Téma: Elrabolva

10/10
affarefatto 2010 júl. 22. - 06:58:22 10/10
(279/639)
Ne csináljátok már... Most adjak rá 10 pontot??? Rúgja meg a macska, hát legyen... :-)
10/10
bogush'o5 2010 júl. 17. - 01:35:56 10/10
(278/639)
uh, nekem is 10/10es , jó film lett :)
10/10
Sadenal 2010 júl. 14. - 17:45:48 10/10
(277/639)
Liam Neeson úgy szétba***ä a fejüket! Öröm volt nézni, hogy aprítja a sok tagot. Tényleg lekötött a film, nem volt benne semmi rossz. Azért szomorú belegondolni, hogy ilyenek is elõfordulhatnak a mai világban nem? Több ilyen hõsre lenne szükség.....

10/10

SPOILER

Az is szemétség volt, hogy benne van a rendõrség. Ilyenkor mit lehet tenni? Amúgy észrevettétek, hogy az összes ilyen "hõsnek" fekete bõrkabátja van?
10/10
idõjós1010 2010 júl. 05. - 10:51:25 10/10
(276/639)
No ez egy jó kis film.
Pörgõs, leköt, minden a helyén volt, csak az eleje tûnt túlontúl laposnak, de így utólag azt mondom, még az is így volt jó ahogy.

Jóindulatú 10 pontos részemrõl.
10/10
minerva9 2010 júl. 02. - 21:44:01 10/10
(275/639)
A wing-tsun kung fu messze menõleg az eggyik legjobb harcmüvészet és nincs benne felesleges mozgás,mivel a villámcsapás erejével egyenlõ gyorsasággal csap le ellenfelére,föleg aki ezt már tökélyre fejlesztette..
10/10
fredi60 2010 júl. 01. - 20:35:33 10/10
(274/639)
Talán nézd meg újra. :)

"gazdag "új férj" éli a magányos életét"
Bár önmagában igaz a "gazdag (?) új férj", de ennek szinte semmi szerepe nem volt a filmben. Magányosnak pedig egyáltalán nem mondható!!
10/10
Andrispe 2010 júl. 01. - 17:39:59 10/10
(273/639)
KLasszikus szar sztori( elvált fõhõs, gazdag "új férj" éli a magányos életét..) jól megcsinálva és ötletekkel feldobva. 10/8
7/10
Tenebra Mors 2010 jún. 26. - 01:52:52 7/10
(272/639)
Én most láttam.

Nem rossz, sõt, akciófilmnek egészen jó. Harci korreográfiájában a Bourne-vonalat követi, legalábbis formai feldolgozásban. Ám 0 eredetisége miatt azért koránt sem kimagasló szerintem.

Kezdjük mindjárt a sztorinál. Az alapfelállás már jóideje ismert az amerikai filmekbõl, ez is azt követi. Én bevallom, nem tudtam, hogy francia film, tehát végig úgy néztem, mintha egy újabb amerikai sztereotípia lenne (Kelet-)Európáról. SPOILER: A csúf, gonosz, leginkább arab terroristára hajazó gengszterek elrabolnak lányokat, ráadásul Franciaországban. LOL? Természetesen bizonyára gagyi lenne, ha mexikóiak tennék ezt, vagy dánok, svédek, esetleg kanadaiak, de ez így ebben a formában már nagyon sztereotípira sikeredett, és ezerszer lerágott klisécsont. SPOILER. Mondjuk ezen mit sem változtat az, hogy francia a rendezõ. Úgy láttam én is, ahogy alább írták: egy jól bejáratott sémát vettek alapul, biztosra akartak menni. Valószínûleg a fõhõst és az akciójeleneteket tekintve voltak eredeti, saját elképzeléseik, ezt az elég konvencionális történetet pedig csak körítésként csapták hozzá.

Persze a kivitelezése nem volt rossz. Sötét, komor képekkel operálnak, a vágás pedig megfelelõen dinamikus ahhoz, hogy ne egy idiótac csöpögõs tucat túszdráma legyen belõle. Igaz, ez a stílus nemzetközi a mainstreamben, de szerintem megfelelõen impresszív volt, és bár maga is "klisés", de képes volt feldobni a történetet.

Ilyen "feldobó elem" volt számomra a fõhõs karaktere is. Liam Neesont annyira nem láttam sok filmben (Batman: Begins, Misszió, Rob Roy, Kingdom of Heaven, Star Wars I., A vér szava), s amelyekben láttam is, nem volt letaglózó. Ám itt kifejezetten jót alakított, s szerepe a film legérdekesebb pontja volt számomra. Ugyanis véleményem szerint az egydimenziós akcióhõst nyugdíjba küldték az alkotók. Ugyan õ is sérthetetlen, akárcsak a héroszok nagy része, ám egyvalami hiányzik: a becsületkódex, amihez általában még a mai hõsök is tartják magukat. Õ ugyan szeretõ apa, de ennyi, az "isteni mivolta" itt kivezett. Sokkal inkább hasonlított számomra egy démoni, elszabadult, vágtató pokolkutyához. :D Zseniális volt. Nálan nem létezik semmi, csak a lánya kiszabadítása. S ezt nem úgy kell érteni, mint más filmekben, hogy "amúgy hajlandó kompromisszumokra". Nem. Az elsõ telefonhíváskor láthatólag elöntötte az agyát a vér és a düh, s onnantól kezdve, mint akit felhúztak, tarolt. SPOILER: A leginkább az tetszett, mikor megkínzott egy "informátort", majd mikor nagy nehezen kiszedte belõle az infokat, hagyta, had vágja agyon az ipsét az áram. Illetve az is tetszett nagyon és eredetinek tartottam, mikor az "áruló" haverja lebukásakor nem õt magát, hanem annak feleségét lõtte meg, aki szarról sem tehtett. SPOILER Az ilyen jeleneteknél valóban megkövül az ember, és elgondolkodik rajta, hogy nevezheti-e hõsnek ezt a fickót, vagy inkább egy önbíráskodó monstrum? Számomra mondjuk tökmindegy, sokkal szimpatikusabb volt, mint akrámelyik idióta egydimenziós patyolathõs. Abszolút átélhetõvé, emberközelivé vált ezáltal, kompenzálva az amúgy sérthetetlen mivoltát. Az "apa" tulajdonképpen Piszkos Harry felturbózott változata véleményem szerint. Csak míg Eastwood karakterének volt egy saját becsületkódexe, mely az ártatlanokat azért védte, addig Liam Neeson figurája a legkisebb mértékben sem rendelkezik ilyennel. A családján és barátain kívüli emberek számára csak "jelek", akik elvezetik céljához, s ha azt elérte, kiiktathatók. Kõkemény, hideg "antihõs" õ - egy kõkemény, hideg, zord, embertelen világ lenyomata. Az emberkereskedõknél sokkal inkább indikátora õ a mai korcs társadalomnak, hiába protagonista. Tehát Liam Neeson figurája szerintem elvitte a hátán a filmet, számomra annyira érdekes volt, hogy miatta nézném meg másodszor is simán.

A többi figura viszont klisés és sekélyes volt. A tinilányok megfelelõen idegesítõ, naiv szereplõk voltak, akiknél az ember csak a fejét fogja. A mesében igen, de a valóságban szerintem már nem nagyon léteznek ilyen szinten infantilis és naiv 17 éves lányok...
Ahogy az anya is elég egydimenziós volt, a bûnözõkrõl nem is beszélve. Persze ez nem az a film, ahol egy karizmatikus fõgonosszal kell szembenézni. Itt inkább a világ össz-agresszivitása és embertelensége az, ami az igazi ellenség volt. Nem hiába nem álltak ellent túlzottan a fõhõsnek, s hullottak el könnyedén. Egymagukban piti alakok, szerencsétlen, szexuálisan aberrált, habár nagyban dolgozó gengszterek ezek. Ám számuk az, ami igazán figyelemre méltó és elborzasztó, a film üzenete is ezen alapszik. Hiszen pont arctalanságuk, és jellegtelenségük okozza nehézséget a fõhõsnek abban, hogy megtalálja lányát. Szétszórtan léteznek, olyanok, mint egy átlagos turista, vagy egy idióta újgazdag. Direkt egydimenziós, szürke alakok ezek - pont emiatt jelentenek veszélyt a naiv és hiszékeny emberek számára. Ilyen szempontból mindenképp találó volt, hogy nem kristályosítottak ki egyetlen fõgonoszt. Ezekben pont az a "veszélyes", hogy elvegyülnek a társadalomban. Õk a társadalom tagjai, a fertõk, a mételyek, melyek miatt az emberiség egy apokaliptikus kataklizma szélén áll. S a fõhõs csak a saját lányát tudta kiszabadítani, illetve a hozzá kapcsolódó állatokat likvidálni. Ám, mint láthattuk a film során, elég sok lány szenved bedrogozott állapotban, árucikként egy sötét, eldugott helységben. Tehát a sztorinak nincs és nem is lehet igazából vége. A film nem ad megoldást a felvetett problémára - mert egyszerûen nincs megoldás. A fõhõs kiirthat sok embert, s bár jól verekszik, de hatalma túl kevés ahhoz, hogy az emberiség söpredékét is likvidálja. Fõleg, hogy õ maga is igen közel áll hozzájuk filmbeli tettei miatt.

Lényeg a lényeg: egy feszes, pergõ ritmusú, ám kiszámítható és klisés akciófilmet kaptam a Taken "személyében". Ha kicsit jobban megerõltetik magukat, talán sokkal maradandóbb alkotást képesek letenni az asztalra. Liam Neeson karaktere végre érdekes (sõt, szerencsére mostanában elég érdekfeszítõ fõhõsökkel rukkol elõ a mainstream is), többdimenziós, még így, "félistenként" is. Ám számomra nem bír akkora erõvel a film, hogy "sokszor fogyasztható" legyen. Az ember megnézi 1-2-3 alkalommal, aztán utána jó ideig biztosan nem. Mindenesetre a tucatfilmek közül kiemelkedik, van lelke, s látszik, hogy nem csupán az "ipari trendek" hívták életre. Persze csak "nem csupán", sajnos érezhetõen sok benne az eladható terméket jellemzi "biztonsági faktor", mely a tuti profitot hozza.

7/10
10/10
*Enn* 2010 jún. 21. - 10:45:53 10/10
(271/639)
*** SPOILER ***
Nekem az az egyetlen dolog nem tetszett benne, hogy amikor Liam Neeson kiszabadította a lányát, nem mondta el neki hogy a barátnõje, Amanda, meghalt. És a lány olyan boldog volt onnantól egész végig.. Amandára nem is gondolt?
Szóval szerintem ha elmondta volna neki hogy meghalt, az sokkal jobb lett volna.
*** SPOILER VÉGE ***
De mindegy, akkor is 10 pont:D
rachelcorrie 2010 jún. 20. - 00:56:01
(270/639)
Minden szavad igaz, jól elemezted a filmet, csak egyet nem értek, miért nem 10/10? Ez a film igazán megérdemelné.
9/10
The Man Who Laughs 2010 jún. 20. - 00:36:17 9/10
(269/639)
Megható dráma, a család és annak összetartásának fontosságáról....:D Komolyra fordítva a szót pedig, másodszori nézésre sem vesztett erejébõl. Az utóbbi évek legjobb akció filmje. Az alap történet nem egy katartikus élmény (kvázi Kommandó csak nem olyan elnagyolt-ön ironikus) természetesen ezt nem is várja el senki. A forgató könyv jól lett megírva, a film végig pörög és leköti a figyelmet, mentes az üresjáratoktól és a komolyabb logikai bakiktól.

Liam Neeson már többször bizonyította, hogy remek színész és most sem okoz csalódást, a lehetõ legtöbbet hozza ki a karakterbõl. (bad-ass a rossz fiúk ellen és kellõ érzelmet mutat a lánya iránt) A többi színészre sem lehet panasz, sõt Olivier Rabourdin is egész jó volt (különben sincsen nagyon egyik mellékszereplõnek sem, olyan hosszú játék ideje, hogy különösen rontani tudna a filmen).

Az akció jelenetek pazarak. Mind végi viszonylag reális marad, hõsünket sem kerülik el a golyók/kések. A divattá vált Bourne-os kamerarángatás itt is jelen van néha, de egyáltalán nem válnak élvezhetetlené az akció részel, sõt a jelenetek többsége mellõzi az illyes fajta operatori technikát.

Ez minden képen 9/10.

Kíváncsi vagyok, hogy akarják megoldani a második részt. Neeson karakterének lehet egy elõzmény sztorit (az egyik kémelhárítós történetét) csinálni, vagy olyan folytatást, hogy csatlakozik a haverjaihoz és valami durva ügyletbe kerülnek, vagy a kormány újra visszahívja. Viszont véleményem szerint teljesen fölösleges. Tipikus egyszeri film, és különben is kit rabolnának el, hogy meglehessen a Taken 2 cím és kelõen motivált legyen a fõhõs is.
10/10
Titok01 2010 jún. 18. - 20:56:29 10/10 Előzmény Timek84
(268/639)
Jól látod:D Nekem is a kedvencem. Nagyon jó:D
Timek84 2010 jún. 17. - 16:51:23
(267/639)
Általában beletrafálok.Ha 10/10 nekem egy film,akkor azt a legtöbb kommentáló is dícséri.:)Ha meg nagyon lehúzom,mások szerint sem olyan jó.Szóval ez a film nem csak az én kedvencem,úgy látom.:)
10/10
Titok01 2010 jún. 17. - 16:18:03 10/10
(266/639)
Ez.. ez.. ez.. durván jó film. Asszem kedvencem lett..
Sõt.. tuti. Tegnap mesélte barátnõm hogy nagyon jó film. Tegnap le is töltöttem este, ma átjött a film, egybõl kiírtam és megnéztem. Hihetetlenül jó film.
!!10/10!! Aki még nem látta, feltétlenül nézze meg!
10/10
Beccky 2010 jún. 15. - 22:17:43 10/10 Előzmény rachelcorrie
(265/639)
Huhh, állati jóóó film! Fogalmam sincs mikor láttam utoljára ennyire jó filmet! 10/1000 nálam :)))
rachelcorrie 2010 jún. 08. - 08:24:31 Előzmény hamasz
(264/639)
Lenyûgözõ!
10/10
Dorly 2010 máj. 29. - 18:33:09 10/10
(263/639)
ez a film k*rva jó!! bármikor megtudnám nézni!! 10/10
hamasz 2010 máj. 26. - 21:14:02
(262/639)
Láttam már életemben sok akciófilmet. kicsit untam is már a mûfajt. Ez a film onnantól kezdve, hogy SPOILER a csalimadarat laposra verte a taxiban Spolier vége végig odaszögezett a székhez, annyira nem volt szokványos. Imponáló volt az a keménység és kíméletlenség, amit az ügynök tanúsított a bûnözõkkel szemben.
Lehet, hogy nem volt teljesen reális, de mint akciófilm 11/10 pont.
Timek84 2010 máj. 26. - 21:04:54
(261/639)
2 napja ötödjére is megnéztem.
10/10
mopar 2010 máj. 26. - 21:04:00 10/10
(260/639)
jóféle:) 10/10