Téma: Éli könyve

10/10
kurultay 2010 márc. 05. - 22:53:46 10/10 Előzmény 2008
(120/760)
Sajnálatos hogy ennyire egyszerû vagy hogy még végig sem nézed a filmet és úgy írsz róla ilyen leszóló kritikát! Szerintem kicsit nyomasztó, elvont de látványos és érthetõ volt.
Ha vetted volna a fáradságot és végignézted volna, kiderült volna (talán) számodra is hogy ez az "afro ninja" egy teljesen vak ember. Hogy hideg vérrel kaszabolta az embereket(?) feladata volt és senki nem állíthatta meg. Amit tett, ahogyan tette az csak úgy volt lehetséges hogy ISTEN segítette a küldetésében, hiszen ISTEN feladatot rót rá! Nem vétellenû mondogatta "ne térj le a kijelölt útról". Persze mindez a végén derült ki!
A földön fellelhetõ utolsó biblia volt nála, és talán azért nem pusztították el mert a vakoknak készült BREJ írással volt megírva! Ha végignézted volna a filmet, ez is világossá vált volna!!!

Egyszóval, ha kritizálsz egy (JÓ) filmet, legalább nézd végig!!!
3d 2010 márc. 05. - 15:15:55
(119/760)
Áruld már el mikor írtam olyat hogy imád a tested, lelked ?
Azt írtam hogy ISMERD meg ! Ez mióta bálvány imádat ?
Más megismerni felfedezni egy erdõt és más leülni elé imádni és csak dalolászni hozzá messzirõl.
Te szerinted arról beszéltem hogy leülök egy tükör elé és gyönyörködök önmagamban :)
Bele köthetsz mondatokban attól még nem lesz igazad :)
Egyébként meg tényleg mindenki azt csinál amit akar én itt csak jót akartam a lelketeknek.

Lezárnám a vitát már unom :) ha pár emberkének tudtam hasznos útra valókat adni a továbbiakhoz annak csak örülök akinek pedig nem az így járt :)
Ha itt ott keményen fogalmaztam és valakit megsértettem akkor bocs, direkt volt :) az igazság néha fájdalmas tudd lenni,
legyetek erõsek, akarat erõ :)
2008 2010 márc. 05. - 15:09:32
(118/760)
Nos megnéztem a fimet.

Igaza van a kritizálóknak ez a film egy f0startály.

egyetlen pozitívuma van, az pedig a képi világ. Nekem az nagyon bejött, de ez valószínûleg azért van mert szeretem az ilyen poszt-apokaliptikus dolgokat.

Tartalom ? Szereplõk ? Mondanivaló ? Gary Oldman jól játsza a szerepét de a többi ...

Az egész arról szól, hogy van egy afro ninja aki szentnek hiszi magát, imádkozik a vacsora elõtt de azért embereket mészárol le különös hideg vérrel.

kb a film felénél amikor a hõs afro ninja már ötödjére bukkant fel a semmibõl és már megint megmentett mindenkit akkor cselekedtem azt, hogy bal felsõ sarok X, film megkeres majd törlés.

Ebbõl sokkal, de sokkal többet kilehetett volna hozni. Nagyon gyenge produktum. Tényleg nem éri meg megnézni...
TheOriginalP 2010 márc. 05. - 14:35:14
(117/760)
A tested és lelked a templomod? Akkor ez nem olyan, mintha a tested lenne a bálványod is, aminek az imádatát annyira ellenzed?
3d 2010 márc. 05. - 14:31:02
(116/760)
ok okozat.Bocs de ezek a tapasztalataim, nem tehetek róla hogy más vallás is használja, mellesleg ez csak fizika.
De ha már választani kéne akkor talán a budhizmus ami legértelmesebb vallás, bár itt is ott van bálvány imádat (Budha) ami miatt számomra nevetségesé válik.Én is hiszek egy teremtõben, tehát nem vagyok hitetlen, csak én egy extrém úton találtam meg azt akit ti istennek hívtok így hát én nem tartozom egyik földi valláshoz sem ezért is látom át tisztábban és józanabbul és legfõképpen elfogult mentesen az egészet mint a legtöbben mivel az én hitemben nincsenek határok korlátok és tabuk csak a tiszta tudat.
A tested és lelked a tempolomod, rajtad áll hogy felfedezed e vagy sem.
TheOriginalP 2010 márc. 05. - 11:22:07
(115/760)
Egyébként fölösleges szerintem vitázni itt a vallásokról, fõleg a Szentírásról. Minden vallásnak egy nagy hibája van, hogy a hívei megpróbálják ráerõltetni a többi emberre. Mindenkinek joga van olyan tanítások és erkölcsi iránymutatás alapján élni, ahogy csak jól esik neki, ha közben a többi embert békén hagyja. És akit ezzel megbántottam, attól elõre is elnézést :D
TheOriginalP 2010 márc. 05. - 11:19:20
(114/760)
Ok-okozat? Ha rosszat teszek, visszakapom, talán csak a következõ életemben? Ha már ellene írsz az Istenhívõknek, talán nem jó ötlet egy másik vallás tanaival érvelni ellene. Mert így csak magadat is alávonod a fenti szidalmaidnak.
Dius 2010 márc. 05. - 10:49:28 Előzmény spermophilus lateralis
(113/760)
Tényleg leírhatom Neked, ami nem tetszik? De rendi vagy! De most komolyan!
Mivel is kezdjem....hmmm...pl. nem tetszik, mikor valaki félvállról, pökhendi stílusban irogat, mintegy reflektálva egyéb hozzászólók írására egy fórumban.
Továbbá az sem tetszik, hogy az ilyen valaki aztán annyira nem bírja elviselni a neki szánt kritikát, hogy gyerekes és kissé bántó módon reagál rá, provokálva ezzel az õt kritizálót, mert hisz ilyet vele aztán nem lehet csinálni...bár Õ épp ezt csinálja a hozzászólókkal, de mindegy.

Na. Hát ilyen jellegû gondjaim vannak. Nem is gondok ezek, tudod, csak a világ meg nem értett dolgai.
Jó fej vagy, köszi az invitálást! De tényleg! :)
3d 2010 márc. 05. - 04:59:53 Előzmény Tibet
(112/760)
Dugjátok csak homokba a fejetek aztán menjetek a vidám vasárnapra :)
ahol megbeszélhetitek kollktíven hogy menyire kibebaszot jó minden hááleluja aztán dobj bele a kalapba a fél vagyonod majd menj be a pap bácsihoz pucsitani aztán mehet is a nagy isteni orgia :)))
utána gyere a fórumra és védd meg a pap bácsit, hogy õ nem olyan és szegény csak megtévedt nyugtasd meg a lelkiismereted hogy nem mindenki használja rosszra a vallást egyszóval dugd vissza a fejed a homokba.
Megkérlek szépen én értem ne imátkoz, senki nem kért meg rá, köszi.
Nincs szükségem az imádra nélküle is boldog vagyok hidd el nagyon.
Kikérem magamnak hogy én bûnnel születtem le a földre.
Egy ártatlan kis babára ne akarjatok már rá fogni egy idióta ige miatt hogy bûnös.
Csak találjam meg egyszer azt a fát, esküszöm leszedem az összes almát róla sõt kivágom tõböl :)))) csak azért is hogy idegesitsem az isteneteket :)) na utána már búnös leszek.
Te sajnálod az olyanokat mint én. Én pedig a sok zombi hívöt szoktam sajnálni hogy anyira életképtelenek hogy képtelenek anélkül élni hogy ne fognák az istenük szócsöveinek kezét.
Hát szedjétek már össze magatokat! Ezen a bolygón mindenki egy ekkora puha pöcs vagy a mi ?!
Állandóan csak nyavajogni és fohászkodni tudtok pl: jaaj istenem csak admeg nekem ezt meg azt, legyen ez legyen az stb..
még is mit képzeltek hogy isten micsoda egy kivánságmûsor? :)
És nincs olyan hogy bocsánat akár hány imát mormoltok el, olyan van hogy ok, okozat, ha rosszat teszel veled is rossz fog történi egyszer lehet hogy csak évek múlva lehet az is hogy csak a következõ életedben de vissza kapod.Így van ez a jó tettekkel is, az utobbit probáljátok ki nyugodtan. Az elsõt nem ajánlom saját érdekedben .
spermophilus lateralis 2010 márc. 04. - 21:08:31
(111/760)
szegynek egyébként a bemutatott irányra vonatkozó megjegyzésében szerintem igaza van, na az tényleg látszik és talán ebbõl a szempontból értékesnek is nevezhetõ. õ megtalálta a pontot.

hát a csuda se akar így, ahogy látjuk (SPOILER?), akkor vagy túlvilággal vagy annélkül de inkább az elsõk, mint utolsók között.

abban viszont szerintem nincs igazad szegy, hogy jobb a bibliával, vallással mint annélkül, amíg az megoszt, márpedig teszi, addig szerintem több a káros hatása mint a jó. ennek értelmében pedig létjogosultsága is megkérdõjelezhetõ. nos nem az számít mi a nekünk jó, hanem (fõleg keresztény értelemben és önzetlen életfelfogás esetén fontos) effektív mi a többségnek a jó és a többségnek a jelenlegi állapot, azaz a biblia, talmud, korán, stb. okozta káosz nem jó. vallásháborúk folynak a világban mindenfele, polarizáció és megosztottság. halomra õljük egymást szavak miatt. hát nem tudom béke és szeretet van meghirdetve mégsem az történik.

a film fõ problémája egyébként a logika hiánya és a hollywoodi hatásvadász ömlengések.
9/10
szegy 2010 márc. 04. - 20:57:24 9/10
(110/760)
Szerintem nem sok értelme van arról vitatkozni, hogy fontos-e a Szentírás vagy nem. Szerintem fontos, és sok Keresztény él a földön akiknek szintén az.

Hogy a Biblia rasszista-e? Mivel az egyik központi mondanivalója az, hogy szeresd embertársaidat, szerintem elég nehezen nevezhetõ rasszistának.

Engem valóban Kereszténynek neveltek a szüleim, de nagyon hálás vagyok ezért nekik, mert elég szörnyû lenne úgy élnem itt a Földön, hogy teljesen egyedül vagyok. Sokkal könnyebb úgy élnem, hogy tudom, hogy mellettem van az Isten, vigyáz rám, segít és szeret. Ezt a hitet a Szentírás is erõsíti bennem. Azokat akiknek ez a hit nem adatott meg nagyon sajnálom, és szoktam is imádkozni értük, hogy nekik is könnyebb és boldogabb lehessen az életük. Lehet, hogy ez itt most nagyon nyálasnak tûnik, de én így gondolom. Nem is gondolom inkább hiszem.

A film nekem nagyon tetszett. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Egyáltalán nem propaganda film. A színészek nagyon jól alakítanak, és ha nem is a hitbeli mondanivalóit nézzük, arra mindenképpen rávilágít, hogy a világunk nem jó irányba tart.

UI.:"A hit nem az, hogy minden kérdésre tudom a választ, hanem az, hogy tudok válaszok nélkül élni"
spermophilus lateralis 2010 márc. 04. - 20:57:22
(109/760)
srácok ne vitatkozzatok, vitatkozzunk, aki nem látta és maga akarja eldönteni, hát tegye...
a 3000 jobban is elkölthetné, de hát mindenki maga tudja melyik halált választja...

sárkányzsírnak a filmrõl írt utolsó bejegyzésének utolsó sorai eléggé elmondják a tutit, a többihez nem tudok és nem is akarok hozzászólni, mert nem tudom mirõl van szó és nem is akarom tudni...

de a filmre vonatkoztatva igaza van... mégha a keresztény témát pozitívan is szeretné valaki megközelíteni, azt azért ne ilyen olcsó módon tegye. mert ez arra a leginkább sértõ aki a vallás mai formáját védelmezni próbálja. ez az egész csak snassz, émelyegtet és kész, ahelyett hogy elgondolkodtatna. szerintem a postokak végigolvasni ezen a traden értelmesebb elfoglaltság és mulattatóbb, mint elmenni erre a filmre.

nos nem agitálni akarok, de kénytelennek tartom magamat mégegyszer elmondani, hogy aki nem SPOILER klasz csihipuhit akar (ez most egyáltalán spoiler volt?) nézni, hanem eltûnödni nézze meg inkább az AGORA -t, de az meg elszomoraít. mindenki tegye ahogy akarja
200 ft tescoturi film (2008 -nak)
2008 2010 márc. 04. - 20:44:48 Előzmény spermophilus lateralis
(108/760)
ha ilyen hosszú postokat tudnak írni az emberek errõl a filmrõl akkor most már tuti, hogy megnézem.
spermophilus lateralis 2010 márc. 04. - 20:42:31 Előzmény Bigpapa
(107/760)
szia bigpapa, nem tudsz többet olvasni, mert semmi konkrétat nem írtam ami az élményt elronthatná...ennyi mint amit én írtam, minden "profi" által írt kritikából is kiderülne...

de igazad van, van esetleg két olyan sor, ami egyébként elég általános a filmbõl és csak mellékes része, de ezekre rá foghatjuk, hogy "spoiler", azért köszi a figyelmeztetést :-D
jobban figyelek majd a jövõben rá...

jó mozi akkor is egyre ritkább sajnos, pedig hetente egyszer biztos megnézünk valamit...
azt gondolom, hogy ebbõl a mennyiségbõl azért már lehet valamilyen véleményt alkotni a filmek jelenérõl...

nagyon rápattantak erre a fantasy témára, meg világ vége hangulatra a filmesek. a második világháború elõtt mindent vígjátékben és revüben nyomtak, most meg mingyárt mindannyian meghalunk. hátha a fentit szabályként lehet értelmezni, mint valamikor valahol egy okos írta, akkor most már valami nagyon jónak kell jönnie, mert minden olyan sötétté vált idõközben a mozivásznon, hogy csak húúú...
8/10
offtopic
Tibet 2010 márc. 04. - 16:42:55 8/10
(106/760)
Az a legnagyobb baj, hogy nem vagy képes elvonatkoztatni a tapasztalati világtól, de erre majd visszatérünk.

Az ember bûnös, ez egy tény, és már az elsõ emberpár is az volt. Sajnos manapság sokan öncélúan próbálják felhasználni a vallást, de az embernek szabad akarata van, nem Isten fogja irányítani minden lépését. Azért is halad nagyon rossz irányba a világ, mert sok vallási vezetõ csak a saját érdekeit keresi, és az emberek hite egy eszköz a kezében, amit a saját céljaira használ fel. Ezt jól látod... de emiatt nem lehet az egész vallást úgy en bloc beskatulyázni, hogy ez azért van kitalálva, hogy a sok manipulálható embert felhasználják. Elõfordulnak félrelépések, de ezek betudhatók az emberi gyarlóságnak, amik alól a vallási vezetõk sem kivételek.

Az elsõ mondatomat folytatva:
Nehéz egy tapasztalaton túli személyre támaszkodni, sokkal könnyebb amellett érvelni, hogy ilyen nem létezik. Ezzel nyilván Isten is tisztában van, és nem hiába küld jeleket, figyelmeztetéseket. Persze mondhatják a hozzád hasonlóan gondolkodók, hogy a könnyezõ szobrok, a látnokok, a Napcsodák ezek csak mind kitalációk, hazugságok, szemfényvesztések, stb... igen, valószínû. Nyilván Szent Pio stigmái, vagy a tanúk által is bizonyított bilokáció csak néhány ember unalmas perceiben elkövetett csínytevése volt. A medjugorje - i Napcsodák, amiket több száz ember látott csak valami tömeges szemfényvesztések lehettek, igaz több éven át ismétlõdtek/ismétlõdnek, de akkor is, fogjuk rá. A látnokok, akik évente többször közvetítik az emberek felé Szûz Mária figyelmeztetésit, biztos csak fizetett humoristák... és nem is folytatnám a sort.

Remélem érted a lényeget, de ahogy korábban mondtam, mindenki azt hisz amit akar.
Bigpapa 2010 márc. 04. - 16:13:45
(105/760)
Ha kritizálsz egy filmet,légyszi nyomd már oda, hogy Spoiler,és csak utána fikázz,mert én is elkezdtem olvasgatni, hogy milyen a film és majdnem többet olvastam,mint kéne.
köszönöm mindenki más nevében,aki még nem látta.:)
spermophilus lateralis 2010 márc. 04. - 14:46:40
(104/760)
szia dius, miért szólsz be, jobb így?! megkönnyebbülsz tõle?! nem sikerült a nap?! mond el... engem tényleg érdekel, hátha ellazulsz majd tõle?! tehát hidd el engem érdekel!

csak kérdésekett tettem fel a film témájával, a kereszténységgel, vallással, a világ jelenlegi pályályával kapcsolatban. viszont ezekkel, nem csak nekem vannak problémáim, hanem több elõttem felszólalónak is (+++).

a "szóljunkbedirektbeanonymamásiknak" önsegélyzõ csoporthoz, örömmel várnak és megoldják a problémádat, vagy szerinted a hozzászólásod valamilyen formában kapcsolódik azért még a filmhez, vagy annak témájához? jézus szeret és a megváltás közel! kacsint ;-D *lol* és mégegyszer extra *lol* csak neked!
Dius 2010 márc. 04. - 14:06:04
(103/760)
Ekkora koponyát...biztos az életben is alkottál valami fenomenálisat, azért tudsz ennyire a magas lóról beszélni, Mr. Agy.
spermophilus lateralis 2010 márc. 04. - 13:44:49
(102/760)
11messi1987 -nek

szia...
nem ne félj, már underground tömörülünk, alakulunk és akciózni is fogunk, ha még egya hónapig vetítik valahol az avatart, akkor torlaszokat állítunk fel a mozik elõtt és bent megdobáljuk a vásznat tojással...

majdnem olyan lesz, mint egy castor tüntetés csak sinek nélkül, ha gondolod... :-D

Ha nem a szürrealizmussal és a fantasyval van bajod, hanem csak a nivótlan történetek egysíkúsággal, mint az avatar is volt, akkor olvasd el az alice csodaországban kritikáját az egész jól leírja az avatart is (mint utólag rájöttem). és az alice -t meg érdemes lesz megnézni, már alig várom biztos klasz, ped. nem vagyok egy mesepárti (még a fantasy sem annyira a mûfajom), de szerintem nem is az lesz. klassz kis szürrealista mozira számítok érdekes képi behatásokkal, ami inspirálja a gondolatokat és a fantáziát...
spermophilus lateralis 2010 márc. 04. - 13:24:04
(101/760)
aktuális film:
aki itt a kereszténység és vallás jelentõségén, tartalmán, mondanivalóján, jézuson, istenen és a többi propagandistán hezitál. akit az éli könyvében nem csak DW csittcsatt mutatványa érdekel... jó én sem lövöm le a poént, pedig bár inkáb kihagyták volna, mert attól aztán tényleg 90fokot fordult végül a gyomrom végül görcsben ált meg.

nem szertetem ha hülyének néznek, nem azért mert hú lehetetlennek tartom HarryP korában az ilyet és...
hanem mert, olyan stupid, olyan olcsó és nivótlan egy poén és olyan jó pofának képzelhették el szóval szerintem totalmente con gas por favor az egész

szal aki az üzenetet is keresné a filmben az nézze meg (amíg még vetítik) az "AGORA" -t.

Nem olyan nyomasztó a hangulata, de valahogy (nekem leg.) hetekre megülte a gyomrom. olyan mint a kaja aminek nem rossz az íze, de aztán szedheted rá a bilagitot. mindnesetre mondanivalójában értékesebb film mint ez. erre az anyagra kár volt szerintem a celluloid. a kereszténység jó nagy sz*rban van az biztos nem is csoda. hiszen aktuális problémákra görcsösen ragaszkodva közel több mint 2000 éves, de legalább több szeáz éves tanokhoz, ezekkel megoldásokat nyújatani a mai kor bajaira nem lehet.

a középkorban tele volt assisikkel, aquinoikkal, kálvinokkal, lutherekkel, huszokkal, cyrilekkel és methodokkal, stb. akik mindegyike a válaszokat kereste és olyat tett le, az asztalra (oltárra) ami a vallásban változást hozott.

micsoda hülyeség egyébként, hogy a MINDENHATÓ nem ismer és nem tud jobbat kiötölni jobb utat, megoldást az ember megváltásához, mint jól megszivatni saját fiát. ja köntöst (magyarázatot) mindenre lehet utólag szabni.