spielberg 2014 jan. 12. - 20:58:04
(35/55)
theron gebe is magas lett volna a szerepre
VirgaMirga 2014 jan. 12. - 19:40:52
(34/55)
Daft Punk: Instant Crush
grotagli 2014 jan. 12. - 17:40:42
(33/55)
Tudna valaki segíteni abban, hogy az M1 rövid ajánlója alatti zenének mi a címe?
Tibag05 2014 jan. 12. - 15:28:59 Előzmény hugica03
(32/55)
Részemrõl inkább Charlize Theronra osztottam volna a szerepét
9/10
Csemy_ 2013 okt. 31. - 09:49:54 9/10 Előzmény Jagdglück
(31/55)
Igazából persze ízlések és pofonok...de visszataszítóan csúnyának is nehezen mondanám ezt a fiút.
9/10
Csemy_ 2013 okt. 31. - 09:46:51 9/10
(30/55)
Nem is tudom megfogalmazni miért, de nagyon tetszett ez a film. Pedig úgy indultam neki, hogy Marilyn alakítása biztosan pocsék lesz, de nem. Remekül játszott és összetett karakter lett, pont amilyennek lennie kellett érzésem szerint.

A történet olyan semmilyen, ezért is adtam minusz egy pontot, de ezen kívül a táj, a színészek, a zene, a párbeszédek és a kor..magával ragadó. Talán többször is megnézném.
Filmfanatic 2013 okt. 22. - 21:28:01 Előzmény Bellavita
(29/55)
Hát azért Marilyn nagyonis tudatában volt a szexuális kisugárzásának!
Csak el tudta játszani,hogy nincs.Õ felépítette ezt az (alább már általatok kifejtett) karaktert magának.(nyilván voltak iszonyú jó tanácsadói :)

Egyébként maga a Marilyn név sem tetszett neki,mert két olyan nevet tartalmaz,amit utált(Mary-Lynn).De meggyõzték,hogy jól hangzik a dupla M.

A férfiakra pedig igenis hatnak a mélyenszántó gondolatok is,egy bizonyos réteg számára az is fontos,hogy egy nõnek legyen esze.Reméljük :)
6/10
Jagdglück 2013 okt. 21. - 10:08:43 6/10
(28/55)
Nem igazán varázsolt el a film. "Elmegy" kategória. A fõszereplõ srác szerintem visszataszítóan csúnya, ezért nehezen tudtam teljes mértékben a színészi alakítására koncentrálni.
9/10
chaplin 2013 júl. 29. - 14:34:52 9/10
(27/55)
Sokáig halogattam a megtekintést, mert a bemutatóból úgy tûnt a melankólia lesz a meghatározó. Tévedtem. Ugyan mindvégig érezhetõ a szorongás, de mégis egy könnyed film a nõi szeszélyrõl és a Borderline szindróma klasszikus tüneteinek egyvelegérõl.
Ajánlom mindenkinek!
macabriag 2013 júl. 17. - 00:01:22 Előzmény sofi89
(26/55)
pont ezt akartam írni! csalódott vagyok
8/10
Bellavita 2013 máj. 13. - 00:24:43 8/10
(25/55)
Szeretem az életrajzi filmeket, legyen az régi történelmi nagyságok, királyok, királynõk vagy a múlt század nagyjai.
Marylin Monroe kétségtelenül egy meghatározó személyisége volt a múlt századnak, s ez a film ügyesen megtalálta a kulcsát annak, hogy miért is. Sokan sokszor tették fel a kérdést: miért imádják a férfiak?
A férfiak kétségtelenül szeretik a butácska, ártatlan de szexuálisan izgalmas hölgyeket. Michelle Williams hol szenzációsan hol picit bárgyúan hozta Monroe személyiségét, de összességében szépen átjött. Bujasága, ártatlansága és butuska mivoltja a kulcs.Nem volt tudatában szexuális kisugárzásának és emiatt nem is kontrollálta, ügyesen táncolt a férfi szíveken és pengette a húrokat. Kacagott, nevetett, dobálta magát, felszabadult volt- s ez hatott a férfiakra.
Bepillanthatunk kis világa árnyoldalába is: mint a mágnes úgy vonzza magához a férfiakat, de megtartani már nem tudta õket. Ehhez nem volt eléggé okos, taktikus és stabil személyiség.
Kicsit méltatlanul bontogatják a filben szellemi korlátait is - de azt gondolom, ezt inkább kontrasztként, mintsem negatív kritikának szánták. A kontrasztot úgy értem, hogy lám, milyen buta volt mégis írók, rendezõk, filmsztárok imádták. Mert a nõket nem az eszéért szeretik.:-)
Saját magamnak egy szép kis üzenet volt a nõiességgel kapcsolatosan: minden nõnek egy kész fegyvertár van a tarsolyában, de azt tudni is kell jól használni. S hogy nem kell túlbonyolítani: a szexuális kisugárzás veszi le a férfiakat a lábukról és nem a mélyreszántó gondolatok.
Nekem tetszett a film, 8/10
6/10
hugica03 2013 febr. 13. - 15:57:32 6/10
(24/55)
Imádom Marilyn Monroe-t és alig vártam hogy megnézzem a filmet, de kicsit csalódnom kellett, többet vártam tõle. Egyszer elég is volt végignézni.
9/10
beo71 2013 febr. 12. - 17:38:18 9/10
(23/55)
Jellemzõ.
Az angolok mutatják meg ömerikának, hogyan kell valakirõl életrajzi filmet csinálni.
Sok száraz, összefoglaló adat helyett, egy hét alatt bemutatnak egy embert, a körülötte zajló õrületet, a hírnév,a magány, a sztárság érzetét, egy rendkívüli alakítás segítségével.9/10.
Sokáig nem értettem Heath Ledger kikészülését, most, hogy jobban megismertem Michelle Williams-t már látom az ausztrál tehetség nem akárkibe habarodott bele.
4/10
trudy 2013 jan. 28. - 20:03:18 4/10
(22/55)
Az elõzetesét látva anno nagyon belelkesültem, és az elsõ adandó alkalommal meg is néztem. Hozzáteszem: kissé furcsa dolognak tartottam, hogy egy filmrõl készítenek egy filmet, és hogy ráadásul a fõszereplõ egy igazi legenda, aki elevenen él még ma is a köztudatban és nagyon meghatározó egyéniség volt, így hát legbelül kételkedtem abban, hogy ebbõl valami jót sikerül kisütni... Sajnos a sejtéseim beigazolódtak, mert bár látszik, hogy nagyon igyekeztek mind a készítõk, mind Michelle Williams, ez a film teljesen felejthetõ és ami még rosszabb, meglehetõsen izzadságszagú. Annyi értelme mégis volt, hogy rávilágított pár érdekességre Marilynnel kapcsolatban, és utána rákerestem a filmben megelevenített események archív felvételeire és leírásaira. Szerintem akit nem igazán érdekel Marilyn Monroe személye, csak egy jó filmet szeretne látni, az nyugodtan kihagyhatja.
user11 2012 dec. 27. - 00:17:30
(21/55)
A stáblistán nem szerepel Philip Jackson, aki a Poirot filmek Japp felügyelõjét játssza, itt is felügyelõt alakít, és egy kicsit megöregedett. Valamint szinte satisztaszerepben látható Richard Clifford, aki pl. a Sok hûhó semmiértben Konrádot alakítja.
6/10
M.Zs.F 2012 júl. 29. - 22:37:55 6/10
(20/55)
A film maga gyakorlatilag jelentéktelen, mert semmi olyan nem történik benne amit egy igazi Marilyn-rajongó nem tudna. Hogy igaz-e hogy együtt töltöttek egy éjszakát? Fene sem tudja, de talán senkit nem is érdekel. Viszont ami biztos, hogy Michelle Williams miatt már megéri megnézni. Michelle Williams egyszerûen azt gondolom hogy az elkövetkezendõ évek legnagyobb színésznõje, ha már most is nem az. Pláne mondom én ezt annak fényében, hogy ugyanaz nap láttam a Blue Valentine-t és az Egy hét Marilynnel címû filmet is. A Marilyn-es filmnek kétkedve indultam neki, leginkább a külsõ hasonlóságok miatt. Hát ahogy ez a nõ hozta a Marilyn-re jellemzõ dolgokat, a mozgását, a mimikáját, és a belsõ szenvedését az valami egészen különleges szerintem.
Azt olvastam hogy ezt a szerepet Scarlett Johansson-nal szerették volna eljátszatni, és végül senki nem bánta meg a döntést. No igazuk is van. És azt azért tegyük hozzá, hogy Michelle Williams már anno mûvelt egy szerintem fergetegeset a Brokeback Mountain-Túl a barátságon-ban. Ott magasan Õ vitte a pálmát a mellékszerepének eljátszásával. Aztán meghalt élete szerelme, és mostanra magához tért.
Nagyon fiatal ez a kishölgy, de nem lepõdnék meg ha az elkövetkezõ Meryl Streep-et köszönthetnénk benne, akinek majd annyi idõsen szintén a zsebében lapul majd 2-3 Oscar és másfél tucat jelölés és egyéb jelölések, díjak sokasága.....:)

10/6
agnescastas 2012 júl. 04. - 13:08:50
(19/55)
Hát én a trailer alapján, teljesen mást vártam. Amikor a Hyde azt hiszem (nem biztos) benyögte h õ is együtt volt 10 napig Marilynnel, meg úgy az egész ahogy összejöttek. Végignéztem, de a végén hiányérzetem maradt, lehet csak egy szerelmes történetet vártam, de a trailer alapján ez nem az én hibám....
6/10
gimbiikeeh 2012 ápr. 17. - 23:54:48 6/10
(18/55)
Hát nem tudom. Láttam már ennél hitelesebb Marilyn Monroe-t játszó színésznõket is. Michelle Williams néha kicsit túljátszott már magát. De ettõl függetlenül jó film volt egyszer érdemes megnézni. Marilyn rajongóknak kötelezõ!

6/10
10/10
Atti24 2012 ápr. 04. - 07:53:40 10/10
(17/55)
Remek film, Michelle Williams fantasztikus! Egyébként nem...szerintem Monroe nem "üresfejû, festett szõke" volt...de a világ legismertebb asszonyaként élni olyannak, aki gyerekként árva és elhagyatott volt, nem lehetett könnyû.
Michelle Williams épp úgy visszaadta a gyermeki, naív énjét Monroe-nak, ahogy a szépséges filmsztár karakterét is.Remek!
9/10
Meridol 2012 márc. 11. - 22:14:24 9/10
(16/55)
Had kezdjem azzal hogy sosem voltam Marilyn Monroe rajongó./A Van aki forró szeretit sem miatta szeretem/.Michelle Williams Oscar -jelölt alaktiásáról már mindent elolvastam,de elsõsorban azért néztem meg a filmet mert A herceg és a kóristalány "kulisszatitkairól" szóló pletykákat rég ismerem,de Colin Clark/igaz?/ történetérõl semmit sem hallottam. Hogy mi történhetett MOnroe és a nála 7 évvel fiatalabb 3. asszisztens "lóti-futi" fiú között azon a bizonyos héten , na ez már érdekelt de Branagh ,Olivier alakitását sem hagytam volna ki. Williams remekül hozza Monroe szeretetreéhes butuska, szõke,sírós,babaarcú , számomra szánalmas nõt aki kétségbeesettten kapaszkodik abba akibenmeglátja odaadó csodálóját. Õt kell is csodálni!!De látjuk a depresszív,önbizalomhiánytól szenvedõt is de ha kell buja szexistennõ akinek vonzerejétõl nem menekülhet senki. Ez nem kerüli el a fiatal Colint sem aki mindent megtesz azért hogy bekerüljön a stáb tagjai közé és az Istennõ közelében legyen.Eddie Redmayne /Colin/ a szeplõs, fiatal fiú szemében benne van minden! Az elszántság a rajongás de egy kicsit a félénkség is és ez végtelenül aranyossá teszi. Az ahogy bemászik a Marilyn ablakán hogy a depressziós, bezárkózott nõ mellett legyen és betakarja, vigasztalja és végig mellette alszik.....ebben minden benne van.
Hogy mi történt valójában kettejük között 1 hét alatt? Igazából senki sem tudja, Colin naplójában az az 1 hét lehet fikció is/miért ne játszhatott el a gondolattal/ de lehet igaz is. A film nem foglal állást, kettejük kapcsolatát nagyon finoman és visszafogottan mutatja.. a többit ránk bízza.
Ami mégis a legnagyobb élményt adta és ami megragadott az Kenneth Branagh mint Laurence Olivier.Branagh bravúrosan játssza egykori bálványát ezt a munkamániás, precíz, hiú szinészkirályt aki semmiképp sem keveri a munkát a magánélettel.Falra mászik Monroe-tól/szöveget nem tudja, késik,hisztizik/ de szeme sarkából tudjuk hogy MOnroe õt is megigézte .Zseniális öltözõi monológja mikor bevallja hogy miatta akarta fiatalnak érezni magát és nem tudja kivonni magát a varázsa alól ÓRIÁSI pillanata a filmnek.
"S a többi néma csend ".