vondermonarchia 2011 máj. 05. - 16:42:30
(1705/1865)
Csak egy kérdésem van, láttál te már cigányt ?

Én nem mondtam , hogy eladásra vágják ki a cigányok a fát, hanem maguknak. Ja , hogy az itt élõ 100-200 cigánycsalád mind ezt csinálja ?
Eddig is szegény régen bányászatból élõ idõs nyugdíjas magyar emberek laktak itt, mégsem tarolták le az erdõt.
De az orkoknak ez sikerült.

Innen is látszik nem ismered a cigányt. A cigány nem az erdõk alját tisztogatva szedegeti a rõzsét, mint a szerencsétlen magyar nyugdíjasok, hanem klopott láncfûrészekkel derékban vágják az álló fát !

Mélyszegénység cigóéknál : parabolaantenna, plazmatévé és benzinmotoros fûrész.

Börtönt írtam mert nem akarok itt még nagyobb felháborodást. Hidd el tudok a börtönnél jóval olcsóbb és tutira tartós megoldást a cigánybûnözés megszüntetésére :))

Mi az hogy a magyarok elfelejtettek törõdni a cigányokkal ? Miféle sületlenség ez?
Ha jól tudom az iskola ingyen van , lehet tanulni,okosodni, felemelkedni.
Itt vannak sok száz éve, illeszkedjenek be .
Miért kellene velük törõdni jobban ,mint a magyar néppel? Mert okosabbak, kedvesebbek, jobban szociáltak, aktív építõi az országnak ?

Tudod mit , neked adom õket, törõdj velük te, de mind a másfél millióval :)
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 05. - 16:36:12
(1704/1865)
Eddig bármit raktam az asztalra, mindig ,mindenkor ellopták:) Szerencsére már van lehetõségem önkéntesen is tömni a zsebüket:)
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 16:34:33 9/10
(1703/1865)
kicsi hazudós! :)
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 16:32:47 9/10 Előzmény vondermonarchia
(1702/1865)
a vízben a politika. és az egészséges ivóvíz árának az ára is benne van - bár én is sokallom az árát, de legalább nem pocsékoljuk.
A gázt, olajat vesszük, másrészt ugye az árképzésben vastagon benne van az állam - carik lemondani a fidesz most az extra bevételrõl, amit a jövedéki adó jelent.

A focira milliárdokat elköltõket én régóta pellengérre állítanám - orbán is valami gyógyszernek véli-, no de ugye tudjuk, a foci politika volt mindig is: inkább ott ülj, ne tüntess, ne gondolkodj!

Fel kellett volna már rég nõni, és nem csúszni le eddig: az nem úgy van, hogy mindenkinek jár valami - érdekes módon ezt csak a cigányokon veszed észre - hanem elõbb rakni kellet volna ama asztalra. :P
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 16:25:49 9/10
(1701/1865)
Az elsõ bekezdésre mondják: ostoba általánosítás, és az is. A cigány az eredendõ bûn... gondolkodjál már, nem mi felejtettünk el fene nagy okosságunkban törõdni velük - ami nem mindig, és nem csak pénz. :P

A börtönben is te tartod el...

a rendõrbõl nem kell aktuális érdekek szerint hülyét csinálni, és nem lesz pipogya
:P
Szerinted ki a bûnös? Aki fát vág, vagy aki megveszi tõlük? Régen a szegényeknek kimondottan engedték, hogy az erdõ alját kitisztítsák - egybõl nem lenne annyi kullancs se - persze felügyelettel - az erdész nem a számítógép elõtt ült.
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 16:03:45
(1700/1865)
Mert amíg az egyszerû emberke védeni próbálja vagyonkáját és önmagát teljes erejével, addig sem foglalkozik azzal, hogy a politikai magasságokban hova folynak el a milliárdok, ki kinek a puszipajtása, üzletfele, sógora, unokahuga.

Miért olyan magas a víz-, gáz-, egyéb közmûdíjak, magasabb mint gyakran a fejlett nyugati országoké.
Miért ölnek milliárdokat a fociba ( és más sportágba nem), hova tûnnek el az uniós pénzek, miért vagyunk a harmadik legrosszabb ország ( mindenféle mutatókkal) az EU-ban és sorolhatnám még végtelenségig.
1/10
pneklara 2011 máj. 05. - 15:56:46 1/10
(1699/1865)
Ennyire egyszerû volna ez. Józan paraszti ész kell csak hozzá. És valami miatt nem lépik meg.
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 14:50:11
(1698/1865)
Lassan de biztosan beveszik elõször É-Mo-ot és Baranyát, majd Tatbánya környéke és ha ezeken a helyeken mindent letaroltak ( a szó szoros értelmében) akkor indulnak a kevésbé cigányfertõzött területek irányába.

Azt el is felejtettem írni hogy egy erdõs völgyben lakom, az elmúlt 5 évben a fák 20-30 százaléka eltûnt,ellopták a cigányok. Már ott tartunk hogy panaszkodik a cigány, hogy mennyit kell mennie a fáért, mert mindent ellopnak. :(
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 14:33:54
(1697/1865)
Valamelyik nap írt a Népszabdságba ( mert én azt is olvasom D)egy romnológus és a cigányokat , figyelem !!, mediterrán népnek nevezte.

Na ennyit a felsõfokú végzettségû cigányról :)

Arról a szerencsétlen cigányról meg ne is beszéljek( õ is valami kutató-féle, lehet van egyetemi-fõisklai végzettsége is) aki azt mondta, hogy azért menekültek a cigányok Indiából az 1000-es években, mert az angolok el akarták õket hurcolni az angliai kávéházakba.

Most komolyan ,ha ez a cigány értelmisége, ilyen tudással melyen a normál magyar csecsemõ is röhög, akkor ilyenekbõl akarnak még 5.000-et ?
-csengõzoli- 2011 máj. 05. - 12:48:27
(1696/1865)
Látom valahogy te ezeket nem fogod fel.
Mint mikor valamely kérdésben nem akarsz állást foglalni.
Namindegy,csak ezek után ne csodálkozz,mikor nem reagálok rád,minek koptassam ezt a drága billentyûzetem.
(pedig szerintem elég egyszerûen tettem fel a kérdést,de úgy látszik mégsem)
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 08:41:24 9/10
(1695/1865)
kérdéseknél tovább nem jutsz a problémában, tehát neked is elég a bûnbak megtalálása .... vagy van valami mégis a terroron túl?
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 08:34:36 9/10
(1694/1865)
abból, jött ki, hogy nincs kedved érvelni? :)
9/10
offtopic
meszag 2011 máj. 05. - 08:33:59 9/10
(1693/1865)
ez nem alku kérdése. terelsz Zolika, de nagyon. :P :)
Shanks 2011 máj. 05. - 08:15:30
(1692/1865)
Én is Nógrád megyei vagyok.. tudom mirõl beszélsz.

Az a település ahol lakom, ott még egész jó a helyzet. (A cigók nem szaporodtak el, akik vannak azok meg normálisak úgy-ahogy)

De a szomszédos ahol a mamám lakik, na oda ha ingyen adnák a házat akkor se költöznék. Az utóbbi 20 évben teljesen megfordult a falu népessége, cigány többség lett.

A kultúrát persze gyakorolják, a kukákról lelopják a matricát. Idõs emberekhez betörnek,lopnak, gyilkosság még nem történt, legalábbis arról még nem tudok.
Félig-meddig személyes tapasztalat velük: 2 hete bátyám kocsijának az oldalát összekarcolták.

Azt csinálják amit a cigányok, úgy nagy átlagban szoktak, kárt termelnek.

Szóval Palánk elesett.. Mordor elfoglalta.
Shanks 2011 máj. 05. - 07:51:23 Előzmény meszag
(1691/1865)
Még álmodban sem mondasz igazat.
Shanks 2011 máj. 05. - 07:49:00
(1690/1865)
"Viszont van egy jó hír, nemsokára 5.000 (!!!!) cigányt kell felvenni a egyetemekre, fõiskolákra :)))"

ahahaha :D de mi az, hogy kell ? Gondolom eddig is felvettek 5000(vagy több) cigányt az egyetemekre... persze ha azok olyan szinten voltak tudásilag, hogy megfeleltek. Vagy most aki cigány(és van valamilyen elõképzettsége, mondjuk fél évet járt középiskolába) az automatice felvételt nyer valamelyik egyetemre/fõiskolára ? :D

Eléggé abszurd, de hihetõ, hiszen ha cigány vagy és rendõr akarsz lenni--->nem kell érettségi, magyar vagy és rendõr akarsz lenni---> kell érettségi. Még jó, hogy ebben az országban nincs kettõs mérce. :D
1/10
pneklara 2011 máj. 05. - 06:33:20 1/10
(1689/1865)
Biztos az olvasás-írás tanításának nagyon jó módszerét találták ehhez fel, hogy 18 éves,majdhogynem analfabéta fiatalt/5 ezret/ felkészítsenek a felsõoktatásra, mert bármennyire meg van az akarat, a szép szándék, az orvosi, jogi, mûszaki egyetemen azért az elsõdleges követelmény: az önálló tanulás, a céltudatosság, a kitartás, a kreativitás, a kemény akaraterõ.Tegnap V. Alinda beszélgetett egy roma szociológussal: egyedül õ volt roma az egész gimnáziumban, tehát válogatási alap nem nagyon van. Vagy lehúzzuk a felsõoktatás szintjét is, hogy ne érezzék a poz. diszkriminációt? Aztán biztos, hogy a roma értelmiség oda megy, ahova szánnák õket végzésük után? Szociológusként kutatják-matatják, hogy mi az oka a leszakadásnak - Budáról?
Jó lenne egy terepasztal, s zászlókkal jelölni, hogyan foglalják el az üresen maradt, elértéktelenedett házakat a romák a településeken, s ezzel megvetik ott hagyományuk, kultúrájuk összes velejáróját. Ha azt mondjuk, a ma felelõs nem csak a jelenért, hanem a jövõért is, mit hagynak politikusaink az unokáinkra, akkor ideje volna komolyan venni ezt a kérdést.
vondermonarchia 2011 máj. 05. - 00:54:44
(1688/1865)
A cigánykérdée Mo-on már nem csak huszadrangú kérdés, bár valószínûleg Budapest illetve a nagyvárosok kényelmes belsõ kerületeibõl nézve az.

De van még ezeken kívül más területe is Mo-nak ( egyelõre ).

Míg egy megyeszékhelyen, történetesen Salgótarjánban ( gyengébbek kedvéért É-MO) az aktív keresõkorúak 80% munkanélküli és nem is lesz lehetõség a kilábalásra, míg az elmúlt 5 évben a cigányok száma megtízszerezõdött, legtöbb városrész iskoláját cigánypurdék népesítik be addig ne beszéljünk huszadrangú kérdésrõl.
mert ezek a cigányok nem arról híresek hogy rendszeretõ, törvénytisztelõ , a társadalomba beilleszkedni vágyók lennének.

Egy ilyen reménytelen helyzetben levõ városban és környékén a munkanélküli magyaroknak ( én így hívom és nem nemromatöbbségnek, ahogy a jobbikon kívül minden párt nevezi manapság a magyarokat) van vagyis lenne lehetõsége legalább az élelmezését megoldani a saját veteményeskert megmûvelésével.
De már ezt sem teheti vagy teszi, hiszen a cigányok ellopnak mindent onnan.
Kérdem én, ezek a retek orkok miért nem tudják megmûvelni saját kertjüket, mindenki egyenlõ eséllyel indulhatna.


És vehetjük azt a bizonyos Maslow-piramist is, melynek elõkelõ 2. fokán áll a biztonság, amit a cigányok manapság elvesznek a magyaroktól 100%-ban.

Miért is huszadrangú kérdés akkor a legtöbb vidéki embernek a cigányság?


Viszont van egy jó hír, nemsokára 5.000 (!!!!) cigányt kell felvenni a egyetemekre, fõiskolákra :)))
6/10
Thousand Lakes 2011 máj. 04. - 23:31:47 6/10
(1687/1865)
Megint csak lököd a sódert. Egyrészt a cigánykérdés egy huszadrangú probléma, másrészt "Ferkó" nem aktuális téma, mert nem õ van hatalmon.
-csengõzoli- 2011 máj. 04. - 22:30:15
(1686/1865)
Nem rád írtam,hogy mszp-s hozzáállás,hanem arra,akirõl te írtál,hogy nem értette miért nem pénzt adnak a romáknak?