Téma: Éli könyve

8/10
Adrastheus 2010 máj. 28. - 21:37:51 8/10
(240/760)
Kellemesen pozitívan csalódtam ebben a filmben - Eli(-ah) és Salome története beleágyazva egy "autentikus" Fallout környezetbe.

Ha valakinek meg lenne Carl Gustav Jung: Emlékek, álmok, gondolatok címû könyve az a film megnézése után olvassa el benne a 235-236. oldalt, és meg fog lepõdni (erõs a gyanúm, hogy a film forgatókönyvírója is olvasta azt a két oldalt :)) - az alapján jobban érthetõvé válik miért is párosul ez a két figura a filmben, még ha a nevük alapján (értve ez alatt, hogy kikre is utal az a két név) látszólag semmi közük egymáshoz.
10/10
eXraYo 2010 máj. 28. - 15:26:46 10/10
(239/760)
Szerintem ez a film zseniális, tökéletesen visszaadta a kataklizma utáni folytott, remény nélküli, sivár világ képzetét, és bár a posztapokaliptikus légkör meghatározó, mégis a hit az, amirõl ez a film igazán szól. Éli szilárd hite, hogy végrehajtja a feladatát, miközben õ maga is apostollá válik, felülír minden fajta gonosz mesterkedést, és még egy ilyen kiégett, embertelen világban is emberré teszi õt. Még csak véletlenül sem szabad összekeverni a Mad Max-szel, ami bár jó film, nincs ilyen mély mondanivalója, Max kószál össze-vissza a világban, és megtörténnek vele ilyen-olyan dolgok. Itt azért többrõl volt szó. Összességében azt tudnám mondani, hogy akik a hangulatukért nézik a filmeket, azoknak tetszeni fog, akik pedig az akciódús, pörgõs alkotásokat szeretik, hát azoknak nem ez a film való.
Carlo Abarth 2010 máj. 27. - 23:50:10
(238/760)
De van már 5.1-Hun
Amugy egyetértek megveszettel

Korrekt film,helyenként magával ragadó látvánnyal és zenével.
Kár a gyenge történetért és az idönként unalomba fulladó hangulatért, egy kicsit több pörgés és kevesebb párbeszéd még igazán belefért volna Éli posztapokaliptikus világába...

szóval többet vártam ettõl a filmtõl...
Pedro60 2010 máj. 27. - 21:57:21
(237/760)
Most néztem meg szinkronosan ;-)
8/10
Q.God 2010 máj. 27. - 21:28:24 8/10
(236/760)
Még nincs, talán júliusba jön ki... elvileg ott lesz 5.1 magyar
7/10
megveszett 2010 máj. 27. - 20:43:48 7/10
(235/760)
Feliratosan láttam, de biztos van szinkronos is.
lordoli13 2010 máj. 27. - 19:38:15 Előzmény megveszett
(234/760)
de van magyar szinkronos is ugye??
mert ezen az oldalon az van hogy feliratos.
7/10
megveszett 2010 máj. 26. - 14:10:18 7/10
(233/760)
Korrekt film,helyenként magával ragadó látvánnyal és zenével.
Kár a gyenge történetért és az idönként unalomba fulladó hangulatért, egy kicsit több pörgés és kevesebb párbeszéd még igazán belefért volna Éli posztapokaliptikus világába.
7/10
10/10
affarefatto 2010 máj. 25. - 04:00:17 10/10
(232/760)
Ez egy jó film. Szerintem semmi extra keresztényi üzenete nincs. Általánosan a hitrõl van benne szó, ha mondjuk a törököknél készült volna, akkor nem a keresztény hagyományokból merítene, hanem az iszlámból. Ennyi. Az túlzás hogy halálra izgultam magam rajta, de talán túlságosan is ki vagyok éhezve a posztapokaliptikus filmekre, az utóbbi idõben nem készült sok. Fallout? Ezt gondolom nem az én korosztályom írta. Maradjunk a Mad Max modern változatánál. Meg az Országút Harcosa lapozgatós könyvnél. Ja és ha játék és Nyugat, akkor Commodore - ról a Westland.
8/10
Q.God 2010 máj. 22. - 11:46:44 8/10
(231/760)
talán ez lesz az utolsó... talán
..Spolyli..
És mégis, és mégis: a végén a Bibliát a többi könyv közé teszik, mint egyfajta értéket, nem mint az ún. ANYA könyv, hisz elõtte említik például Shakespeare-t is. Szóval itt lehet a kulcs, az hogy persze e köré épül a sztori LÁTSZÓLAG, de mégis jobban jelen van itt maga a megnevezhetetlen HIT, "ez a hit", amit csak úgy érzel és végtére is mindegy, hogy hogy nevezed, a lényeg az hogy segítsen, elõre vigyen. Nézzünk egy kicsit a sztori mögé, és persze tudjuk, a film valószínûleg itt a BIBLIÁRA és az Ó és Új szöv.-re épít, de kérem legyünk már annyira értelmesek, hogy lássuk meg mi rejlik, vagy rejtõzhet egy ilyen sztoriban. Igen is mi befogadók, nézõk formáljuk meg magunkban a sztorit, és nekünk mondjon valamit. Persze a Pulp Fiction óta tudjuk, milyen jól hangzik egy-egy a Bibliából vett idézet, nem vagyok hívõ én sem, de bass*us, ugye milyen q****rwa jól hangzik némely felcsendülés. Ezt lássuk meg, azt hogy a "mûvészetben" vájkálni kell, mûteni, belekben turkálni, hogy eljusson hozzánk valamiféle üzenet, többre hívatott mûveknél, ne ragadjunk meg azon a szinten, hogy elénk rakják, megzabáljuk... oszt jóvan finom volt 10pont, vagy sz*r volt 1 pont... gyermeteg és nem Emberhez méltó...

Spoli vége!!!!!!!
A kép fantasztikus, a sztori kielégítõ, élvezetes, elgondolkodtató mozi. Mindennel együtt 7-et adnék, de csípem D.W. meg a Mad Max 2 óta bukok a posztapokaliptikus sztorikra, szóval 10/8
Várom esetleges észrevételeiteket! (persze lehet még sok mindent megvitatni... :)

Q.
8/10
Q.God 2010 máj. 22. - 11:35:34 8/10
(230/760)
Folyt:
...Spolyl.E.R....
Sallang: az a 2 hatalmas kaszabolós jelenet, hát az nagyon nagy, olyan 300 feeling, de valljuk be rohadt jól néz ki, aztán késõbb választ is kapunk rá, D.W. kimondja: annyira óvta a könyvet, hogy elfelejtett úgy élni, ahogy tanulta, ez egyben ugye választ is ad arra, hogy MIÉRT tér le a lány miatt az ÚTról, még ugye az elején hagyja megerõszakolni a nõt, és nem segít, tehát HOPP itt se támadható annyira, hogy hát de a lányt bezzeg megmenti... persze dehogynem: sallang, olyan hollivúdi (köszönjük a táblamegmentést, ti is ugye milyen közel érzitek magatokhoz azt a rohatt messzire levõ feliratot, hogy kb hetekig benne volt a hírekbe...) romantica. a madár lekapása is azért picit erõs, de azért kemmmény is. az "öreg" szál kissé érthetetlen... talán megmutatja, hogy hogy is túllehet élni, ami annyira nem is elítélhetõ...de utána meg agyonlövik õket... mondjuk ilyen színnek, elhanyagolható jelenetnek, ami megmutatja a fõhõs új, eddig ismeretlen reakcióit, érzelmeit... és ugye az Utolsó szamuráj zárójelenetébõl jól ismert "elsõ gépfegyvert" aminek olyan tök jó hangja van. meglövik, továbbmegy (persze kezdjetek el izélni, hogy miért nem fejbe lövi... amcsi film... mit vártok - ja meg olvastam itt ilyet, hogy tök utánzás a film... Leon a profi... hát ilyen baromságot... öcsém ennyi erõvel az össze holivudi a film másik tízezer utánzása...baromság) a végén meg a lány magányos hõssé avanzsálása... fúúú nagyon emancipált, de látjátok ad a nõknek is, hogy az a lány, akit csak arra használtak (testi adottságok) a végén nagy öntudatra ébred, azzal a tök jól kinézõ kard szerûvel és wáááá megy aprítani... jeah
Folyt. köv.
8/10
Q.God 2010 máj. 22. - 11:22:04 8/10
(229/760)
Kicsit hosszú leszek, de megéri, vagy nem majd eldöntitek.
...SPOLYle.R....
Nos, honnan is kezdjem. A film egybe van, ehhez kétség sem férhet. Passzol, passzol... úgy minden mindenhez. A végkifejletet (a nagy slusszpolyént) tudva, az elején fellelhetõ egy-két lanyha utalás: például: -mikor kinéz a házból bele abba a rohadt fényes, égetõ napba, egyáltalán nem pislog, meg még 1-2, aztán ezt a szálat altatja is, hogy nehogy elkezdjünk kombinálni, aztán ugye érzi az illatokat, meg meghall ilyen nagyon minimális hangokat... szóval ez a szál is megvan alapozva, nem nagyon lehet fintorogni.
Az alapsztori: ugye mindenki kivan itt bukva, hogy az egyház meg minden, nem kell hívõnek lenni, meg semmi egyéb. Ugyanis, ha nyitott szemmel nézzük a filmet, és mondjuk nem csak egyszer, rájövünk arra, hogy nem kockáztat. Ad a hívõknek, ad a szkeptikusoknak, ad a "vakoknak" ad a "látóknak", ad az akciónak, ad a látványnak, ad az érzelemnek,és sajnos jó sok sallangnak is... valahogy mindenkinek ad egy kicsit, tehát ha még morog is az az bizonyos nézõ, hogy: -fúúfúúú! mégis utána hozzáteszi: -hát mondjuk ez jó volt. Nem lõ mellé, azonban így kicsit semmilyen lesz. Nem foglal állást. Nézzünk metaforákat? Ja! D.W. fekete, Isten új szolgája fekete (új elnök?! - jó összeesküvés elmélet) Enyhe említés: VAN akik szerint ez okozta a nagy háborút, most meg ugye csak ez lehet a kiút. Továbbá a fõhõs felruházása földöntúli képességekkel... és igen ez sem megkérdõjelezhetõ, hiszen õ a KIVÁLASZTOTT --> elnézzük. A sivár, gonosz település, a nagy gonosszal (aki tudjuk mire akarja használni a KÖNYVET... ugye ezt nem kell aktualizálnom...) milyen közel van a KÁNAÁNHOZ, SanF.-hez! Ott a tenger motívum a tisztaság, még ugye 10perccel elõtte a sivárság... Látjátok úgy egybe van az egész, lehet rajta morzsázni.
Folyt. köv.!
10/10
11messi87 2010 máj. 21. - 21:25:54 10/10
(228/760)
No comment.
1/10
portosnick 2010 máj. 21. - 11:20:07 1/10 Előzmény 11messi87
(227/760)
irónia? gúny?
1/10
offtopic
portosnick 2010 máj. 21. - 11:19:15 1/10 Előzmény csoszogi
(226/760)
köszi. 1/2ig lopott poén:
http://www.youtube.com/watch?v=1a0L3Z1A-RM&feature=related
0:18 tól. megszakadtam a röhögéstõl. amikor kiírták, hogy "Equal to Robo Cop" akkor már fájt a nevetés :DDDD
10/10
11messi87 2010 máj. 21. - 02:20:48 10/10
(225/760)
Az utánzás?
csoszogi 2010 máj. 20. - 22:23:13 Előzmény portosnick
(224/760)
szerintem jó poén.
1/10
portosnick 2010 máj. 19. - 20:10:05 1/10
(223/760)
?
10/10
11messi87 2010 máj. 19. - 19:41:12 10/10 Előzmény portosnick
(222/760)
Talán az õseid majmok?
1/10
portosnick 2010 máj. 19. - 18:22:21 1/10
(221/760)
Nagyon jó film - szerintem. Sokkal több hulla, mint a Robotzsaruban.