Második Mancika 2011 nov. 06. - 15:04:47
(303/403)
c-s-a-k-e-r-õ-s-i-d-e-g-z-e-t-û-e-k-n-e-k.
ptomy 2011 szept. 27. - 23:17:02
(302/403)
Összesen 14 díjra jelölték a legismertebb díjak közül, egyet sem kapott meg... Ez is egyfajta rekord lehet.
Clint Eastwood jó színész, rendezõ, zeneszerzõ. Hihetetlen sok oldalú.
10/10
Jason Becker 2011 szept. 25. - 22:21:15 10/10 Előzmény wilice
(301/403)
Ez a film nálam nagyon 10/10.
Szerintem nagyon meg lett rendezve. Grat. Clint Eastwood-nak és a szereplõknek.
Mellesleg John Malkovich-nak nemigen van rossz filmje.
10/10
sankara 2011 aug. 29. - 08:52:19 10/10
(300/403)
Nagyon jó film, szerintem minden a helyén van benne. És Angelina Jolie játéka is kiváló.
10/10
Sweet Merci 2011 jún. 19. - 16:47:22 10/10
(299/403)
Én általában csak az igényes thrillereket tudom igazán élvezni, de ez a film erõs kivétel.
És hát a 9.2-es átlag mindent elárul.
6/10
wilice 2011 jún. 16. - 09:03:04 6/10
(298/403)
Nekem ez a film nem tetszett igazán, 6-t adnék rá. Erõssége maga a történet illetve a korhû látvány. viszont a történetvezetés arányai nekem felborultak, nem jó a forgatókönyv. Sematikusak a figurák, fõleg a korrupt rendõrség árázolása gyenge. De a film legfõbb gyengesége nekem Angelina Jolie, baromi rossz ebben a filmben, szerintem. Faarcú, karót nyelt, rideg, a komplex színészi játék helyettesítésére egy-egy kiborulós hisztijelenet és más semmi.
8/10
Sasha Wins 2011 ápr. 07. - 09:01:24 8/10
(297/403)
Igazán jó film. Mikor az elején bemondták hogy igaz történet alapján azt hittem valami light dolog fog kijönni ebbõl amihez ha hozzájön a szokásos Eastwood faktor akkor is egy jó film lesz, bár egy kõkemény filmnek álltam neki. Aztán, hát, odacsapott megint a jó öreg zseni. Ez a gyerekgyilkolós száll nagyon keményen meg lett csinálva, Angelina is bár nem nagyon szeretem de itt meg kell hagyni hozta a színvonalat,Malkovich meg egyenesen bele olvadt a szerepbe. Végül is egy nagyon jó film lett ez, de egy csepp hiányérzetem akadt azért mert nem kaptam meg azt a brutalitást amire vártam, bár itt is azért voltak nagyon mélyre ható dolgok, de ez éppen csak hogy koptatta a felszínt nálam. Valami Millió dolláros bébi hatás vagy maga Eastwood arcjátéka kielégített volna.
10/10
Gonzzo410 2011 márc. 31. - 11:53:25 10/10
(296/403)
Clint Eastwood egyik legjobb filmje! Amikor a kis srác elmeséli a rendõrnek hogy mit tettek a hideg futkosott rajtam. Amikor elõször láttam én is épp cigiztem ennél a jelenetnél és leégett a cigi a kezemben mire a srác a történet végére ért. Hátborzongató! De zseniális! A színészi játék is pontosan elérte a hatását. A mester nagyot alkotott ismét!
Mermaid. 2011 márc. 30. - 13:46:00 Előzmény mastagiajjenno
(295/403)
De miért 7 évvel késõbb kerül elõ az egyik? mit csinált addig???? ezt nem értem.
10/10
angyalka2003 2011 márc. 30. - 12:39:36 10/10 Előzmény mastagiajjenno
(294/403)
Mikor az elején az unokaöccs elmondja az egészet, a rendõr határozottan rákérdez, h a Collins gyereket biztosan megölték, mire a srác bólogat, h igen, tuti köztük volt. Sajnos a srác elméje is elborult, belerokkant ebbe, így aztán nem teljesen emlékszik a dolgokra - ami valljuk be, nem csoda! Szerintem maga a gyilkos sem emlékszik már rá, h hány gyereket és pontosan kit ölt meg ... :( Szomorú történet, nehéz újranézni!
RDoo 2011 febr. 21. - 19:55:49 Előzmény mastagiajjenno
(293/403)
Újabb kérdés maradt nyitva..
9/10
mastagiajjenno 2011 febr. 14. - 11:31:59 9/10
(292/403)
Nagyon tetszett a film,az elejétõl a végéig,az öreg Clint a legnagyobb..
Viszont egyetlen dolgot nem értek..Spoiler..
A végén elõkerül az egyik elrabolt gyerek 7 évvel késõbb.
Õ elmeséli,hogy megszöktek 3-an,köztük volt a Collins gyerek is..
Akkor miért nem kérdezték meg a gyilkos unokaöccsét,aki ugye az egész storyt elmesélte?
Biztos emlékezett rá,hogy a 3 elszökött gyerek közül megöltek e valakit,vagy mind a 3 megmenekült..
Így kiderült volna,hogy a Jolie fiát megölték,vagy sem..
Ezért nem tetszett a vége.
RDoo 2011 febr. 06. - 11:54:51
(291/403)
Teljesen felvagyok háborodva ezen a filmen,a sok idióta rendör meg a csatlósai,kiirtanám mindet!!!! Újra kellene forgatni ezt a filmet a mi 21-dik századunkban,vajon itt is ilyen hülyékkel lennénk körülvéve?
9/10
Fairy88 2011 jan. 25. - 10:53:22 9/10 Előzmény Segítõ Béka
(290/403)
A megbocsátás mindenkinek jár, még a legelvetemültebbeknek is és ha ezt egy pap sem tenné már meg, nagy bajban volna a világ, ahogy van is....
baghyra88 2011 jan. 08. - 09:15:34 Előzmény cometzjeah
(289/403)
Kedves cometzjeah! Szeretném megkérdezni, vajon a SPOILER fogalmával tisztában vagy-e?!
cometzjeah 2010 dec. 24. - 12:41:33 Előzmény jeremy06
(288/403)
***SPOILER PÓTOLVA***

háát nem tudom
szerintem azóta eltelt kb olyan 80-90 év ha történt volna vmi pl:a gyerek elõ kerül vagy megtalálják vagy vmi hasonló ,akkor a film végére sztem odatették volna h pl:1942ben walter rejtélyes módon de elõkerült .
igy télleg rossz lehet az anyjának h várja várja hogy hátha megjön . telnek az idõk és az élete csak abbol áll h siratja a fiát h miért pont vele történik ez. mondjuk az neki is jobb lett volna ha megtalálják ha már nem is élve de így tovább léphetne rajta . És újra kezdené az életét . stb.stb.
9/10
jeremy06 2010 dec. 23. - 20:51:12 9/10 Előzmény cometzjeah
(287/403)
Hát sajnos erre biztos választ senki sem adhat, ahogy maga a gyilkos sem tette...
----SPOILER-------------------------------------------------------------------

Bár lehetne elemezni, hogy a távirat feladása után vajon miért nem merte szemtõl-szembe elárulni az igazságot, hogy mi is történt a fiával valójában?

Nehéz logikát találni a gyilkos viselkedésében. Talán ezzel akarta még halála elõtt bûntetni az anyát, hogy nem adja meg neki a biztos választ, inkább hagyja a gyötrõ bizonytalanságban.

Személy szerint én örültem volna, ha így vagy úgy de lezárják Walter ügyét is, azaz fény derült volna arra, hogy valóban sikerült-e megszöknie, vagy végül is elkapta Gordon még menekülés közben. Így legalább az anya ténylegesen lezárhatta volna magában az ügyet és elõbb-utóbb, de tényleg továbbléphetett volna.
cometzjeah 2010 dec. 12. - 11:08:05
(286/403)
nagyon megrázo film .. :S:S
istenem ha velem is ilyesmi történe majd az életben mint ezzel a nõvel . a nõt minden tisztelet megérdemli ..
végül a gyerek megtalálta az anyát? mert film végén csak reménykedett h életben van ..
8/10
Rahar 2010 nov. 23. - 14:24:22 8/10 Előzmény pelu
(285/403)
Nekem kifejezetten tetszik a film, mindenféle elõzmény nélkül néztem meg, ami nagyon jó, mert így elõítélet mentesen kijelenthetem, hogy ez egy kifejezetten jó film, 10 pontból 8 pontra értékeltem. A film számomra nehezen indult be, de amint eltelt az elsõ 20 perc, onnantól a rendezõ nevének a megjelenéséig végig lekötött a film. Ez nem egy többszörösen furfangos történetû film, valamint megtörtént eseményt dolgoz fel, ami azért eléggé megköti a forgatókönyvíró kezét, ám így is mindent kihoztak a megtörtént eseményekbõl. A jó alaptörténetnél, képi megvalósításnál és a szinkronnál csak a színészi játék és a cselekményvezetés kiválóbb.
9/10
pelu 2010 nov. 19. - 15:50:52 9/10
(284/403)
Valamiért mindig halogattam ezt a filmet, de tegnap este már megnéztük a párommal. Mondhatom jól tettük! Remekül felépített filmet kaptunk zseniális rendezéssel, kitûnõ beállításokkal és képekkel, valamint gyönyörû zenével. Eastwood újra nagyon komolyat alkotott, nagyon tud ez a csóka! Ez a film tõle olyan, amilyen!;-)

Sokan az egekbe emelik Jolie-t, viszont én újra megbizonyosodtam róla, h nem egy hû de nagy kvalitású színésznõ. Hozott egy korrekt teljesítményt, de nem vagyok elájulva tõle. Sõt! Néha úgy éreztem, h nem is passzol hozzá igazán ez a szerep, olykor-olykor túl mesterkélt volt. Eléggé hullámzott a játéka.
Akit igazán ki tudnék emelni, az Malkovich. Na rajta egyértelmûen látszik, h nem kispályás színész!

A sztori brutális, és sajnálatos, h ilyen megtörténhetett. Az igazán csúnya az, h a mai világban is ugyanilyen korrupt a rendszer és ez nem is fog változni. Sajnos aki hatalmat kap, az ki is használja. Gyarló az ember!

Kemény volt ahogy sakkban tartották Christine-t! Hihetetlen rossz lehet annyira tehetetlennek lenni...:S

FUCK THE POLICE!!!