Téma: Elizabeth

Hesztia 2008 jan. 11. - 15:25:43
(32/52)
Jaj, mit találtam! Tündéri volt, amikor átvette a Golden-t az Elizabethért:

http://www.cateblanchett.net/index.php?show=comments&id=338#
cherry baby 2008 jan. 08. - 10:44:45 Előzmény Hesztia
(31/52)
igen. azóta már értelmeztem :DDDDDD


Amúgy tegnap megnéztem. nem tudom. valóban a Mirren féle elõzménye. A másikban a fõszereplõ és a film is sokkal jobb volt. Tény szerûbb volt, mint ez.
hozzászóló 2008 jan. 07. - 19:09:20
(30/52)
Köszönöm soraidat. Mindenben egyet értek. Nekem Für Anikó nagy kedvencem, Sandra Bullock legjobb magyar hangja. De Kovács Nórát is nagyon szeretem!

Üdv!
Hesztia 2008 jan. 07. - 17:25:01
(29/52)
A képek alapján ítéled meg? Ez érdekes.:)
Hesztia 2008 jan. 07. - 17:23:11
(28/52)
Nem is errõl beszéltünk, hanem a Mirren-félérõl.:)
cherry baby 2008 jan. 07. - 13:21:46
(27/52)
Ahogy elnézem ennek a képeit, a másik film jobb.
cherry baby 2008 jan. 07. - 13:19:24
(26/52)
amit a hallmark adott 2 részben, nem ez a film. ez pont annak az elõzménye szerintem.
Vinogradov 2008 jan. 07. - 10:28:55 Előzmény Ludvik Jahn
(25/52)
Ezt azért mindenképpen finomítanám még egy kicsit:

1. Sir William Cecil - A Walsingham féle titkosszolgálat kiépülése és rémuralma (egyes elméletek szerint Christopher Merlowe-t, a drámaírót is õk tették el láb alól), sokkal jobban jellemzi I. Erzsébet uralmának kezdeti idõszakát, mint Willi bácsi bölcs tanácsai. Sõt, Sir William Cecil éppenséggel idõsebb korában gyakorolt igazán erõs hatást a királynõ személyiségére és cselekedeteire, mint ebben az idõszakban. Egyébként a többivel egyetértek: tényleg csak néhány évvel volt idõsebb Erzsébetnél, és csak a XVI. század vége felé nézhetett ki úgy, ahogy a filmben látjuk.

2. Norfolk összeesküvése - Mi után másfél évtizeddel? Észre sem vetted, és áldozata lettél saját szkepticizmusodak. Ugyanis a filmben egyetlen évszám, kronológiai támpont sem hangzik el. Így tehát nem tudjuk, hogy egyes jelenetek közt mennyi idõ telt el, amely mindenképpen jó, mert így valahogy természetessé, zökkenõmentessé válik a történet. Tehát a Norfolk összeesküvés is a helyén van kezelve a filmben, mind jelentõssége, mind a kronológiai szempontok szerint.

3. Anjou hercege Angliában - Javíts ki, ha tévednék, de ha jól emlékszem szó sem esett a filmben arról, hogy Erzsébet akár csak Angliában fogadta volna Anjou hercegét - ugyanis azt semmiképpen nem állíthatod, hogy Erzsébet nem találkozott vele. Ha érdekel, utánanézhetek annak, hogy pontosan hol zajlott le ez a kis meeting.

4.Robert Dudley - Nem tudunk nagyon sokat róla, Erzsébettel való kapcsolatáról még kevesebbet, így hát igazából itt aztán tényleg azt csinálhat egy rendezõ, amit csak akar. Azt hiszem, hogy a film legnagyobb hibája éppen az, hogy túldimenzionálja ezt a kapcsolatot, annyi mindent tesz bele, ami biztos, hogy nem történhetett meg, és ezek egyike ez az az "árulás", amelynek valószínûsége oly csekély, hogy szóra sem érdemes, de, amely a klasszikus kosztümös filmekkel ellentétben, nem csak színesíteni hívatott a történetet , de olyasmit is elmond róla, ami még gazdagabbá teszi amúgy sem szegényes mondanivalóját.

Ezért tehát, fõleg az azóta elkészült folytatás jelentõsségének ismeretében nem kérném számon a filmen, hogy ez sincs benne, meg az sincs benne, hiszen nem akarja Erzsébet teljes uralkodását bemutatni, csupán rávilágítani erre a fantasztikusan gazdag személyíségre és egy hatalomátvétel, uralkodóváltás és konszolidáció anatómiáját, keresztmetszetét nyújtja, hozzáteszem, szerintem elég hitelesen.

És erre a vázra jönnek rá azok a fantasztikus alakítások, élén a lenyûgözõ Kate Blanchett-tel, amelyek minden kisebb-nagyobb hibája ellenére tökéletessé teszik a filmet.
Vinogradov 2008 jan. 07. - 02:27:52
(24/52)
Bocs, nehogy félreérts, vagy megbántódj, de szerintem ha most nem nézted meg ezt a filmet, akkor életed egyik legcsodálatosabb filmélményérõl maradhattál le...

Szerencsére nem örökre: bármikor pótolhatod!
Vinogradov 2008 jan. 07. - 02:18:55
(23/52)
Tudtommal Kovács Nóra, legalábbis nagyon remélem...

Például a Keresztapa esetében: Végvári szinkronhangja nagyon jól illett az öreg Michael Corleone karakteréhez, viszont a fiatal Al Pacinohoz írtózatosan nem passzolt, nagyon rossz választás volt az elsõ két részhez, ugyanis rendkívüli mértékben kilógott a többi zseniális szinkronhang közül. De egyébként is, Pacino fiatalkori filmjei (Serpico, Kánikulai délután) hozzá sokkal jobban illõ szinkronszínészek nevéhez fûzõdnek: nem tudom, hogy ki volt az az idióta komcsi majom (mert csak az lehetett, ugyanis ez még az átkosban volt), aki az elsõ filmtõl Végvári mellett döntött, de látatlanban is szívesen megfojtanám akár egy kanál vízben is, mert hihetetlenül idegesítõ, amikor mondjuk a tizenkilenc éves Michael Corleonét egy (akkor már/még) negyven-ötven éves színész szinkronhangjával folytatott sziszifuszi küzdelem során kell megismernem.

Egy szó mint száz: az Elizabeth-filmek esetben pont fordítva van. Für Anikó hangja nagyon jól illett az elsõ film Erzsébetéhez, viszont az Aranykor Erzsébete már csak egy olyan kegyetlen és hideg, egyszersmind elszánt és ellentmondást nem tûrõ hangon szólalhat meg igazán hitelesen, amelyet a lenyûgözõ Kovács Nóránál magasabb színvonalon szerintem senki nem tud használni ma, Magyarországon, és amely néha, tudom sokan megköveznének ezért, jobban illik Cate Blanchett-hez, mint a sajátja. És ezzel nem ÕT kívántam leszólni, mert minden idõk egyik legnagyszerûbb színésznõjének tartom, aki széles és hallatlanul gazdag hangjának szuggesztív erejével, bármit, de tényleg bármit el tudna hitetni velem.

Ami egyébként ezt a filmet illeti percekig ültem és tátottam a számat: ez bizony egy non plus ultra, s akármilyen jó is a "második rész" ezt biztosan nem tudja, hisz nem is lehet fölülmúlni, legfeljebb csak alulról súrolni!

Nem is tudom, mit írhatnék még, hisz a tökéleteset talán nem is igazán lehet emberi szavakkal dícsérni.
Befejezésül még reagálnék a film megtekintése elõtt általam leírtakra:
Igen, ha ezt akárcsak alulról súrolja Helen Mirren alakítása a minisorozatban, akkor az minden bizonnyal nem csak élete legnagyobb, hanem minden idõk egyik legnagyszerûbb színészi csúcsteljesítménye kell, hogy legyen...

Úgy hogy ennyit az alul- meg fölülmúlásokról...
hozzászóló 2008 jan. 07. - 00:07:10
(22/52)
Kovács Nóra az Egy botrány részleteiben nagyon szuper volt!!!!!!!!!
hozzászóló 2008 jan. 07. - 00:02:25
(21/52)
Én is remélem.
Hesztia 2008 jan. 06. - 23:56:00
(20/52)
Szerintem Kovács Nóra.
hozzászóló 2008 jan. 06. - 23:40:47
(19/52)
Akkoriban, mikor a szinkron készült, nem tudta senki , hogy Cate Blanchett-nek Kovács Nóra jobb lenne, de így is remek Für Anikóval.

Nagy kérdés, hogy ki lesz az Elizabeth : Az aranykorban Cate hangja...Vajon a folytatás miatt Für Anikó?

Vagy Kovács Nóra?
Hesztia 2008 jan. 06. - 23:37:29
(18/52)
Hûha! Valahogy nem tudom elképzelni. Ha már szinkron, akkor Kovács Nóra.:)
hozzászóló 2008 jan. 06. - 23:33:08
(17/52)
És a magyar hangja Für Anikó, aki remek a színésznõ hangjaként
Hesztia 2008 jan. 06. - 21:45:17
(16/52)
A másik indok pedig az, hogy Cate remek színésznõ, és látni kell, ahogyan játszik.
Hesztia 2008 jan. 06. - 21:44:02
(15/52)
Talán mert jó?:)
Manda 2008 jan. 06. - 21:40:13
(14/52)
Hát, nem tudom, hogy meg akarom-e ezt nézni. Tudom, hülyeség, de nekem Mirren abszolút elég, és tökéletes Elizabeth, nem kell másik.. :) Az az igazsá, hogy már beállítottam a videót, de nem tudom, hogy tényleg meg fogom-e nézni a Cate-es verziót. Talán nem. Minek...?
Obránszky Ármin 2008 jan. 06. - 21:08:05
(13/52)
Akkor majd erõsen figyelek, hátha egyszer elcsípem! :-)