Téma: DTK

barbi_112 2011 nov. 15. - 21:47:43
(108/268)
Nagyon fura D. Tóth Krisztát ilyen jópofi szerepkörben látni. Alapvetõen egy helyes csaj, szépnek is mondanám (habár én mindig keverem Bombera Krisztával) de tõle a komolyabb hangvételû interjúkat, mûsorokat szoktam meg. Nem mondom, hogy csak politikával foglalkozzon vagy ilyesmi, de ez a talkshow nem a tõle megszokott mûsor. Meg az is fura hogy ilyen bulizósra, lazára van megcsinálva. Olyan mintha a tõle megszokott képet most ezzel a mûsorral le akarnák rombolni.
napraforgó 2011 nov. 15. - 18:45:04 Előzmény fogjunkössze
(107/268)
Elég szomorú, hogy a show látványossága jószerével csak abból áll, hogy mennyi látszik ki DTK pucér bõrébõl....
napraforgó 2011 nov. 15. - 18:42:50
(106/268)
Én szeretem D. Tóth Krisztát, de... Szerintem jobban állna neki egy olyan intimebb beszélgetõs mûsor, mint amilyet pl. Jakupcsek Gabi, vagy Szily Nóra csinál. Minek ez az eröltetett show? (Ráadásul sokkal olcsóbb is lenne - csak két szék, no, esetleg fotel kellene...)
2/10
fogjunkössze 2011 nov. 11. - 06:56:29 2/10
(105/268)
Hát, mit mondjak. Most néztem elõször,de a D.Tóthon úgy lógott a ruha, hogy szörnyû! Annak ellenére a Szulákkal a beszélgetés jó volt, köszönhetõen Szuláknak. Az ötlet nem rossz, de nem a D.Tóthal, a híradó való neki, vagyis a felolvasás!
offtopic
aggodalmas 2011 nov. 11. - 00:19:36
(104/268)
Kirõl is beszélünk? Csak mert kevés olyat látok, aki némi (köz)pénz fejében ne értékesítené a saját szülõanyját is... ;-) Mondanám, hogy egy ilyen "összetartó" nemzet ilyen képviselõket érdemel, de erõsen kételkedem ezen (a Himnuszban is megénekelt ;-) történelmi mértékû büntetés mértékében!
8/10
leho 2011 nov. 10. - 23:39:08 8/10 Előzmény aggodalmas
(103/268)
Általában nem szeretem a politikusokat...de ha már valaki az, az ne akarja sz@rért húgyért eladni az országot....
8/10
leho 2011 nov. 10. - 23:36:22 8/10 Előzmény dantonb
(102/268)
Nem gondolnám, hogy Kerényit annak tartják...Hogy Vargát sokat hívták? Ha-ha...
offtopic
aggodalmas 2011 nov. 10. - 21:23:13 Előzmény leho
(101/268)
Egyrészrõl egyetértek, objektív (fogjuk rá ;-) tájékoztatás gyanánt inkább a net és a könyvek, mint a "köz"médium...

Másrészt itt a puhaság kérdése. Bár elõrebocsátom nem szoktam nézni, a mindinkább pártunk és kormányunk agitprop szócsövének tetszõ azEstét, de amibe a minap belefutottam az azért már nekem is sok volt. Áder "Brüsszeli számûzött levitézlett megmondóemberünk" János olyan szinten leckéztette az épp' egy (sic!) objektívnek tûnõ kérdést kinyögni próbáló mûsorvezetõnõt, hogy még... Simán lehurrogta "talán, ha engedné, hogy végigmondjam"-stílusban, és nem olyan elegáns, és mégis kitartóan lényeget boncolgató elszántsággal, mint ahogy azt például Kálmán Olgától (vagy a felpuhulás elõtti Krizsótól!? ;-) megszokhattuk volt.
dantonb 2011 nov. 10. - 19:38:41 Előzmény leho
(100/268)
Meghát onnan tájékozódsz,ahol Kerényit tartják pl nemzeti kultúrális értéknek.nekem pl nem hiányzott az álmagyarkodó melldöngetõ retrográd stílus a Kultúrházból ,és fõleg nem hogy valódi érték helyett politikai szekértolás alapján minõsítgessenek valakiket magyarnak és kultúrértéknek.Csupa tehetséges ember csinálta a Kultúrházat Rózsától Winkler nóráig,míg helyette van nekünk most Gereben Ágnes és Halász zsuzsa pl.Dehát az is figyelemre méltó hogy bár állandóan hangsúlyozod hogy nemigen nézel semmit, de azért leteszed a voksodat valami alapján.
dantonb 2011 nov. 10. - 19:32:03 Előzmény leho
(99/268)
Hát igazad lehet ,mert valóban a napkeltében gyakran szerepelt Stumpf és Varga mihály is ,õk meg állandóan hazudtak ,akülönbség csak annyi volt hogy akkor ezt amûsorvezetõk nem hagyták szó nélkül mikrofonállványként mint manapság az alákérdezõ "objektív" köztvben.Míg ma jóformán Szíjártó beköltözhetne a köztvbe ,mert hivatalos felmérés szerint az ellenzék nemigen jut szóhoz,a napkeltében elhangzott az ellenvélemény is szigorú odafigyelés volt erre, hiszen mindig is támadták a napkeltét az agymosott jobbosok.Azon mit értesz hogy Krizsó felpuhult?Szerintem nemtudna annyira felpuhulni hogy olyan zselés legyen és tehetségtelen mint Szöllösi györgyike.Azzal meg ugye viccelsz ,hogy Obersovszky jó mûsorvezetõ.Aki azzal szórakoztatja nézõket pl hogy "ma minden vendégünk László"az nem jó mûsorvezetõ hanem egy szánalmas kinmester.
8/10
leho 2011 nov. 10. - 13:53:01 8/10
(98/268)
Nagyjából jogos, tehát jó lenne egy Panoráma, ill. én is szerettem (biztos, hogy nincs már az MTV-n?) Weiszer Alinda beszélgetéseit...A Kúltúrház speciálisabb dolog, azon kevésbé csodálkozom, hogy megszûnt, tkp. én úgy láttam, hogy számûzve vannak onnan a nemzeti érzést jobban megjelenítõ alkotók (pl. Makovecz, Jankovics Marcell, népzene, vagy olyan színészek, akik nem a neoliberális kurzushoz álltak közel), ami nem azt jelenti, hogy pl. nem voltam kíváncsi a mûsorra, de szerintem ilyen szempontból egyoldalú volt... A szerintemet azért hangsúlyozom, mert igazából egy ideje (nem a kormányváltás óta)inkább csak néha megnézek egy-egy érdekesebbnek tûnõ filmet, a többi tájékozódásra inkább az internetet használom, ill. könyvek is vannak....
8/10
leho 2011 nov. 10. - 13:34:14 8/10
(97/268)
Obersovszky az MTV-nél volt korábban, és elég jó mûsorvezetõ volt, szerintem most is az. Gondolom, úgy került az Echo tévéhez, hogy elküldték. Krizsó a pályfutásának elején volt jó, amikor az MTV-hez került, aztán "felpuhult" eléggé. Keveset nézem ezeket a mûsorokat, de nekem pl. szimpatikus az esti közéleti mûsort vezetõ rövid, fekete hajú szerkesztõ (vagy mûsorvezetõnõ), sajnos a nevét nem tudom, ez is jelzi, hogy nem nagyon nézem ezeket a mûsorokat. Régebben azért néztem pl. a Napkeltét, mert kíváncsi voltam, hogy elhangzik-e a mûsorban egy igaz szó is...
7/10
greghouse 2011 nov. 10. - 10:23:02 7/10 Előzmény leho
(96/268)
Picit hadd térjek vissza a témára, "a humor nem nõi gén", nyilván humorból mondtad. De nem biztos, hogy teljesen alaptalanul. A nõk sértõdékenyebbek, érzékenyebbek. Mondok egy példát. Véletlenül anno vagy egy éve vagy több belenéztem a heti hetvenkedõkbe, ott bedobták ezt a Kormos Anett nevû csajt, állítólag humorista. Na jó, csinosnak csinos. De én még ilyen sótlan, hat napja megírt szöveget papírról remegve olvasó csajt nem láttam, plusz szerintem Guiness rekord, hogy egyszerre pösze, selypít, és hadar is. Ezt csinálja utána valaki. Szulák lehet, hogy nincs olyan jó nõ mint DTK, de nemén belül neki is jobb a humora. "Majd kinövi magát"? Ahhoz kicsit késõ fõmûsoridõben berobbantani.
Ami az alanyait érinti, kit ez érdekel, kit az. Elõre közlik ki lesz. Engem eddig még egyik sem dobott fel, hogy hû de megnézném mondjuk a buborékfúvót, a mûanyag csövekkel kopogókat, meg ilyenek. A Csányi nevû ügyeletes szépfiú meg kimondottan unalmas volt.
Politikába inkább most nem mennék bele.
A DTK nak még egyetlen egy elõnye van: jobb mint Szente Vajk bedrogozott színezetû, önfeledt, erõltetett örömködése a vetélkedõjében. De ez nem mérce.
offtopic
aggodalmas 2011 nov. 10. - 01:09:36 Előzmény leho
(95/268)
Ps. Hozzáteszem, távolról sem a NAPkeltét hiányolom én sem, DE elgondolkodtál már azon, hogy miért tûnt el a képernyõrõl a Panoráma, (amire igen komoly szükség lenne, hogy kishazánk polgárainak legyen némi fogalma arról, hogy nagyjából mi zajlik körülöttünk a nagyvilágban!) vagy miért fájt a döntéshozóknak a már említett, politizálással aztán nem vádolható Kultúrház; De az is kérdés, hogy a legutóbbi riporter kerestetikben (amibõl talán ha hárman maradtak meg képernyõsöknek a mezõnybõl, ebbõl az egyik sport-riporter!) feltûnt Weiszer Alinda beszélgetõs mûsora miért lett (a nézettség tekintetében kimutathatatalan) dunakettõre számûzve, mikor azt mondták, hogy most aztán jön majd a kultúra, az nemzeti(eskedõ) értékközvetítés és a megújulás? Ez utóbbiba már bele sem megyek, mert annyira elkeserítõ az errõl alkotott véleményem... ;-/
dantonb 2011 nov. 10. - 01:01:06
(94/268)
Éshát ugye ,ami abszolút elképzelhetelen lenne fordítva és mindennél többet mond ,hogy a napkeltét még a szoci kormány regnálása alatt ki tudták rúgni a gálánsan meghagyott már akkor meglévõ Fidesz téglák ,gondolok itt a hírigazgatóra pl.Dehát mesélhetsz ajobbosoknak ,mert ezek után elõáll valaki, hogy most szerinte objektívebb a Tv.:P Úgyhogy szerintem a nép totál meghülyíthetõ.A Fidesz ebben profi ,és amikor valaki ezen változtatni akart ,akkor nem bocsájtották meg neki hogy ki merte mondani Öszödön az igazat.
offtopic
aggodalmas 2011 nov. 10. - 00:54:11
(93/268)
Valami azt súgja keveset láttál, ha eleddig objektívnak tûnt... ;-)

...a kolléga által emlegetett két csatornáról (a tévé elõtagon NEM véletlenül hagytam el! ;-) elsõsorban a "szellemi"háttért importálták, elsõsorban középvezetõket, "hír"szerkesztõket és a kezük alá dolgozó, politikailag is megbízható bizalmasakat.

Egy konkrét példa, és két, eltérõ megközelítésû áttekintés a közelmúltból, hasonló konklúziókkal:

http://index.hu/kultur/media/2011/04/08/foszerkesztoi_posztot_ert_a_hamisitott_cohn-bendit-riport/
http://index.hu/kultur/media/2011/07/06/beindult_a_funyiro_a_kozmediaban/?p=1
http://www.168ora.hu/itthon/elbocsatas-tisztogatas-teve-radio-gyori-laszlo-amon-betti-vasarhelyi-maria-szenasi-sandor-nej-78936.html

(ez utóbbi sem feltétlenül objektív persze, de a végén van egy-két ismerõs arc, aki repült... Felteszem NEM azért, mert nem végezte jól a dolgát. Nem árulok zsákbamacskát, itt elsõsorban a Kultrúrház komplett csapatára gondolok.)
dantonb 2011 nov. 10. - 00:19:29
(92/268)
Obersovszky,Szöllösi györgyi,és a hírszerkesztõ fõnök,Gulyás pisti atöbbi meg aHír Tvbõl.Ha neked ezek objektívebbek akkor jó neked.Pedig a Krizsóra és mészáros A.ra sem lehetett panasz és mégis kirúgták õket.Éshát ugye ez jelenleg már nem kézhajlás hanem a teljes megszállás.
8/10
leho 2011 nov. 10. - 00:08:53 8/10 Előzmény dantonb
(91/268)
Így van, én valamivel objektívebbnek látom, most ezeket a reggeli, ill. esti közéleti mûsorokat (amennyit látok), de nyilván valamennyire mindegyik kormánynak maga felé hajlik a keze...Ki van az Echo Tv-bõl?
dantonb 2011 nov. 09. - 19:45:32
(90/268)
Hát akkor most elégedett lehetsz az echo Tv-s különítménnyel ,akik nyilván sokkal objektívebb mûsort csinálnak mint aczél gyuriék. Naná ,amikor fordítva kel fel a Nap ,nem lehet egy lapon említeni aTv akkori és mostani tárgyilagosságát .Ami ma van az rákosista propaganda vagy még rosszabb.
8/10
leho 2011 nov. 09. - 19:22:23 8/10 Előzmény aggodalmas
(89/268)
Azt, hogy szánalmasabb, azt nem feltétlenül gondolnám. Nekem nem hiányzik pl. az aczélgyuri (hirtelen csak õ jut eszembe) és társai Napkelte...