Shanks 2011 ápr. 08. - 13:19:09
(1265/1865)
Jó.. a párbeszéd jó.

Csak ki lenne a másik fél ?
Kolompár Orbi ? (jó példa a cigányságnak :D ..)
Balog Artúr ? (szintén jó példa nekik)
Vagy... Gyõzike ?

Normális, cigány értelmiségiek híján nehéz lesz a párbeszéd.
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 08. - 13:04:57 9/10
(1264/1865)
nem én hoztam fel, hanem az elõttem szólók szineztek. :P, én akkor is a párbeszéd híve vagyok. Probléma van, de azt a romák nélkül, ellenük aligha fogod megoldani. :P
Shanks 2011 ápr. 08. - 12:28:18
(1263/1865)
Az a vicc, hogy ezt a témát ti hozzátok ki mindig a bõrszínre...

Tudom, biztos nehéz felfogni (neked, meg a cimbijeidnek), elvégre, csak kétszázezerszer lett leírva, hogy nem a sötétebb bõrszínük miatt nem kedvelik a cigányokat, hanem az életstílusuk miatt.

pl: A kínaiakkal nincs semmi gond.. pedig sárgák.. más a bõrszínük, de valahogy õket mégis csak jobban elfogadta a többségi társadalom.

Visszatérve a mondatodra, Te hogy oldanád meg ezt a dolgot?
(nevetni van kedvem)
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 08. - 09:26:10 9/10
(1262/1865)
+y
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 08. - 09:25:48 9/10
(1261/1865)
az ember uganis attól fél, amit/akit nem ismer
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 08. - 09:24:43 9/10
(1260/1865)
Szintõl független tán beszélgetni kéne végre
1/10
pneklara 2011 ápr. 08. - 08:06:13 1/10
(1259/1865)
Kedves Gyula!
Amit ebben a témában írok, abban nem politika, hanem egyszerû, állampolgári érzelem van. S ebben elsõsorban a félelem dominál.
Térjünk vissza erre a kérdésre 10 év múlva! Hova forrja ki magát? Vagy hogy fogsz vélekedni ebben a kérdésben, ha személyesen leszel érintett: pl. beköltözik a szomszéd telekre a csendes utcádban egy roma család, s élik a hagyományos életüket? Vagy nyugodt kis osztályodba bekerül két romagyerek, s megvívod harcodat a gyerekekkel, a szüleikkel, a Hivatallal, s mindenkinek igaza lesz, csak neked nem, mert az illendõség így kívánja.Vagy a szomszédod 10 tyúkjának csak a nyakát hagyják az ólban, mert csak a testük érdekli õket. Vagy a másik szomszéd futó szõlõje alól kivágják a kifeszített drótot, mert rézbõl van, vagy letiporják a paprikádat, paradicsomodat, mert lecsót akarnak enni, s közben tönkre teszik a többit, hogy te már ne tudj lecsót fõzni. Hogy ellopják a kedvenc kutyádat, tudod is, hogy ki, mert látod, de nem tanácsos szóvá tenned, mert általában villan a kés. Itt érdekelne engem a statisztika,hogy kik teszik ezeket. S azt hiszem, egy idõ múlva valóban összemosódik ez már.A fekete és a barna medvék egyaránt rájönnek, hogy az erõsebb jogán kell érvényesülniük.A nyuszi barnák, meg a nyuszi feketék meg tûrnek és szenvednek, meg félnek.
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 08. - 07:58:13 Előzmény géGyula
(1258/1865)
Ha csak az áldozat származását szalonképes nyilvántartani, akkor ne zárjuk ki annak a lehetõségét sem, hogy a gyilkosságsorozat elkövetõi akár cigányok is lehetnek.
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 08. - 06:47:41 9/10
(1257/1865)
óóóóóó, ma reggel megint hallottam a nemzet "nagyasszonát"- még õ van felháborodva. :P Az ilyen sértõdött "zseniket" nagy ívben kerülni kell, ill. a közélettõl távol kéne tartani. Nem egészséges a lelkük...
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 07. - 20:50:21 9/10
(1256/1865)
Én a dávid ferencen voltam ma megint "lenyûgözve"... ekkora elvtelenséget
offtopic
géGyula 2011 ápr. 07. - 20:47:27 Előzmény pneklara
(1255/1865)
Kedves Klára!

Azért fejlõdõképes vagyok ám, és rájövök mit akarnak jelképezni a fabulád barna és fekete medvéi.

Az analógia ott nem stimmel, hogy a hazai valóságban nem barna és fekete medvék és egyéb állatok csoportjáról van szó, hanem cigányok és nem cigányok csoportjáról(tehát, mint ha az erdõben csak barnamevék élnénk s a feketemedvék agressziójáról panaszkodnának. Egy olyan erdõben, ahol túlnyomóan barnamedvék élnek, a fekete és barna nedvék helytelenkedésének lejegyzésével is hitelességi problémák lehetnek. A többségben lévõ barnamedvék erõsebbek, gazdagabbak, többen vannak,ajánlatos velük jóban lenni, ezért a köztük lévõ (jog)egyenlõség úgy lehetséges, hogy a barnamedvék önkorlátozó szabályokat(törvényeket) vezetnek be, ezeket lehet kisebbségvédelemnek nevezni.

Ott hagyva az erdõt, az egy közröhej, hogy a magyar bíróság kisebbségieket(cigányokat) rasszizmus miatt ítél el. Egy kisebbségi nem lehet rasszista, ahogy egy férfi nem lehet béranya, ezt a világ minden kultúrnemzete így tudja.
Azzal ne is próbálj jönni, hogy a botra az volt írva, hogy „Irtsd a magyart!” vagy mi a túró. Ez Magyarországon, ahol mégis csak a magyarok alkotják a többséget, szánalmas , esetleg nevetséges, ellenben, ha egy másik boton az szerepel, hogy „Irtsd a cigányt!”, az félelmetes és undorító. A boton lévõ feliratot természetesen jelképesen értsd.
géGyula 2011 ápr. 07. - 20:24:51 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(1254/1865)
Kedves velocipéd,

’Felháborítónak tartom, hogy külön kiemelik a sorozatgyilkosság áldozatainak nemzetiségét a most folyó bírósági tárgyalásokkal kapcsolatban és "romagyilkosságokat " emlegetnek.’

Én tudom, hogy te egy értelmes ember vagy, és ezzel tkp csak viccelsz, és nagyon jól tudod, hogy természetellenes, amit próbálsz forszírozni. Ezeket az embereket nagyrészt azért gyilkolták meg, mert cigányok, hát már miért ne lehetne õket cigány áldozatnak nevezni (én a „roma” szót nem szeretem).

Az is világos, hogy mi a szándékod, azt akarod kifejezni, hogy ha az áldozatról el lehet mondani, hogy cigány, akkor el lehessen mondani az elkövetõrõl is, azaz lehessen a „cigánybûnözés” szót használni.
Elõször is nyitott kapukat döngetsz, én még nem hallottam, hogy bárkit megbüntettek volna, mert ezt a szót használta, ahogy azért se büntetnek meg senkit, ha káromkodik. Persze, nem „szalonképes”, ezzel viszont az a helyzet, hogy ha cigánybûnözésrõl beszélsz, az alkalmas arra, hogy ártatlan cigányokat is megbélyegezzenek, pusztán cigányságuk miatt, míg, ha cigány áldozatokról beszélsz, ebbõl a leghülyébb rasszista sem tud a cigány emberekre nézve sértõ következtetést levonni. Ez ennyire egyszerû: Nem lehet azonos mércével mérni, mert különbözõek a dolgok.
Azt megfigyeltem nálad (is), hogy képes vagy teljesen hülyének tettetni magad, amikor igyekszel beállni pártod(a Jobbik) által elvárt értelmi fogyatékos dedósokra hajazó szintre. Mint pl. az áldozat és elkövetõ közötti nyilvánvaló különbség megértése. Próbáljátok ki micsioda különbség, ha ti rugtok valakit valagba, vagy ha valaki titeket rug valagba. Ezt még a párt vezetõi is képesek lennének megérteni.
Az persze érdekes, hogy a moderátor ilyen jól fölismerte a szándékodat, s ilyen szigorúan járt el,nem szokott , úgy vélem. De én csak dicsérni tudom
1/10
pneklara 2011 ápr. 07. - 13:18:38 1/10
(1253/1865)
Lehet, hogy ma a szokásosnál is lehangoltabb vagyok-Zoli-mert családtagjaimat illetõen olyan híreket kapok, az egzisztenciájukat illetõen, hogy nem tudok magamhoz térni. Van reménye ma egy kisgyermeket nevelõ, kétdiplomás embernek? Semmi. Talán ettõl az is jobb volt, amikor a szüleink sérelmeit a szakszervezet, a párt meghallgatta: nyugodjon meg elvtársnõ, orvosoljuk a sérelmét. Ma meg egy szorgalmas, diplomás, tanult embernek behúzott nyakkal kell járnia, s osonnia a fal mellett. Holnapra kialszom, stratégiát nem tudok kidolgozni, csak annyit, hogy lesz ez még rosszabb is.S mi lett volna, ha nem tanulásra biztatok, hogy annak meg lesz a jutalma. Egy frászt!
-csengõzoli- 2011 ápr. 07. - 13:05:26
(1252/1865)
Ez a vonat már száguld!
Nem lesz fájdalommentes megoldása!
Sõt az sem biztos,hogy egyáltalán megoldása lesz, mert ahhoz az egyik kormányunknak fel kéne vállalni,hogy megpróbálja megoldani.
Az pedig egyenlõ az öngyilkossággal, hisz bármit tesz le fogják rasszistázni!
De én nem vonathoz,inkább egy betegséghez hasonlítanám a dolgot,amirõl ha nem veszünk tudomást egyre terjed.
A gárda például már a betegség egyik tünete, létrejöttét az okozta,hogy eddig megpróbáltunk tudomást sem venni errõl a betegségrõl, pedig nagyon jól tudtuk,hogy komoly baj van.
Itt már maximum arra játszhatunk,hogy ne hatalmasodjon el jobban és ez nem csak ránk igaz,az összes európai országban óriási probléma a négerek és a cigányok bûnözése.
1/10
pneklara 2011 ápr. 07. - 12:54:48 1/10
(1251/1865)
Igen, én is így látom. Csak azt mondta nekem egy orvos, egy betegséggel kapcsolatosan: ha egy gyorsvonat elindul, talán meg lehet fogni, de ha sebességbe kapcsol, pláne lejtõn lefelé, nem fogja meg semmi. Kérdés: hol tart most ez a vonat? Elindult már, s már sebességben van?
1/10
pneklara 2011 ápr. 07. - 12:51:49 1/10
(1250/1865)
Kedves Gyula - Olga megérdemli a kitüntetést, de mivel a szakmájában mint mások is, béklyóban van, ezért sokszor nem azt mondja, és nem úgy, amit és ahogy kellene, netán szeretné.
Azt egy orvos tudja, hogy ha hatékonyan, gazdaságosan akar gyógyítani, akkor elsõ a pontos diagnózis felállítása. Ha a romakérdést rendezni akarná valaki, akkor ott lennének a szociológusok, politikai elemzõk..., akik statisztikai adatokkal - bár ezek mára elvesztették hitelüket, hisz nem véletlen a szlogen: annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítottam-feltárnák a valós helyzetet. S a táblázat alapján kiderülne, hogy van-e ok arra, hogy féljen a társadalom. Nem a 60 éves roma ember veszélyes, aki elmegy fát lopni az erdõbe, hogy ne fagyjon meg az unokája. Az a 30 éves már veszélyesebb, aki a vasúti berendezésbõl kilopja a rezet, de a legveszélyesebbek a falkába verõdött 12 évesek, akik kinyomják a 80 éves mama szemét, megbecstelenítik. S ha kimutatás van a tendenciáról, akkor jöhetnek a szakértõk, szaktanácsadók, hogy mit kellene tenni. Tehát elsõ a pontos statisztika volna. De ez ma valamiért várat magára.Így aztán nincs is félnivalónk, csak a gárdától, mert azt pontosan lehet tudni, mikor és hol masíroznak.Horváth Aladárt megkérdezte Olga, önök, romavezetõk nem éreznek felelõsséget abban, hogy így elfajult a helyzet? S mit mondott ez az ember: de igen, abban, hogy hittem a mindenkori vezetés ígéreteinek.Hát igen, ennyi a felelssége.
S ha az orvos elbagatellizálja a tüneteket, akkor elõfordulhat, hogy már nem tudja majd uralni a kórt.
A már félig üres-a még félig teli poharat úgy értem: de jó, MÉG eddig H. szalontán nem volt roma által elkövetett gyilkosság - jajaj, MÁR itt is van egy újabb esemény a statisztika számára, újabb zászlócska a térképen.Attól függ, honnan nézzük.S ha az ember hiteles információkat kapna, akkor mondjuk nem a K.i-ra járna tájékozódni, mert volna egy biztos hely, ahol tudná: itt nem hazudnak, ezek korrektek. Addig meg mindenki ott és addig informálódik, ameddig az idegrendszere bírja.
-csengõzoli- 2011 ápr. 07. - 12:31:05 Előzmény pneklara
(1249/1865)
Nézd, olyan,hogy objektív újságírás, nincs!
Talán a kommentár nélküli videók,de még ott is szelektálódik a dolog,hogy mirõl adnak hírt és mirõl nem illetve,hogy a képek alapján objektív képet kap-e a nézõ.
Az újságírók sem Istenek, és minden hír keresztül megy az õ "szûrõjükön", aztán ha egyetértesz velük,akkor szereted,ha meg nem,akkor elfogultnak véled õket a másik irányba.
A roma esetek sajnos különösen bonyolultak, nem két oldala van annak a bizonyos érmének,hanem 122.
géGyula 2011 ápr. 07. - 11:51:52 Előzmény pneklara
(1248/1865)
Kedves Klára megtiszteltél válasoddal, de õszintén nem értem, mit akarsz a fabuláddal kifejezni.
Akkor most megérdemli-e KálmánOlga a kitûntetést vagy sem?
(Na nem beszélve a cigányokról, a gyilkosokról,a középfülgyulladásos gyerekekrõl, stb. - rájuk hogy kell alkalmazni?
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 06. - 21:44:14
(1247/1865)
Érdekes szempontok szerint moderálnak itt a tisztelt cenzorok.
Tegnap megjegyeztem, hogy a bûnnek nincs bõrszíne. Felháborítónak tartom, hogy külön kiemelik a sorozatgyilkosság áldozatainak nemzetiségét a most folyó bírósági tárgyalásokkal kapcsolatban és "romagyilkosságokat " emlegetnek.

MI A BÁNAT VOLT EZEN TÖRÖLNI VALÓ????????????????????????????????????????
1/10
pneklara 2011 ápr. 06. - 20:33:23 1/10
(1246/1865)
Kedves Gyula!
Fabulában válaszolok:
A négyszögletû kerek erdõben az állatok ölre mentek, évek óta veszekedtek. Voltak, akik azt mondták, hogy a barna medvék leköpnek mindenkit, s mindenki retteg tõlük. Mások állították, hogy a fekete medvék is köpnek, többet is talán, mint a barnák, s tõlük is félni kell. Veszekedtek, marakodtak. Tudták, hogy ez így nem mehet tovább. Elmentek hát a bölcs Kádihoz, hogyan lehetne igazságot tenni. A Kádi adott egy fehér papírlapot, meg egy tollat. Azt mondta: osszátok a papírt 2 részre: írjátok a bal oldalra, amikor a barna medvék köpnek le valakit, jobbra meg, ha a fekete medvék. Egy fél év múlva összesítjük a két oldalt, s kiderül, kitõl is kell igazán félni.
Az állatok megnyugodtak, s mikor a papírt fél év múlva kifüggesztették, bizony látták, hogy a barna medvék köpnek, rúgnak, marnak, retteg tõlük mindenki, s így lehetett tiszta vizet önteni végre a pohárba.Nem maszatoltak tovább, nem tologatták a felelõsséget a másikra. Most már csak a szankcionálásban kellett megegyezniük. Szóval csak egy statisztika segített a tisztánlátásban.