balta zoltán 2011 jan. 23. - 12:48:59
(7/67)
ÉLJENEK A KÉPEK ÉS A GÉPEK!!! + MÁRIÁSSY FÉLIX + BULLA ELMA + MAJOR TAMÁS
balta zoltán 2011 jan. 23. - 12:30:41
(6/67)
örülök, hogy vannak még homo sapiensek a virtuális mennyországban, akik nem azt a szénát zabálják amit eléjük vetnek a hatalmasságok. valóban ijesztõ eme lótrágya!
Roland86 2011 jan. 23. - 12:13:32
(5/67)
Ezt fogom nézni, nem lehet rossz.
Roland86 2011 jan. 23. - 12:10:35
(4/67)
Örülök, hogy ez a kor neked nem ijesztõ. Nekem nagyon! Hidd el, hogy ez a világ most még jobban el van veszve, mint akkor volt. Jó neked, hogy nem érzékeled, hogy milyen nagy a baj...
balta zoltán 2011 jan. 23. - 11:19:11
(3/67)
nem tetszik a vakerom? médiatörvény? PIHA
perry 2011 jan. 23. - 10:50:20
(2/67)
Igen tényleg ez a mai életkép.
"Pártos honfivér", replikák egymásra, kis magyar pártállás szerint.
Ennyi lenne az én véleményem a kettõtök között kialakult polémiáról.
Kis korfestés 1953 Sztálin halála, nagy Imre kormányra kerülése, Révai József népmûvelésügyi miniszter távozása
szabadabb légkört teremtett a filmmûvészetben is.

Szokás a filmet sematikusnak nevezni, ami addig rendjén való is , hogy maga a korszak is sematikus volt.
Több társadalmi elvárással, polgári létforma, balos eszmék,
lumpenek és hithû proletárok , vagy is mind az mely a kort jellemezte.
Máriássy sem kevesebbet sem többet nem tesz, mint montázs szerûen felvillantja ezeket típusokat egy Rómeó és Júlia történet keretein belül. Ez a szerelem a motorja a filmnek és rá épül minden a korra jellemzõ történés.
Juli vágyakozása a szép és /a korban/ ritka divatcikkek iránt, a gyárbeli történések, az ódon lépcsõházban lopott csókok, haverok , barátok a korszak jellegzetes figurái. Mondhatnák kis magyar neorealizmus.
Máriássy filmjének koránt sem a sematizmus az alappillére
inkább a vágyak ábrándok és a szerelem keresésének finom megfogalmazása.
Szerettem ezt a filmet mert nagyon fiatalon részese voltam ennek a világnak, kapcsolatom volt ezekkel a figurákkal. Tudom ma már sokkal tárgyilagosabb rálátással vagy szemmel nézhetõ az Egy pikoló világos, de nekem még ismerõs a macskakõ, a sarki kisbolt és trafik a mozgalmi élet és a szétrombolt polgári világ töredékei is.
Máriássyt pedig mint filmalkotót mindig nagyra tartottam.
A Külvárosi legendában, ahol megismétlõdik a szerelem másik arca.
A Próbaút ahol már a család széthullását is megtapasztalhatjuk, vagy az "újabb" termésbõl a Fügefalevél szatirikus hangvételével a maradiság és az emberi prüdéria örök megújulásának ábrázolásaként.
Remélem ma is sikerül idõt szakítanom az Egy pikoló világosra.
dreamer1 2010 jún. 09. - 09:50:02
(1/67)
Egy ma is bátran nézhetõ,élvezhetõ film a sematikus 50-es évekbõl.
Bár vannak benne a korra jellemzõ viselkedés formák és "tanítások",de a színészi alakítások feledtetik ezeket.Leginkább Ruttkai Éva alakítása aki megmutatja a rossz és a jó lányt is,vagy a galeri tagjai és Schubert Éva aki viszonylag ritkán jutott hasonló nagyságrendû filmszerephez.