Téma: Elkrtuk

8/10
steelprophet 2022 márc. 16. - 21:21:36 8/10
(651/931)
Akkor sem értettem és ma sem értem, hogy a TV székházat ostromló, majd később betörő és kifosztó csőcseléket miért nem lőtték ott azonnal le. Anarchiára nincs mentség. Ez nem politikai állásfoglalás volt. A film viszont tetszett.
offtopic
capt.nemo 2022 márc. 16. - 21:15:40 Előzmény Sz. Péter
(650/931)
csak így lazán forrás megjelölés nélkül? talán te rajzoltad?

amúgy az utolsó éveket a vírus rontotta le:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211103/megugrott-a-magyar-allamadossag-megsem-kell-aggodnunk-507424
Sz. Péter 2022 márc. 16. - 19:56:42 Előzmény wolfat
(649/931)
81,2% - 2020
2/10
kareshu@citromail.hu 2022 márc. 16. - 19:52:28 2/10
(648/931)
Még hogy ez óriási siker nyugaton!? Ha ebből egy kukkot értett egy külföldi, megeszem a sapkámat. És én is csak arra tudtam gondolni, hogy ezt a rohangálós nyavalygós leánkát lökje már le valaki a lépcsőn, és legyen vége ennek a gyengusz filmnek. Inkább tényleg Kisvakond maraton!!
wolfat 2022 márc. 16. - 19:11:50
(647/931)
Tényleg? Nahát! És miből gondolod, hogy azok a nyugati politikusok, akik iránt - töredelmesen megvallom, egykor én is - szinte alélt tisztelettel viszonyultam, sokkal-sokkal különbek lennének, meg hogy ők a még sokkal hatalmasabb vagyonuk minden centjéért vért izzadva megdolgoztak? Pl. az EU olyan prominensei, mint a garázsát pitiáner módon hivatali helységnek feltüntető, ezért éveken át komoly pénzeket bezsebelő Manfred Weber, aztán a Fideszre korrupciós vádakkal dühödt kirohanásokat intéző, majd a saját korrupciós ügyeibe belebukó luxemburgi Frank Engel, vagy az EU elnöki pozíciójáról lemondó, amúgy szellemi kvalitásait tekintve verhetetlen Timmermans, aki legutóbb azt javasolta, hogy az EU-s tagországok lakosai fogyasszanak kevesebb gázt, meg benzint, és használjanak kevesebb vizet, továbbá az EU egészségügyi biztosa, Stella Kyriakides, akinek a számláján felettébb furcsa körülmények között 4 millió euró landolt a járványidőszakban a vakcinák értékesítése kapcsán ..., soroljam még? Minek? Szóval, hogy ők sokkal különbek lennének? És akkor még egy szót sem szóltam az olyan igazi nagyágyúkról, mint a neten a férfi szeretőjével pózoló Alexander Soros, vagy az amerikai elnök fia, akiről szintén felettébb furcsa hírek keringenek...
Annak idején, a 2010-es választások után a baloldalon óriási felháborodást váltott ki Lánczi András kijelentése, hogy a jobboldalnak létre kell hoznia a saját tőkéseit. (Lehet, más volt a szóhasználata, de a lényege ez volt.) Szerintem még csak nem is kell a közgazdasághoz elemi szinten érteni, hogy valaki felfogja, olyan piaci körülmények között, ahol óriási multicégek diktálják a feltételeket, (amelyek természetesen egytől-egyig tisztességes módszerekkel nyerték el a pozícióikat), amikor komoly, nemzetgazdasági szintű tétekről van szó, akkor jelentéktelen, kispályás magyar tőkés cégek bármilyen magyar érdeket érvényesíteni lennének képesek... Akkor volt abban némi igazság, amit Lánczi mondott, hogy szükség van egy magyar nagytőkés rétegre, vagy nem?
Amikor nem olyan rég a jelenlegi kormány próbált teret nyerni egyes balkáni országok médiapiacain, mindjárt beindult az ordibálás, hogy íme a terjeszkedő magyar diktátornak már nem elég a saját országa. Arról bezzeg egy szó sem esett sem előtte, sem utána, hogy a nagy nyugati média-cégek a rendszerváltás után miként nyúlták le gyakorlatilag a teljes magyar médiapiacot, mert akkor ugye csupán a szabad piac törvényei érvényesültek...
Egyáltalán nem vagyok lelkes, sőt elítélem, ha bárki visszaélések révén komoly anyagi előnyökhöz jut, de teljes naivitás lenne nem tudomásul venni, hogy felső tízezer, vagy ami ennek felel meg, mindig is volt és szerintem lesz is. Éppen ezért számomra az elsődleges kérdés, hogy egy adott elit mit, milyen szinten teljesít, ami a közjavak megszerzésének a lehetőségeit illeti. És ha ezt veszem, akkor hiába is üvöltenek és "lölőznek" az ellenzék pártolói mindenfelől és mindenütt naphosszat, nemigen tudnak olyan konkrét adatokat felhozni, amelyek ne azt mutatnák, hogy ebben a vonatkozásban a kormányoldal sokkal jobban teljesített és teljesít a baloldalnál. Tudom, sokak számára nagyon távoli a 12 évvel ezelőtti időszak, sőt a fiatalok esetében meg is értem, ha így van. Azonban a 2019-es önkormányzati választások után az ellenzék komoly lehetőségeket kapott, hogy bizonyítson. És mit kaptunk? Szinte mindenütt a koncon egymással marakodó baloldali önkormányzatokat, a főváros egyes részeiben folyamatos dugókat, méhlegelőket, a köztisztaság romlását, meg home office-ban dolgozó milliárdos szuper igazgatót, akinek az irányítása alatt többgyermekes családapákat rúgnak ki egyik napról a másikra, egy másik, a születésnapját potom 2,5 milliárdért ünneplő milliárdost... -, és ezt is lehetne még tovább sorolni, - szóval, hogy ők sokkal különbek lennének a jobboldal milliárdosainál?
A felső tízezer, vagy az elit egy külön világ. Aki ezt nem veszi tudomásul, az vagy nagyon naiv, vagy nagyon tájékozatlan. Ahogy írtam is, egyáltalán nem vagyok lelkes tőlük, de tudomásul veszem, hogy ez a világ sora, és számomra elsősorban az számít, hogy az ebben illetékes, erre megválasztott képviselői a közfeladataikat hogyan, milyen szinten látják el. Ha ebből kiindulva valaki nem látja, hogy a jelenlegi vezetés még mindig a kisebb rossz, hát ahhoz nem tudom milyen elvakultság kell.
wolfat 2022 márc. 16. - 19:07:45 Előzmény Sz. Péter
(646/931)
2010-re, a Gyurcsány-Bajnai-féle kormányzás alatt.
offtopic
Sz. Péter 2022 márc. 16. - 18:34:09 Előzmény wolfat
(645/931)
"Az államadósság 2002-től ment fel az addigi 53 %-ról 80 % fölé"

Légy szíves azt is írd már ide, hogy melyik évben érte el a 80%-ot, kinek a kormányzása alatt.
wolfat 2022 márc. 16. - 16:52:56
(644/931)
Köszönöm! Őszintén szólva nem erre számítottam, persze lehet, ami késik, nem múlik.
wolfat 2022 márc. 16. - 15:58:48 Előzmény qwertzuio
(643/931)
Igen van, mármint kérdés. A különböző jelzős szerkezeteken kívül tudsz esetleg olyan hiteles konkrét adatokat mondani, amelyek alapján a mostani kormány mutatói nem kedvezőbbek a 2002-2010 közötti kormány mutatóihoz képest? Lehet, van néhány ilyen, de nekem az a tapasztalatom, azokat is különböző ügyes manipulációkkal szokta kihozni az ún. baloldal, így azokat is, amikre hivatkozol. Az államadósság 2002-től ment fel az addigi 53 %-ról 80 % fölé, a mostani kormány valamennyivel letornázta 80 alá, de jött a járvány, meg most a háború, ez persze nyilván semmilyen érvnek nem számít, miközben megoldották mintegy 300.000 munkavállaló átállását más munkakörökbe, így a munkanélküliség az egyik legalacsonyabb az EU-ban. (Azért írtam, hogy úgynevezett baloldal, mert többek között Szanyi kapitánnyal egyetértve úgy vélem, ennek a mai "baloldalnak" az égadta világon semmi, de semmi köze nincs az eredeti baloldalhoz. Vagy a fűtsünk kevesebbet, fürödjünk kevesebbet, használjunk kevesebb üzemanyagot és hasonlók a baloldaliságnak megfelelő szlogenek?) Románia előttünk? A maga kb. 16 kormányváltásával az utóbbi tíz évben... Ha nem lenne komoly a kérdés, azt mondanám, hogy vicc az egész, de tudom, nem az, mert az ATV-ben és a többi hasonló médiában állandóan ezt mantrázzák. Javasolnám, menjetek el Romániába, főleg a regáti részbe, és utána nyomjátok ezt a süket szöveget.
Tudjuk, a Fidesz lop, az Orbánról már nem is beszélve, miközben az EU-s pályázatoknál még egy rozsdás szöggel is el kell számolni, mert különben szankcionálják, ráadásul úgy, hogy mi vagyunk az egyik, ha nem a legjobban árgus tekintetekkel követett, állandóan monitorozott ország. Amikor ellenzéki képviselők kezdeményezésére kijött egy EU-s bizottság külön általuk kiválasztott öt projektet kivizsgálni, semmi kifogásolnivalót nem találtak. Akkor hogy is van ez? Ha esetleg nem az van mögötte, hogy az irigy komcsi mentalitásnak megfelelően minden lopás, amiből ők kimaradnak és nem a haszonélvezői. Hogy ezt a státust a 2002-2010 közötti teljesítményükkel vívták ki maguknak, amikor csak kis híján múlt, hogy családok százezrei nem kerültek utcára (devizahitelesek), ez persze megint semmit nem számít.
Inkább nem folytatom, mert tudom, hogy teljesen felesleges, már megszoktam az ilyenkor konkrét tények helyett érkező jelzős minősítéseket, mint agymosott fidesz-birka, buta vidéki bunkó, stb.-stb. Mellesleg erről a filmről korábban írt észrevételeim is mutathatják, nem vagyok elvakult Fidesz-hívő, de azért próbálok különbséget tenni rossz és kevésbé rossz között, és ez már elég, hogy a különbségek nagyon is markánsan megmutatkozzanak a két oldal között.
Még csak annyit: egyvalamit nem értek, nem kicsit, nagyon! Azt értem, miért utálják nagyon sokat a Fideszt, hiszen hogyne utálnák, amikor 2010 óta óriási ellenpropaganda folyik ellenük, sőt tágabban véve gyakorlatilag 1998 óta, amikortól kiderült, hogy a komcsi időszak egykapus játékával szemben az akkori kormány bizonyította, hogy nem kell feltétlenül állandóan a külföldi tényezőkön lógni, hanem lehet a magyar nemzeti érdekeket figyelembe vevő politikát is folytatni, vagy legalább erre törekedni -, mindezek ellenére megértem, ha sokan a Fideszen és Orbánon élik ki a gyűlöletüket, hiszen a megfelelő médiumok ezt csiholják gyakorlatilag már évtizedek óta. Na de, hogy akkor hogy lehet egy össze-vissza handabandázó MZP-ben, náci karlengetést mutogató jobbikosokban, meg a többi abszolút gátlástalanul hazudozó politikusaikban bízni, akiknek ráadásul minden ígéretéből majdhogynem ordít, hogy teljesen ki akarnak bennünket szolgáltatni a különböző külföldi tényezőknek. Az Európai Egyesült Államokról szőtt ábrándok hangoztatása, mint ennek az egész világnézetnek a legfőbb pillére szinte mindent elárulnak a valós szándékaikról. Hogy miként lehet nekik mégis hinni, amikor gyakorlatilag a rendszerváltás óta soha semmilyen komolyabb ígéretüket nem váltották valóra, annál többet szegtek meg -, nos ezt végképp nem értem.
1/10
Smonika 2022 márc. 16. - 14:41:02 1/10 Előzmény qwertzuio
(642/931)
Minden szavaddal egyetértek! Nagyon jól összefoglaltad.
1/10
.Nikol. 2022 márc. 16. - 12:54:55 1/10
(641/931)
Minek kellett ebből filmet készíteni? Mintha a normandiai partraszallás történt volna meg. Azt hittem a sittes viszkis sztárolásánál már nincs rosszabb... Most ki jön, a berki? Remélem közpénzből ment ennek a kincsnek a megfilmesítése! Legalja
Zahire 2022 márc. 16. - 10:56:03
(640/931)
A fiatal színészek tényleg ennyire rosszak, vagy az, hogy hiteltelenül mondják végig a szerepüket, egy új rendezői felfogás ( bár sokszor a szöveg is nagyon rosszul érthető, ez csak nem lehet szándékos ). ?
wolfat 2022 márc. 16. - 09:34:19
(639/931)
Nem mondom, hogy csalódás volt számomra a film, de többet vártam tőle! Különösen zavaró volt, hogy sok volt benne a magyar filmekre általában jellemző elemi hibákból, következetlenségekből. A film nézése során az emiatti elégedetlenségem egy ponton odáig fokozódott, hogy amikor a főszereplő, Réka egy ellenőrzési ponton megy be „valahova”, „népies” kifejezések kíséretében adtam hangot a méltatlankodásomnak, hogy már megint egy nem jól kivehető szál, mert nem mutatják, hogy éppen hova megy be. „Az egyetemre!” – csitított le a párom, kicsit olyan hangvétellel, hogy már megint oktalanul méltatlankodok valamilyen csekély jelentőségű epizód miatt. Közben, amikor bejutott az épületbe, kiderült, hogy éppen az Országház folyosóiról van szó, tehát egy csekély jelentőségűnek egyáltalán nem mondható helyszínről, amit persze mi azonnal felismertünk, de egyáltalán nem biztos, hogy egy kívülálló, kivált nem magyar néző ugyanígy felismerne, sőt biztosan nem, pedig csak egy rövid inszert is elég lett volna, amikor Réka előzetesen teszem fel az Andrássy szobor felőli oldalon közelít a Parlamenthez -, ami látványnak sem lehetett volna utolsó. A film, ha nem is teli van ilyen következetlenségekkel, de van belőlük elég, miközben az ilyenekből számomra egy is sok.
Az ennél lényegesebb dolgokra térve – bár az ilyen „nüanszok” sem jelentéktelenek, amelyekre az imént utaltam, mert az összhatást, különösen egy a magyar viszonyokban tájékozatlan néző számára nagyon is befolyásolják -, a valós életből ismerhető szereplők közül szinte egyiknek a jelleme sincs rendesen kibontva. Közülük csak „Endre” van tüzetesebben megjelenítve, a róla kialakítható összkép alapján azonban nehéz eldönteni, hogy a hatalmi gépezet egy velejéig cinikus „láncszeméről” van-e szó, vagy egy alapjában véve jószándékú személyről, aki mintegy sodródik az eseményekkel. A filmbeli alak valahol ingadozik a kettő között, inkább a cinikus oldalra billenve, holott eléggé nyilvánvaló, hogy a valóságban is ez lehetett a helyzet, és lett volna elég alap, hogy a cinizmusát még jobban ki lehessen bontani. „Klára” megjelenítése elmegy, valószínűleg még a legadekvátabb, ami a valóságot illeti, de mint kulcsszereplőt, nagyobb súllyal is szerepeltethették volna. A többi „történelmi” szereplő megjelenítése azonban szimpla sablon, aki nem sejti, vagy tudja, hogy kikről van, ill. lehet szó, azoknak nem sokat mond az ő jellemrajzuk, pedig „Gyurikával” az élen biztosan lehetett volna olyan mozzanatokat kiragadni a személyiségükből, amelyek jóval többet adtak volna hozzá a film mondanivalójához is. (Azt nem hiszem, hogy ne tudtak volna olyan belső értesüléseket szerezni, amelyek révén ez megoldható lett volna. Amire gondolok, arra a „Tanú” az iskolapélda élen Virág elvtárs, azaz Péter Gábor ábrázolásával.)
„Politikai krimi” – mintha ez az előzetes műfajmegjelölés teljesen lekötötte volna film készítőinek a figyelmét és mindent erre tettek volna fel -, nem mondom, hogy sikertelenül, de a semleges, vagy kívülálló nézők számára sokkal többet kifejeztek volna az elmélyültebb jellemábrázolások, a megvalósult formában viszont ezzel a szemlélettel valósággal adu-ászokat adtak a film propagandajellegét hangsúlyozó álláspontok képviselőinek.
Nyugaton, elsősorban az USA-ban külön műfajt képeznek az ilyen jellegű, a közelmúlt politikai eseményeit feldolgozó filmek. Nem értem a film készítőit, hogy-hogy nem tanulmányozták ezeket alaposabban abból a szempontból is, hogy melyikek sikeresek, melyikek kevésbé azok -, erre, hogy ezt elmulasztották, számomra semmilyen mentség nincs! Hogy érthetőbb legyek: csak le kellett volna koppintaniuk a sikeresebb politikai krimikben alkalmazott módszereket! Mindezt olyan adottságok mellett mulasztották el, amikor a téma valósággal az utcán hevert, úgy értem, adott volt egy olyan „nyersanyag”, amelyből a film készítőinek bőven lehetett volna válogatniuk. Ehelyett kaptunk egy újabb magyar narancsot, ami lehet, hogy savanykás, meg nem is igazán narancs, de a miénk!
Nem tudom elhallgatni külön az afeletti csalódásomat, hogy mindez a konzervatívnak is nevezhető körök közreműködésével, vagy rendezésében történik. A napokban volt szerencsém a Széchenyiről készített filmet újranézni, aztán a nagy dérrel-durral beharangozott, de önálló műalkotásként igencsak haloványra sikeredett Magyar Passiót, most pedig ezt a filmet, amit ha nem is olyan mértékben, mint az előzőeket, de szintén elszalasztott lehetőségnek tartok. Tanácstalan vagyok, hogy mit lehet itt tenni, különösen, amikor érzem, hogy az ilyen észrevételek legfeljebb egy outsider teljesen hasztalan, erőltetett hőbörgésének minősülnek.
A március 15.-i megemlékező műsorokban feltűnően sok tehetséges fiatal művészt láthattunk szerepelni, így arra gondoltam, hogy talán majd ők, a fiatalok… -, akiknek a különböző rendű és rangú honfiúi-honleányi megnyilvánulásaihoz több tehetség társul, meg mire ők befutnak, a megfelelő szerepkörök is jobban ki fognak alakulni, el lesznek különítve, és ki-ki azt a feladatkört látja el, amihez ért, a suszterek meg maradnak a kaptafánál.
csicso82 2022 márc. 16. - 09:13:18 Előzmény szabzero
(638/931)
Jól látod! Az adómból ne pénzeljék a kormány propagandát.
csicso82 2022 márc. 15. - 21:15:32
(637/931)
Már látatlanban kapott tőlem az IMDB-n egy jó kövér 1-est.
1/10
Lizus-ka 2022 márc. 15. - 19:48:43 1/10 Előzmény qwertzuio
(636/931)
Egyetértek. Ez a mai magyar valóság és ha valaki ezt nem látja, vagy vak, vagy annyira elvakult, hogy gondolkodni se tud már.
1/10
Judit Seregelyes 2022 márc. 15. - 19:44:13 1/10 Előzmény Laura Palmer
(635/931)
Ezt nevezed a legjobb magyar filmnek és még te beszélsz arról, másoknak mennyi esze van? :-)
Érthetőnek érthető, sőt szájbarágós akar lenni, nem azért jár neki az egyes, mert túl komlikált. :-)
Ha ma lennék fiatal, tuti, hogy azt gondolnám: Ha Gyurcsány alatt így elhallgattatták azt, aki ki akart szivárogtatni kínos felvételeket a vezetőkről, mi lehet most Orbán alatt? Nem véletlen, hogy az Ördög ügyvédje nvtelenül jelentetett eg eddig mindent...
10/10
Laura Palmer 2022 márc. 15. - 18:11:42 10/10
(634/931)
Az egyik legjobb magyar film. Teljesen élvezhető, persze akik 1 re pontozták annyi eszük is van!
1/10
qwertzuio 2022 márc. 15. - 17:52:11 1/10
(633/931)
Elöljáróban annyit, hogy 2-3 mondatnál többel nem szokásom filmeket értékelni, de most nem így lesz.

Még jó film is lehetne, ha 3 alapdolgot nem vennénk figyelembe.
1. Kormánypropaganda.
2. Közpénzből készült fideszes nyaloncokkal és jól megfizetett külföldi filmesekkel.
3. Ugyanúgy hazugságot tartalmaz és így semmivel sem különb az ihletőjénél, aki legalább beismerte, hogy hazudtak (orbán is ezt csinálja 12 éve, de tőle ilyet sose fogunk hallani). Ugyanis, hol van a való életben az a filmbéli hangfelvétel Gyurcsánynéról, illetve a filmbéli főszereplő Réka tanúvallomása és a hősiességéért kapott Köztársasági ilyen-olyan kereszt érdemrendje az elmúlt 12 év o1g uralom alatt, hol van?!
Így ennek megfelelően pontoztam, a hazug tolvaj népnyomorító kormány hazug propagandája nálam ennyit ér! Sajnos, hogy nem lehet nullát adni.
Mindezt úgy, hogy 18 éves koromtól 2010-ig végig 100 % Fidesz szavazó voltam, ez bizony 5 választás (2010, 2006, 2002, 1998, 1994), mert utáltam a komcsikat és rendre benyaltam orbán dumáját. De én nem erre adtam a szavazatom, nem erről volt szó amit ez a beteg elméjű orbán művelt az elmúlt 12 évben!

Remélem lesz arról is mihamarább egy közpénzen készült, valóban hiteles film, hogy o1g és fideszes sleppje az elmúlt 12 évben, hogyan lopta szét több 10 000 milliárd Forinttal (= több 10 000 000 millió Ft = több 10 000 000 000 000.- Ft) a saját hazáját, hogyan tette tönkre a magyar nép jövőjét a felzárkóztatásra adott EU-s pénzek folyamatos ellopásával haszontalan túlárazott stadionok és állami látványberuházások építésével, haverok közpénzből milliárdossá tételével (csak orbán - by lölö stróman - 500 milliárd Ft-ot lopott, amit eddig tudunk), az oktatás és az egészségügy elsorvasztásával, a Forint és a magyar nép megtakarításainak jövedelmének vagyonának elinflálásával (Gyurcsánynál bizony volt 240.- Ft is az Euro mostanra eljutottunk a 400.- Ft-ig örök hála a nagytudású matolcsynak és ez ha a fidesz nyer senkinek ne legyen kétsége, megy majd még tovább is csakis felfelé…), a magyar államadósságot megduplázták (2010.03.31.: 21 284 milliárd Forint, 2021 év végén: 42 526 milliárd Forint úgy, hogy van már nekünk külön ám erre a célra Államadósság Kezelő Központunk), a 300 milliárdért felesleges (stróman haverok gazdagodásával) gagyi használhatatlan lélegeztetőgépek beszerzése, a hatásos nyugati vakcinákhoz képest 5x-ös áron beszerzett (covid ellenanyagot nem termelő) kínai vakcináik amit 60+-os magyar embereknek adtak be úgy, hogy Kínában 59 év felett nem is tesztelték nem is ajánlották és itthon sem vizsgálták előzetesen mint kiderült semmilyen szinten (ez bizony önmagában nettó népírtás, persze így több marad nyugdíjakra), az állami földjeinket is a haveroknak játszották át, de még az egyetemeinket is, a 2/3-dukkal és 2/3-os törvényeikkel elősegítve az ország kifosztását a hatalmuk bebetonozását és még sorolhatnám… Mostanra már az egész ország orbáné. Nehéz lesz innen visszajönni és az nem 4 de nem is 12 év lenne, főleg ha így folytatódik a lopás… Közben már a korábbi sereghajtó Románia is megelőzött minket. Az EU mostanra nem ad pénzt orbánnak.
Tisztelet a kivételnek a magyar emberek jó része agymosott lett, leszoktatták őket a gondolkodásról, a demokrácia a valóságon alapuló szabad sajtó és véleménynyilvánítás a piaci verseny a régmúlté, a választási rendszert is a saját javukra alakították át, ráadásul itt sose élt határontúliak is o1g-t erősítik szavazataikkal őket is megvette a mi adóforintjainkból, míg az itthon ellehetetlenített hazánkból emigrált magyaroknak alig van lehetőségük szavazni külföldről.

Sose gondoltam, hogy valaha visszasírom a komcsikat, de eljutottam odáig is, mert ezektől még azok is különbek voltak és a nép tudott legalább boldogulni, egyről a kettőre jutni. Most meg csak a slepp és a haverok… A komcsi rendszerben (a hazaáruló) Kádárnak volt egy háza, igaz a Rózsadombon, de annyi. Nem volt más vagyona, érdekes…
Aki kicsit is gondolkodik, esetleg még véleményt is nyilvánít erről a rendszerről az o1g-nek első számú közellenség és ellehetetlenítik. A társadalmi értékrend mostanra konvergál a nullához. Meg lehet nézni, a fotókat a mai bégetőmenet első sorairól (Fásy, Pataky, Nagy Feró, Győzike). Itt tartunk. Szánalmas!

Szóval várom már nagyon a hiteles filmet o1g és sleppjéről is!!!


Ui.: Gyurcsány egy olyan párt miniszterelnöke lett anno (némi puccsal – inkább ezt kellett volna megfilmesíteni), ahol a háttérből feltehetően a szocik (az ex komcsik) diktáltak neki a maguk érdekei szerint, ebből próbálhatott kitörni. A film alapjául szolgáló öszödi beszédjével is.
Orbán a maga ura 12 éve, teljhatalma van, egy igazi diktátor, így minden eszköze megvolt arra, hogy felemelje a népét. De nem. A hatalom és a lopás! A nép leszarva. Az sem igaz amit kérdez.
Nincs Alkotmánya az országnak de van fideszes Alkotmánybírósága.
A keresztény családi alapú alaptörvényünket egy homoszexuális orgiázós fideszes alapítótag írta.
Nincs Köztársaság, de van Köztársasági elnök (az hogy milyenek, azt most hagyjuk is).
Szóval egy agyrém!
Van még kérdés?
7/10
leho 2022 márc. 15. - 13:41:14 7/10
(632/931)
Politikai kriminek nem volt rossz film.