offtopic
neugassaman 2009 febr. 15. - 17:19:44
(90/410)
Unjad! Neked az a meggyõzõdésed, nekem pedíg más. Sajnos közhely, valószínûleg sokak számára.Önmagában ez nem baj, ettõl még megfér egymás mellett a két vélemény.Másrészt nekem az ezoteria szerint való megfogalmazás az amit meg is tapasztaltam, és a tapasztalatomra tudok csak hagyatkozni. De azt hiszem ezt már írtam, így én sem értem a "hangulatfokozást"!
Nem bántottalak.
Szerintem.
offtopic
neugassaman 2009 febr. 15. - 16:43:09
(89/410)
Az ezoteria viszont mást, és nem ennyire sablonosan egyszerû közhelyeket mond. Ez szerint, a hasonló, a hasonlót vonzza! Ez számomra sokszoros, és tényleges beigazolást nyert! Illetve sokkal hihetõbb is, és az ehhez illõ alternatív közhely : "megtalálja zsák a foltját".
csaj 2009 febr. 15. - 13:38:35
(88/410)
áááá de jóóó
már olyan rég óta meg akarom nézni!!!!
Ezüstliliom 2009 febr. 15. - 12:50:46
(87/410)
Amennyire én emlékszem - már régen láttam -, azok a tulajdonságok eléggé a személyiségük részei voltak. Ekkora változásra nem valószínû, hogy képesek. Nem lennének önmaguk többé. Szerintem a szerelem az, mikor elfogadjuk a másikat úgy, ahogy van, és nem akarjuk teljesen kiforgatni a személyiségébõl.


" "amiktõl addig a falra másztak, most majd tetszeni fog nekik a másikban?" - Nem kell, hogy tetszen.. Te mindent szeretsz a párodban? Kizártnak tartom, hogy nincsenek olyan dolgok, amitõl olykor Te is a falra mászol, és fordítva."

Olyan dolgok nem lehetnek abban, akit szeretek, hogy falra másszam tõlük, csak olyanok, amik esetleg nem annyira tetszenek, de még tolerálhatóak. Ha már falra mászom tõlük vagy õ az enyéimtõl, akkor elválnak útjaink.
Ezüstliliom 2009 febr. 14. - 20:06:10
(86/410)
Spoiler

"Eleve azt nem értem, mért vagy abban olyan biztos, hogy megint megutálják egymást? Hiszen ami azóta történt, hogy kitörölték egymást az életükbõl, és mégis visszahúzott a szívük arra a helyre, ahol újra egymásba szerettek - elég ahhoz, hogy az ember úgy érezze, mégis van értelme."

Egyikük sem változott meg. Mibõl gondolod, hogy ugyanazok a tulajdonságok, amiktõl addig a falra másztak, most majd tetszeni fog nekik a másikban? Igen, van egy jelentõs vonzalom köztük. De ebbõl szerintem csak egy se veled, se nélküled kapcsolat jöhet ki. De ez csak az én véleményem, nem akarom senkire ráerõltetni. Ami nem megy, nem kell erõltetni. Az én szememben az olyan kapcsolat, ahol ilyen parázs viták vannak és ahol ilyesmiket vágnak egymás fejéhez, még ha csak pillanatnyi indulatból, meggondolatlanul is, nem éri meg. De ezt mindenki maga döntheti el.
Sorozatfüggõ 2009 febr. 14. - 13:51:10
(85/410)
Február 15-én este 21-kor adják az M2-õn!!
10/10
Gabriella54 2009 febr. 04. - 20:37:10 10/10
(84/410)
Igazad van, az egész film káprázatos!
10/10
Gabriella54 2009 febr. 01. - 10:55:19 10/10
(83/410)
Régen láttam, de nagyon felcsigáztátok az érdeklõdésemet, úgyhogy le kell vennem a polcról és újra megnézni! Emlékeim szerint kiváló film, Jim Carrey egészen rendkívüli benne!
Anyiyta 2009 jan. 19. - 14:59:57
(82/410)
Én a film közepéig voltam képben, utána elvesztettem a fonalat...végül csak a film végén jöttem rá :D nekem tetszett a film, bár kicsit elvont volt Jim Carrie elõzõ szerepeihez képest, de jó film..:D
Beyonce 7 2009 jan. 19. - 14:51:43
(81/410)
Szerintem is jó film volt.
Nem nagyon bírom a mûvészfilmeket,de ez kivételesen tetszett.:)
És nem csak Jim Carrey miatt.:)
3/10
csilisbab16 2008 dec. 14. - 16:24:44 3/10
(80/410)
úgy látom nincs sok negatív hozzászólás, de az enyém az lesz. nekem egyáltalán nem tetszett! vontatott volt, a sztori még elmegy de ilyen dög unalmasan megcsinálni. és a vége is szar volt!Jim Carrey-t szeretem, de ez a film szerintem nem méltó hozzá. 10/3
10/10
jblack 2008 nov. 10. - 22:38:35 10/10
(79/410)
Gyönyörû alkotás. A zenéjét is imádom, sokat hallgatom. Aki érzelmileg nem tud azonosulni a történettel, annak is biztosan érdekes a film. Aki meg érzelmileg már átélt hasonlót, annak meg szívszorító is. Fura Jim Carrey-t ilyen komolyabb szerepben látni, de nagyon jó itt is.
ludmylla4 2008 aug. 19. - 21:00:40
(78/410)
Csodálatos egy film..hihetetlenül megszerettem ezt a 2 szereplõt:) aki rendesen a filmre koncentrál,és figyel a kisebb-nagyobb részletekre,lehetetlen,hogy ne értse meg.szóval ez marhaság,hogy "érthetetlen" a film,amit többen is írtak. igen,van olyan film,amit tényleg képtelenség megfejteni,de ez nem az.
spoiler.-
számomra a végén teljesen az jött le,hogy hiába harcolsz az ellen,akit valójában szeretsz,hiába próbálnád kitörölni az életedbõl,bármi módón,ha õ az "igazi",nincs értelme vívódni ilyenekkel.hiszen ez egy igen kicsinyes megoldás,amit a filmben láthattunk,gondolom többünk agyában átfutott,hogy "fú ha én is élhetnék ilyen lehetõséggel..:)"
és ugye 2 esetben(mary és dr. howard/2 fõszereplõnk) is láthattuk h nincs értelme.
áá,egy szó,mint száz.ez a film bámulatosan sikerült,eredeti, és minden a helyén van :)
offtopic
Ezüstliliom 2008 jún. 19. - 11:36:24
(77/410)
Nézd, Dávid! Én is tanultam neveléstörténetet, de jobban már nem szeretnék utánaolvasni. Van valami különleges oka, hogy így véded az egyházat? És ne mondd nekem, hogy az egyszerû jobbágyok, parasztok is tudtak latinul, vagy hogy gyakorlatilag volt rá lehetõségük megtanulni, mikor örültek, ha aludni jutott idejük! Na mindegy. Ez a topik nem errõl szól. Bocs az offért!:)
Ezüstliliom 2008 jún. 17. - 23:27:21 Előzmény könnycseppek
(76/410)
SPOILER

Kicsit szkeptikus vagyok ebben. Az elején, ahol megint tartanak, persze, hogy nem számítanak ezek a dolgok, mert a szerelem vak. De SZERINTEM egy idõ múlva, mikor már nem lesz olyan nagy a szenvedély, amikor kisebb lángon égnek, és jönnek a hétköznapok, megint csak oda fognak kilyukadni, mint elõször.
Persze ez csak az én személyiségemen átszûrve értelmezhetõ így. Mindenki máshogy érzi, ezt elismerem.:)
Redfield 2008 jún. 17. - 22:47:53
(75/410)
SPOILER
De az amikor meghozzák a döntést tökmindegy, hogy milyen lehet esetleg a jövõ, nem akarnak máshogy dötneni, mert ott vannak egymásnak, bizonyosságot nyújtva.
könnycseppek 2008 jún. 17. - 22:29:12
(74/410)
*SPOILER*

...én úgy emlékszem, éppen azt beszélték meg a végén, hogy nem számít az, ami korábban zavarta õket. Szerintem épp ez a lényeg! Azaz, hogy ERRE jöttek rá. Mert ha ez nem változott volna, akkor valóban felesleges lenne együtt maradniuk, de így kiderült, hogy számíthat az egymás iránti szeretet (szerelem), mert képesek megváltoztatni érte a hozzáállásulat:-)
Ezüstliliom 2008 jún. 17. - 22:24:39
(73/410)
Már miért ne lehetnének mással boldogok?:)
Redfield 2008 jún. 17. - 13:55:58
(72/410)
SPOILER
Akkor sem lennének boldogok, ha máshogy döntenek. Csak meg se akarták tudni, hogy milyen lehet életük további része egymás nélkül, és (talán ezt kis jóindulattal hívhatjuk annak) a szerelemben ne keressünk rációt.
Ezüstliliom 2008 jún. 17. - 13:47:41
(71/410)
SPOILER

Azért a nem ideális és aközöt, amikké õk váltak a végén van némi különbség. Szabályosan utálták egymást. Személy szerint én ha választhatok, inkább vagyok egyedül, mint olyan valakivel, akivel kölcsönösen utáljuk egymást.
Hogy nem lehet elõre tudni? Itt lehetett. Ha történetesen sosem fogják tudni tolerálni egymásnak azt a tulajdonságát, ami miatt elõször szakítottak (már nem emlékszem, pontosan mit is hánytak egymás szemére), illetve nem tudnak abban megváltozni, akkor sosem lesznek boldogok.