Pécsisoma 2009 nov. 12. - 22:01:44
(247/1867)
Szidni és kritikusan értékelni - ez két különbözõ dolog! Nem vagyok én elmosva a mostani kormánypárt tökölõdésétõl sem! De az már régen nagy baj, ha a kritika, vagy a másféle vélemény a szidalom kategóriájába kerül. Esetleg üldözni fogják. Az lesz majd az igazi egypártrendszer, személyi kultusz, diktatúra (ahol "erkölcsi hullának" nevezik a más nézeteket vallókat, jól beléjük rúgnak, fenyegetik õket).


A nagymértékû szimpátia arányt vitatni fölösleges. Ezek mért adatok. De túlértékelni is nagy hiba lenne! Hiszen ilyen arányú gyõzelemben még maga o.v. sem hisz - feltéve, ha nem hazudott, amikor ezt mondta....
9/10
offtopic
meszag 2009 nov. 12. - 21:53:47 9/10
(246/1867)
No igen. Sajnos hosszú a sor ott is, csak azt gyarmatlakóék látni se bírják...
Pécsisoma 2009 nov. 12. - 21:50:54
(245/1867)
...és még folytathatnánk a sort a régi "nagy ötletadókkal": Slecht Cs., Simicska I., Kaja I., Joszip T.
Állami méretekben mégiscak õk találták ki (és csinálták meg!) a nagy trükköket!
Tilda36 2009 nov. 12. - 21:32:06
(244/1867)
"Egyenes beszéd" a címe Kálmán Olga mûsorának, de ez már rég nem egyenes beszéd.:-(..azért még mindig jól hangzik.
Tilda36 2009 nov. 12. - 21:28:56
(243/1867)
..mert õk az igazmondásról híresek ugye?
Egyik kutya, másik eb. A politika a legmocskosabb dolog, mert megmérgezi az emberek gondolkodását. Te is ellenséges vagy és nekiesel másoknak akik nem hasonlóképpen gondolkodnak mint te. Tehát a politikusok elérték céljukat. Rosszhangulatú országot teremtettek miközben õk degeszre keresik magukat és tönkreteszik az ország lakosságát.

Kíváncsi leszek ezen a télen hányan fognak megfagyni saját lakásukban, vagy az utcán??
Tavaly legalább 6 focicsapat jött össze. Mi lesz akkor most? Ezzel a balosok miért nem foglalkoznak? Mi lesz az éhezõkkel, betegekkel? A balosok sem verhetik a mellüket, hogy mennyit tettek az emberek érdekében...persze mint hatalmon lévõ párt.
9/10
offtopic
meszag 2009 nov. 12. - 21:26:04 9/10
(242/1867)
A becsületes jobboldali embereket tisztelem
nem rájuk értettem
hanem:
orbán kövér szijjártó selmeczi stb. stb.
kgyuri0 2009 nov. 12. - 21:21:04
(241/1867)
Kedves Tilda!

Ha ezek balos tévék, akkor igazat írnak, s jól olvastad a Ficesz vezet, azt hittem, kíváncsi vagy a miértekre.
Tilda36 2009 nov. 12. - 21:15:51
(240/1867)
Én mért vagyok téma?...és nem a FIDESZ-rõl beszéltem hanem a közvéleménykutatókról, amik az m1 és ATV teletextén is olvashatók. Ezek balos TV-k vagy rosszúl tudom?
kgyuri0 2009 nov. 12. - 21:13:47
(239/1867)
Nem, kedves Tilda, tudom, nem kellemes belegondolni, de a Ficesz hazudik.
De vizsgáld meg magad!
zampano 2009 nov. 12. - 21:13:04
(238/1867)
Mert ez egy balos fészek, néhány agresszív, öreg, buta nickkel az élen.
kgyuri0 2009 nov. 12. - 21:11:33
(237/1867)
Figyelõ 2007 .04. 25.(ErdõsTibor akadémikus)

„A Fidesz-kormányzat által végrehajtott járulékcsökkentés esetében a képet az akkor már évek óta tartó erõteljes, és a kormányzási ciklus vége felé, fõként a minimálbérek ismételt radikális emelése miatt még fel is gyorsuló bérnövekedés zavarja. A járulékbefizetés ugyanis közvetlenül függ a bérek alakulásától, és az utóbbinak megint semmi köze az adómorál változásához. Ahhoz, hogy a járulékcsökkentés hatásáról ne kapjunk hamis képet, a munkáltatók járulékfizetését korrigálni (osztani) kell az átlagbérek növekedési indexével. Ekkor azt látjuk, hogy amikor járulékcsökkentésre került sor, mindig esett a vállalatok által teljesített járulékbefizetés korrigált összege. Közel olyan arányban, amilyen mértékû volt a mérséklés. És amikor a járulékok százalékos nagysága nem változott, a legtöbb esetben lényegében változatlan maradt a munkáltatók által fizetett járulék korrigált összege is. Végeredményben, tehát 2002-ben, a vállalatok által ténylegesen befizetett járulékok nagyságának korrigált értéke csaknem 25 százalékkal lett kisebb, mint amekkora volt 1998-ban, a járulékok csökkentése elõtt. A vállalatok csökkentett járulékterhe pedig alig több mint 25 százalékkal lett alacsonyabb 1998-hoz képest. Több mint meglepõ az egyezés!”

Egyfolytában ezzel jönnek, OV most is ezzel jött KálmánOlgának, miért nem szembesítik ezzel. Hiszen hazudik!
Ezt Erdõs megírta 2007-ben, õk tudnak róla, tehát NEM TÉVEDNEK, HAZUDNAK!

Nem emléklszem, amikor –Acél annak idején szembesítette ezzel Vargát, az mit mondott, de valahogy arrogánsan „kivágta” magát! Jó, ez egy égés, tkp. sajnálatra méltó: hibázott, különben lehet, hogy jót akart!
NA DE, POFÁTLANUL ÚJRA KEZDTÉK ÉS AZÓTA IS ITT TARTANAK!
MI VAN ITT?
ÉS MI LESZ ITT?!
Tilda36 2009 nov. 12. - 21:09:45
(236/1867)
Ha itt ennyien szidják a FIDESZT és Orbánt vajon honnan van neki/k/ több mint 60 %-os támogatottsága? T.illik minden közvéleménykutató ezt állítja. Mindannyian hazudnak és az MSZP-SZDSZ áll jobban?
Pécsisoma 2009 nov. 12. - 20:54:45
(235/1867)
"Azok nem "balhécsinálók", hanem jogukkal élve tüntettek".
Értem. Tehát ez azt jelentené, hogy végighugyozzuk a Kossuth-teret, felgyújtunk autókat és kukákat, többszáz milliós kárt okozunk a TV székházban, tankkal megyünk emberek közé? Amit persze a költségvetésbõl (közös pénzünkbõl) majd helyrehoznak. És ezek után a rendteremtõket meghurcoljuk. Próbálj meg beperelni egy ilyen esemény után az pl. USA-ban egy rendõrt, vagy a Nemzeti Gárda tagját! Õk ugye, nem egypártrendszerben nõttek fel?
(Mint én, és az egypárt által támogatottan kimûvelõdött ficesz vezérkar...)

"...a hazug kormányod" - mondanám, hogy a Tiedé is, merthogy népszavazással választotta meg a többség (igaz, nem olyan - szégyenletes - "titkos" szavazással, ahogyan a köztársasági elnököt a Ficesz képviselõk). Ilyen a demokrácia! Egyébként szerintem MINDEN politikusra igaz, hogy csak akkor hazudik, ha mozog a szája. Még akkor is, amikor azt mondja a szájával, hogy õ még életében nem hazudott!!!

Dehogy akarok a videóval félelmet kelteni! Csak remélem, hogy ilyen szónoklatok nem hangzanak el majd magyarul. REMÉLEM. A zene pedig zseniális!

"Kétszeresen bukott OV?" Bizonyám! Ez akkora választási bukás, hogy demokratikus országokban már régen elcsapták volna a pártja közelébõl is! (Részletek: Debreczeni J-tól)
zampano 2009 nov. 12. - 20:24:27
(234/1867)
Egy vélemény errõl a nénirõl:

"[A Kálmán Olga által]...képviselt riporteri stílus - amire talán legjobb, a verbális paparazzi kifejezés – távol áll tõlem. Két dolog nem érdekli õt, amikor riportot készít valakivel: a kiegyensúlyozott pártatlanság és a riportalany. Határozott elképzelése van a beszélgetés menetérõl, ami nem is lenne baj, csakhogy azt is elõre tudja, mit szeretne hallani.
Ezernyi fortéllyal tereli a beszélgetést abba az irányba, ami a prekoncepciójának leginkább megfelel, és buldog szívóssággal ragad meg minden kicsiny lehetõséget, amit a riportalany (ellenfél) gyengesége elé vet."
Pécsisoma 2009 nov. 12. - 19:39:02 Előzmény kgyuri0
(233/1867)
Valóban imponáló a mûsorvezetõ felkészültsége - bár idõnként jó lett volna o.v.-t korábbi kijelentéseivel SZEMBESÍTENI (felvételek alapján). "Fidecék" idõnként amnéziában szenvednek.

A rendteremtésben igaza lehet, hiszen októberben most viszonylag rendben lezajlottak a megemlékezések - mihelyst kimentek a fõvárosból a fütyülõjükkel, a tojásaikkal meg a híveikkel. Nem tûnt fel nekik, hogy korábban õk csinálták a balhékat, nem a másik oldal emberei?!
Remélem, nem olyan rendteremtésben gondolkodnak, mint a Pink Floyd klipjében. REMÉLEM...
http://videa.hu/videok/zene/pink-floyd-rock-zene-oqBpcKe2j4Ps17yB
Félek, hogy egy kétszeresen bukott pártelnöknek SEMMILYEN ár nem lesz drága az édes hatalom megszerzése érdekében!

Vajon a "fölnõtt ember", aki nagy ívben letojja a nemzetközi pénzügyi minõsítõ intézeteket, mekkora tõkét tudna idevonzani, mennyire tudná erõsíteni a forint árfolyamát - ahogy ezt a javuló minõsítés megteszi?
kgyuri0 2009 nov. 12. - 10:09:16
(232/1867)
Nagyon jó!
Jelenleg az egyetlen, aki mûködik.
De ezt már tisztáztuk, nem?
kgyuri0 2009 nov. 12. - 09:59:57
(231/1867)
Örömmel látom, hogy a Jobbik alapszervezete megalakult a topikon:Tiborizé barátunktól egészen jozefboiig!
(247-257. hsz!)Helló fasiszták, hogy ityeg a fityeg?

Oppardon, nem fasiszták, nácik!
Ha jól emlékszem erre, érzékik vagytok!

Nna, akkor egy pár szó Giró-Szászról, a politológusok gyöngyérõl: Ha végignézzük az elõbb említettem jómadarakat Tiborizétõl Jozefboiig, fogalmat alkothatunk a jobboldali vitakultúráról(247-257. hsz. - ha még máshonnan nem ismernénk).
Ennek alapján érthetõ, hogy DebreczeniJ amikor vezetõ publicistaként kapott egy kis mûsoridõt az M1-en(föltehetõleg a Naptévé kiebrudalásával ez is megszûnt: Lapozó -, én nem láttam már jó ideje).
Szóval egyszer nyilatkozta, hogy eredetileg azt akarták, hogy Giro-Szásszal , mint beszélgetõ társsal tartsa, nem vállalta, mondom, ha elnézzük mit képesek mûvelni, ez nyilván érthetõ.
Na, mondjuk Giro-Szász legalább nem analfabéta, mint az „EgyenesBeszéd” Jobbik alapszerv dicsõ tagjai Tiborizétõl jozefboiig. De néhányszor kaphattunk ízelítõt Giró-Szász mester izzadságos igyekezetébõl is szerecsenmosdatásban: pl KálmánOlga OV-interjúja után. Próbálkozott lyukat beszélni a hasakba rendesen.
Lám a végén lefektette a s*ggnyalás idológiai alapjait, amihez majd tartania kell magát mindenkinek, ha nyer a Ficesz.
Nagyjából arról van szó, hogy ne kritizáljuk a mi Nagyvezírünket (tudjuk, volt õ már „égi jel” is!). Azért semmi képpen, mert ismerni véljük brilliáns jellemvonásait, õ nyilván a mindenhatóság végtelenségével fölruházható, persze sokarcúság tekintetében is. Tehát jobb, ha szorítunk, barátságos arcát fordítsa kegyesen mifelénk.
Ezt aztán lényegében megismételte a Tét címû Bánó mûsorban is.
9/10
offtopic
meszag 2009 nov. 12. - 06:11:03 9/10
(230/1867)
MAjd egyszer megérted Te is. :)
kgyuri0 2009 nov. 12. - 02:32:01
(229/1867)
KálmánOlga derekasan helyt állt OV-vel.
A Vezír hozta a rossz formáját, benyalandó az ATV közönségénk (is, mint mindenhol minenki másnak). Visszafogta magát, amennyire az ilyen bírja, megmutatta kétszínû-, sõt sokszínûségét.

Engem sokadszor emlékeztetett Tibire, középiskolai iskolatársamra.
Ugyanilyen pöttöm emberke volt, csupa izom, mindig egyenes derékkal, föltartott állal kompenzált. Az arcberendezése is ez a görcsös igyekezettel helyre erõltetett, hanghordozása is ilyen mélyített bájgúnáros tudálékos és szépelgõ. Mesterséges. Õ is eminens volt és nagy stréber, természetszerûleg a KISZ-be hajtott, mint OV tette volna, ha nem jön közbe a rendszerváltás.

Sztem sajátos elmélázni az agytröszt emberfaragó munkáján: Arra a benyomásra hajtottak rá, hogy minõ megalkuvást nem ismerõ elvek embere a mi nagyvezírünk, hadd nedvesedjenek bugyik s gatyák: lám, ez ám a rátermett karizmás, intellektuálisan mily eredeti, s bátor gondolkodó még ellenfelét is megbecsüli, nem átallja megdícsérni HornGy-t. Persze nem ám Bokrost, akirõl eposzt énekel a világ közgazdász társadalma(azok mind hüélyék!). Nem, gondosan kiválasztoták a szerepre szegény HornGy-t(remélem, még él, de egészsége a végsõkig lenullázódott, tõle már nem kell tartani!). Második szempont, elképzelt panel-proli típusú nézõktõl tán még szavazatot is lehet rabolni ezzel. Sunyi… végtelenül sunyi!!!!
Idevág a másik benyomás,amirõl senki nem tett említést tudtommal:
Nem törõdik a közgazdaságtannal, mert õ „fölnõtt ember!”
Még mlékszem NémethErzsébetre, OV logopédusára s arculatformáló tanácsadójára, aki odanyilatkozott 99 nyarán, hogy a Ficesz elit a lakosságot 12 éves gyerek intelligencia szintjén lévõnek tekinti, még azt is mondta, az amcsik bezzeg az ottani népet 10évesnek taksálják(Ugye milyen megtisztelõ?!) – Persze nagy böszmeség volt tõle ilyet mondani, nem is véletlen, hogy helyette SchmidtMariska futja a kariert.
Annak azért örülhetünk, hogy mostanra már a Vezír fölnõtt lett.Legalább õ!
1/10
jozefboi 2009 okt. 26. - 19:33:55 1/10
(228/1867)
Egyenes beszéd? jó kis hazugság-népbutítás vércion módra. 1/10. :P