8/10
sae 2012 ápr. 03. - 10:06:10 8/10
(9/29)
Nagyon jó sorozat, ezért kérném könyörögve a fordítót, hogy tanuljon meg angolul - mindennapi nyelvhasználat szintjén, és ne tankönyv ízûen... Káosz a magyar fordítás, súlyos félrefordításoktól hemzseg (make out != veszekedés, az aswang meg valami segvan vagy mi a magyarban: miért kell átírni a mitológiai neveket? a magyar nyelv tele van szójátékkal, biztos meg lehetne oldani máshogy -, és tényleg lehetne sorolni, minden részben van dögivel butaság), egyedül a 8. résznek van tûrhetõ fordítása, ott a stílus is más, szerintem azt más fordította. Tudom, hogy nem egy milliós nézõszámmal rendelkezõ show itthon, de attól még fektethetnének bele energiát, hiszen nem mindenki szeret/tud angolul filmet nézni. Azt is tudom, hogy szájra illeszteni/idõzíteni nehéz, de nem ok a félrefordításra (thanks for the fun != köszönöm az italt -- kinyírta a jelenet feszültségét).
A szinkron egész jó lett, csak akinek mély hangja van eredetileg, az magasat kapott, akinek meg magas, az mélyet =D De ez teljesen megszokás kérdése, így is jó.
Ps.: nem vagyok szinkronnáci, szeretem a szinkront, csak legyen igényes a fordítás, mert így összegányolva sajnos nézhetetlen (ha nem láttam volna már elõtte más nyelven, sok párbeszédnél pislognék, mert nem illik a szövegkörnyezetbe vagy egyszerûen nincs is értelme), és különösen zavar, mert a Lost Girl egy eszméletlenül jó potenciállal rendelkezõ sorozat. Aki szereti a misztikumot, fantasyt, szerette a Buffy/Angel sorozatot, az nem fog csalódni. A második évad közepéig legalábbis =D
8/10
tzatza 2012 febr. 25. - 23:17:58 8/10 Előzmény LCsajszi
(8/29)
Ezzel én is egyetértek.)
És a tetejébe úgy van beállítva mint vmi Adonisz,aki után élnek halnak a nõk
Igazán betehettek volna vmi helyesebb pasit is:)
8/10
tzatza 2012 febr. 25. - 23:16:15 8/10
(7/29)
Ezzel én is igy vok
Szerintem is tök jó kis sorozat
Csak egy a bibi:)
Már mind a 2 évadot megnéztem sajnos és a 3 ik évad mire kijön:(
8/10
Bogoj 2012 jan. 23. - 09:59:46 8/10
(6/29)
én jól szórakozom ezen a sorozaton
szerintem nem gagyibb, mint más (hasonló témájú - természetfeletti) sorozatok.
LCsajszi 2011 nov. 07. - 22:43:47
(5/29)
Nekem a fõszereplõ csávó nem tetszik. Az õ szerepében egy sokkal jobb pasit tudnék elképzelni és nem Stohl hangjával!
mackosajt19 2011 okt. 22. - 12:27:07
(4/29)
Én szeretem. Végre adnak mást is a csontig leszívott vámpíros marhaságok mellett... valamit, amiben legalább néhol van valami új ötlet! Mert hát a vámpírok - hátterestõl, mindenestõl kidolgozva - már rohadt rég megvannak, de ebben végre olyanok is elõkerülnek, amik a szerzõk saját ötleteibõl fakadnak - ergo nem összelopkodott az egész - és a nem saját kútfõbõl származó lényekkel sem fut össze az ember minden második filmben. Szerintem nagy ötlet különbözõ népcsoportok/kultúrák elfelejtett/sosem látott szörnyeit összegyûjteni és bemutatni! Már csak azért is, hogy tágítsuk saját mûveltségi határainkat és esetleg belássuk azt, hogy azokban a dolgokban is rejlenek lehetõségek és azok mögött a mitikus lények mögött is lehetnek nagy ötletek, amik nem azzal akarják lekacsintgatni a bugyinkat, hogy mosolyogva kiszívják a vérünket!
qblue 2011 szept. 13. - 21:54:47 Előzmény Judgement
(3/29)
Annyira behalt, hogy épp most indult el a 22 részes 2. évad ;)
Judgement 2011 szept. 12. - 14:44:23 Előzmény atisr
(2/29)
Azthiszem nem véletlen hogy ez is behalt egy évad után. Erõltetett, gagyi, mondanám hogy kár érte de nem az :)
Ha nem nyomatnák a reklámját nem is nagyon figyelne rá senki, de hát a bukott sorozatok olcsóak, ki lehet velük tölteni a mûsoridõt nem beszélve az ismétlésekrõl. Reméljük azért a fizetõs szolgáltatók találnak valami használhatót is mint a klasszikusok ezredszerre vagy a behalt próbálkozások...
5/10
atisr 2011 szept. 08. - 11:42:44 5/10
(1/29)
Elsõ rész után ítélve, ez bizony eléggé gagyi.