Téma: Égi madár

fruska 2012 márc. 15. - 21:13:52
(35/55)
Hát ez nem is a te színvonalad, úgy látom. Lefogadom, hogy még életedben nem olvastál Móricz Zsigmond regényt.
Te csak nézd az NCIS-t azt talán megérted.
szevia 2012 márc. 15. - 21:02:51
(34/55)
Borzalmas..Mint valami túlszínezett félgiccses képeslap. Vagy népzenei klipp.
Picim 2012 márc. 15. - 20:49:05
(33/55)
Sokan leragadtak Csányi Sándor játékánál... Szerintem igen is nagyon jó színész, és mint magánember is rokonszenves.
drProktor 2012 márc. 15. - 12:42:55
(32/55)
Vagy úgy érted, hogy az "Égi madár"-ból Fehér is csinált filmet?
drProktor 2012 márc. 15. - 12:21:43
(31/55)
Milyen Fehér Imre filmre gondolsz?
adamnagysweetmovie 2012 márc. 15. - 09:34:25 Előzmény drProktor
(30/55)
Szerintem a 30s évek vígjátékait is remakelni kéne. Az szintén nagyon fontos, aktuális - figyelemelterelõ.
Nekem a kulturális hagyomány a régi értékeink felmutatása, Fehér Imre filmjét olcsóbb és hitelesebb újravetíteni, mint kismillió forintért múltba révedve újraforgatni. Hát ha ez a prioritás, én elfogadom, csak érdemes rajta elgondolkodni...
drProktor 2011 dec. 30. - 21:21:24 Előzmény vénasszonyok_nyara
(29/55)
Én az "Erdélyt" szeretem, de ötletet adtál.
Leszögezve, hogy Hemingway-jel sincs semmi bajom.
drProktor 2011 dec. 30. - 21:19:41 Előzmény peace33
(28/55)
Bizony, erre a nõre lehet mondani, hogy "erotikus kisugárzása" van.
drProktor 2011 dec. 30. - 21:18:13 Előzmény septimus
(27/55)
Kerényi Imre, mint statiszta parasztgúnyában? Komolyan?
peace33 2011 dec. 29. - 11:52:57
(25/55)
én nem rég a tv-ben láttam nekem nagyon tetszett Tenki Réka szerintem nagyon jó színésznõ és nem mellesleg gyönyörû is , én nem szeretem az új magyar filmeket de szerintem ez jó volt talán mert nem egy 21 századi csöpögõs szerelmi sztori
septimus 2011 dec. 27. - 18:07:23
(24/55)
Engem meglepett, hogy hány neves színészünk vállalt statiszta szerepet, néhányuknak még szövege sem volt: Újlaky Dénes, Galkó Balázs, Oberfrank Pál, Derzsy János. Kerényi Imre paraszti gúnyában már önmagában érdekes ötlet.

Biztos bennem a hiba, de én Reviczky táncán hangosan felröhögtem, óhatatlanul eszembe jutott Leslie Nielsen, amikor az egyik Csupasz pisztoly filmben akrobatikus elemekkel kombinált táncot lejtett Priscilla Presley-vel. A kamera messzirõl mutatta, de nyilvánvalóan látszott, hogy egy profi táncos helyettesíti õt õsz parókával a fején. Reviczky figurája egyébként tényleg kicsit komikusra lett véve ebben a filmben.
CinkaPanna 2011 dec. 27. - 13:07:10
(23/55)
Rettenetesen gyenge film,borzasztó gyenge rendezésben.Pedig Móricz nagyon jó,ez a novellája is nagyon erõs,kár,hogy ez bizony el lett rontva.Színészi játék próbál jó lenni,Tenki Réka,Szirtes Ági kiváló (nemhiába a Katona mûvésznõi:))
Csányi óriási tévedés,mind filmen,mind színpadon nagyon gyenge (mondhatom, mert majdnem minden szerepében láttam)
Gáspár Sándor,Szarvas József sem hozza a színpadról megszokott jó formáját,Eperjes jó,mint mindig.
vénasszonyok_nyara 2011 dec. 27. - 12:10:22 Előzmény drProktor
(22/55)
"Móricz a legnagyobb magyar író"

Szinte hihetetlen, hogy valamiben egyet tudunk érteni. Mennyivel jobban megérdemelt volna a "Barbárok"-ért egy Nobel-díjat, mint pl. Hemingway "Az öreg halász és a tenger"-ért.
ad mala 2011 dec. 27. - 11:14:07 Előzmény drProktor
(21/55)
Én sem tudom hogy jön ide Bereményi:). Most nem találom nyomát sem a filmmel kapcsolatban, de szerintem a végén a stáblistán valami coproducerként vagy ilyesmiként láttam a nevét kiírva. De elnézést ha valamit kavartam.
8/10
nagylabu 2011 dec. 26. - 20:50:41 8/10
(20/55)
Nekem alapvetõen az operatõri és a világosítói munka tetszett - de nagyon.
A fõszereplõ "nagygazdáné" szerintem telitalálat, Csányi viszont rettenetesen "kilógott" a filmbõl.
A felvételek és a hangok a lovakról, a szekérrõl, a zsákokról és az istallóról annyira tökéletesek voltak, hogy néha szinte az istallószagot is érezni véltem... :)))))
A gyönyörû beállítások feledtették egyes színészek gyenge játékát. Jó volt Tenki Réka (Nagygazdáné) Szarvas József és Reviczky Gábor (utóbbit elõször alig ismertem meg, jó volt a maszkja). Elfogadható volt Gáspár Sándor, és "nem illett" a filmbe Csányi. ( Nem játszott rosszul, de itt szereposztási tévedés volt...)
Csakis a "képi élmény" miatt 8/10.
drProktor 2011 dec. 26. - 10:37:09
(19/55)
"(. . . )minden (Bereményi)filmben Eperjesnek játszani(. . .)"
Na, de hogy jön ide Bereményi?
Vagy lemaradtam valamirõl?

Különben nem hiszem, hogy a 10-es 20-as évek fordulóján
a világlátottság hajzselében "köszönt volna vissza"
De, ahogy itt már mondta valaki, a kor hajzseléjét valóban brillantinnak hívták.

És naná, hogy a magyar paraszt használta! Mint a huzat!

Különben se kell azt gondolni, hogy a "magyar paraszt" az valami eredendõen pozitív izé.
Ezt még akkor se gondoljuk már így,
ha esetleg maga Móricz így gondolta volna
(persze még õ se gondolta így!)
9/10
Loddfáfnir 2011 dec. 26. - 10:11:46 9/10
(18/55)
Azért, hogyha negatívumokat kéne sorolni menne, csak a sok fanyalgás után már egy 100% pozitív hsz.-t akartam, mert nem volt ez rossz. De a sógornõt játszó színésznõ (Radó Denise) túl színházas, elripacskodta a szerepét, legalábbis engem mint laikust idegesített, aztán lehet valami filmes fõokos másképp látja.
ad mala 2011 dec. 26. - 10:02:36
(17/55)
Tényleg, országimázs szagú volt!:) De ez legyen a legnagyobb baja egy filmnek:).
9/10
Loddfáfnir 2011 dec. 26. - 10:00:09 9/10
(16/55)
Megmondom õszintén, elképesztõ nagy fosra számítottam a beharangozó alapján, ahhoz képes kellemes csalódás volt a film. Nem igaz egyébként, hogy nem lenne meg benne a vidéki él, szerintem a szereplõk nagyon jól játsszák a századeleji parasztokat. Az, meg, hogy Csányinak hátra van olajozva/zselézve a haja, könyörgöm '10-es/'20-as évek fordulóján vagyunk, a karakter pedig frontszolgálat után jön vissza, értelemszerûen kitárult a világszemlélete, a kor divatjának megfelelõen néz ki.
A film operatõri munkában, és képi világban is nagyon ott van egyébként, ettõl kicsit olyan országimázs szaga van a dolognak, bár engem nem zavar. Inkább ilyenekkel építgessünk, mint Tony Körtisszel :D
ui. nekem tetszett a csárdás, az apuka meg a sztori legjobb karaktere :)