Téma: Dűne

7/10
fanaf1@vipmail.hu 2021 nov. 18. - 19:27:49 7/10
(120/280)
Én nem láttam az eredetit, valahogy kimaradt eddig ez a klasszikus. "Szűz" szemmel nekem ez a Star Warst idézi Szárnyas fejvadász hangulatában megjelenítve. Illetve mostmár tudom, honnan jött az ihlet a Tremors - ahová lépek szörny terem c. filmekhez.
4/10
sawyerx 2021 nov. 18. - 09:17:38 4/10 Előzmény Sz. Péter
(119/280)
Hagyjuk már ezt a mentegetőzést, hogy ez csak az első része, meg hogy olvassuk el a könyvet... nem mentesíti a hibái alól.
Sz. Péter 2021 nov. 17. - 22:39:57 Előzmény idõjós1010
(118/280)
De hisz ez csak a sztori első fele volt.
7/10
idõjós1010 2021 nov. 16. - 23:06:52 7/10
(117/280)
Ha nem ragaszkodtak volna ennyire az eredeti történethez, és locsolnak még rá egy kis lóvét, olyan vizuális orgia lehetett volna belőle, hogy aligha lett volna panasz a 150 percesre nyújtott játékidőre. Így viszont aki most hallott először erről a filmről, vagy a könyvről, esetleg a játékról, az okkal lehet csalódott, mert lényegileg komoly felvezetést kapott a nagy semmi. Ez egy kő kemény dráma volt. Tulajdonképpen én jól laktam vele, mert a 84-es filmnek már illett egy jó rebut, és ezt a célt abszolút megugrotta. Ellenben némi csatatéri csihi-puhit el bírtam volna viselni néhány ezer fős statisztával. Sajna nagyon látszott rajta, hogy nem feneketlen a a költségvetés.
8/10
Morpheus19 2021 nov. 14. - 13:37:27 8/10
(116/280)
Komolyan mondom, ezek után csak Villeneuve-nek kéne rendeznie nagyszabású blockbustereket Hollywoodban. Viszont Hans Zimmert végre tiltsák már el a filmzeneszerzéstől, mert megint rombolt az élményen a szokásos BRRAAAM-BRRAAAM-jaival.
9/10
GabiVR 2021 nov. 14. - 12:43:08 9/10
(115/280)
Nekem tetszett a film. Nagyon egyedit és az jó. Erre én 9/10 kap. :D
9/10
tesz-vesz 2021 nov. 13. - 10:57:19 9/10
(114/280)
itt a teljes filmzene:
DUNE Official Soundtrack | Full Album - Hans Zimmer | WaterTower
https://www.youtube.com/watch?v=uTmBeR32GRA
1/10
EdwardTheBug 2021 nov. 09. - 00:14:45 1/10 Előzmény tesz-vesz
(113/280)
Nemtom, valamiért egy kalap alá vettem a kettőt a rendező meg a gondolatvilág miatt. Akkor neked legalább volt egy jó estéd.
9/10
tesz-vesz 2021 nov. 08. - 20:15:20 9/10 Előzmény EdwardTheBug
(112/280)
nekem az egyik Szárnyas fejvadász se tetszett, de ez az új Dűne meg nagyon is, akkor mi van?
9/10
offtopic
tesz-vesz 2021 nov. 08. - 19:52:08 9/10 Előzmény DoctorMorreau
(111/280)
én a utube-on és tiktokon (vagy mi az az android utube-on) egy csomó vézna ázsiai harcművészt látok.
9/10
Richard Kovács 2021 nov. 07. - 22:38:55 9/10
(110/280)
Nekem adta! Mondjuk én a Lynch-féle filmet is szeretem.
7/10
Atis88 2021 nov. 07. - 17:05:48 7/10
(109/280)
Kellemesen csalódtam ebben a filmben, a régi gyenge volt mint a harmat, de ezt egész érdekesre sikerült összerakni és jön a 2. része is. A kettő együtt végre lehet egy jó adaptáció.
7/10
DoctorMorreau 2021 nov. 07. - 12:19:18 7/10 Előzmény rekszem
(108/280)
Pedig pont a vége - az utolsó fél óra - borzasztó volt.
10/10
rekszem 2021 nov. 07. - 00:45:49 10/10
(107/280)
Na, végre egy mozi, ahol azért aggódtam, hogy ne legyen még vége, annyira élvezem.
1/10
EdwardTheBug 2021 nov. 07. - 00:36:59 1/10 Előzmény DoctorMorreau
(106/280)
Egyetértek. Most néztem meg, nem ismerem az előzményeket. A felét nem értettem a másik felét meg nem láttam, olyan sötét volt.
Ja, ezzel minősíteném a látványvilágot is. Majdnem 3 órát úgy ott ülni, hogy csak várod, hogy majd elkapod a fonalat, vagy látsz valami fantasztikusat, aztán nem. A főhős gebesége engem is zavart, de úgy látom, ezek a lányos fiúk az új trendi. Nekem nem bejövős. Nem volt olyan szereplő, aki megfogott volna, és ezzel együtt a zene sem bírt meghatni. Drámai erejű monumentális aláfestés olyan eseményekhez, amelyeknél azt sem tudja az ember, hogy ki kivel van. Kicsit úgy éreztem magam, mint amikor valami dél-amerikai szappanoperában megy a nagy drámai zene, mert Roberto Cristiano ránézett Maria Aureliára.
Nekem mondjuk nem jött be a Szárnyas fejvadász 2049 sem, úgyhogy akinek az tetszett, ne hallgasson rám.
7/10
DoctorMorreau 2021 nov. 06. - 23:20:05 7/10 Előzmény Sz. Péter
(105/280)
Ok, csakhogy ennek a filmből kellene átjönnie - de ebből kb. semmi nem jött át.

Sem az, hogy miért nincsenek robotok és gépek, sem az, hogy mi ez a vallásos rend.
Sz. Péter 2021 nov. 06. - 23:15:49 Előzmény DoctorMorreau
(104/280)
Az tény, hogy az eredeti filmben a prológus sok mindent megmagyaráz.
Ha ezt elolvassa az aki meg akarja nézni ezt a filmet, szerintem jobban képben lesz a sztorival:



A 6041. évben, a Padisah Császárok uralma előttaz univerzumot emberi ésszel rendelkező,gondolkodó gépek uralták: Számítógépek és öntudattal bíró robotok. Az emberek az apátia állapotába süllyedtek. Aztán más, gépekkel rendelkező emberek áldozataivá és rabszolgáivá váltak. Végül eljött a Nagy Felkelés, a vallásos hadjárat a gépek ellen.
A Nagy Felkelés után az emberek rákényszerültek az elméjük fejlesztésére. Ezért elmét edző iskolák létesültek. Ezek az iskolák megváltoztatták az univerzum történelmét.
Csak kettő maradt fenn eme ősi iskolák közül. Az egyik a Bene Gesserit iskola, amelyet elsősorban lány
növendékeknek hoztak létre. A Bene Gesserit iskola funkciója egy fajnemesítési program az emberi lények között. A másik fennmaradt iskola pedig az Űrliga, vagy más néven Liga, a tiszta matematikára helyezte a hangsúlyt.
Az Űrliga navigátorai a narancsszínű fűszer-gáz használata által képesek meghajlítani a teret.
Ezáltal elutazhatnak az univerzum bármely pontjára anélkül, hogy elmozdulnának.
A Liga monopóliummal rendelkezik az univerzum gazdasági eletében és ettől oly hatalmas.

Most pedig a 10.191-es esztendőt írjuk. Az ismert világegyetemet IV. Shaddam a Padisah Császár kormányozza. Hosszú évek óta IV. Shaddam Császár uralkodik a Kaitain bolygón, és a Nagy Landsraad Házak felett. A Nagy Landsraad Házak a királyi családok tagjai és ők uralkodnak vagy kormányoznak az univerzum meghatározó bolygóin, attól függően, hogy milyen a kormányzat ősi, feudális rendszere.
Kettő a Nagy Landsraad Házak közül: a Caladan bolygón az Atreides Ház, amelynek Leto Atreides Herceg az uralkodója, és a Geidi Prime bolygón a Harkonnen Ház, amelynek Vladimir Harkonnen Báró az uralkodója.

Ezen idők legnagyobb becsben tartott anyaga univerzumszerte a fűszer. A melanzs. A fűszer meghosszabbítja az életet. A fűszer kiterjeszti a tudatot. A fűszer elengedhetetlen az űrutazáshoz. A KHAFT-társaság irányítja a fűszer bányászatot. A KHAFT-társaságot IV. Shaddam a Padisah Császár irányítja, a nagy Landsraad házak,a Liga és a Bene Gesserit pedig a csendestársai.Ez a kartell a kulcsa az univerzum vagyonának és politikai hatalmának. Maga IV. Shaddam Császár az,
aki szétosztja a KHAFT vezetői beosztásokat és szerződéseket a Nagy Landsraad Házak között.
A fűszer csak egyetlen bolygón lelhető fel az univerzumban. Egy elhagyatott, száraz, sivatagos planétán.
Ez a Dűne bolygó, más néven Arrakis. Egészen eddig az ideig Vladimir Harkonnen Báró rendelkezett a Császár által ráruházott joggal, hogy az Arrakis bolygón kitermelje a fűszert. Vladimir Báró és két unokaöccse, Rabban Gróf és Feyd Harkonnen a Giedi Prime bolygón élnek.
A Caladan bolygón Leto Atreides herceg uralkodik, ő IV. Shaddam császár unokatestvére.
A Herceg az ősi Caladan Kastélyban lakik a Bene Gesserit Lady Jessica-val és a fiukkal, a hercegi örökös Paul Atreides-szel. A Császár, félve a Herceg növekvő népszerűségétől, a Nagy Landsraad Házak közül összeesküvést szőtt a Herceg halálos ellenségeivel, a Harkonnenekkel, hogy elpusztítsák az Atreides Házat.
Titkos belső jelentés a Ligától. Négy bolygó keltette fel a figyelmünket,
melyek cselekedetei veszélyeztethetik a fűszertermelést.
Arrakis, a fűszer lelőhelye.
Caladan, az Atreides ház otthona.
Giedi Prime, a Harkonnen ház otthona.
és a Kaitain, a Császár otthona.


9/10
gyereamozibabe 2021 nov. 06. - 23:07:43 9/10
(103/280)
Na, pár napja írtam, hogy moziban nézzétek erre belefutok egy ilyenbe: a Westend moziban a 9-es terem egy HULLADÉK! A vetítőgépben már alig ég az izzó, semmit nem látunk a filmből. (2D, feliratos. 19óra, szombat) És a hanggal is spóroltak. (korábban a 10-esben láttam, ott jó volt minden) Hogy merik használni azt a gépet? És teltház volt. Most vagy 200 ember úgy jött ki a moziból, hogy mi volt ez a sötét fos film :-(
8/10
Czakó Éva 2021 nov. 06. - 20:52:51 8/10
(102/280)
Részemről ez egy jó mozi volt. Jobb, mint amire számítottam az itt olvasott hozzászólásokból kiindulva. Tetszett, hogy viszonylag sokat igazodott a történet a könyvhöz, bárki bármit is mond, szerintem ez pozitívum. A vége, legalábbis ahogy itt véget ér, ugyanilyen vontatott a könyvben is, már ha ez vontatott. Nekem túl sok volt benne a PC, amit szívből utálok. A zene és a képvilág viszont teljesen elfogadható. A karakterek nem tökéletesek, ez igaz, de jobbak, mint a sokat emlegetett korábbi filmben. Biztos vagyok benne, hogy a moziélmény otthon nem megtapasztalható. Akárhogy és akármin nézitek is, kivéve, ha van otthon egy mozitok. :D
7/10
DoctorMorreau 2021 nov. 06. - 12:15:38 7/10 Előzmény Sz. Péter
(101/280)
A sci-finek a lényege, hogy az alapfelütés már azért alapvetően tartalmazza a tudományos-fantasztikus feszültséget.

Átgondoltam és csökkentettem 7-esre az értékelésemet, mert az alaptörténet - ami kétségtelenül jó - nem a mostani alkotók érdeme.