Alice946 2010 nov. 14. - 19:44:26
(24/104)
Jó sorozat ez, én régen néztem az elsõ évadot, tetszett meg szerettem is, csak ott is késõn kapcsolódtam be így eléggé érthetetlen és összevissza volt nekem a történet, ráadásul nem tudtam folyamatosan nézni így tényleg nagyon megkavarodtam, aztán meg láttam a második évadból pár részt úgyhogy teljes káosz volt a fejemben ezzel a sorozattal kapcsolatban.
Múlt héten meg megláttam ezt a tvben és egybõl leesett, hogy mi lehet ez, és most elhatároztam hogy elõröl kezdem így héten neki fogtam az elõzõ évadoknak már majdnem végig néztem az elsõ évadot...
Viszont úgy veszem észre (meg ti is írtátok) hogy a régiek közül tényleg csak Martino és Lucretia(mai rész után ne bolygassuk a témát) maradtak... én személy szerint e miatt szomorkás vagyok, mindig is szerettem, ha egy történetet folytatnak, és bár lesznek új szereplõk, a régieket is megemlítik... mesélnek róluk...
Foltin Emese 2010 nov. 08. - 11:50:48
(23/104)
EperBaba!
A www. elisarivombrosa.atw.hu oldalon az összes rész megvan, ráadásul a 3. évad olaszul magyar felirattal, ami szerintem sokkal jobb, mint a magyar szinkronos változat.
gladiátor1 2010 nov. 07. - 12:41:37 Előzmény Bözsemama
(22/104)
Örömmel hallom, hogy milyen sokan szeretik a sorozatot.

Nagyon jó hír, hogy 10 nap múlva le fogják vetíteni Alessandro Preziosi másik nagyon szép filmjét, az I Vicerét/Alkirályok címen. Fenomentális színészi alakítások, döbbenetes karakterek és csodálatosan megrázó történet.

Köszönettel tartozunk a közszolgálati televíziózásnak, hogy ilyen remekmûveket megvásárolnak a közkívánatnak és az igényes, profi mûsorszerkesztésnek köszönhetõen! Az európai filmgyártás gyöngyszemei Preziosi filmjei, mindenkinek csak ajánlani tudom. Reménykedjünk a beígért karácsonyi Szent Ágoston c. filmjében és abban, jövõre is láthatunk tõle még filmeket.
10/10
awxdful1 2010 nov. 06. - 20:50:20 10/10
(21/104)
Nem tudom, hogy meg lehet-e vásárolni az egész albumot, vagy le lehet-e tölteni, de youtube-on az elsõ linkre kattintva oldalra nagyon sok találatot kiad, az mind a sorozat zenéje. Én ezt a két számot, napokig kerestem, de semmit sem találtam (illetve mindig szöveg volt alatta), aztán már feladtam, amikor tegnap teljesen véletlenül megtaláltam õket.
kymara 2010 nov. 06. - 19:57:40 Előzmény awxdful1
(20/104)
Köszi
A film zenéjét hol lehet letölteni? Az egész album kellene.
10/10
awxdful1 2010 nov. 06. - 14:24:11 10/10
(19/104)
Külföldön 8 részben vetítették, kb. 100 perc/epizód, http://it.wikipedia.org/wiki/La_figlia_di_Elisa_-_Ritorno_a_Rivombrosa bár wikipédiában nem ezt írják, de youtube-on is így van fenn, és felirattal is 8*100 percet lehet letölteni.
Nálunk 16 részben fogják, kb. 56 perc/epizód, eddig két részt adtak le.
Port.hu szokás szerint össze vissza ír mindent (56perc/rész, 8 rész), jó lenne ha javítanák, mert én is összezavarodtam miatta.
kymara 2010 nov. 06. - 13:40:44
(18/104)
Összesen hány része lesz még?
napraforgó 2010 nov. 06. - 08:14:24 Előzmény gladiátor1
(16/104)
Martino úgy 15-16 éves volt a második évadban, a kishúga 11-gyel kevesebb. A lányokat akkoriban 16, max 18 éves korukig neveltették zárdában, nem lenne életszerû, hogy Agnese 25 éves koráig ott volt és csak most tér vissza. Mert csAk így lenne érthetõ mellete egy felnõtt férfi, Andrea. Azt hiszem a 25 éves lányokat akkoriban már régen vénlánynak tekintették. A 25 éves nõk már esetleg özvegyként mentek ismét férjhez, esetleg férjes asszonyként tartottak szeretõt.
Persze Lucretiáról bármi elképzelhetõ, csak az furcsa, hogy szereti a fiát. Ez a nõ soha senki nem szeretett, miért lenne a fia kivétel? Fõleg hogy nem tudni, ki volt az apja és milyen viszony fûzte hozzá.

És mi a fene lett Cristiánóval, a csinos nápolyi herceggel? Úgy nézett ki, hogy õk egymásra találtak Elisával, és boldogan éltek, amíg meg nem haltak.
Az egész nápolyi kaland törlõdött Elisa és a lánya életébõl?
gladiátor1 2010 nov. 04. - 23:01:58 Előzmény napraforgó
(15/104)
Elisa és a többiek halálát állítólag tapintatosan nem említik a 3. évadban, Alessandro Preziosi olasz honlapján is téma volt annak idején. A 2. évad Fabrizio halála miatt nagy bukás volt Olaszországban, ezért igyekeztek a folytatást emelt színvonalra hozni. Andrea apjának kilétérõl ugyanígy folytak találgatások mindenhol, sokan Nápolyra gyanakszanak... de bizonyítékot nem kaphatunk, ezek szerint viszont Agnese idõsebb mint Andrea.

Örülök, hogy tetszik nektek is. Reménykedjünk, hogy a sok közepes tv sorozat mellett érdemesnek ítélik arra, hogy dvd-n kiadják!!!
napraforgó 2010 nov. 02. - 13:14:30 Előzmény ibolya
(14/104)
Kösz, belenéztem, így most már emlékszem, hogy Elisa csinos olasz hercegét Cristianonak hívták és Lucretia szeretõjét pedig Conigliano bárónak. De biztos, hogy nem ettõl van a fia Andrea, mert az életkora nem stimmel.
Na mindegy, ettõl még nézhetõ és érthetõ ez a szép romantikus film.
Fabrizio nõvére és Ceppi doktor is eltüntek. Nomeg Angelo és a szolgák többsége.
Lehet, hogy valami járvány pusztított Rivombrosában és az összes régi szereplõt elpusztította?! Vagy csak egy sikeres sorozatról akartak még egy-két bõrt lehúzni?
10/10
ibolya 2010 nov. 02. - 11:46:04 10/10 Előzmény napraforgó
(13/104)
Ha lejebb tekersz, akkor láthatod Gladiátor hozzászolásánál, az Elisa di Rivombrosa fórum címét. Ha rámész a címre, itt minden kérdésedre választ kapsz.
10/10
awxdful1 2010 nov. 02. - 00:53:47 10/10
(12/104)
Nem láttam az Elisa di Rivombrosa c. sorozatot (illetve csak pillanatokat belõle), de ennek a sorozatnak szombaton megnéztem az elsõ részét, és nagyon megtetszett, a vasárnapiról sajnos lemaradtam, de azt hiszem nézni fogom, ha idõm engedi, egészen elbûvölt.
A fõcímzenéje nagyon tetszik, örülnék, ha megtudná mondani valaki a szerzõjét, címét.
Mosonyiné Murányi Vera 2010 nov. 01. - 18:24:28 Előzmény napraforgó
(11/104)
Egyetértek napraforgo-val, ugyanis nekem is ezek az érthetetlen dolgok a filmben, pedig mind a két sorozatot láttam.
napraforgó 2010 nov. 01. - 11:14:58
(10/104)
Nekem kicsit sok idõ telt el az elõzõ sorozat óta. Jó lett volna, ha a mostani részek elõtt lejátszotta volna az M1 - akár délelõttönként, akár délutánonként.
Nem tudom hová lett Elisa új szerelme, az angol kalózkapitány, akirõl a végén kiderült, hogy olasz herceg? (a nevére sajnos már nem emlékszem) Elisa sírját mutatják, látszik, hogy 28 évesen halt meg, de szó se esik róla, hogy miben.
Andrea - Lucretia fia is rejtélyes elõttem, mikor született és kitõl? Elõször Martinoról mondta Lucretia, hogy az õ fia Ristori gróftól, aztán kiderült, hogy hazudott - onnantól senki sem veszkõdött azzal, hogy ki is Martino anyja. Aztán még egyszer szó volt arról, hogy Lucretia terhes a nemtudom mi a neve márkitól - az csak ezért nem ölte meg - de akkor már Elisa lánya kb 4 éves volt. Ez az Andrea nem úgy néz ki, mint egy kamasz fiú, tehát biztos nem abból a kapcsolatból született. A fiatalember a van Necker nevet viseli, de Lucretia öreg férje akkor már rég halott volt, épp a neje ölte meg. Szóval mikor is született ez a fiú és hol nevelkedett, hogy semmit se tudunk róla?
Icurami 2010 okt. 31. - 21:04:09
(9/104)
Sztem baromi jó ..:DD örülök h van folytatás .. még régebben megnéztem olaszul,de nem sokat értettem belõle csak kiváncsi voltam .. :) Andreaa a kedvencem de azt hiszem érthetõ egyrészrõl miért ..:D Most amit irtatok hol vannak fenn a részek rámentem de nekem olasz nem feliratos .. hol vannak fenn a feliratos részek ? lécci elõre is köszi :))
ecsillus 2010 okt. 31. - 19:03:28 Előzmény abrigike111
(8/104)
Sziasztok!
Valaki tudja, hogy az elõzõ évadokat kiadják-e DVD-n???
10/10
ibolya 2010 okt. 31. - 14:44:29 10/10
(7/104)
Egy kicsit csalodott vagyok, mert nem tetszik a két fõhõs hangja. Fordítani sem ugy fordítják, mint ahogy a Mara által készült verzióban volt. Én egy kicsit tudok olaszul, de ez a szinkronos változat nem jól van fordítva. Nekem ugy tünik, hogy inkább magyarrázza a mondatokat, mint fordítja. Az olasz változatot, magyar felirattal fogom megtartani, mert a szereplõk saját hangját nem lehet utánozni. Lehet, ha elõbb igy látom a filmet, akkor ez lenne a jobb, de nem igy történt.
Bözsemama 2010 okt. 31. - 13:55:19
(6/104)
Nekem az elsõ sorozat a befutó. Szerettem a másodikat is, remélem így lesz most ezzel a sorozattal is. A fõszereplõk szépek, fiatalok. Gyönyörû tájak és kosztümök.
És a gyilkos /most már/ vénasszony! A Martinot alakító színész ismerõs volt, de nem tudtam honnan? Megnéztem miben játszott, s láttam, hogy a Largo Winch-ben. Mit nem tesz a kosztüm és a hajviselet. Várom a szombatokat és vasárnapokat most már emiatt
a film miatt is.
gladiátor1 2010 okt. 18. - 21:06:02 Előzmény ibolya
(5/104)
Üdvözlet minden EDR rajongónak a múltból és a reményteli jövõbõl!

Mivel többször is e-mailt váltottunk a Közönségszolgálattal, már hónapok óta vártuk az Elisa di Rivombrosa 3, befejezõ évadát.

Számunkra, az EDR legismertebb hazai honlapja és Alessandro Preziosi rajongói nevében ugyan nem kérdés, hogy az 1. évad mérföldkõ volt és a film valamint a színészi gárda nagyszerûsége mellett csodálatos embereket hozott össze, nem mennék mélyebb vitába a 3. évadot illetõen. Kihagyhatatlan és mindenképpen fantasztikus, hogy szinkronosan is láthatjuk. Egyenlõre szerintünk ennyi épp elegendõ, hiszen az a lényeg, hogy a szeretett történet a megszokott romantikus környezetben méltóképpen fejezõdhet majd be.

Szerencsére az 1. évadban megismert és megszeretett Alessandro Preziosi és Vittoria Puccini több filmjét is láthattuk azóta és ami nem kis dolog, magával a színésszel is találkozhattunk 2 alkalommal Olaszországban a nagysikerû, országos Hamlet turnéján!

Ha szívesen beszélgetnél a filmrõl, szeretettel várunk az EDR hazai honlapján.

http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=elisaforum