6/10
ondok 2009 márc. 17. - 23:48:37 6/10
(167/1867)
Isten bizony ,hogy ezek az öszödi beszédezõk annyira unalmasak ,és nevetségesek ,hogy az már fájdalmas.Amit Gyurcsány kimondott ,azt mindenki tudta ,legjobban Orbán ,de õ rátett még egy lapáttal ,hogy megjátszotta utána is az álszentet,pedig ha mást nem egy ilyen "mélyen vallásos" embernek tudni kéne ,hogy a megtért ember kedves az atyának,a farizeus meg apokolra jut.Pláne a dölyf a gõg ,hogy "én még soha nem hazudtam "stb. Namost ,aki nem ezen lovagol,meg nem azon ,hogy milyen aljas módszerekkel hallgattak le egy megbeszélést (a bíróság az ilyen hangfelvételt figyelembe se vehetné) az csak azt árulja el magáról ,hogy az elsõ perctõl keresi az alkalmat ,hogy hogyan lehetne mocskolni Gyurcsányt ,mindenféle primko újraszámlálással ,hídfoglalással stb .Ráadásul azok helyett hõbörög ,akik vele ellentétben gyurcsányra szavaztak ,és akiket állítólag átvert ,mert hiszen ezeket nem sikerült ,hiszen õk eleve az Orbán vezérre szavaztak.Átlátszó és kétszínû dolog ez ,akármilyen objektív köntösbe próbálja itt magát öltöztetni egy -két agyasbubu.
CsengoZoli 2009 márc. 17. - 23:25:23
(166/1867)
Az öszödi beszéd egy igazság beszéd!
Egy tisztaszívû ember õszinte,feltáró vallomása!
Azzal tényleg új életet kezdett,azóta nincs is hazugság! :P
Én mégsem tennék különbséget I. és II Gy között, mert õ egy és oszthatatlan! (szerencsére :))
CsengoZoli 2009 márc. 17. - 23:13:18
(165/1867)
Több is van?
Te jó ég! :P
6/10
ondok 2009 márc. 17. - 23:10:42 6/10 Előzmény wim
(164/1867)
Mindenki a fizetésemeléseken lovagol meg a 13. havi nyugdíjon ,holott nem abba rokkantunk bele ,hanem pl abba ,hogy 1 millió ember minimálbéren van bejelentve ,meg abba ,hogy a Fidesz lakáshitel programját nem azonnal változtatták meg ,és nem eléggé pl.
Igen,követtek el hibákat ,de legalább próbálkoztak ,legalább készültek autópályák,legalább jelentõsen nõtt az életszinvonal(KSH) stb.ha nincs válság ,akkor ,ahogy az Únió értékelte igen jó úton voltunk a korrekció felé :Nade van ,és mindenhol van csakhát amagyar ember szeret bûnbakot találni ,mert saját maga nem hibás semmiben.aztán ne feledjük ,hogy Orbán is bizonyított már egyszer,õ is megmutatta a semmit.
6/10
ondok 2009 márc. 17. - 23:02:33 6/10 Előzmény judith
(163/1867)
Mi van? ki büszke a munkanélküliségre?:)No jól van, én elhiszem ,hogy nagy megterhelés így vissza szajkózni az ECHo tv beszélgetõs mûsorait(D209,elévült az ügye,ami mellesleg nem is volt,stb),de azért valami frissebbel is elõ kéne már állni ,mert ez már nem elég hatásos:)
judith 2009 márc. 17. - 21:07:46
(162/1867)
A mostani helyzet is Orbán miatt van, micsoda butus kérdés.
offtopic
Theine 2009 márc. 17. - 20:50:58
(161/1867)
Tessék mondani ez a balos fórum? Itt már nincs helye annak, aki a "csörgõsipkást" nem komálja ugyanakkor az OV-t sem dicsõíti?

Szia Rahel!
Hogy van a cicád?:-)

Szép estét mindenkinek!
Rahel 2009 márc. 17. - 19:46:53
(160/1867)
-Ez a Szanyi Tibi egy nagyon buta ember!!
wim 2009 márc. 17. - 17:39:09 Előzmény ondok
(159/1867)
Pontosan így van, ahogy mondod," nagy butaság volt egy lépésben akkorát emelni a fizetéseken, mikor nem volt meg a fedezete." Csak nem egyszerûen butaság, hanem ott és akkor még szükségtelen és hibás lépés. A kincstár nem volt üres, nem kellett volna osztogatni átgondolatlanul boldog-boldogtalannak, pusztán a népszerûségért. Ezzel az átgondolatlansággal van a baj. Lépnek egyet, aztán vissza, aztán mégis...és úgy általában fogalmuk sincsen, hová és mit is kellene lépni. Amint azt a nagyfõnök maga is bevallotta hírhedt beszédében. Ezért tartom én életveszélyesnek ezt a mostani garnitúrát. Van programuk? (Ez ugye az állandó kérdés.) Persze, több is, kábé kéthetente. Nem tudom, miért félnek annyira a Fidesztõl. Jó, mondjuk azt, hogy nem tudni, mire számítsunk tõlük. Azt viszont egész biztosan tudni, hogy a mostani dilettáns vezetéstõl mire számíthatunk. '89 óta õk az egyetlenek, akiknek megadatott, hogy két cikluson keresztül kormányozzanak. Ritka kegyelmi állapot. Az ország tûrhetõ állapotban volt, pár lépésre voltunk az eurótól, nem volt világválság...Most aztán megmutathatták végre, mire képesek, hiszen senki nem akadályozta õket. Megmutatták.
judith 2009 márc. 17. - 10:24:41 Előzmény CsengoZoli
(158/1867)
Tökéletes a látlelet.
judith 2009 márc. 17. - 10:24:23 Előzmény ondok
(157/1867)
"Orbán beleült a jóba ,aztán sikerült elrontania ,de totál.A számok tekintetében sincs elõnye,nincs miért szégyenkeznie a mai kormánynak az összevetés okán: pl munkanélküliség költségvetési hiány" egyszerû hazugság. Aki elrontotta, azt úgy hívják, hogy D209, és ugye tudjuk ki volt akkor az õ fõtanácsadója. Igen, az az ember, akit csak azért nem csuktak le, mert elévült az ügye. Õ segítette a háttérbõl, majd hirtelen miniszterelnökké avanzsált fõnöke megpuccsolása révén. Õk azok, akik elrontották. Hát, ha maga a mostani munkanélküliségre büszke, akkor magáról állít ki bizonyítványt. Nem is olyan rég a költségvetési hiány meg a világ a 2. legnagyobb volt, a háborús Libanonban volt csak "jobb" érték. Egy nagyon fontos kis adatra meg nagy bánatomra egyáltalán nem tér ki, mégpedig az államadósságra.
6/10
ondok 2009 márc. 17. - 00:23:53 6/10
(156/1867)
Hát ,amire futja ,mindenki azt teszi.:)
CsengoZoli 2009 márc. 17. - 00:21:49
(155/1867)
Így van,itt ülök a polgári körben ügyeletben és elõvettem a kis ondok bábút és szúrkálgatom!
Hákúnámá-tátá :P
6/10
ondok 2009 márc. 17. - 00:19:36 6/10
(154/1867)
ha már kéretlenül beleszólsz ,a woodo mágiát ,nameg a hordószónoklatot Te alkalmazod ,mert igenis volt Bokros csomag ,igenis van válság,igenis a 4 év alatt a fidesz semmit nem csinált ,pedig akörülmények ideálisak voltak.aztán ,hogy kinek mikor volt jó meg rossz a peremfeltételek korlátai között elsõsorban saját magán múlt .Ha ezt tekintjük ,akkor felesleges politizálni ,de ha már teszi valaki ,akkor ne legyen álságosan objektívnak álcázott propagandista.
CsengoZoli 2009 márc. 17. - 00:12:46
(153/1867)
Várj segítek megfejteni a vitapartnered logikáját!
Ha Horn alatt jó volt,az nekik köszönhetõ, ha rossz volt neked az az MDF miatt van,akik elõtte voltak, ha a Fidesz alatt jó volt neked az Bokrosnak köszönhetõ, ha a Fidesz alatt rossz volt neked az Orbánnak köszönhetõ, ami azóta van az jó, ha mégsejó,akkor az Orbán miatt nem jó,mert valami woodoo mágiával eléri,hogy mindig az legyen amit õ akar és amiatt rossz most minden,ha egyáltalán rossz,mert nem is rossz,de ha mégis akkor ottvan még a világválság is!
Nemérted b.zmeg? :P
6/10
ondok 2009 márc. 17. - 00:11:45 6/10
(152/1867)
Én szerintem sem a fizetésekbe rokkant bele az ország ,ráadásul azok legalább jó helyre mentek,hanem abba ,hogy kb 1millió ember minimálbérre van bejelentve ,hogy egy törpe kisebbség adójából kell mindent fedezni.Ráadásul ehhez képest mindenki követelõzik.A nyugdíjakat farigcsálják,de a vagyonadó az tabu ,a lakástámogatási rendszer révén meg két három lakást vettek sokan ,az egyiket kiadták ,a kamattámogatást meg fizettük az adónkból stb.
6/10
ondok 2009 márc. 17. - 00:07:25 6/10
(151/1867)
Talán ennek mégegyszer neki kéne futni ,mert zagyvaság ,nincs benne konkrétum,azon kívül ,hogy én biztos fizetett provokátor vagyok ,pedig nem is én járok a polgári körbe:)).Én ,amit írok abban nincs ellentmondás ,a felhozott példa sem jó ,mert igen Orbán beleült a jóba ,aztán sikerült elrontania ,de totál.A számok tekintetében sincs elõnye,nincs miért szégyenkeznie a mai kormánynak az összevetés okán: pl munkanélküliség költségvetési hiány stb.Bár csak a polgári körösök tekintik az akkori és a mai nemzetközi gazdasági körülményeket azonosnak.Anglia ,Usa még nagyobb kakában van,pedig ott nincs Gyurcsány,dehát ez kapóra jött ez aválság ,mert legalább nemcsak az idõjárásért lehet szidni .A különbség az ,hogy az említettek jobban fognak kijönni ,mert összefognak,mert optimisták ,és nincs egy fél országra való intelligens ellenzékük.És fõleg egy olyan politikus ,mint Orbán teljesen kiírta volna magát a politikából,aki már többször is "bizonyított" ,kétszer megbukott,csak nálunk nem számít semmi ,mert itt még él a jó kis muzsikszellem ,A Kádár apánk ,a Ferenc jóska stb szelleme.
6/10
ondok 2009 márc. 16. - 23:42:07 6/10
(150/1867)
vannak igazság elemeid ,de én mint realista ,azt tudom tanácsolni ,hogy vegyük elõ a matekot a statisztikát,aztán számoljuk ki '998-2002 között areálbér alakulását ,aztán tegyük meg ugyanezt 2002 és közvetlenül a válságig vagy akár a mai napig ,és utóbbi esetben egy magasabb szám fog kijönni ,hangsúlyozom a reálbérre ,nem a nominál értékre.
judith 2009 márc. 16. - 21:51:48
(149/1867)
Mikor azt írja, hogy primkó, akkor nyilván magából indul ki. Magának mosták az agyát a "rendszerben" és mossák azóta is folyamatosan, õszintén nem lennék meglepve, ha maga az itteni ténykedéséért pénzt kapna. A hazugság meg nyilvánvaló, mikor olyan finom kis morzsákat szór el, mint például "azért nincs euró, mert itt a világválság" "Orbán idején azért volt jó, mert beleült a jóba" stb. Bár ha már itt tartunk, egyszer azt írja, hogy azért volt jó/jobb, mert beleült a jóba, amit Bokros készített neki elõ, utána meg azt írja, hogy nem is volt olyan nagyon jó. Eldönthetné. Tud szolgálni esetleg államadósság, munkanélküliség, gazdasági növekedési számokkal is? Gyanítom, hogy tudna, csak hát azok a fránya számok "beszélnének" azt meg maga ugye nyilván nem akarja, meg a kenyéradói sem. Asszem ennyit errõl.
6/10
ondok 2009 márc. 16. - 21:17:50 6/10 Előzmény wim
(148/1867)
Már bocsánat,de én nem azt írtam ,hogy itt a Kánaán ,hogy nincsenek az embereknek problémái.Mindössze egy a KSH által közölt tényt írtam le ,hogy az elmúlt idõszakban,mondjuk 2002tõl 2008ig volt a legmagasabb a reálbér növekedés,jóval magasabb mint az Orbán kurzus idején,ha csak 4 évet veszek akkor is.Ezért volt butaság egy lépésben emelni 50%-al a béreket ,mert lám senki nem elégedett ,mert ugye az lenne a jó ,ha minden évben lett volna ugyanannyi emelés .Ráadásul ,ha elosztják ,akkor sokkal kisebb teher lett volna az államnak is.
Egy probléma van ,hogy nem volt meg a fedezete,és most meg rájött a válság is.A fedezethiányt simán ki lehetett volna javítani a konvergencia programmal ,ami némi visszavételt jelentett az életszinvonalból ,de még azzal együtt is összességében messze felülmúlta a "polgári kormány " produkcióját.A válság meg itt van ,amire mindenkinek van valami programja(reformszövetség,Bokros,kormány),kivéve a Fidesz nem mond semmi konkrétumot,ezért aki rájuk szavaz ,az sötétbe ugrik ,és igencsak kínos meglepetés fogja érni rövid idõ alatt.De csak önmagát okolhatja akkor ,hogy olyan hülye volt ,hogy bevette a maszlagot.