nachito 2008 júl. 02. - 15:59:42
(27/187)
Sziasztok!

Én szeretem a háborús filmeket, de ez egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet.Háborús filmnek túl gyenge,semmitmondó,sablonos,és életrajzi filmnek se jó.Nem éreztem azt,hogy Jude Law tényleg magáévá tette volna a szerepet,eljátszotta Zaitsevet,de nem volt Zaitsev.Aki még egy kicsit lendített magán a filmen,az Joseph Fiennes,de úgy egészében a film silány,üres,egyszer megnézhetõs.Sajnálom,mert lehet,hogy a téma engedte volna,hogy egy ütõs,izgalmas,értékes film legyen belõle.
innappanni 2008 márc. 25. - 19:18:56
(26/187)
én igazából nem rajongok a háborús filmekért.ezt is kicsit félve ültem le megnézni.de utána nem bántam meg,sõt.nem tudom pontosan megmagyarázni mi de megfogott benne valami,ami odaköt a tv,monitor vagy akármi elé ahol megy.akárki akármit mondhat nekem ez egy örök kedvenc és meglepetés marad.
Dorian Gray 2008 márc. 08. - 19:15:33
(25/187)
Figyelmebe véve hogy milliókban volt mérhetõ a gulágon lévõ emnerek száma kaiket ki lehetett hajtani 1 szál puskával ..elég sok idõ alatt fogyott volna el az emberanyag..
Rocco 2008 febr. 17. - 22:03:23
(24/187)
Mint film jó, de ez alapján senki ne készüljön történelemvizsgára.
dr.kotasz 2008 febr. 17. - 21:50:02
(23/187)
Kicsit off: Igen, Stalingrad -ot én is láttam, ami nagyon tetszett. Nem is tudtam hogy a csehekkel készítették. Elég borzalmas lehetett abban fagyban. :( Nem is volt happy end.
Laci ds 2008 febr. 17. - 20:22:11
(22/187)
azért akad amerikai filme eredetibe, Mel Gibson egész jol kezdte el, én ugyan csak a második filmjét láttam, de nagyon teccett....
Az ellenség a kapuknál élvezheto de nem korhu film, engem iritált a kesztyus jelenet is...
a német-cseh Stalingard, jóval reálisabb volt, bár kevésbé izgalmas
lacee83 2008 febr. 17. - 19:03:13
(21/187)
Igen a Call of Duty egy pár jelenetét egyértelmûen a film inspirálta. Vagyis nekem ugy tûnt. Nagyon jó film többször láttam. De miért ilyen késõn adják? Igy marad a DVD..
dr.kotasz 2008 febr. 17. - 18:20:24
(20/187)
Mikor néztem, néha azért eszembe jutott a Call of Duty játék. Legalább is voltak benne hasonló jelenetek, bár ez biztos valakinek nevetséges felvetés lehet. A vége fele a német mesterlövész akciója az orosz gyerekkel nem tudom miért kellet, kivéve ha tényleg így történt. Legelább láttuk/látjuk azt is ebben a filmen, milyenek is voltak a komiszár elvtársak. Elég látványos volt így bemutatva, mekkora különbség volt haditechnikában a németek javára, annak ellenére, hogy ugye tudjuk, csúnya bukta volt a keleti front.
Ludvik Jahn 2008 febr. 17. - 17:15:12
(19/187)
Elg régen láttam (anno bemutatásakor, moziban), de arra élénken emlékszem, hogy mi okozta a legnagyobb csalódást:

S.p.o.i.l.e.r

A végén nagyon úgy tûnt, hogy a rendezõ nem tudta eldönteni, elég egyértelmûen tudomásunkra hozta-e, kinek is kell szurkolnunk, ezért igen blõd módon, az addigi jellemábrázolással indokolatlanul szembemenve gyerekgyilkosság elkövetésére vette rá König õrnagyot.
A végsõ párbajról ne is szóljunk, mert az már a nézõközönség teljes hülyébe vétele volt.
Vajon miért oly nehéz kimondani, hogy egy embertelen háborúban mindkét oldalon akadtak olyanok, akik emberek tudtak maradni? Lehetett volna talán ez is a történet egyik mellékes üzenete.

Na mindegy: Gondolom, forgatnak még amerikai hõseposzt a második vh-ról....
10/10
Zajac 2008 febr. 16. - 20:34:55 10/10
(18/187)
Nemhinném,hogy felelõtlenül belepofáznék,bár ha igen sok százan megteszik ezt velem együt,köztük te is :)
efes 2008 febr. 16. - 18:31:48
(17/187)
nincs mit, olykor filmkritikus vagyok, olykor meg internetes fúromukon mindenbe belepofázó juzer..:) így a "mundér kötelezett".
efes 2008 febr. 16. - 17:53:33
(16/187)
naja, a kritikusoknál már csak az internetes fórumokon mindenbe felelõtlenül belepofázó juzerek a feleslegesebbek...
10/10
Zajac 2008 febr. 16. - 17:22:05 10/10
(15/187)
OFF
Természetesen effajta tanulmányokat nem végeztem.
Teljesen mindegy mennyi és milyen érveket hozzol fel a filmkritikusok mellett,sosem tudsz meggyõzni hasznosságukról,olyan emberek akik ha úgyveszük nem csinálnak semmit,de nem buták hisz okosan keresik a pénzt..van ilyen.
Ha egy film rossz nem kell hozzá kritikus kb.200nézõ és már terjed is a hír,ha jó a film szintén.
Persze ez amerikába másképp mûködik ezzel is tisztábban vagyunk.

Igen a amcsik mindent felakarnak dolgozni õk ilyenek..pfff
Nem hiszem,hogy többet tudnak egy német és egy orosz katona
ellenségeskedésérõl,nem többet mint mi...


HA valaha tanultál volna filmelemzést valamint filmkritikát (feltételezem, nem), akkor nem mondanád, hogy a filmkritikusoknak nincs hasznuk. Van hasznuk, hidd el. Mert nem csak annyival foglalkoznak, hogy egy filmben szép a táj, hanem megemlítenek egyet s mást, ami még fontos. S ha lehúzták a filmet, hát lehúzták. Egy film nem attól lesz sikeres, ha megfelel mindenféle mûfaji követelménynek (s kritikus pedig ezt vizsgálja), hanem ha sokan megnézik, és tetszik nekik. Majd a krirtikusok eldöntik, mûvészi szintre emelik-e az adott filmet. (A filmmel kapcsolatban meg megjegyezném: mit tudnak az amerikaiak egy orosz és egy német katona ellenségeskedésérõl???? Mindent fel kell neik dolgozni, amihez az égvilágon semmi közük... pfff)
Vadrenalin 2008 febr. 13. - 17:11:21
(14/187)
Szerencsére annak idején nem olvastam a kritikákat, csak azt tudtam, hogy a rendezõ, Jean-Jacques Annaud neve garancia arra, hogy nagyon átgondolt és precízen rendezett filmet kapok. Bár nem nagyon kedvelem a háborús drámákat, Jude Law fejére pedig kifejezetten allergiás vagyok, mégis nagyon tetszett, talán azt mondhatom, hogy a kedvencem lett a mûfajban.
10/10
Zajac 2008 febr. 10. - 11:49:04 10/10
(13/187)
De jó leadják csak kicsit késõn :-(
De talán így nem nyírbálják meg :)
9/10
mkcmagico 2008 jan. 16. - 18:06:26 9/10
(12/187)
Nagyon tetszett a film, van benne egy jópár Hoolywood-i húzás, ennek ellenére amikor megjelent hozott egy kis újat is.
Nem a jelenetek látványa, hanem a szereplõk drámája és megformálása teszi naggyá. Szerintem...
10/9
Dorian Gray 2007 okt. 20. - 15:25:55
(11/187)
Szerintem is nagyon jó film. Emberként ábrázolja a katonákat. Pl. A halál 50 órája is ezért tetszik a kiváló színészeken kívül mert kiderül hogy egy német tiszt is lehetett normális ember, tették a dolgukat katonaként.ennyi. Egyébként meg az fel ha jól emlékszem felkötik benne a gyereket? Régen láttam. Nos hát áruló volt, és amennyire emlékszem a filmbõl nem csak 1x hanem állandóan szállította az infókat. Árulóknak meg háborúban ugyanaz a sorsuk kivétel nélkül. Mindkét oldalon.
10/10
Zajac 2007 okt. 20. - 13:06:39 10/10
(10/187)
A színészek játéka talán néhány kivételtõl eltekintve,szerintem hiteles.
Látvány szerintem ötös:-)
Történet ha hiteles hanem nekem tetszett.
Színészek közül kiemelném Ed Harrist szerintem kivállóan játszott.
A kritikusok is olyanok mint a politikusok fecsegik a saját hülyeségüket...hasznuk meg semmi....
*** 2007 szept. 19. - 19:05:17 Előzmény zszoltan
(9/187)
Ez szerintem egy nagyon jól sikerederr film. Az alakítások is kiválóak. Persze lehet, hogy egy kissé elfogult is vagyok, mert Ed Harris az egyik kedvenc színészem.
zszoltan 2007 márc. 30. - 15:01:30
(8/187)
Ez az! "Igényes lélekrajz". Ezt a kifejezést nem sikerült megtalálnom, amikor arról akartam írni, hogy 'nem uniformizált katonák sorai feszülnek egymásnak, hanem sokféle ember, mindkét oldalon'. Köszönöm a kisegítést.