Téma: Elsodródva

1/10
Rahar 2010 ápr. 01. - 14:42:33 1/10 Előzmény e-baby
(53/93)
Mert te már voltál ilyen helyzetben, kihajóztál a saját vagy barát yachtjával az óceánra vagy a tengerre, aha, hát persze.
Kovács kolléga 2010 jan. 01. - 08:19:32
(52/93)
A minap néztem meg a filmet DVD-n és nekem tetszett. A cselekmény értékeléséhez csupán egy dologra szeretném felhívni a figyelmet. Az elsõ percektõl kezdve érzékelni lehetett, hogy a történet szereplõi buta emberek. Könnyelmû nagyvárosi köcsögök meg agyatlan plázacicák.
e-baby 2009 aug. 23. - 20:21:27
(51/93)
Szerintem jó a film és elgondolkodtató. Csak azokat nem értem,akik a számítógép elõtt ülve mondják meg, hogy milyen egyszerû lett volna felmenni a hajóra. Azok írjanak,aki már voltak ilyen helyzetben. A többiek meg ne okoskodjanak.
9/10
TSkull 2009 aug. 10. - 17:25:28 9/10 Előzmény musu77
(50/93)
hátha már a létra a vízben van te is fel tudnád hurcolni a csávót a hajóra. Tuti film rettenetes de elképzelhetõ helyzettel, amúgy a próbálkozást túl hamar abba hagyták, és a kötelet is hagyták elmerülni a hasbaszúrt csávóval. 9/10
musu77 2009 aug. 02. - 11:19:09
(49/93)
Nem volt rossz, de nem teljesen értem (németül nem tudok):)
Lehet, hogy összefüggésben van az Open water 1-gyel?

SPOILER
A film közbe állandóan vártam a cápákat, de hiába (pedig kétszer is "elvéreztek")
Senki nem kereste õket (mégis mennyire mentek be az óceánba??)
nem hiszem el, hogyha egymásra álltak volna legalábbis 2-en és alul let volna egy hapsi és hirtelen kiemelkedett volna a vízbõl, akkor talán sikerült volna..(és a csaj eléri a hajókorlátot)
Az a két-három ember aki elúszott, meg akart halni, vagy vmi szigetet keresett? :D
Ja és a csaj hogy bírta kihúzni a pasit a végén, megerõsödött a víztõl, vagy mi?:O:D
Összességében egész jó volt 8/10
pacica 2009 aug. 02. - 00:41:29
(48/93)
huh ezt láttam, sok setét egy helyen és ugrálnak vízbe mer az jó létra meg minek hogy visszamásszá
leonetti 2009 aug. 02. - 00:27:58 Előzmény zs9302
(47/93)
Szerintem kurva jó volt, mint az elõzõ rész is.
Ha nem kell a DVD megveszem 500-ért!:D
8/10
zs9302 2009 júl. 24. - 10:36:32 8/10
(46/93)
Valóban próbálkozhattak volna tovább is. Ráadásul a szemüveg csak a végén jutott az eszébe ...
9/10
szat04 2009 júl. 24. - 10:31:55 9/10
(45/93)
Jó film volt.A végét én se értettem nagyon.
Egyet értek azzal hogy tovább is próbálkozhattak volna, én legalábbis biztos nem adtam volna fel olyan hamar mint õk.
Persze voltak még benne érdekes jelenetek, (gondolok itt pl. a mobilra)
de elkaphatta õket a pánik.Nem tudom így könnyû okosnak lenni,de ha ott lennék...
Merci13 2009 júl. 19. - 16:46:13
(44/93)
Szerintem nem volt nagy film! Megvan DVD-n az oszt. társamnak és kölcsönadta a múlt héten néztem meg de egyszerûen nem értem õket. 6-an vannak! Tovább tudnának próbálkozni ha akarnának! Ha például egymás nyakába ülnánek vagy állnának (!) akkor elérnének odáig, ameddig kellene...Na de 5 pontot megér végülis a 10-bõl de ha osztáyoznom kéne mint a suliban akkor 2-es lenne!!!!(!)
7/10
tzszs 2009 jún. 30. - 11:56:28 7/10
(43/93)
ja még valami!

Hát igen! A csecsemõ!
Minek kell egy pici babát magával vinnie, mikor tudta, hogy egy dilis társasággal megy szórakázni...nincsenek nagyszülõk?....ismerte õket, hisz az õ barátai...tudta, hogy nem csak monopolizni fognak...
7/10
tzszs 2009 jún. 30. - 11:53:02 7/10
(42/93)
Hát, nem mondom, hogy rossz volt, de lehetett volna jobb is.

Az elejét eléggé "elrontották" véleményem szerint.

Alig próbálkoztak feljutni...inkább csak uszikáltak, meg szenvedtek a vízben....

A vége nem egyértelmû nekem sem.

Azért csak szenvedtem volna még egy-két órán keresztül felmászni.

És még szerencséjük is volt! Csomó hasznos tárgy volt náluk...kés...delfin...búvárszemüveg...mentõmellény....azért nem csak úgy csupaszon, 1 szál naciban voltak.

Szerintem 6 emberrel valahogy meg lehet oldani a feljutás....de persze én még nem voltam ilyen helyzetben, szóval...lehet csak "nagy a szám"...

Egyszer megérte megnézni, legalább elgondolkodik az ember, hogy mit tenne ha megtörténne ez vele.
8/10
zs9302 2009 máj. 08. - 16:44:17 8/10 Előzmény Zsütz
(41/93)
Rádásul német film?

A német filmek a legjobbak.
8/10
Zsütz 2008 dec. 22. - 23:39:35 8/10 Előzmény kerekes jóska
(40/93)
Én azt is el tudom képzelni, hogy a csaj is kinyiffant, elvégre mutatták, hogy az öreg csóka körbehajózta a jachtot,aztán mégsem ment oda,és nem mutatták a csajt sem a jachton...
Na de azért írok,mert én pozitívan csalódtam az egészben. Azt hittem, hogy egy uunalmas, ráadásul NÉMET film, csak épp odakapcsoltam, gondoltam hé, nincs más,megkukkantom ezt,aztán elhúzok aludni...De nem! Ahhoz képest, hogy a sztori mennyire uncsi lehetett volna, annyi féle érzelmet éreztem,miközben néztem:csapkodtam a fejem, hogy lehetnek ilyen hülyék, szörnyülködtem a hangokon,meg a bénázásokon, stb...A végén meg csak néztem:most akkor mivan?!
Szóval annak ellenére, hogy a legtöbbeknek nem tetszik, én egy jó 8/10et adok rá. Belegondoltam, mi lett volna, ha én is ott vagyok...Elég szörnyû, és mindenkit megértek,igazából még a Dan-t is. Pláne "Igaz történet alapján"... Wúúú...
10/10
Kendy 2008 dec. 14. - 22:43:25 10/10
(39/93)
Szerintem nagyon jó film volt.
Sajna én el is tudom képzelni,hogy vannak ilyen szituk.
Mert ha pl pánik kitör akkor a logikus gondolkodás az totál elmarad.
Drámai és feszûlt film volt ez.
nihilke 2008 szept. 24. - 00:29:43
(38/93)
***spoiler*** ahogy koppan a srác feje a hajó fenekén az valami borzasztó:OO az a hang...wáááááá...úristen:OOO
nihilke 2008 szept. 24. - 00:07:36 Előzmény kerekes jóska
(37/93)
nem olvastam el minden hsz-t, de amit leírtál az úgy van. szerintem egyértelmû. szegény csaj megkattant, de hát ez nem is csoda.

***spoiler***

az öngyilkosság ez esetben gyávaság. most nem lett volna egyszerûbb, ha hagyja hogy késsel összekarcolják azt a nyomorult hajót, ha így megmenekülnek? a való világban hagyja valaki ilyen miatt meghalni a barátait? ne már:O
oncogito 2008 szept. 23. - 23:47:19 Előzmény kerekes jóska
(36/93)
Szerintem azért maradt talányos a vég, hogy lehessen folytatása. Ezt így szokták, mert ha sikeres a film, akkor lenyuzhatnak még néhány bõrt róla.
kerekes jóska 2008 szept. 15. - 03:25:18
(35/93)
SPOILER!
Látom, nem csak én problémázom - különösen a film befejezésén -, hanem sokan mások is, és joggal. Úgy látszik, a filmrendezõ célja pont az volt, hogy miután megnéztük, utána agyaljunk - hát azt elérte. A talányos befejezés nagyban fokozta a film drámaiságát.
Nem a szokványos vég, hogy az, aki megmenekül, baromi boldog, stb.
Megpróbálom a befejezésrõl az én verziómat adni. Tehát: jön az öreg tengeri medve, csak a hajót látja, meg a leengedett lépcsõt és a vízben uszó mentõövet. Kiabál, de nincs válasz. Õ nem láthatja, amit mi: hogy a hajó másik oldalán ott fekszik a már halottan kimentett srác, melette meg a lány, aki csak bámul maga elé. És a kajütben a kisgyerek, meg csak bõg. Szerintem a lány, aki az egyedüli túlélõ, (kissé? nagyon?) beleõrült az egészbe, és már hiába úszta meg. Ezt támasztja alá, hogy: 1.) nem hívott segítséget (az öreg csak véletlenül került oda) 2.) nem törõdik a síró gyerekével és 3.)nem válaszol az öreg kiabálására. Hogy majd késõbb magához tér-e, vagy örökre az események rabja marad, afelõl kétségben hagy minket a rendezõ. Tragikus befejezés, de ezekrõl nemigen szólt az elõttem jelentkezõ 36 hozzászóló. De hangsúlyozom, ez csak az én verzióm, kérlek, szóljatok hozzá.
8/10
skan 2008 júl. 27. - 16:56:40 8/10
(34/93)
Hát igen, elég sok zavaróan furcsa dolog volt ebben a filmben...

*SPOILER*
Pl. a mobiltelefon: Épeszû ember nem így kezeli a telefonját, amikor az élete múlhat rajta - a többeiek meg persze ott csapkodnak körülötte, hogy minél több víz érje! Aztán amikor elhallgat, dobjuk el a francba...nevetséges!