Téma: Dunkirk

10/10
VY Canis Majoris 2017 júl. 24. - 14:45:55 10/10
(51/251)
Értem én hogy mit akarsz mondani a karakterábrázolásról, abban egyetértek hogy kiszámítható volt nagyjából hogyan végzõdik a sorsuk és ez nem volt kidolgozva, de ilyen téren én nem vártam többet a filmtõl, tehát nem volt miben csalódnom.
10/10
VY Canis Majoris 2017 júl. 24. - 14:44:09 10/10
(50/251)
Nem találom furcsának ahogy te láttad a légi csatákat,mert barátom is nagyon lelkes volt a moziban ahogy felismerte ezeket a német és brit repülõgép típusokat, amik nekem semmit sem mondtak, sõt sok különbséget nem is láttam közöttük, egyszerûen csak tetszettek a belsõnézetes és kinti nézetes váltások és megoldások és mivel nagyon szeretem az fps játékokat olyan érzésem volt néha mintha játékban lennék. Imádtam a hangjukat, a mozgásukat, ami egyben félelmet és csodálatot vált ki belõlem. Mikor légi bemutatón voltam hasonlót éreztem, azóta sem tudom elfelejteni.
6/10
kekszon 2017 júl. 24. - 13:41:45 6/10
(49/251)
Egyébként érdekes amit írsz, mert nekem meg pont a légi csata jelenetei voltak karcsúak. Az elején még majd bepisiltem az örömtõl, hogy Spitfire-t és Messerschmitt-et látok a vásznon, de ez a lelkesedés a film közepére eltûnt és már messze nem kötött le annyira, pláne, hogy szinte ugyanazt a jelenetet láttam többször, csak kicsit más szemszögbõl, kicsit más idõintervallumban...
Ja és még valami, nehéz ezt jól megfogalmazni, de nekem az egész túlságosan steril volt egy 2. világháborús filmhez.
6/10
kekszon 2017 júl. 24. - 13:15:31 6/10
(48/251)
Saját és a mellettem ülõk véleményébõl is azon jön le, hogy a többségnek a nem lineáris történetvezetés inkább elvett a film élvezeti értékébõl mintsem hozzáadott volna.
6/10
kekszon 2017 júl. 24. - 13:13:26 6/10
(47/251)
Ha figyelmesen elolvasod újra és értelmezed is amit leírtam (segítek: utolsó bekezdés) akkor rájössz, hogy az elsõ mondatod teljesen félrement (próbálok diplomatikusan fogalmazni). Leírtam, hogy nem a történetben vártam volna valami váratlant hiszen ez egy történelmi film aminek ismerjük a végét, hanem a filmben bemutatott egyes emberek történetszálaiban vártam volna valamit, ami picit is váratlan, nem sablonos, nem kiszámítható. Én ilyet nem kaptam, tökéletesen lehetett tudni az egyes szereplõk hova futnak ki a történetben és ez számomra csalódást jelentett.
Neked tetszett, örülj neki, elfogadom, hogy Neked ez így bejön, lépjünk tovább. Nekem nem, ennyi.
Alapvetõen szeretem Nolan filmjeit, de nekem ez nem állt össze egységes egésszé és részemrõl túl sok volt a zavaró tényezõ, hogy élvezni tudjam ezt az alkotást. Félreértés ne essék, nem volt ez rossz film, de nekem sajnos (bármennyire is nem ezt szerettem volna) ez egy egyszer nézhetõs film lett és háborús film kategóriában messze elmaradt a kategória legjobbjaitól.
10/10
VY Canis Majoris 2017 júl. 24. - 12:22:23 10/10
(46/251)
Ez egy valódi történelmi eseményrõl szóló film ,milyen csavart vártál ettõl? Ez nem a Tökéletes Trükk vagy az Eredet. Nem törvényszerû, hogy egy rendezõ minden filmjét hasonló módon rendezze,mesélje el. Lehet ez nem az erõssége, nem rendezett még háborús filmet valóban, de elismerésem hogy egy olyan film kerekedett ki belõle amire csak az olyan nagyok képesek mint õ. Semmi giccsparádé, leheletnyi patriotizmus csak, nincs fölösleges szövegelés, túlszenvedõs, túljátszó színészek, mert ez nem errõl szól. Nem érdekes itt a szereplõk elõélete, utóélete, nem hiányzott a fejlett karakterábrázolás sem. Biztos vagyok benne hogy Nolan hosszú évekig fog még minket meglepni az újabb remekmûvekkel, ahol majd helyet kapnak a logikai, történeti csavarok. Remélhetõleg egyszer már végre Oscar-díjat is magához vehet, habár õt ez érdekelheti a legkevésbé.
10/10
VY Canis Majoris 2017 júl. 24. - 12:11:34 10/10
(45/251)
Mit gondoltok a nem lineáris történetvezetés hozzáadott vagy inkább elvett a film élvezetébõl? Nem találtátok kicsit túlzónak,esetleg követhetetlennek? Talán a monotonitást
szerette volna Nolan elkerülni, hiszen az összes filmje csavarokkal, több dimenziós, több szálon futó történetmeséléssel fûszerezett amit mi úgy imádunk. Nekem egyébként nagyon tetszett a film, a légi csaták teljesen lenyûgöztek,még az egyik körmömrõl a körömlakkot is félig lerágtam közben. :) Nem hiányoztak az intelligens párbeszédek, hiszen ehhez a filmhez erre nincs szükség. Sokaknak azért nem tetszett a film,mert Nolan többi munkájához hasonlót vártak még a Dunkirktõl is. Én nem vártam, talán ezért is tetszett jobban. Egy dolgot viszont lehet nem kellett volna erõltetni még itt sem. Az idõrendi eseményeket megbolygatni, csak egyszerûen egymás után szépen összerakni.
6/10
kekszon 2017 júl. 24. - 11:29:10 6/10
(44/251)
Nagyon vártam a filmet, lehet pont ez volt a probléma.
Kezdem a pozitívumokkal. A képi világ, a vágás, a hangulat, a feszültség meg volt. De ennyi. Vártam, vártam, hogy idõnként lesz egy húb...meg pillanat, de nem jött, vártam, hogy meglepjenek valamivel a történet szálban, de nem leptek meg. Mikor harmadjára láttam ugyanazt az eseménysort csak más szemszögbõl az engem személy szerint már bosszantott. Az egész után baromi nagy hiányérzetem maradt :( Annyi lehetõség lett volna ebben a történetben/filmben és annyira keveset mutatott meg belõle. Nekem messze nem ütötte meg pl. egy Ryan közlegény színvonalát.
Nem értem, hogy miért nem lehetett vagy statisztákkal vagy CGI-al valahogy megoldani, hogy tényleg lássuk annak a 400.000 embernek legalább egy részét. A történet egyik lényege a monumentalitása, hogy mennyi embert sikerült onnan kimenteni sikkadt el. Talán ha pár szár embert láttunk a parton, nem többet.
Zavart a filmben a valóságtól való elrugaszkodás. Az elején a srác amikor átmászott a homokzsákokból húzott falon és fogadta az a 8db katona utána lazán kisétált a kb. 50 méterre levõ partra úgy hogy közben senkivel sem találkozott, mintha az a 8db ember állna a német támadás útjában. Semmi második védvonal, vagy a házakban még katonák, akik az ablakból védik az utcát vagy valami. Legalább egy háborús veteránt felfogadhattak volna tanácsadónak, hogy ennyire blõdségek ne legyenek a filmben. Késõbb is, amikor a repülõrõl látta az ember a várost, nyoma sem volt sehol ellenségnek, mintha az egész csak úgy lógna a levegõben, vagy mintha az ellenségrõl elfelejtkeztek volna a rendezõk.
Értem azt, hogy azt a két pilótát kiemelték a történetszál szempontjából, de nem lehetett volna pár darabbal több repülõt CGI-al még beletenni? Picit olyan érzésem volt, mint egy b kategóriás filmen, hogy 3db repülõ fért bele a költségvetésbe, nem volt több. Így viszont visszautalnék ugyanarra a problematikára, mint korábban, hogy az egész hadmûvelet monumentalitása veszett el itt is.
Az egyes emberi történetek a nagy egészben tökéletesen kiszámíthatók voltak, nem tudtak meglepni semmivel. Nyilván a történelmi háttér adott, de a filmben szereplõ egyes emberek története volt számomra túlságosan felületesen kidolgozott és a végén azon kaptam magam, hogy számomra érdektelen a szereplõk sorsa, elmaradt a katarzis.
Nagyon sajnálom, az ötlet jó volt, nagyon szerettem volna szeretni ezt a filmet, de nagy csalódás a vége.
10/10
LookAtMe 2017 júl. 23. - 23:32:59 10/10
(43/251)
Nagyon igaz. Ebben a filmben nincs semmi ócska hollywood-i túlzás, felesleges dráma, vagy túlcsordulás. Rendben van ez a része is.
10/10
LookAtMe 2017 júl. 23. - 23:30:41 10/10
(42/251)
Errõl a filmrõl én csak szuperlativuszokban tudok beszélni. A képi világa lenyûgözõ, a zenei aláfestés úgy szintén. Még egy óráig a fejemben voltak a zenék, miután kijöttem, annyira hátborzongató.
Nolan-tõl nem is nagyon vártam mást. Végig lekötött, izgalmasak voltak a váltások és a 3 szál amin fut a sztori. Mindenkinek ajánlom.
giggs1985_ 2017 júl. 23. - 11:25:27
(41/251)
Rájöttem, hogy mégsem olyan jó ez a film :(
Sajnos csak a Nolan utáni rajongásom az, amiért minden filmjét egy KATARZISNAK tartom.

Különben ez a film egy idejétmúlt alkotás, rossz színészekkel és mégrosszabb rendezéssel :(

Egyébként szabadidõmben felnyomok mindenkit a moderátoroknál, aki Nolan ellenes kritikát fogalmaz meg.
De remélem nem utáltok érte meg nagyon :)

A továbbiakban is aktív maradok és minden régi fórumtagot jelentgetek a moderátoroknál, ahogy eddig.
10/10
giggs1985 2017 júl. 23. - 11:04:24 10/10
(40/251)
Elárulnád mi ebben a "zsidó" történelemhamisítás?
Bár sejtem: az a konteó, miszerint Hitler direkt engedte el az angolokat? Csak, hogy tudd: ez egy elmélet, ami korántsem történelmi tény. És a film érdemeibõl semmit nem von le, és semmi köze a film tartalmához, cselekményéhez.
1/10
DiCaprioFan1 2017 júl. 23. - 10:25:55 1/10
(39/251)
Szokványos amerikai-zsidó történelemhamisítás, ki tudja hányadszor..?
A renedezõ személye lényegtelen, de látom Nolan is beállt a sorba, ahogy az utóbbi évek háborús filmjeinek a rendezõi.
10/10
giggs1985 2017 júl. 23. - 08:35:10 10/10
(38/251)
Kis barátom, ez feléd az utolsó válaszom, mert egyrészt teljességgel vitaképtelen vagy, másrészt látom, hogy szét akarod trollkodni a fórumot. ;)
Ezek szerint meg sem akarod nézni a filmet, csak beszólogatni mindenkinek, akinek tetszett. Szánalom, amit mûvelsz. Elég sivár életed lehet. :D
Ha nem érdekel Nolan, nem nézed meg a filmjét, akkor mit vered itt a nyálad, és miért nem mész olyan filmhez, amit láttál, esetleg??? :D
Istenítsd Blomkampot (ha már ennyire istened, írd nagy betûvel a nevét), senki nem tart vissza. Nem rossz rendezõ õ sem. De komoly mentális problémáid vannak, ha azon problémázol, hogy a Dunkirknél Nolant dicsérik, nem Blomkampot, akinek köze nincs a filmhez. További jó fröcsögést, kisfiú. ;)
1/10
cellasto 2017 júl. 22. - 23:45:05 1/10
(37/251)
kisfiu, az hát :)
ahhoz képest már mentél vamzerkodni..akkor mégsem zárod le?

ez hányadik nicked itt, te ***moderálva***?

szánalmas, hogy ilyen fostalicska rendezõket tolnak meg hájpolnak ezerrel, aki meg megérdemelné(pl:blomkamp) semmilyen lehetõséget nem kap.
8/10
Gábor Mikáva 2017 júl. 22. - 22:41:57 8/10
(36/251)
Ma láttam a filmet és alapjáraton tetszett,a képek és a hang csodálatos volt.Viszont, szerintem a valóság sokkal szörnyûbb volt,mint ahogy bemutatták.Én hiányoltam belõle a brutalitást,mivel a háború maga a pokol...és nekem ez a pokol hiányzott.Ettõl eltekintve, mindenképpen kötelezõ darab.
9/10
jesusfreak 2017 júl. 22. - 18:08:32 9/10
(35/251)
Végre! Idén az elsõ film - a várva-várt nagy, beharangozott filmek közül - amiben nem csalódtam. Nem azért, mert Ch. Nolan-ban nem lehet csalódni, vagy mert elfogult lennék. Nem,... a film a témához illõen komoly és nem tûr meg semmiféle holywoodi álromantikát vagy szerelmi szálat. Vagy bármit, amivel általában manapság becsábítanak a mozikba. A mai filmek filmek tele vannak szuperhõsökkel, supernõkkel,akik repülnek, verekednek, s férfiakat megszégyenítõ erõkkel nyernek csatákat. Közben itt, ebben a filmben szinte névnélküli bátor pilóták válnak hõsökké, hús-vér emberek csalnak igazi könnyeket a szemünkbe a film láttán. Nolan elõzõ filmjeihez képest most jóval kevesebb a duma és a szövegelés - ami kifejezetten elõnyére válik a filmnek - itt nincs mit megmagyarázni, nincs álom az álomban, vagy ûreposz, amit ne értenél. Itt kõkemény háború van, amit egyre jobban megpróbálnak a rendezõk teljesen áthozni a vásznon keresztül. A német Stukák idegölõ, visító hangja még eddig egy filmben sem volt ilyen hátborzongató, mint itt... Legutoljára Mel Gibson tette fel magasra mércét a \"Fegyvertelen katona\" c. filmjében, amiben katonák égtek szénné és robbantak szét a szemed láttára. De most Nolan is oda tette rendesen... Ez a film valóban újabb mérföldkõ a háborús filmek listáján. Férfias munka volt!
10/10
giggs1985 2017 júl. 22. - 11:13:30 10/10
(34/251)
Kisfiú, ezt az "eszmecserét" nem is húznám tovább, hisz képtelen vagy normálisan megnyilvánulni. Annyit kérdeznék, hogy tervezed megnézni a filmet, vagy csak annyi motivál, hogy nézetlenül fikázd + beszólogass annak, aki megnézte?
1/10
cellasto 2017 júl. 22. - 09:40:12 1/10
(33/251)
azért ne sírjátok el magatokat, hogy nem mindenki van elájulva a kis kedvencetektõl :)
ilyen ez az élet gyerekek :D
10/10
giggs1985 2017 júl. 22. - 09:12:41 10/10
(32/251)
Gratulálok! Megint sikerült hoznod az alpári szintedet. Jössz itt egy kis személyeskedõ, bunkó fröcsögéssel, és itt vered magad, úgy, hogy a filmet sem nézted meg. Miért? Mi ebben a jó, hogy egy olyan alkotás kapcsán bunkóskodsz és szólogatsz be, amit nem is láttál? Esetleg meg is nézhetnéd, és akkor a filmmel kapcsolatban is cseveghetnénk, kisgyerek. ;)