Téma: Éli könyve

FaTraktor 2010 aug. 07. - 23:08:20
(400/760)
Szerintem mindent összevetve jó film volt. Különösen tetszett az atmoszféra teremtés, az akció jelenteket is jól megcsinálták, a színészi játék megfelelõ.

OFF: Amúgy twilight neked az a mániád, hogy szétoffolva állandóan a vallásokat és a vallásos embereket piszkálod? Ilyen bigott ateistát még nem láttam, ember hagyd már békén a keresztényeket... :)
CheapR100 2010 aug. 07. - 15:28:38 Előzmény Singaporeflash
(399/760)
xD...
twillight 2010 aug. 06. - 16:32:46
(398/760)
Milyen részt?
Hm, a link alapján a bizonyítást.
1) A Carmel-hegyi kihívás: 1Királyok 18.21-40
2) "Ha igaz iseten, pereljen õ": Bírák 6.25-32
3) "kérjetek és adatik néktek": ez egy kicsit bonyolultabb. Elõször is Lukács 11.9-bõl tudjuk hogy ha valaki kér valamit, azt rögvest megkapja. Tudjuk, hogy Jézus ha legalább hárman imádkoznak, akkor ott van közöttük (Máté 18.20). Tudjuk, hogy Jézusnak nem okozott gondot halála után testben megjelenni. Jézus = Mr. Isten.
Tehát ha ketten-hárman kérjük Jézust hogy jelenjen meg közöttünk, akkor magát Herr Gottot kérjük hogy jelenjen meg, és azt teljesíteni is fogja AMENNYIBEN a Biblia igazat mond.

Természetesen egyik próba SEM fog sikerülni.




PS: a moderált részt fenntartom továbbra is, mivel semmi sértõ nem akadt benne, csakis ellenõrizhetõ ténymegállapítást tartalmazott.
Aki azt hiszi hogy a Föld ~5000 éves és a Világegyetem mozdulatlan középpontja, a kígyók és a szamarak beszélnek, és hogy csecsemõket sziklán szétzúzni jó és helyes, az igenis adja vissza az érettségijét, mert a legalapvetõbb ismeretek, szövegértés és gondolkodási képesség híjján van.
10/10
M4RT!N! 2010 aug. 06. - 14:58:58 10/10
(397/760)
Nah megtudod azt a részt keresni belõle??Jó lenne,kösz.
offtopic
twillight 2010 aug. 06. - 10:26:44
(396/760)
A kereszténység vallás, és minden keresztény emiatt definíció szerint vallásos.

Továbbá valami nemlétének bizonyítása az azon dolog létezésére megfogalmazott tételek cáfolatának segítségével történik (ezt hívják tudományos módszertannak). Azaz de, igen, bizonyítható valaminek a nemléte. A Bibliában pedig 3 módszer is található arra nézve hogyan bizonyítsuk vagy cáfoljuk a Biblia istenének létét vagy nemlétét ( kettõ az Ó-, egy az Újszövetségben).

**moderálva**
10/10
offtopic
Singaporeflash 2010 aug. 06. - 09:37:08 10/10
(395/760)
Ohhoooo!:-) Legalabb kiugrasztottam megint a nyulat a bokorbol. Reszemrol kiszallok ebbol a vitabol, mindent elmondtam, amit akartam. Minden jot neked is!
10/10
offtopic
Singaporeflash 2010 aug. 06. - 09:34:53 10/10
(394/760)
Ha belegondolnal, tudnad, hogy nem lehet bebizonyitani, hogy valami nem letezik. Masreszt szo sincs vallasrol. Hitrol beszeltem. Tobb szot nem erdemes rad vesztegetni, nem is tudom, miert kezdtem el - talan, hogy tanuljak a hibambol:-) Minden jot.
offtopic
twillight 2010 aug. 05. - 19:51:43
(393/760)
Mr. Yahwe / Adonai / Elohim hol igazságos? Azt se tudja mi az!
Elvégre ha igazságos LENNE, akkor nem büntetne olyasmiért, amit õ maga engedett meg!
Vagy nem teremtene szándékosan, elõre megfontoltan olyanokat, akiket eleve kárhozatra ítél, tegyenek bármit az illetõk (l. Júd 1.4, Róm 8.29-30).

Jézus szavairól meg annyit, hogy ugyi azt mondta "nem békét hozni jöttem hanem háborúságot" (minõ meglepetés egy hadistentõl), "gyûlöld apádat és anyádat, fiú- és lánytestvéreidet", "azért beszélek példázatokban hogy összezavarjam a hallgatóságot és így ne váltódhassanak meg", "ha nem tetszik a pofád bedoblak a szemétégetõbe", "olyan várossal ami nem zsidó-keresztény a legkisebb mértékben se közösködj".
Ha ez nem agresszivitás és gyülölködés, akkor nem tudom nálad mi az.
offtopic
twillight 2010 aug. 05. - 19:30:00
(392/760)
sarkanyzsiroskenyer hsz-e kapcsán az jutott eszembe: elfogadod vajon érvényesnek a Tízparancsolatot?
Csakhogymert az is "az még az Ószövetség", és nem kerül említésre egyáltalán az Új-ban.

Véleményeket amúgy nem akarok manipluálni. Én nyílegyenesen kimondom amit kell. Nem manipulálok a sötétben, hanem felfedem a kártyáim, aztán vagy okul belõle az olvasó, vagy hagyja a fenébe az érveket (mint Te), és átmegy személyeskedésbe (mint Te).

A "hitüket" nem miattam veszítik el az emberek. A hitüket manapság már el se nyerik, mivel a tudományos tapasztalatnak és a közoktatásnak hála (ami ellen minden vallás folyton küzd) ma már mikor elõször találkoznak ezzela marhasággal (legyen szó bármelyik vallásról), rögtön szemberöhögik, és felrakják Piroska és a Farkas mellé a mesekönyvek polcára.
Amúgy nem tudom tisztában vagy-e vele, de nem csak egy vallás létezik, és akkor még nem is említettük a számtalan felekezetet. Mind egymás torkát marjátok mondván "temiattad veszítik el az emberek a hitüket!", és ezen én csak röhögni tudok.

SEMMIFÉLE tényt NEM közöltél. Egy vacak apológiával jöttél elõ EGY idézetre a NÉGYBÕL, ráadásul az is visszafelé sült el számodra.

Végezetül: a Bibliában foglaltak segítségével 3féleképpen be tudom bizonyítani hogy az istened nem létezik (nevezzük nevén: A Seregek Ura, Féltényeség). Na erre varrjál gombot!
10/10
offtopic
Singaporeflash 2010 aug. 05. - 18:58:20 10/10
(391/760)
1. "Krisztus merõ agresszivitás és gyûlölködés. (Lásd: mérges kígyóknak fajzatai.)" - Ez nagyon rohejes, biztos te sem gondoltad komolyan. Agressziv es gyulolkodo, aki onmagat felaldozza masokert? ***moderálva***
2. Termeszetesen gunyos viccnek szantam a megjegyzest, ahol arra celzok, hogy "twillight" meg nem hallott az Ujszovetsegrol, de mit csodalkozom, hogy nem esett le???
3. Az emberekben benne van az agresszio. Isten pedig igazsagosan tud itelni, ez minden. Nem mentek fel semmit, mert nekem nincs jogom ezt megitelni, csak kozoltem, hogy azok EMBEREK gondolatai, amik az akkori moralis ertekrendet mutattak.
10/10
offtopic
Singaporeflash 2010 aug. 05. - 18:05:15 10/10 Előzmény twillight
(390/760)
Valaki azt kerdezte meg toled, hogy ezt milyen Bibliabol idezted. Erre te azt vcalaszoltad, hogy altalaban a Karolit hasznalod, ami arra enged kovetkezteni, hogy valszeg ez is onnan van.
Az a kijelentesed meg, hogy a Bibliaban CSAK agressziv dolgok vannak, egyszeruen rohejes. Gondolkodtal azon, amit leirtal? Szeretnem azt hinni, hogy nem csak ennyire manipulalni akarsz velemenyeket, de egyre inkabb ugy tunik, hogy igen. Az ilyenek miatt, mint te, veszitik el az emberek a hituket es adjak meg magukat az Uj Vilagrendnek.
En nem a velemenyemet kozoltem veled ellentetben, hanem tenyeket. Te viszont szandekosan ferditesz. Na de nem baj, szamitani lehetett az ilyenek megjelenesere, akiknek tudatos vagy nem tudatos "kuldetese" az emberek eltavolitasa Istentol. Probalkozz csak nyugodtan, a vegen ugyis Isten gyoz:-)))
offtopic
twillight 2010 aug. 05. - 15:47:12
(389/760)
Miért "kiragadott mondat"? Akármennyit idézünk be, az értelme nem fog változni, ami ennyi: jó dolog más népek csecsemõit sziklán szétverni.

A "történelmi háttér" felemlegetése pedig azonos az "elavul, tehát törlendõ" kijelentéssel.

Ami TE "idézel" AZ valóban kiragadás, ráadásul szerintem nem is teljes mondat az eredetiben. ELLENBEN amit én idéztem be, az tökéletesen úgy van ahogy mondtam. A biblia követõi ajnározzák egymást holmi ártatlan csecsemõk megsemmisítéséért. Még a nácik sem álltak elõ ilyetén õrülettel.

A 137. zsoltár Babilon, azaz a zsidók ellenségei általában elleni kijelentés. Tehát ugyanúgy "boldog" aki a hindu, muszlim, ateista stb. csecsemõket zúzza szarrá.
Egyébként pedig csecsemõk ledarálását a turmixgépben SEMMI NEM MENTHETI!
Soha, semelyik nép nem írtotta ki a csecsemõket és igen fiatal gyermekeket, ugyanis azok A SAJÁT UTÁNPÓTLÁSUK, nem pedig az ellenségé akit épp levertek. Ez, ami a Bibliában áll ellenben a legsúlyosabb fajelmélet.

Továbbá itt nem csata során, háborúban való gyilkolásról van szó, hanem gyarmati népként, alkalmazottként. Szájbarágósan: "legyél bébiszitter és öld meg a rádbízott gyereket".
Ez kérlek aljas és embertelen dolog.
Egyébként a zsidók - legalábbis Izrael állam - a mai napig tartja ezt a doktrínát. Ellenben az afrikai törzsek SOSE csináltak ilyet.
offtopic
twillight 2010 aug. 05. - 13:40:21
(388/760)
Mint mondtam azzal együtt legalább 7félét használok. Így kösz, nem izgat holmi 500 évvel ezelõtti, mára messzemenõen elavult nyelvezet. Azaz az idézetem tökéletes.

Jézus az Ószövetségrõl azt mondta:
"Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvénybõl (= a Mózesi Törvények, beleértve az összes áldozatbemutatást) egy ióta (= vonás) vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik." - Mt 5.18

A Bibliában továbbá CSAK agresszív dolgok vannak. Népírtás népírtás után, csalás, emberáldozat - mind isteni parancsolatra (de legalábbis beleegyezéssel).

Az idézett kontextus meg nem tudom hogy teszi jobbá a lényegi sort. Igen, valóban nem a zsidó gyerekek lemészárlását élteti, hanem az összes nemzsidó csecsemõ kiírtását (ne feledjük hogy a keresztények magukat eredetileg zsidónak hívták, L. Ap.Csel.11.26, ill. Jel.2.3). De ezt én evidenciának vettem.

Az amúgy nem "szemet szemért" hogy elfoglalják az én országomat (akkoriban ez nm volt szokatlan), és mivel folyton terrortámadásokat csinálok ezért áttelepítenek egy jobban ellenõrizhetõ helyre, akkor fogom és az ÁRTATLAN CSECSEMÕIKET a leghitványabb mai terrorista által is elutasított módon sziklán verem szana-széjjel (na jó, kivéve az izraeli katonákat)!
És ez itt nem ítéletkérés, ez tettleges felbújtás!

Sunyi és alattomos gyökérség helytelenül és körülmények elferdítésével körítve magyarázni az idézeteket abban a hiszemben, hogy "úgyis túl lusták utánanézni", csak hogy igazold a véleményedet a Bibliáról.
offtopic
Batyu 2010 aug. 05. - 13:39:59
(387/760)
Lusta? Kissé elhamarkodod a véleményalkotást. Miután megnézetem néhány magyar nyelven hozzáférhetõ fordítást – tettem fel a kérdésemet.
Ne haragudj, de nem valami fer kiragadott mondatokkal elbizonytalanítani a kevésbé tájékozott olvasókat.
Hasznos lenne figyelembe venni a szövegkörnyezetet, és az sem árt, ha egyéb igehelyeket is mozgósítunk a jobb megértés érdekében. A történelmi háttérrõl nem is beszélve.

Ezzel az erõvel én is idézhetném azt a mondatot, hogy: „Nem lesz számonkérés, nincs Isten!” Ez is benne van a Bibliában, csak éppenséggel teljesen máshogy fest a környezõ szövegben.

A 137. Zsoltár a Jeruzsálem elpusztítását követõ babiloni fogságról szól. Elkeseredett hangvétel, sóvárgás a megtorlásért.
A 8-9. vers így szól: „Babilon pusztulásra méltó népe! Boldog lesz, aki megfizet neked azért, amit velünk elkövettél. Boldog lesz, aki megragadja, és a sziklához csapja csecsemõidet!” (ökumenikus ford.) Tehát nem általánosságban „boldog, aki csecsemõket csap sziklához”, mint ahogy a te mondatod sugallja.

Ésaiás próféta az i. e. VIII. sz-ban megjövendölte a zsidók Babilon általi leigázását, ami aztán kb. másfél évszázaddal késõbb be is következett. Erre emlékezik a 137. Zsoltár.

De Ésaiás megjövendölte Babilon késõbbi médek és perzsák általi végleges elpusztítását is, imígyen: „Fenyegetõ kijelentés Babilónia ellen, amelyet látomásban kapott Ézsaiás, Ámóc fia: … Csecsemõiket szemük elõtt zúzzák szét, házaikat kifosztják, asszonyaikat meggyalázzák. … Íjukkal szétzúzzák a gyermekeket, nem irgalmaznak az újszülöttnek sem, a fiakat nem szánják meg.”(Ésa 13:1, 16, 18)
Milyen ismerõs…

Az ellenséget a leghatásosabban úgy lehetett megsemmisíteni, ha senkit sem kíméltek. Az utánpótlást se. Bizony, kemény világ volt az akkor. (Bár ha arra gondolok, hogy manapság pl. Afrikában törzsi vagy vallási ellentétek miatt egyetlen éjszaka alatt komplett falukat irtanak ki, hááát, most se sokkal jobb.)

Még egy érdekes igehely:
„Akkor az Isten embere [Elizeus próféta] mereven maga elé nézett, azután sírva fakadt. Hazáél megkérdezte: Miért sírsz, uram? Õ így felelt: Mert megtudtam, hogy milyen veszedelmet hozol Izráel fiaira. Erõdjeiket fölperzseled, ifjaikat fegyverrel ölöd meg, csecsemõiket sziklához vágod, és terhes asszonyaikat felhasogatod.” (2Kir. 8:11, 12)
Erõteljes képek…

És még egy:
„Akkortájt verte le Menahém, Tircából kiindulva, Tifszahot és mindazokat, akik ott laktak, és az egész környékét, mivel nem nyitottak elõtte kaput. Ezért leverte, és még a terhes asszonyait is mind felhasíttatta.” (2Kir. 15:16)

Nagyon úgy tûnik, hogy akkoriban a kíméletlenség a gyõzelem velejárója volt. Ezek alapján én úgy vélem, hogy a 137. Zsoltárban Babilon csecsmõinek összezúzása a rajtuk aratott teljes gyõzelem óhajtását jelenti.
10/10
offtopic
Singaporeflash 2010 aug. 05. - 12:01:32 10/10 Előzmény twillight
(386/760)
Ha mar Karolit hasznalsz, legalabb helyesen ideznel. Az sem mindegy, milyen kontextusban hangzott el, amire celzol. (Ti. babiloni fogsag, ez a fogsagban sinylok szavai, akik meg akarjak bosszulni a babiloniakon, amit veluk tettek. Ez meg az Oszovetsegben hangzott el, es aztan jott Krisztus es az Ujszovetseg, amirol te nyilvan nem hallottal, mert ugy tunik, csak az agressziv dolgokat vetted eszre, es meg azokat sem helyesen idezed.) Az emberek ma is agresszivek, ez az ember természetében benne van - iteletet kernek Babilonra azokert a gonoszsagokert, amiket tett - szemet szemert. Ime a kontextus:

37,8 Babilon leánya, [Jer. 50,1-3.51,1-49.] te pusztulóra vált! Áldott legyen a ki megfizet néked gonoszságodért, a melylyel te fizettél nékünk!

137,9 Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja [Ésa. 13,16.17. Dán. 5,30.31.] kisdedeidet!

Sunyi es alattomos gyokerseg helytelenul es korulmenyek feltarasa nelkul idezni, abban a tudatban, hogy "ugyis tul lustak utananezni", csak hogy igazold a velemenyedet a Bibliarol.
offtopic
twillight 2010 aug. 04. - 21:37:09
(385/760)
minek amigh így iß értick?
offtopic
twillight 2010 aug. 04. - 20:55:56 Előzmény Batyu
(384/760)
Általában a Károli-félét használom, de a KJV és az egyébként általam anno forgatott 5 másik verzióban mind megtalálható az említett sor. Linkeljem be, vagy mindenki ennyire lusta?
offtopic
Batyu 2010 aug. 04. - 17:33:36 Előzmény twillight
(383/760)
Megkérdezhetem, ezt milyen Bibliából idézted?
offtopic
twillight 2010 aug. 04. - 11:43:10
(382/760)
offtopic
twillight 2010 aug. 04. - 09:56:28
(381/760)
A Bibliát másra nem is lehet hasznáélni mint amire használták.

Az Alkonyat-sorozatnak semmi köze a nickemhez.

Inkább írok helyesen mint terjesztek ilyeneket: "Boldogok akik sziklán verik szét a csecsemõk fejét" - Zsoltárok 137.9
Vagy: "varázsló asszonyt ne hagyj életben" - Exo 22.18
Vagy: "Aki nem csak Féltékenységet imádja az megölessék" - Exo 22.20
Vagy: "a szûz nõ akit megerõszakolnak köteles hozzámenni ahhoz aki megerõszakolta" - Deu 22.25

Végül pedig: elolvastam A-tól Z-ig a Bibliát.Unalmas, és mindenekfelett: ocsmány iromány.