Téma: Egek ura

bdorottya 2010 máj. 31. - 19:44:34
(101/241)
Nagyon jó film! Elgondolkodtató...
Segítõ Béka 2010 máj. 03. - 12:35:36 Előzmény Viktória0312
(100/241)
könyvbe viszont érdekelne, ez érdekes.
Segítõ Béka 2010 máj. 03. - 12:32:05
(99/241)
megnéztem. unalmas.
karácsony vagy szilveszter hajnali 3-4 órájára tudnám elképzelni.
egy olyan film, amin mindenki elalszik akkor, és jól is teszi. aztán másnap egy kicsit se bánja, hiszen el van foglalva az ünneppel
offtopic
Segítõ Béka 2010 ápr. 30. - 23:17:34
(98/241)
tudom nehéz, de bírd ki ezt a kis idõd ami hátravan.
ne frusztrálódj
offtopic
Segítõ Béka 2010 ápr. 30. - 22:03:07
(97/241)
a bombák földjét végignéztem, azt bánom
offtopic
Segítõ Béka 2010 ápr. 30. - 22:02:47
(96/241)
már vagy 4x futtotam neki. unalmas. érdemes végignézni?
7/10
h.tibi91 2010 ápr. 22. - 22:03:40 7/10
(95/241)
Érdekesre sikerült ez a film. Egyrészt jó a forgatókönyv, az alakítások is tûrhetõek, másrészt mégis ambivalens érzések kerülgetik az embert és megkérdezzük mi is ez tulajdonképpen?
Láthatjuk, ahogy nyugodt lelkiismerettel rúgja ki Ryan az embereket sportot ûzve ebbõl. Láthatjuk ugyanakkor a lelkes új dolgozót, aki elvi síkon nagyon jól elképzeli, hogy lehetne jobban kivitelezni mindezt, és ha nem is szándékosan, de még fájdalmasabbá tenni ezt az embereknek, de amikor már neki is a tettek mezejére kell lépni rájön, hogy nem egészen megy neki és nem tudja nyugodt lelkiismerettel csinálni. Érdekes a kontraszt. Én kicsit elgondolkoztam, hogy milyen lehet a Ryaneknek? A való élet munkáltatóinak, szolgáltatóknak, bankosoknak (ügyintézõknek) amikor fel kell mondaniuk, ki kell kapcsolni az áramot, vagy éppen az utcára kell tenni az embereket? Mekkora lelki erõ, ridegség és érzéketlenség kell ehhez.

* * * S P O I L E R * * *
Én a magam részérõl örülök, hogy nem lett happy-end a vége így nem lett a film teljesen klisé.
* * * S P O I L E R V É G E * * *

Összességében nem rossz film, és ha nincs más a listánkon megteszi, de talán érdemes még szétnézni.
7/10
9/10
beo71 2010 ápr. 19. - 12:57:56 9/10
(94/241)
Mondják,filmválasztásnál a közönség nagy része a történet,a sztárok(színészek)neveit keresve választ és a rendezõ nevét minimális százalék nézi vagy jegyzi meg.Itt az ellenpélda:Jason Reitman,a fickó,aki a legegyszerûbb,közhelyes sztoriból is egy emlékezetes,minden pillanatában élvezhetõ filmet hoz össze.A Junot ugye Diablo Cody tollából imádnivaló szöveggel és hangulatosan lefestett tini balhét,még rá lehetett fogni,hogy nem volt nehéz sikerre vinni,de az Egek ura már egyértelmûen bizonyítja,a srác nagyon ért a filmezéshez.9/10.
A kitûnõ szereplõválasztás nem mindig elég(George Clooney nagyszerû önrajza-szomorú tacskónézéssel turbózva-Anna Kendrick kiemelkedõ alakítása és nem utolsó sorban Vera Farmiga teste,nézése azért jól sikerült)kell egy ilyen rendezõ is,aki finoman adagolja az apró részleteket,mindig eltalálva az adott pillanatot.
A Thank You For Smoking,Juno,Egek ura kiváló hármas egy fiatal rendezõ remélhetõleg hosszú pályafutásának szeretetreméltó darabjai.Ez a srác tud valamit,lelket varázsol a történetekbe.
10/10
Viktória0312 2010 ápr. 10. - 21:29:57 10/10 Előzmény Szappan*
(93/241)
ok, lehet a filmben is jön a könyvbeli hangulat, de amellett kitartok, hogy a könyvbeli Ryan sokkal fáradtabb, még a Clooney féle Ryan fürdik, ebben a létben és élvezi.
A könyvbeli Ryant a repülés, mint új életforam nyügözi le,az emberek kiismerhetõsége ami tetszik neki.
Szappan* 2010 ápr. 09. - 08:14:02
(92/241)
Szerintem meg ez egy rossz kritika. És vagyok olyan pofátlan úgy írni ezt, hogy a könyvet nem is olvastam!
Egyrészt: adaptációknál megszokhattuk, hogy csak az alapötletet veszik át, egyébként 4 órás filmet kellene csinálni, vagy 50 oldalas könyvekbõl csinálnának filmet. (van kivétel, de ritka)
Másrészt, és ez a lényeg:
"filmbéli Ryan élvezi és örömmel csinálja ezt"
"Walter Kirn könyve() összességében mégis a magány és a kiábrándultság a fõ tematika. Ez a film vége felé is kibontakozik, de valahogy nem tudjuk elhinni az alkotóknak."

A filmet megnézve nekem legerõsebben a magány, és a kiábrándultság jött le, és nagyonis hihetõ! Az, hogy csak a végefelé bontakozott ki, külön jó, így "nagyobbat szól", és nem olyan szájbarágós. Gyakorlatilag amit a könyvrõl ezután elmond a kritikus, azt is mind tökéletesen lehet érezni a filmben, csak az õ hiányosságát jellemzi, ha nem látja. Lehet, hogy a könyv másképp, erõsebben teszi ezt.

Ugyanúgy az elõzmények, és a mellékszálak bemutatása. 1: minden filmben ez van, sablonossá teszi. 2. nem a Csendes Don, hogy az üknagyanyját is megismerjük. 3: kit érdekel ennél részletesebben? Amit tudnunk kell, azt tudjuk.
Nemtudom, hogy ez a kritikus melyik filmet nézte, de amit a könyvrõl elmondott (nem a konkrét részletekrõl, hanem a mondanivalójáról!!!) kb. ugyanazt tudnám elmondani a filmrõl.
10/10
Viktória0312 2010 ápr. 08. - 22:15:03 10/10
(91/241)
10/10
Viktória0312 2010 ápr. 08. - 22:06:12 10/10 Előzmény Siliana
(90/241)
SPOILER
én most olvasom a könyvet és úgy furi, hogy a leg-leg alapsztorit elvették a könyvbõl és a szellemes beszólásokat amúgy minden más.
Ez a szerep csak azért áll jól Clooneynak, mert teljesen rá építették, egy szabad, független férfinak aki élvezi a változatosságot, az élet minden területén.Még a könyvben az Egek ura sokkal kevésbé élvezi ezt az egészet...
SPOLER VÉGE
Siliana 2010 ápr. 08. - 14:30:11
(89/241)
Épp vonaton (nem repülõn, de lényegében mi a különbség?:D) ültem, amikor néztem és akkor merült le a noti aksija, amikor a võlegénnyel beszélt. Mondom, ááá innen már nem is érdekes tök nyilvánvaló a végkifejlet. És NEM!:)
Mondjuk irigylem õket, hogy metrón ülve ilyen beszélgetéseket tudnak folytatni egymással (a mi orosz csodáinkon örülünk, ha annyit bele tudunk ordibálni a telefonba hogy: "nem hallak a metrón vagyok és a térerõ is mindjárt elmegy!")
Miért metrón ment? miért nem kölcsönzött autóval?
10/10
k11zoltan 2010 ápr. 08. - 10:54:16 10/10
(88/241)
Jo film, elvezhato, erdekes, hangulatos...

En is sokat repulok, ugyhogy teljesen atjott.
valamit 2010 márc. 27. - 17:00:09 Előzmény zimzum1111
(87/241)
Speciel nem ipp azért maradt egyedül, mert õ választotta volna azt, de ez szerintem mindenkinek lejött.
8/10
luppe 2010 márc. 27. - 16:19:40 8/10
(86/241)
Tetszett. Örülök, hogy George Clooney játssza a fõszerepet, szerintem ez sokat javít a filmen. /Clooney még így közel 50 évesen is sármos.:) / Tetszett a történet és örülök, hogy nem ostoba módon happy end-del lett vége... Legalábbis nem olyannal, mint amilyenre számítottam.
morzsa 2010 márc. 27. - 13:20:32
(85/241)
ordít a realitás és a gazdasági világválság a filmbõl, ennek ellenére imádtam. mert úgy hiteles ugyanakkor vicces, hogy nem átall nehéz pillanatokat sem az arcuknba vágni, ahol nem lehet eldönteni, hogy most sírni kell vagy nevetni. Klúni rendkívül jó, nagyobb agglegény-figurát keresve sem találhattak volna és nagyon szeretem, mert elvállal ilyen cinikus/néha unszimpatikus figurákat, sõt néha attól sem tart, hogy hülyévé tegye magát(ld.:burn after reading). Farmiga annyira jól passzolt a szerepébe, hogy nagyon. én imádtam.
persze az egek ura nem egy örök klasszikus, de végre egy szerethetõ, életszagú, értelmes és néha keserédes poénokkal teli vígjátékot sikerült összehozni, ami mond is valamit, nem csak próbálkozik vele.
6/10
ReignMan 2010 márc. 24. - 08:03:43 6/10
(84/241)
Valóban, egyszerû és nagyszerû, bár készíthették volna a filmet gyurmafigurákkal is, tovább egyszerûsítve a koncepciót, hogy a nézõ még jobban tudjon koncentrálni a nagy csavarra, a fontos lényegi mondanivalóra...
murci 2010 márc. 22. - 23:46:50
(83/241)
zimzum1111 2010 márc. 22. - 00:34:03
(82/241)
Jó film.
Hadd legyen valakin magányos farkas, ha neki az jó...
Remek tempója van a filmnek. Óramûként jár.