1/10
Éva Lugosi márc. 07. 21:41:05 1/10
(37/97)
Ekézhettek, de ha nem 4DXben nézzük, elalszunk rajta. Hosszú és unalmas. A CGI diadala a filmművészet fölött. Amúgy a terem harmada volt foglalt. Este. Attól tartok, a kasszánál fog eldőlni, lesz-e Dűne 3.
10/10
Okulare márc. 07. 20:10:56 10/10
(36/97)
Nem állítom, hogy maradéktalanul elégedett vagyok (majd le is írom miért), de mégis 10-est adok rá. Először is szerintem ez egy nagyon jó Dűne feldolgozás (az első résszel együtt), de önmagában is egy jó film. Az ilyen elgondolkodtató, moralizáló könyveket, mint Frank Herbert Dűnéje, nehéz filmre vinni, mert azt a sok gondolatfonalat nehéz képileg a néző elé tárni. Itt megpróbálták és talán túllőttek vele a célon. Mindenképp kevesebb moralizálás / vallás kellett volna és szerintem több akció. Túl lett tolva Muad-Dib legenda "felépítése". Emlékeim szerint (kb. 30-35 éve olvastam, igaz akkor többször) a könyvben nem volt ennyire hangsúlyos a vallás, az hogy mit lát a jövőből Paul és hogy mennyit dillemázik ezen. Igaz Chani sem volt ennyire ateistának ábrázolva és Stilgar sem ennyire vallásosnak. A filmben ezt az ellentétet a két szereplő között ki tudja miért, de nagyon felerősítették. Azt, hogy kb. 5x meg kellett néznünk, hogy milyen véres kézzel sétálni a homokban, vagy hogy mennyire sok szenvedést lát Paul, az nagyon túlzó és elnyújtott volt. Chanit is a kelleténél többször láttuk harciasan, vagy épp szerelmesen nézni. Ez kicsit sok volt szerintem. Én több akciót vártam. Na nem feltétlenül verekedést, meg csatajelentet, de több szervezkedést, több rajtaütést a Harkonneneken. De ez persze szubjektív. De amit láttunk, azok nagyon jól meg voltak kreálva. A harci jelentek, a verekedések, a testpajzs, a gesztusok, a látvány, a "hang". Mind-mind életszerű volt. A színészek szerintem jók voltak. Nekem különösen a Harkonen "trió" tetszett. Feyd-Rauthát, a ta-bárót játszó srác hihetelen szuggeszív volt és nem csak a sminkje miatt. De a bárót alakító Stellan Skarsgard zseniális volt azokban a villanásokban, amik neki jutottak. Bautista is elég jól feledtette Drax-ot. Nekem nagyon hihető volt ez az egész és nagyon tetszett. A fremenekből viszont sokat mutattak, talán jobban megismerhettük őket, mint a könyvből. Biztos öregszem, de néha szívesen lehallkítottam volna a zenét, a hangerő egy picit túl volt tolva.

Azt sajnáltam, hogy Liet Kynes-t hamar megölték. Úgy emlékszem, hogy a könyvben ő nem hal meg és több szerepe van, mint itt a filmben. (És meglepve láttam - vagyis nem láttam - hogy az imdb-n a full cast and crew-ben nincs feltüntetve sem ő, sem az őt játszó színész, Sharon Duncan Brewster, neve), de lehet hogy tévedek.


Sz. Péter márc. 05. 19:21:19 Előzmény vki69
(35/97)
Villeneuve szerint nem lesz rendezői változat.
Harmadik részt viszont terveznek.
10/10
TheOldMan márc. 05. 12:31:34 10/10
(34/97)
Nem akartam 9-el értékelni, mert friss az élmény és igazából egy nagyszerű mozi. 10/10. A 10-es amúgy is inkább a biztatás jele, amióta a marvel kinyírta magát a női vonallal , ez legalább nem követi a sémát, itt legalább nem azt kellett bámulni 2,5 órán át, hogy ma már nem fehér férfiak írják a történelmet! Persze, a nők irányítanak és remek női karakterek vannak benne, de nem a mai divatos retardált, hetero férfiak szenvedésit kellett néznem. ( lást True Detective 4.évad, ott aztán fullba nyomják ).
Lehetne sorolni , mi nem tetszett, szerintem az unalmas, inkább a pozitívumokra koncentrálok.
Bár a film közben egyszer megfáradtam és már idegesít, hogy a gonosz, az még mindig a náci egyenruha, otromba sereggel és beteg vezetőkkel ( élmény a távol - keleti filmeket figyelni, ahol néha nem tudni ki a gonosz és ki a kevésbe rossz ), szóval úgy gondoltam az első rész kompaktabb 10/10, míg ez 9/10 lesz, mert nem tökéletes. Viszont annyira nagyszerű és minőségi darab, hogy szerintem a hibái ellenére is kult lesz. Max. nálam 9,5/10.
Legalább lezárják, nem írják ki, hogy majd jön ám a 3.ik rész, mint oly divatos manapság. Villeneuve zseni, ez tény, miatta is érdemes megnézni. Zene szenzációs, a színészek legalább képzettek. Nem a ma divatos repperek, transzik, egyéb különlegességek, hanem, igazi színészek próbálnak kihozni valamit a karakterükből. Szóval, jó film ez, na !!
2/10
Mecir1990 márc. 05. 11:40:14 2/10
(33/97)
Kubrick filmje óta talán nem láttam ilyen hatásosan minimalista, konzisztens látványvilágot. És micsoda színészgárda. Különösen Skarsgard aberrált Bárója szórakoztató, de Javier Bardem ritmusérzéke is kifejezetten jó, üde színfolt. A báró utódját alakító fiatal színész alakítása ellenben szinte nevetségesen egydimenziós, a Chalamet és Zendaya alakítása is leginkább kimerül az állandó gyanakvó hunyorgásban és halvány mosolyokban, súlytalanok.

Aztán a film hamar elálmosított. Az összes hollywood-i blockbuster dramaturgiáját lemásolja, - és noha a könyvet nem olvastam - minden fordulat könnyedén látható volt előre. A csatajelenetek nem a háború poklát közvetítik, hanem a már untig ismert dramaturgiát és koreográfiát követik.

A karakterek is mind újra kicsomagoltak, izzadtságszagúan ismerősek. A magányos - bohém - csempész Brolin, a belső démonokkal kűzdő, erős igazságérzettel megáldott Chalamet, a hűséges, tiszta szívű, bátor kislány és az aberrált, eleve gonosz és elfajzott Harkonnen vezetők.

Úgy tűnt, már sosem ér véget.
6/10
vki69 márc. 04. 21:01:31 6/10
(32/97)
Kb ez a Düne 3dik feldolgozása. szépen meg van csinálva, de ketté kellett volna vágni, remélem jön ki belőle rendezői változat, ami hosszabb lesz mert túl sok mindent kellett elmondani. Én 3dik részt ennek a csapatnak nem jósolok. Örüljünk hogy a két rész null szaldos lesz.
Ami azért biztató hogy bár a történetet ismertem ugye így se ásítottam bele.
Srác helyett Momoát kellett volna de ő már öreg ide. a srác kb 60 kg.. nem egy edző partner. A többiek jók voltak.
9/10
Aventador márc. 04. 13:33:26 9/10
(31/97)
Hozta a szintet, de a hosszú játékidő ellenére én néhol kapkodósnak éreztem.
Nagyon elidőztem volna még például a végső párbajnál, az borzalmasan rövid.
Hiányoltam egy átható kartartikus élményt is a fináléban, így kicsit hiányérzetem maradt, amikor kijöttem a moziteremből. Viszont a látvány, a hangok, a zenék, a színészek, mind kifogástalanok voltak. Bár a végén kicsit nekem már sok volt Zendayából.
Összességében egy kimagaslóan jó mozis élmény, érdemes megnézni!

Az első könyvet a filmek hatására beszereztem, kíváncsi vagyok az milyen élményt nyújt.


Dave Bautista kinyírása is egyetlen vágással el volt intézve.
Mintha valami jelentéktelen statiszta lenne.
Paul kis túlzással majdnem ilyen gyorsan végzett Feyd-del is.


6/10
kakafej13 márc. 04. 08:30:35 6/10 Előzmény Ultron
(30/97)
de miért volt ez jó rendezés? olyan vágások voltak, hogy nem hittem el. hirtelen itt voltunk, aztán már ott.

meg a végén a csata pár perc alatt..


ha még 45 perccel hosszabb lett volna, akkor szépen ki lett volna bontva minden, csak akkor meg túl hosszú lett volna. tényleg inkább sorozatból kiragadott jelenetek voltak összezsúfolva....
7/10
Adriamus márc. 03. 21:21:38 7/10
(29/97)
Az első rész jobban bejött. Monumentálisabb volt. A történet nekem darabos volt. Olyan mintha egy sok részes tv sorozatból akartak volna egy egész estés mozit csinálni. Ugráltunk össze vissza. Sok szál illetve karakter súlytalan lett. Nem volt rossz, de azért lehetett volna szerintem izgalmasabb.
9/10
Ultron márc. 03. 20:41:09 9/10 Előzmény Szerkesztő
(28/97)
Én 9 pontra értékeltem, de ha nagyon akarnék tudnék azért néhány kritikai észrevételt tenni. Az egyik, hogy Paul Atreidestől karakter-idegen a film végén bemutatott erőszakos hatalomvágy, amivel a császári címre tör. Talán az élet vize okozza (amit az anyja hatására iszik meg), nem tudni. A másik maga Timothée Chalamet. Ügyes srác, de ahhoz a karakterhez, mely egy egész népet vezet, sőt talán a harmadik részben az Univerzumot, talán nem elég. Vagy kicsit férfiasíthatták volna némi izom-építéssel, nem tudom. Elvben 28, de max 19-nek néz ki. Ezek apróságok, nem sokat számítanak. Engem elvitt a film lendülete, látványvilága és remek rendezése, megadtam a 90%-ot. Már most várom a harmadik részt.
10/10
Rea10 márc. 03. 20:25:00 10/10
(27/97)
10/10
Nekem nagyon tetszett, jobb mint az első. Minden perce lekötött
8/10
Szerkesztő márc. 03. 19:57:48 8/10 Előzmény Ultron
(26/97)
Az első rész lassúsága szerintem szándékos. Ott még a hangulat-teremtés volt a cél, hogy a néző átérezze a Frank Herbert teremtette világot. A második rész már sokkal inkább a küzdelmekről szól, Paul Atreides a főszereplő. De abban egyetértünk, hogy jót tett a filmnek a nagyobb mozgalmasság.
8/10
Szerkesztő márc. 03. 19:55:36 8/10
(25/97)
Nagyon látványos film, élvezetesebb mint az első epizód. A sztori is jobb. Meglepett Austin Butler a rossz oldalon. De jól állt neki. A filmre 80%-ot adok.
2/10
rotaklammer márc. 03. 19:03:34 2/10
(24/97)
Szép napot! Azoknak írok, akik nagyon várták az első részt és tetszett is nekik az első rész. Meg ne nézzétek a második részt!!! Idézem Gandalfot: fussatok bolondok! Értem ezt magamra is. Meglátom Christopher Walkent, na mondom, ez jónak ígérkezik. Aztán nagyjából az arénás jelenetig teljes mélyrepülés a film. A fűszerről egy büdös szó sem esik. Az első részben szépen felépített spirituális vonalat teljesen ledegradálják valami néphisztériának. Az alkotók a szentimentális potmétert csutkára tolták. Az volt az érzésem, hogy itt már nem volt mit a tejbe aprítani, ezért lájtosak a jelenetek. Ez után a röhej jelenet után néhány gyenge próbálkozás, hogy a mélységből felemelkedjen a film, de még a végső késpárbaj sem menti meg. A "hang"-ot egy lekiabálással lerendezik szintén a végén. Bocs, ha ez a végén spoiler. Rohadt nagy csalódás. Csak azért nem 1-es, mert az első rész rajos volt.
8/10
KriszXD56 márc. 03. 18:59:49 8/10
(23/97)
Tetszett. Látványvilág 10/10 Történet kidolgozása is jó. Megkapjuk a háttérhatalmi szálat is. Akik továbbra is báboznak a háttérből...
Negativum ami miatt 8-at adok :
Gondolom a 3. részre tartogatják a puskaport. A film végi csatát rövidre szabták, elég hihetetlen hogy a császár elit hadereje pár perc alatt kinyiffan . És vontatottan, nehezen indulnak be az események viszont akkor pörögnek...
7/10
blood.1 márc. 03. 17:02:43 7/10
(22/97)
Még mindig túl hosszú. Ez a story szerintem a mai világban már nem tud akkorát ütni, mint üthetett mondjuk 30 évvel ezelőtt, nem kezd a mellékvesém irdatlan mennyiségű adrenalin-termelésbe, mert mondjuk SPOILER kiderül, hogy a főszereplő valójában Harkonnen vagy megvágtázik egy homokgilisztát SPOILER VÉGE. Az előző résznél azért valamivel kevesebb volt az üresjárat, de az ingerküszöböm csak épp, hogy súrolta. 10/6.5
3/10
Rákász Béla márc. 03. 12:01:25 3/10
(21/97)
Ez egy jó hangosan ordító videójáték, jó nagyra kivetítve, nem filmművészet! :-(
10/10
petimbo márc. 03. 08:50:28 10/10
(20/97)
Nem értem az egész oldalt. A port.hu-t. Minek létezik egyáltalán???
Olyan szintű oda-vissza személyeskedéseket látok egy-egy film topikjában, hogy döbbenet.
Ha én lennék az oldal tulajdonosa, a felhasználók 90%-át már rég kihajítottam volna innen.
8/10
gyereamozibabe márc. 03. 01:47:11 8/10
(19/97)
Másodszor megnézve, feliratosan(! -és csakis így ajánlom) már sokkal jobban elkapott a hangulat. Most vagy azért, mert már lehiggadtam (a hároméves, felfokozott várakozás után mások voltak az elvárásaim) vagy amiatt, mert angolul hallva (és félig-meddig olvasva) a "hétköznapi" mondatok fajsúlyosabbá válnak, és így a túl sokat beszéltetett szereplőim visszanyerték a komolyságukat. Ami továbbra is hiba szerintem, hogy NINCS ZENE :-( A visszatérő motivum (valami fújós hangszer) nem olyan erős, mint az első részben. A finálé sem olyan libabőrös emiatt. De persze ha lesz harmadik rész, akkor ez belassulás/lecsillapodás majd jól illeszkedik a sorba. A lényeg, hogy másodjára nézve már nagyon élveztem Paul és Chani kalandjait.

TECHNIKAI MEGJEGYZÉS: az ilyen filmeknél a termek teli vannak külföldivel. A fremen beszédet pedig csak magyarul feliratozták. És itt nagyon sokat beszélnek fremen nyelven. Szóval erre azért figyelhetne a kedves forgalmazó.
10/10
cloten márc. 03. 00:02:07 10/10
(18/97)
Ne hallgassatok a fanyalgókra, nagyon jó film, feszes, egységes van saját stílusa, jó színészek remek zene..moziban érdemes megnézni!