Mihály és Zsóka teázási jelenetét ki is hagytam. Épp azt taglalták, hogy ki lopta el a bélyeget. Misi meggyanúsította Tibit, hogy ő írta a levelet, Tibi meg Mihályékat. Mindkettő hülyeség, Tibi miért írna levelet saját magának, Mihályék meg minek mentek volna ki Tirolba a kamu levelük alapján. De akkor ki írta a levelet????

Mónika meg nem nagyon akar belemenni Attila elcsábításába, amikor épp a fiát, Józsit fűzi.
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 15:06:17 4/10
(327/18017)
Panna óvónőnek mondta magát.
Az én testvérem is óvónő, ők délelőtti és délutáni váltó műszakban dolgoznak. Betegség, vagy egyéb gond miatt egész napra benn (pl. beteg a váltótársa) kell lenni. Annyit biztos nem tudnak otthon lenni, mint ez a Panna.
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 14:40:06 1/10 Előzmény Rojita
(326/18017)
Ez jól hangzik, de akkor miért menekült előlük a kihalt utcán a postásbiciklijével (pontosabban az üres rendőrautójuk elől) úgy, mint egy rajtakapott neandervölgyi mamutvadász?
7/10
Rojita 2019 febr. 08. - 13:18:35 7/10 Előzmény pkovaks
(325/18017)
Szláven személye biztosítja a film titokzatosságát. Mindenki vmi eltitkolt bűnre gondol Vele kapcsolatban. (Remélem, hogy nem így lesz, mert szimpatikus, mindenkin segítő srácnak ismertük meg.)
Tartom magam ahhoz, hogy Szláven egy figyelő adóellenőr, vagy nyomozó, aki a simlis Attilát figyeli. A rendőrök elől pedig azért bujkál, mert a rendőri körökben ismerhetik és nem akarja, hogy csodálkozva ráköszönjenek és ezzel leleplezzék őt.
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 12:48:46 1/10
(324/18017)
Panna úgy rémlik, hogy óvónő.
7/10
Rojita 2019 febr. 08. - 12:31:50 7/10 Előzmény napraforgó
(323/18017)
Igen, Panna több mint naiv. Hogy láthat egy pénzbehajtó pasiban egy fehér lovon érkező herceget? Még ha ez az ember nagyon jóképű is? Minden épeszű nő elkerül egy ilyen alvilágban élő férfit. Az ilyen pasashoz egy éjszakában élő nő illik.
Apropó, volt már szó Panna munkájáról? Mert, ha vendéglátós, akkor szemléletben lehet közös egy pénzbehajtóval. (Elnézést a néhány tisztességes vendégfogadóstól.) Bár, Panna túl hiszékeny egy pincérnőnek.

Kristóf életét továbbra is bizonytalannak látom. Az alapbetegsége, a játékszenvedélye magától nem fog elmúlni. Most, hogy búra alatt él, hogy egy családtagja mindig vele van, nem érheti baj. Különben, egy ilyen pasas teljesen akaratgyenge. Képes utazás közben, vagy utcán ismeretlenekkel leállni pénzben játszani. Vagy egy sima lottó-fogadó ponton, vagy a mindenütt fejbukkanó kaszinókban ott hagyni minden nála levő pénzt. Sőt adósságot csinálni. Nem beszélve az interneten is játszható különböző szerencsejátékokról. Nem tudom, hogy orvosilag teljesen gyógyítható-e ez a mánia, de én rémülten elfutnék egy ilyen pasastól.

Jó, hogy a falu lakosaiból időnként megszólaltatnak vkit. Így kicsit életszagúbb a történet. A két, egymással mindig vitatkozó, mindent megfigyelő, falusi öreglány igazi életkép.
4/10
luci87 2019 febr. 08. - 12:04:15 4/10 Előzmény janderka
(322/18017)
Azert nezd meg,megeri..;)
A ket rendor tenyleg,minek ment le utanuk,ez nekem.is fura volt.
Kristof szerintem nem fogja alairni a hazassagi szerzodest.
Lesz meg itt is kavar.

Szlaven titka is kiderul mar remelem.
1/10
janderka 2019 febr. 08. - 11:16:58 1/10 Előzmény napraforgó
(321/18017)
Nagy-nagy köszi az összefoglalóért. A tegnapi részről lemaradtam, és sehogy se volt kedvem éjjel visszanézni a Most-on.
pkovaks 2019 febr. 08. - 11:14:07
(320/18017)
Vajon Szlaven miert menekul mikor rendört lat, biztosan van valami a multjaban amiert fel a zsaruktol...
4/10
napraforgó 2019 febr. 08. - 07:01:57 4/10
(319/18017)
Kicsit fura, hogy a betörés kapcsán két rendőr leautózik Ökörapátiba (amikor Tibi és Vali állandó lakása Pesten van a Pitypang utcában), ahelyett, hogy beidéznék őket a kerületi kapitányságra. Aztán Tibi nem hagyja szóhoz jutni a feleségét, minden Valinak feltett kérdésre ő válaszol és össze-vissza hazudozik. De a két rendőr is elég hülye, Valit és Zsókát sejtik a betörés mögött.

Szlávennek van pár jó beköpése, az fárassza magát baltával (kettévágni Tamást), akinek nincs fűrésze. Jodika néni szerint nagyon egészséges hidegben aludni (na ennyit a fűtésről), mire Tamás fölajánlja neki a saját faházát. Ez már Szlávennek is sok, helyreteszi a pofátlan fiút.

A banyák rákapnak a butikra, egy csomó vackot összevásárolnak. Zsóka a sok férfi-női pulóver mellé még egy babaruhát is vásárol, amin Miska nagyon csodálkozik.
Tibi, a tahó bosszút akar állni Attilán az öccsét ért sérelemért, rájönnek, hogy egy nő a legalkalmasabb erre a célra. Hosszas tanakodás után Mónikára voksolnak.
Józsi a havas faluból egy száraz tájon keresztül elautózott Mónikával egy másik havas tájba és ott már épp rámozdul a nőre, amikor megszólal a telefon, Mónikát hazahívják.

Tamás haverkodik a mamszijával, kap csipkebogyó szörpöt és egy fényképet, amin Kata, Dani és ő vannak. Nagyjából egykorú a 3 gyerek, talán Dani egy kicsit nagyobb a másik kettőnél. Akkor viszont Tamás idősebb a 24-nél, hisz Kata 27. Kamasznak mindenesetre már kissé túlkoros.

Kristóf ráveszi Katát, hogy vigye föl a családjához, útközben a házassági szerződésről beszélgetnek. Kata kéri, hogy semmit ne írjon alá, amíg nem beszél Marosi ügyvédnővel. Aztán Kristófot meglepetés éri, a neje a maffiózó pénzbehajtóra hagyta a kislányát, amíg elment hazulról. Mikor távoznak, Lohengrin, a grál lovag rákacsint a háttérben várakozó Katára. Hja, ilyen az igaz szerelem.... Pannát csak sajnálni lehet, egy hülye helyett talált egy zsiványt.

7/10
Rojita 2019 febr. 07. - 22:59:26 7/10
(318/18017)
Nevettem, amikor Mónika elment Józsival autózni. A faluban hófúvás, de 20 perccel túl a falun, gyönyörű, lombos, őszi erdőben sétáltak. Aztán vissza a téli faluba.
Hiába, ebben a hol havazik, hol nem január-februárban a filmeseknek nem jön össze az előre felvett, de adásba nem került, szabadtéri felvétel.