1/10
greghouse 2011 nov. 13. - 05:35:15 1/10
(139/179)
Jesszusom, éppen elindult egy jó változás az m1 nagyfilm-politikájában, színvonalas filmek irányában, erre itt ez a bárgyúság....(milyen hátszele lehet ezeknek a borzalmasabbnál borzalmasabb újrafeldolgozásoknak...ezt még nem Andy Wajna kezdte el, de remélem le fogja állítani.)
1/10
baviki 2011 nov. 12. - 22:14:19 1/10
(138/179)
Hogy az m1 mire vetemedett ezzel a sz@rral...
1/10
Ford Mustang 2011 nov. 12. - 21:45:31 1/10
(137/179)
Épp ez a baj, hogy ilyen nagy nevet munkáit meg merik filmesíteni, ilyen semmitmondó és gagyi kivitelezésben. Szégyen az egész.
oldbone 2011 nov. 12. - 21:26:33
(136/179)
Nemcsak a színészeket kell nézni, figyeljünk az írókra is. Pl. Barabás Pál egyike a „békebeli humoristáknak”.
Van egy ilyen pl.: „Barabás Pál–Harmath Imre–Eisemann Mihály: Kávé habbal / Új Színház”
Fogadni mernék, hogy Dörner – ha eljut odáig – leveszi a mûsorrol (és jogosan). ;)
oldbone 2011 nov. 12. - 21:16:17
(135/179)
„A Hofi meg egy zseni volt - lehet, hogy kissé alpári volt a humora, de milyen igazakat mondott úgy, hogy még röhögni is lehetett rajta!”
- Hogy zseni, azt kétlem. Mindenesetre köztudott, hogy õ volt az egyik „kádári ügyeletes igazmondó”, de jól adta elõ a „cirkuszt”, ami kellett a "plebsznek". ("sasjózsi" volt az egyik jóbarátja) :D
1/10
Ford Mustang 2011 nov. 12. - 20:00:30 1/10
(134/179)
Pontosan. Itt jó színészek már nincsenek. Jó színészek a Latinovits, Latabár, Tolnay stb. voltak. Ez? Ez már nekik és filmjeiknek a látótávolságába sem ér.
1/10
Ford Mustang 2011 nov. 12. - 19:55:03 1/10 Előzmény Hidetoshi Nakata
(133/179)
Ez a foshalmaz mínusz ezer pont.
1/10
offtopic
ceia 2011 nov. 12. - 18:05:51 1/10
(132/179)
Az a baj, hogy nálunk az összes film szatíra - önmaga szatírája. Egyetlen normális nincs közöttük. A normális színészek is kikoptak a filmekbõl, ezekben nincs rájuk szükség. Ripacskodásra írni filmet könnyebb. A Hofi meg egy zseni volt - lehet, hogy kissé alpári volt a humora, de milyen igazakat mondott úgy, hogy még röhögni is lehetett rajta!
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 12. - 16:37:39
(131/179)
Annyi köze van, hogy magyar film az is. Azért szerintem a közelmúltban is készültek jó filmszatírák, pl. Üvegtigris.
Hofival kapcsolatban nem értek veled egyet. Szerintem elég primitív, bunkó humora volt.
1/10
Kulcskészítõ 2011 nov. 12. - 16:08:32 1/10 Előzmény vénasszonyok_nyara
(130/179)
A Gyula vitéz télen-nyáron címû filmnek viszont köze nincs ezekhez. Teljesen más kategória, mint a mai "vígjátékok", sokkal jobb, pontosan olyan, mint a Tizedes meg a többiek, az Isten hozta õrnagy úr!, vagy a Tanú címû filmek. Ezek régiek, de ma is rendkívül szórakoztatóak és bármikor újranézhetõek, a humoruk semmit sem kopott, össze sem lehet hasonlítani õket a mai borzadályokkal. Éppen olyan, mint Hofi Géza, akinek az archív felvételei is sokkal viccesebbek ma, mint az aktuális sasjózsi.
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 12. - 15:06:31
(129/179)
Ha már magyar filmek. Ajánlanám figyelmedbe "Gyula vitéz télen nyáron" Fergeteges humor, gyilkos szatíra, óriási karakterek. Ha ezen nem tudsz nevetni, akkor Magadra vess.
1/10
Hidetoshi Nakata 2011 nov. 12. - 14:42:10 1/10
(128/179)
ne is kérdezd:)gondolhatod.
jól kapizsgálod-minusz 20
1/10
Kulcskészítõ 2011 nov. 12. - 13:41:58 1/10
(127/179)
Ja, egy pontot adtam rá, de az nem a filmnek, hanem Kéri Kitty melleinek szól. Csókolom Kittyke!
1/10
Kulcskészítõ 2011 nov. 12. - 13:35:54 1/10
(126/179)
Mínusz végtelen? Hogyne létezne. Esetleg nulla a köbön. Mondjuk lehet, hogy most hülyeséget mondtam, sose voltam jó matekból, de kifejezi az "elismerésemet". Sasjózsi színháza, Gálvölgyi só, Kabay-Gyöngyössy filmek... egykutya mind.

Nézzünk meg egy igazi vígjátékot - vagy akár olyan filmet, ami nem kimondottan vígjáték, de lényeges eleme a humor - akár a Haláli hullák hajnala, vagy Vaskabátok (paródia), akár a szituációs komédiák (Jóbarátok, Fergeteges forgatás, Nekem 8, Förtelmes fõnökök), vagy akár az abszurd humor irányába elmozdulókat (Fészkes fenevadak, Blöff), esetleg a tinivígjátékokat (Amerikai pite, Cool túra).
Mi a közös ezekben? Az, hogy mindig van bennük valami, ami a humor vezérfonalának számít. Akár morbid, akár altesti, akár a finomabb élcek, de a poénok erre felfûzve ülnek. Egy jó vicc a filmben kihasználja a helyzetkomikumot, igyekszik idézhetõ beszólásokkal élni, és nem direkt tolja az arcunkba a poént, inkább hagyja, hogy magunktól essen le.
De mi a vicces a szeszélyes évszakok szintû poénkodásban? Az, hogy valaki például szellemnek öltözik (Zimmer Feri 2) már egy óvodást se nevetett meg, Bajor ripacskodása meg már a nézõnek kínos.
A magyar filmesek - tisztelet a kivételnek - úgy látszik, csak közhelyekben képesek gondolkodni humor terén. De ez így éppen hogy nem vicces.
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 12. - 12:25:53
(125/179)
Hogyan osztályoznád akkor sasjózsi és színháza, vagy Nagy Bunkó András produkcióit? Vajon létezik a mínusz végtelen?
1/10
Hidetoshi Nakata 2011 nov. 12. - 11:43:01 1/10 Előzmény vénasszonyok_nyara
(124/179)
1pont ripacs munka..
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 09. - 17:01:37
(123/179)
Nem értem ezt az össznépi felháborodást. Nem volt ez a produkció a filmmûvészet csúcsa, az nem vitás. Szerintem Rudolf Péter jól játszott benne, volt helyzetkomikum. lehetett rajta röhögni.

Az emberek Fluor Tomit meg csonka ding donga lábú Andrást hallgatnak, Hetekig röhögnek a világ legidegesítõbb reklámján (az oligophrén kuktára gondolok, aki naponta kijár meghallgatni az elsuhanó autóból kihallatszó "Sex machine" részletét és azt énekli).
És akkor ez az alapjában véve mulatságos kis marhaság bosszant fel egyeseket?
Egy kis ARÁNYOSSÁG barátaim!
1/10
Kulcskészítõ 2011 nov. 09. - 16:33:32 1/10 Előzmény Jobbára ártalmatlan
(122/179)
Szonja meg Bebe duettjére jól emlékszem, többek közt az riasztott el a filmtõl. Második körben a neten olvasott kritikák, harmadjára pedig néhány elzöldült arcú szerencsétlen, akik a lakásommal szemben lévõ moziból tántorogtak kifelé, jobb esetben nem szitkozódva és köpködve.
Egyébként jó barátaim vannak, oka volt annak, hogy ez volt a tét :-))) Most azt tervezzük, hogy a következõ szabad hétvégén összeülünk, tekerünk egy vaskos spanglit, aztán, ha már kellõképpen elhomályosodtunk, jöhet a SZUPERBOJZ!!!
Ha errõl nem fogunk mesélni az unokáknak, akkor semmirõl...
offtopic
Jobbára ártalmatlan 2011 nov. 03. - 18:46:06
(121/179)
:) Nézd a dolog jó oldalát, miután ilyen lényegre törõen igaz módon összefoglaltad ezt a traumatikus élményt:
- A film Rád 6 évvel a megjelenés után csapott le, így megmenekültél attól, hogy átérezd: milyen az, amikor a médiumok mellett a tûzcsapokból is Bebe (milyenmaszkulinnév) és Szonja duettje árad.
- Megtudhattad:minek Neked ellenség, mikor ilyen barátaid vannak?
- A remake: egy klisé. A terved a szuperpackra - amibe szerintem még beleférne az újraforgatott, ám pénzhiány miatt félkészen fémdobozban rekedt Tüskevár is - nos az,az pedig sajnos toposz:)
1/10
Kulcskészítõ 2011 nov. 03. - 15:13:12 1/10
(120/179)
Elvesztettem egy fogadást, és az volt a tétje, hogy akkor meg kell néznem ezt a filmet.
Én hülye, amíg élek, nem bocsátom meg magamnak, hogy elfogadtam a feltételeket...

Én nem tudom, hogy ebben az országban ki a tököm ad még pénzt Gyöngyössynek ilyen sz@rságokra, de ha megteszi, akkor mellékeljenek hányós zacskót is a büdzsé mellé. Bár lassan meg már nem lesz rá szükség, mert még egy-két ilyen (+ a Szuperbojz) és magyar filmre már nem fog beülni, csak az, aki egyszerre látás, és halláskárosult is.

Nem csak arról van szó, hogy a színészek kritikán aluliak, persze arról is. Hogy Rudolf Péter képes volt eladni magát egy ilyen vállalhatatlan celluloid-okádékra, az külön botrány, jól jelzi, mennyire el kell qurvulniuk manapság a színészeknek ha nem akarnak éhen halni. Bajort nem mentegetem, mert õ a két lábon járó antitalentum, tehetségtelen ripacs, a valódi énje tökéletesen átüt a képernyõn, azaz érzõdik, hogy mennyire imádja magát, mert azt hiszi, hogy tehetséges, valaki szólhatna már neki, hogy õ, meg a színészet az olyan, mint A sínpár, vagyis a büdös életben nem fognak találkozni.

Írhatnék még oldalakat, de nem teszem, mert akkor újra meg újra emlékeznem kellene a filmre, én pedig igyekszem gyorsan elfelejteni.
Azt viszont ajánlom a honi filmiparnak, hogy adjon ki egy úgyn. megapackot. Meseautó-Egy szoknya egy nadrág-Szuperbojz, bónuszként meg a Kis Vuk remake. Tömegpusztító fegyvernek kiváló, egy ilyen csomaggal szuperhatalom lennénk.