Téma: Elrabolva

KovácsMiki 2011 febr. 16. - 22:51:22
(319/639)
letisztult,pörgõs,nyers.90perc adrenalin löket :) 10/10
10/10
sanderb 2011 febr. 16. - 21:47:22 10/10
(318/639)
Nem kell ezt ragozni, meg kell nézni! Kategóriabajnok. 10/10
10/10
Darcy01 2011 febr. 07. - 22:02:57 10/10
(317/639)
Nagyon jó ez a film, végig pörgõs, feszült tempójú.
Döbbenetes az a világ, amit bemutat a film, érdemes megnézni.

Ajánlom mindenkinek, 10/10!
10/10
Sh1mmy 2011 febr. 01. - 19:54:21 10/10
(316/639)
Pörgõs izgalmas, jó lövöldözések üldözések, jó sztory, hiteles bunyó, Liam Neeson hatalmasat alakít...
Minden ami egy profi akciófilmhez kell, 10/10
cometzjeah 2011 jan. 31. - 20:10:14
(315/639)
végre egy jó film az eredet után. nagyon tetszett , izgalmas egy percet nem lehet unatkozni rajta..
szinészi játék is remek. szóval egy 9/10 ..egyszerûen lenyûgözött ez a film :dd
10/10
villaci 2011 jan. 28. - 22:58:38 10/10
(314/639)
Fantasztikus jó! Szétizgulod magad!!!
9/10
zoli28 2011 jan. 12. - 09:10:55 9/10
(313/639)
Nem vagyok egy nagy akciófilm-rajongó, de ez nagyon ott volt! Jó sztori, izgalom, pörgés... Liam Neeson nagyot alakított.
8,5/10
Isengard 2011 jan. 09. - 18:49:46
(312/639)
Igen... bármilyen szerepet lazán eljátszik. Amúgy nem csak filmszínész, hanem színházi színész is, ami elég sokat jelent.


A bunyók hitelességének okát pedig az elõzõ beírásokban elemeztük páran.

Hitelesek voltak a bunyós jelenetek, mert egy igazi bunyós prezentálta. Liam Neeson ugyanis, küzdõsportoló volt valaha, azt meg nem nagyon lehet "elfelejteni"... tök mindegy, mennyi éve nem mûveli már, az ösztön és a tudás megmarad.

Ahhoz pedig, hogy valaki jó bunyós legyen, nem kell "kigyúrtnak" lennie, nézzétek meg a legjobbakat: ketrecharcosok, karateversenyzõk, kempo- versenyzõk, stb. Nem sok "kigyúrt" van köztük, de aki meg akarja ismerni, milyenek fizikálisan, az menjen el egy ilyen edzésre, aztán kössön bele valamelyikbe, :))))
RDoo 2011 jan. 03. - 11:09:18
(311/639)
Nagyon jó film,végig pörgös,és izgalmas,ilyesmi még a Mobil!
Isengard 2010 dec. 12. - 16:36:34 Előzmény fredi60
(310/639)
REMEK!

:)
10/10
offtopic
fredi60 2010 dec. 11. - 16:53:43 10/10
(309/639)
"Holywood superstar Liam Neeson, a former Ulster amateur senior boxing champion, has been talking about the sport he loves."
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/northern_ireland/6175251.stm
Isengard 2010 dec. 11. - 15:34:40
(308/639)
Naná, hogy nem ismerem...

Viszont olvastam a neten egy bõvebb életrajzot róla. Színházi és filmes karrier, valamint ez a sport- aktivitás.

Sajnos most nem találom ezt a cikket, de más cikkek viszont említik, hogy amatõr bokszoló volt.

Amit én olvastam korábban, ott viszont konkrétan meg volt említve, hogy igen fiatalon elkezdett bokszolni, és még észak- ír ifi bajnok is volt...

Na, mindegy, akit érdekel, úgyis utánnanéz.
Isengard 2010 dec. 10. - 20:11:56
(307/639)
Igen... a Dutrox ügy.

Amire viszont én gondoltam, az egy olaszországi ügy volt, vagy 5 éve. A csapdába csalt lányok (nem qrvák!!!) pedig senkitõl nem kérhettek segítséget, sem az õket késõbb kimentõ elitkommndó, mert A HELYI RENDÕRI ÉS CIVIL VEZETÉS TÖBBSÉGE NYAKIG BENNE VOLT AZ ÜGYBEN!!!

Az albánok, az oroszok, és a cigányok tartják kézben nagyrészt a nyugat- európai prostitúciópiacot. Mert, ahogy a filmben is elhangzik, kihasználják a liberális demokráciák gyengeségét.

Liam Neeson pedig bokszoló volt, ifiben még bajnok is.

Azért az amerikai akciófilmek között is vannak nagyon jó, valósághû alkotások... most nem sorolom, de vannak.

Amúgy, sokan még ENNEK a filmnek is kételkednek a valóságtatalmában, ahogy elnézem...
velorexescsavo 2010 dec. 10. - 16:06:03
(306/639)
Biztos emlékszel a Dutroux ügyre Belgiumban. Politikusok is résztvettek azokon a partikon, ahová Dutroux szállította a gyerekeket a pedofilek számára. Tehát van bõven valóságalapja. A másik: valóban fõleg a koszovo-albánoknak köszönhetõ a Nyugat-Európában elburjánzó szervezett bûnözés.
Nem ismerem Liam Neeson életrajzát. Melyik sportágban jeleskedett?

U.i. A film tényleg lélegzetelállító és nagyon más, mint az amerikai akciófilmek, mentes a kliséktõl és nagyon valóságszagú 11/10 pont.
Isengard 2010 dec. 10. - 15:25:07 Előzmény sofi 72
(305/639)
Nem lepõdnék meg, ha lennének hasonló esetek, legfeljebb nem publikusak.

Egy ilyen esetnek mindenesetre híre ment pár éve, szóval, annyira azért nem kitaláció ez az "én vagyom az elitkommandós, már civilben, odamegyek, lezúzok mindenkit pár óra alatt, és visszajövök" - dolog.

Legfeljebbnagyon ritkák az ilyen esetek.


Bár, a teljesen nyíltan tevékenykedõ bandák felészámolása a hatóságok dolga... LENNE.

Hogy miért nem lépnek oda pár kivételtõl eltekintve kellõ erõvel (pedig megtehetnék), az megérne egy politológiai - kriminalisztikai doktori diplomamunkát...

:((((
Isengard 2010 dec. 10. - 15:19:37
(304/639)
Jó színész?

- A legjobbak egyike, aki ráadásul emberileg is nagyon rendben van, igazából is.

És ez bizony ritka kincs!

Hogy Oscart érdemelne- e, eddigi filmjei alapján?

- Nem megállapítható, hiszen elég sok filmje el sem jutott Magyarföldre, ezek közül vannak szakmai körökben nagyon nagyra tartott alkotások is. Így pedig nem ítélkezhetünk fölötte.

Amúgy meg, mennyi olyan színész van, aki már nagyon rég Oscart érdemelne, és nincs neki egy sem?

Jó példa Harrison Ford... azt hiszem, õ vitathatatlanul ilyen... és még jó páran.


Nnnna.
Isengard 2010 dec. 10. - 15:12:34 Előzmény atis840
(303/639)
Rossz fiúk VS jó fiúk, akiket ugye, hamar "meg lehet találni"...

- Miért, nem így van, bizonyos esetekben?

PL. egy ilyenben, ami nagyon is elképzelhetõ: emberrabló kelet- európai (gyakraj jól behatárolható etnikai háttérbõl) bandák teljesen gátládstalan tagjai, akik soha nem látott bûmözési hullámot szabadítottak rá Észak- nyugat Európára, és az ezekkel néha együttmûködõ helyi hatóságok.

És, sajnos, mindez nem kamu.

Ezekkel szemben, olyan magányos hõs félék.

Amire eddig egyetlen példáról tudok, az pont magyar vonatkozású (bár, ott nem magányos hõsök mentek a bûnözõk után, hanem vagy 10- en, és nem voltak hullák sem, "csak" szétvert pofák, leütött bûnözõk, és két megmentett csaj).

Na, akkor itt ki a "jó" és ki a "rossz"?

Nem nehéz megmondani.

DE:

- Ebben a filmben pont az volt az egyik lényegi elem, hogy a "Jófiú" sem olyan "jó", mert õ is teljesen gátlástalan - rosszat tesz a mégnagyobb rossz megakadályozására.

És ez igaz nem csak a filmben látható karakróterre, de a valós életben mûködõ "preventív" munkára is.


"...Az alaptörténetnek a jó részét el lehet lopni a Motel c. filmbõl..."

- Jó gondolat, nekem is eszembe jutott.

Mármint, a Motellel való párhuzam.

De ez nem "lopás", legfeljebb hasonló környezetben játszódik, de teljesen másról szól.

(ilyen erõvel pl. majdnem az összes háborús film "lopás" lenne, mert hát, hadszíntér, ölés, harc, stb)


Sablonfigurák?

- Nem hinném.

Valóságban is elõfordulnak ilyen arcok, ez a film pedig pont rájuk épít.


"...Liam Neeson... olyan figura volt akibõl maximum azt nézem ki, hogy el tud sütni egy kisebb pisztolyt..."

- Hááát, akkor nézd meg pár korábbi filmjét... a fizikai szerepjátszás is jl megy neki (meg bármi egyéb is).

Azon kívül, nézd meg az életrajzát, de NE A MAGYAR WIKIPÉDIÁBAN, mert az francot se ér.

Nézd csak meg, milyen sportban volt õ versenyzõi szinten, fiatalabb korában!

Szóval, ne becsüld le!


"...Kérdem én mit lehet ezen kétszer megnézni?..."

- Mert látványos

- Mert kitûnõ szerepek vannak benne

- Mert nagyon is aktuális témához nyúl (elmebeteg, gátlástalan kelet- európai bûnözõk VS euro atlanti politikai korrektségbõl és liberális törvényalkalmazásból eredõ hatósági tehetetlenség, stb)

- Mert Liam Neeson az egyik legjobb karakterszínész, ami nbem csoda, hiszen jelentõs színházi múltja és jelene is van)

- Stb.


Na, kellemes olvasgatást!


I.
sofi 72 2010 nov. 10. - 19:52:59
(302/639)
Hát, nem tudom, elég sokan lehúzták ezt a filmet, pedig szerintem nem rossz. Sõt. Maga a történet korrekt, és hiába tudjuk, hogy ilyen a valóságban nap, mint nap elõfordul, akkor is sokkoló látni, nagyméretû mozivásznon, hogy milyen állat is tud lenni az EMBER, és hogy egyesek szerint pénzért bármit, bárhol, bármikor.....!!! Persze a szokásos túlzások megvannak, mivel ez egy FILM, de attól eltekintve, hogy Liam mindenkit egy csapásra lekardoz, és minden szinte másodpercek alatt dõl el, és hogy a valóságban az ehhez hasonló eseteket nem tudják megoldani (örökre eltûnnek az elrabolt lányok-fiúk)simán élvezhetõ mozi.

Égig érõ paszuly sincs, mégis milyen jó volt olvasni anno....

Ez is csak egy film, amibe kellenek "hõsök" különben dokumentumfilm lenne.
Persze, ez csak egy vélemény...az enyém.
10/10
Kicsielefánt22 2010 nov. 10. - 16:22:32 10/10
(301/639)
Az egyik legjobb film, amelyet valaha láttam!!! Mindenkinek ajánlom.
10/10
Atis88 2010 nov. 02. - 09:50:28 10/10
(300/639)
Ez a film is bizonyítja, hogy Liam Neeson-nak már "Oscar bácsi gyûnhetne" :D