Téma: Elrabolva 2.

9/10
King Diamond 2013 febr. 26. - 22:44:27 9/10
(136/216)
Nem értem, hogy szinte a hozzászólók fele (vagy még több is) miért van kiakadva ezen a második részen, meg, hogy sokkal gyengébb lett, mint az elsõ. Szerintem egyáltalán nem lett az. Nekem legalább ugyanannyira bejött, mint elõdje. Bár az is igaz, hogy én sosem várok egy akciófilmtõl világmegváltást. Csak szimpla szórakozást, illetve, hogy legyen pörgõs, ami nagy mértékben meghatározza az élvezeti értékét. Ezen feltételek adottak, és itt még rájönnek a jó színészek, élvezet volt nézni a két nõt (Famke Janssen és Maggie Grace is szemet gyönyörködtetõ látvány, nagyon csinosak), és persze Liam Neesont, akirõl meg nem mondanám, hogy 60 felett jár már. Azt megjegyzem, hogy lehet, hogy újra kellett volna néznem elõtte az elsõ részét, mert nem nagyon emlékszem már rá, de a néhány visszautalás alapján beugrottak a dolgok, ezeket jó, hogy beletették. Az albánokat egyáltalán nem sajnáltam, nem egy okos nép, az biztos. A magyar szinkronok is maradtak, és jó volt õket hallgatni. Famke Janssenhez rendkívül illik Fehér Anna hangja (a Boszorkányvadászokban is, néha a borzongás fogott el tõle), valamint Neesonhoz is illik Csernák János hangja. Az egyedüli negatívum csak annyi, hogy ilyen sokat kellett várni a második részre. Remélem, a harmadikra nem kell majd ennyit.
9/10
7/10
beo71 2013 febr. 25. - 20:40:06 7/10
(135/216)
Bourne-Papa megint megmutatja.
Rendben van a film, amit egy akciófilm kínál, azt megadja.Liam Neesonnak jól áll ez a szerep.7/10.
Szerintem nem volt gáz, a szokványos akciófilm klisé meg van, de ennek nem kell drámának lennie, apa odavág és kész.
6/10
convar 2013 febr. 25. - 11:23:29 6/10 Előzmény danek87
(134/216)
"viszont mer volt az hogy az elso verekedesnel sz*rt se lehetett latni ugy jottek a vagasok masodpercenkent az utolsonal meg rendesen volt vagva mikor a kis topszli fogenyoval verekszik..."

Tényleg, ezt még írni akartam én is.
6/10
convar 2013 febr. 25. - 11:18:13 6/10
(133/216)
Az elsõ rész jobb volt... pörgõsebb, kevesebb üresjárattal, klisével és logikai hibával (türelmesen megvárják amíg felhívja a lányát LOL, a csajszi úgy vezet mint Sebastian Loeb, miközben elhúzták a jogsin, 1x hátbalõhetné az egyik tag amikor Mills az erkélyen van, dehát persze hogy pont neki csak egy kés jutott, nameg az a gránátos távolságmérés is - ugyan már, hogy felrobbantjuk a fél várost következmények nélkül ill. madárcsicsergésre meg utcai zenészekre alapozni a helymeghatározást, amikor ezek nem statikus dolgok stb. csak amik most hirtelen eszembe jutottak).


SPOILER

Nameg nekem sokkal jobban tetszett volna egy "fél happy end", tehát ha a feleségét kinyírják. Még mondta is az albán guru hogy "most mit kezdjek magával?" - miközben 1x már tul.képpen megölte, az egy más kérdés hogy ennek megakadályozására Mills term. idõben kiszabadult.

SPOILER VÉGE


Kicsit csalódás. De sebaj, majd a 3. rész hátha megint jobb lesz, most Murad fiai jönnek.


6/10
4/10
danek87 2013 febr. 24. - 13:00:48 4/10
(132/216)
Hat...elsimerem hogy telleg eleg porgos volt legalabb annyira mint az 1 de hianyzott belole a dinamika ami az 1/ben megvolt...Ott meg a harcjeleneteken is izgultam elismerem ott is voltak logikatlansagok de valahogy atsiklott rajtuk az ember mert nagyon jol volt felepitve a tortenet itt meg jo jo de egy jobb Morellel volna az igazi.De teljesen jo lett volna a film ha a mar korabban leirt logikatlansagokat kihagyjak es tobb benne az altalad is emlitett Cia/s trukkok amiktol az elso resz hemzsegett Lasd>telefonhangatjatszAS,baratja felesegenek a meglovese,stricin lehallgato...majdnem minden 2 dik jelenetbe volt egy... itt meg jo ha volt 3 belole>granatos utbaigazitas bar szamomra meg mindig abszurd ilyen a valosagba nincs de elfogadjuk annak...stb...ja es amikor a vegen verekszik a kis topszli csokaval addig az oreg szakallas siman lelohette volna...aa nem inkabb kivarja mig kinyirja az emberet...szoval onmagaba jo kis film de Elrabolva nak tekintve mindenkepp csalodas
9/10
Zoli9898 2013 febr. 24. - 12:25:35 9/10
(131/216)
SPOILER!
Tegnap néztem meg DVD-n, mert feliratosra nem megyek moziba. Sok negatív kritikát halottam már és kissé bizonytalan voltam. De aztánátgondoltam a dolgot, az elõzõ rész nagyon király volt és nagyon szerettem( 10/10), így aztán félretettem a fanyalgó megjegyzéseket és kritikákat és elõítélet nélkül néztem emg.
És láss csodát: Nem csalódtam, sõt igen elégedett voltam. A film hozta ez elõzõ rész színvovalát és még ey kis újat is vitt bele. Voltak persze negatív és pozitív odlalai is, de összeségében egy igen erõs és izgalmas, rendhagyó ( a mai sablonakcióktol elrugaszkodó) akciófilm tanuja lehettem.
Negatívumk:(nincs tul sok és nem is túl feltûnõek, de azért észre vehetõek)
-a történet kicsit lassan indul így az elõzõhöz képest KICSIVEL lasabb a tempõja.(ez olykor nem is gond)
-SPOILER!Briant elfogják, de három pofonon kívül semmi kínzás nincs(, tetszett volna ha az öreg albán egy rövid idõre áramot vezet Milsbe)
nagyjábol ennyi..
Pozitívum(annál több van):
-Brian elõzõ részbõl megismert haverjai, fõleg Sam újra láthatóak
-az ellenség motivációjának alapötlete a vérbosszú( mikor elõszö hlottam, hogy lesz másdoik rész,nem értettem kik lennének a rosszfiúk)
-Brian elrablása is jó ötlet volt( gagyi lett volna ha a lányát megint elrabolják)
-a francia rendõr cameója az elõzõ részbõl ige ötletes volt
-kreatív akciójelenetek( harc a tetõn, a végsõ össecsapás a templomban, autós üldözés)
-újabb CIA-s trükök( gránáttal bemérés :D , másodpercszámolás és jelelemzés, kistelefon,,,)
-az öreg albán mit fõgegnszter sokkal hangsúlyosabb, mint az elõzõ részben a "török basa"
lehetne még sorolni, de ezek a fõbb jellemzõk...
Összegezve: Nem értem a fanyalgókat. Valószínüleg azért nem tetszett nekik amit láttak, mert valami hihetetlen monumentális alkotást vártak. Ez egy remek film volt de megvannak a korlátai, az elõzõ mércéjét megütötte.
Mindenkép ajánlanám, mert jó akciófilm, de mint folytatást kell megnézni és nagyon fontos, hogy sosem szabad magas elvárásokat támasztani, mindíg reálisan, inkább kicsit alacsonyabbra teni a lécet. Szerintem kiváló. Az elsõ 10/10 volt ez eggyel kevesebbre értékelem, mert ilyet azért már láttunk(az elõzõ részben). 9/10
3/10
NADALFAN 2013 febr. 21. - 23:18:23 3/10
(130/216)
hát ez nagyon gágyi lett . mintha egy számítógépes játék elevenedett volna meg , mentsük meg a gonosztól az elrabolt asszonyt. tiszta sablon az egész ZS kategóriás hulladék -sajnos .
9/10
peti2006 2013 febr. 21. - 14:38:24 9/10
(129/216)
Jó film. Ennyi. A mai akciófilmekben fele ennyi "akció" sincs. Az elsõ részt is szerettük.
4/10
danek87 2013 febr. 21. - 01:38:58 4/10
(128/216)
Arra gondolok amikor elkaptak a feleseget es siman kivartak h szepen felhivja a lanyat es elmondja h jol bujjon el a SZEKRENYBE...asszem de telleg a logikai hulyesegektol eltekintve nem volt rossz film csak szerinten az 1 resz utan mindenki ugyanannyit v megtobbet vart...viszont mer volt az hogy az elso verekedesnel szart se lehetett latni ugy jottek a vagasok masodpercenkent az utolsonal meg rendesen volt vagva mikor a kis topszli fogenyoval verekszik...
tomy88trance 2013 febr. 21. - 01:29:48 Előzmény danek87
(127/216)
Amúgy nem engedték ,bár tény,hogy átmotozhatták volna :D (de lényegében titokban telefont, úgy látszik nem hallották ):)
tomy88trance 2013 febr. 21. - 01:28:48
(126/216)
Nekem tetszett a film,ahogy az elsõ rész is, ritka üde folt az akciófilmek terén. Én nekem tetszett az a rész is amikor a SPOILER!!: fõszereplõ érzékelte,hogy hova viszik õket, valószínûleg inkább csak hallotta ,de ahogy visszaemlékezett késõbb az jó volt ,meg a gránátos trükk is tetszett, amúgy én speciel azt hittem a film negyedénél kb,hogy elvágják a nõ torkát ,meg is ijedtem, viszont tény,hogy ha bosszút akartak volna igazán állni akkor már megtették volna ,ennyit tökölni :D . Amúgy tényleg nyitva maradt a kérdés,hogy mi lett/lesz az öreg két fiával, õk is jönnek majd bosszút állni? Esélyes még egy 3. rész,de,ha nem hozza legalább ezt a szintet vagy az elsõt akkor könnyen rossz lehet a filmnek. Amúgy meg nem értem miért kellett ennek folytatás, az elsõ rész végén speciel nem éreztem azt,hogy ebbõl lesz folytatás, meg is lepõdtem amikor láttam, na mindegy, ez a rész nekem 7/10 ,azért csak ennyi,mert az elsõ jobb volt, az olyan 9 pontos :)
4/10
danek87 2013 febr. 18. - 17:58:49 4/10
(125/216)
Miert engedtek az idiota albanok Neesonnek hogy felhivja a lanyat mielott elraboltak...nemertem...ezzel az erovel hivhatta volna az amerikai hadsereget CIA-t FBI-t is ugyis szepen illedelmesen kivartak volna mig telefonal

Ezenkivul hianyoltam belole a nyomozos szalat es a trukkozeseket ami miatt az 1 reszt megkedveltem...pl>stricin lehallgato elhelyezes...teton telefonon hangatjatszos trukk,aramos kinzas
a 2dik reszben szinte semmi ilyesmi de megcsak hansonlo sem volt...en nemvagyok forgatokonyviro de annal a jelenetnel mikor pl a kapunal bement es a lanccal hatulrol elkapta a csavot es kitorte a nyakat en ugy irtam volna meg a jelenetet hogy a kapu melletti falnal elbujik..a foldrol felemel egy kovet vagy tokmind1 akarmi mast es eldobja a kapu iranyaba....a zajra a faszi odamegy a kapuhoz majd amikor mar eleg kozel van Neeson elkapja es ugy nyirja ki
Szoval az ilyen kis trukkozesek hianyoztak belole nekem....jo a granatos helymeghatarozast nevezhetjuk annak de ez meg szerintem tok abszurd volt hogy egy tok ismeretlen varosba igy igazitja utba a lanyat...
Porgos volt a film talan porgoseb is mint az 1 de ez a hihetoseg rovasara ment...remelem a 3mat mar nem egy Megaton fogja rendezni mer szerintem egy normalis gardaval sokkal jobbra ki lehetett volna hozni ezt a filmet is...na mind1 ha elkeszul a 3 azt is megnezem....
7/10
Sadenal 2013 febr. 17. - 19:52:22 7/10
(124/216)
Az 1. rész jobban bejött, de úgy tûnik ez a Markó Tropojából szöveg itt is felhangzott mint védjegy. :) Összességében nem volt rossz, bár voltak benne képtelenségek. Remélem ezt már nem fogják tovább ragozni, hogy jön még a másik 2 fiú is bosszút állni. :O


7/10
franszoá81 2013 febr. 17. - 15:29:31
(123/216)
érdekes, hogy az elsõ rész is tele volt orbitális baromságokkal azon mégsem akadt fenn senki és mindenki el volt ájulva h milyen jó film :D jó, persze jobb mint a második rész, de ez sem volt akkora katasztrófa. egy unalmas vasárnap délutánra pont elég.
10/10
biter007 2013 febr. 17. - 15:10:04 10/10
(122/216)
Nem csalódtam! Hatalmas fim mind 2 része!!!!
3/10
MasterAxis 2013 febr. 16. - 23:15:53 3/10
(121/216)
Hatalmas csalódás...
Csonger 2013 febr. 13. - 22:12:27
(120/216)
A végén a kis töpszli, melegítõs fickó akart lenni az akciófilmekben szokásos fõellenség elõtt kivégzendõ utolsó nagy harcban az ellenfél? :))
offtopic
imrenyibalazs 2013 febr. 03. - 04:32:07 Előzmény BabyBaba07
(119/216)
Igen, én is egyet értek T. Babybaba07-tel és T. Zsibonggal; mindjárt elmondom...
Lesz Spoiler!
Az életben vertek meg szervkereskedelemben meg nem tudom még miben utazók 10 éves korom körül és az életben történik sok nem kellemes, az az élet;... látni sok mindent a világhíradókban is...
Ehhez a filmhez úgy kell hozzá állni, hogy a jót kellene nézni, szerintem jó a színészi játék; az akció meg, ha az 1. rész is tele volt képtelen elemekkel - és erõszakos is volt - , akkor ez sem lesz annyira realisztikus, de fordulatos volt; az operatõri munka is jó. És ha a vége úgy van mutatva, hogy gyõzött a jó, akkor örüljünk neki.
Csak még annyit laikusan, hogy ilyen filmben/-nél az élet nagy igazságait nem kell keresni...
Még Spoiler! Ha a végén az igaz (szóval a jó gyõz), nem kell például azon töprengeni, hogy az az életben máshogy mûködik (ill. nem mûködik); örülni kell neki (mármint ahogy a filmben van).
És természetesen ha valaki akár 3-szor, 4-szer, vagy akárhányszor nézi meg és nem tetszik, ez csak egy film bizonyos érzületûeknek, ki milyet szeret... - (bocs, ha sértõ lenne a stílusom) ezt nem kötelezõ nézni.
6/10
Filmx 2013 jan. 31. - 13:23:51 6/10
(118/216)
Az elsõ rész az nyers, átütõ, hiteles. Utóbbi sajnos csak gyenge próbálkozás. Adott volt egy jó színész, azonban egy gyenge rendezés elrontotta a filmet.. 10/6.
Mike088 2013 jan. 29. - 19:01:16
(117/216)
Végül is így újranézve nem is lett ez olyan rossz csak legutóbb nem voltam valami jó hangulatban. Ajánlom a filmet!