BBAresz27 2010 aug. 28. - 11:56:19
(189/369)
Valóban egy nagyon erõs dráma ez, de nekem a vége az valahogy túl meredek volt. Hatalmas, megdöbbentõ fordulat, de valahogy én nem éreztem, hogy nagy mártír halottat kelljen csinálni egy elveszett, saját személyes drámájában vergõdõ fõszereplõbõl. Ezt valahogy én már nem találtam szükségesnek. A lényeg viszont az, hogy ez egy nagyon jó film :D:D
10/10
Judith00 2010 aug. 24. - 21:01:21 10/10
(188/369)
A film végéig gondolkodtam, hogy vajon miért ezt a címet adta a rendezõ a filmnek. Hát az utolsó 5 percben derül ki. És innentõl kezdve azon gondolkodtam, hogy vajon megtörtént esetet dolgoztak-e fel Tayler-el. Szerintem létezett ez a személy. A kérdés már csak az, hogy az Õ kusza élete is igaz volt-e? Igaz-e a szerelme Ally-vel?
A film Nekem nagyon tetszett, eseménydús és izgalmas.
Volt valaki aki rajtam kívül sírt még a film végén?
ZitaTeamKristen 2010 aug. 14. - 18:57:59
(187/369)
Nagyon szomorú film... Nem tudom eldönteni, hogy mit is gondoljak róla, mert a történet jól felépített, a karakterek nagyon jól kidolgozottak, elkezdi a nézõ szeretni õket, drukkol nekik és aztán SPOILER aztán a durva befejezés.. aki háttérinformációk nélkül nézi a filmet elõször azt gondolja, hogy szerelmi történetrõl van szó, majd hangsúlyt kap benne az apa-fiú kapcsolat és csak a végén esik le, hogy a cél egy kisebb közösség teljes bemutatása, annak szereplõinek ábrázolása hibáikkal együtt -s mivel nem tökéletesek, esendõek, olyan problémákkal ami bárkié lehetne, a nézõ elkezdni megszeretni õket, s szurkol hogy jól alakuljon a sorsuk. Ekkor jön a váratlan befejezés vagyis hogy a fõhõs meghal a szeptember 11-i terror támadásban. Ezt kimondottan aljas dolognak tartom -mert a rendezõ célja -véleményem szerint- hogy a szereplõk megszerettetésével, és annak elrejtésével, mi is a végcélja a nézõ sokkal erõsebben át tudja élni a veszteségüket, a tragédia váratlanságát, hogy mit élhettek át az esemény valódi érintettjei. Ezt a célt teljes mértékben eléri a film. De ami nekem nagyon nem tetszik, hogy rám kényszerítette ezt az érzést -nem kérek olyan kommenteket, hogy tájékozódhattam volna mi a vége, azt hiszem ezt nem szoktuk megtenni filmnézés elõtt, ha valódi izgalmat akarunk- ezáltal kimondottan ellenséges érzések keletkeztek bennem... A tanulság: jól összerakott film, érdekes történettel és szerethetõ szereplõkkel, de a nézõ tudja, hogy egy wtc katasztrófa filmet néz valójában...
mulao 2010 aug. 10. - 05:33:01
(186/369)
Azt azért nem értem miért egy egyszerû romantikus filmként van eladva, mert szerintem marhára nem errõl van benne szó. Még Pattinson szerepeltetése miatt megérteném, de nálam akkor is többrõl van szó, sõt a romantikus szál szerintem nagyon másodlagos. Szerintem ez egy kemény lélektani dráma a szülõ-gyerek kapcsolatról, illetve egy történet arról, hogy hogyan tud egy család túl esni azon, hogy valamelyik tagja meghalt. Talán azért is lehet durva, hogy most írok, és belegondolok, mert ismerek egy családot, ahol talán egy- két hete halt meg egy váratlan balesetben az anya, akinek három (igaz már felnõtt), de 3 gyereke van, a férjével meg már 20 éve biztos házasok voltak. Na, de ez telejsen mindegy, nem tartozik ide.
Csodálkozom azon is, hogy Emili mit tuom én mi a pontos nevét alig említi itt valaki, ha említi is, akkor meg nem túl kedvesen. Én pont ezutánn az alakítása után kezdtem jobban bírni. És szerintem igenis illett a szerepre, babaarcú, szerintem fiatalabbnak néz ki, mint amennyi valójában. Pattinsonnal szerintem egy elég jó kémia is volt köztük, és mindketten, meg a többiek is illettek a filmhangulatához, meg a szerepekre is.
Nekem bejönnek az ilyen történetû filmek, ahol valami tragédia, avgy trauma érte az egyik szereplõt, vagy valami ilyesmi. Szerintem jól ötvöztek két szálat, amire esetleg lehet mondani, hogy sablonos: a tragédia utáni élet, illetve az olyan szerelem, ami olyasmi filmekben van, mint pl a Csaj nem jár egyedül, vagy nem tudom. Hogy dikert elcsábítja a lányt a fõhõs, de aztán belesik. Szerintem a filmnek volt egy jó hangulata, amiért nem mondanám sablonosnak. Pl volt az a jelenet, amikor közös órán van T. és A., és én azt hittem onnan indul a kapcsolatuk, de késõbb találkoztak, és egész más okból volt az összejövésük. A végérõl azt sejtettem, hogy az egyik fõszereplõ meghal, valahogy logikusnak tûnt, bár én a csajra tippeltem jobban. A szeptember 11.-i dologgal én nem hiszem, hogy szívtelen lennék, de az talán felesleges volt bele, sok jó ötlettel is meghlhatott volna. Pattinson és a többike is nagyon jól játszottak szerintem és jó volt a szereposztás. RP-nek jól állt ez a szerep szerintem, egy ilyen filmben. Jól is nézett ki. :) És asszem amit még elakarok mondani az az, hogy melyik jelenet jött be legjobban nekem: talán amikor a vonaton, vagy busz, vagy villamos, avgy mi volton ültek hárman és amirõl beszéltek. Az szerintem jó volt nagyon. És én egy-két poént is találtam, amik bejöttek. Talán most már tényleg ennyi. Ugyan egy ilyen kijelentésért megköveznek, de ha a romantikus száláról nézem ez a filmet, akkor nekem jobban bejött, mint pl a Szerelmünk lapjai. Ne tudom miért, de így van. Szép filmnek is nevezhetem az Emlékezz rámot, és a címe is jó meg az utolsó jelenet. Most már tényleg ennyi.
szofiadojcs 2010 aug. 10. - 00:04:12
(185/369)
Összességében tetszett a film. Tízbõl tízet nem adnék, de engem megfogott.
Amikor elõször megnéztem, észre se vettem, hogy a tanárnéni milyen dátumot írt fel a támlára, de aztán visszapörgettem az utolsó 10 percet, aztán leesett.
Nekem tetszett a befejezés, de a terrortámadás nem hiszem, hogy szükséges volt bele...Vagyis, persze, akkor mitõl hal meg Tyler, de ... nem tudom...

Ez a film nekem arról szólt, amit a rövid leírásban olvastam itt a port.hu-n.

Ennek ellenére amikor megnéztük mással nem arról beszélgettünk, hogy mennyire nem vette észre az apa, hogy mit mûvel, stb..., hanem arról, hogy mi a franc volt szeptember 11-én! És ez nem jó, mert ennek nem ezt kellett volna kiváltania belõlünk...

Szóval az a szeptember 11...az jó lett volna, de nekem nem jött be, mert elvette a film lényegérõl a figyelmemet...

Ennyi.

Amúgy a színészi játékok tényleg jók, viszont Edwardunk nem hiszem, hogy ki tudott lépni az elveszett, megmenteni való, rossz fiú szerepébõl...vagyis hogy mondjam?...

De bírom a romlott, cigarettázó, szakadt karaktereket...
9/10
nyenye 2010 aug. 06. - 01:04:20 9/10
(184/369)
Nem nagy elvárásokkal ültem le a film elé,gondoltam csak Robert Pattinson miatt pontozták fel a szerelmes tinilányok a filmet. :-D
Ennél nagyobbat már rég tévedtem mert ez bizony egy kõerõs dráma a javából nagyon jó színészi alakításokkal a romantikus szálat is sikerült tökéletesen adni,nem volt egyetlenegy giccsbe forduló hatásvadász jelenet sem és egy kicsit sem volt nyálas...sõt nem is igazán a romantika játszotta a fõszerepet a filmben.
Nem beszélve a film végérõl,ekkora fordulatra álmomban sem számítottam,mindent eltudtam volna képzelni csak ezt nem. 10/9
mulao 2010 aug. 03. - 18:57:26
(183/369)
Jó film volt szerintem, a vége is tetszett, bár valahogy sejtettem mi lesz. Pattinson nagyon jól játszott, kibújt az Alkonyatos skatulyából, meg a kislány is nagyon tetszett. A Lostos csaj, Emili vagy hogy hívják is tetszett, eltudta hitetni velem, hogy még suliba jár. De a többiek is jók voltak, és szerintem nem semmi, hogy mennyi jó és ismert színész szerepet vállat benne. Lehet majd még megnézem, más nem jut eszembe.
10/10
angyalka2003 2010 aug. 03. - 18:46:56 10/10
(182/369)
Egy dolog nem tetszik benne, bár nem annyira gáz. Szerintem az Emilie de Ravin látszik, hogy nem 21 éves. A valóságban 29 és szerintem ez látszik is rajta sokszor. A Pattinsonnak még "kölyök" képe van, róla elhiszem, de mikor utána néztem hány éves a színésznõ, akkor még azon is meglepõdtem, hogy "csak" 29. Nincs öreg feje, meg semmi ilyen, de én pl. az egyetemen nem ilyen 21 éves lányokat látok. Ez egy hollywood-i baklövés, hogy mindig 30 éves nõk játsszák a 20 éveseket.
10/10
Zsóficicáá 2010 aug. 02. - 16:13:58 10/10 Előzmény angyalka2003
(181/369)
Nekem is nagyon tetszett. A vége...én úgy sírtam.
A kislány nagyon jól játszik és aranyos. :)
én az Alkonyatot is nagyon szeretem.
De ez a film... Nagyon szép volt.
10/10
10/10
angyalka2003 2010 aug. 02. - 07:37:17 10/10
(180/369)
Tetszett, tényleg jó! És a vége, hát, mindenre gondoltam volna, csak erre nem. ... Egy rész nagyon tetszett, mikor a szõke kis csajt "befenyíti". :) Angolul néztem meg és a lány, ahogy beszól, én szerintem az ablakon dobtam volna ki annyira öntelt és undorító. Nagyon eltalálták azt a részt. ... Engem is kiráz a hideg az Alkonyattól, de itt a Pattinson nagyon jól játszik és tényleg hihetõ. Mondjuk még van mit javulnia, de mire kinövi a rémes vámpír szerepet, szerintem több lesz õ ennél. Megmutatta, hogy jobb õ annál. Csak így tovább! ... Hozzáteszem, tetszik, hogy végre nem nyál gépeket meg macsó, tökéletes Ken baba srácokat látni a moziban. Hanem embereket!
8/10
NADALFAN 2010 júl. 26. - 21:59:28 8/10 Előzmény Letty89
(179/369)
mondjuk én mély ellenszenvet érzek pattison irán ,az alkonyat filmek miatt,de ebbe viszont beleillett õrült depis karaktere.abszolút lehangoló egy film de én pont szeretem ezeket:))
Letty89 2010 júl. 17. - 00:55:26
(178/369)
Nekem is tetszett a film, a bevezetõt leszámítva elég lassan indult be, de utána (legalábbis nálam), elrepült az idõ. Érdekes volt, és elgondolkodtató. Ugyan nem szeretem a nem happy endes filmeket, de ez tetszett. (a Kedves John neked pl nem tetszett egyáltalán) A végén a csavar is meglepõ volt. Sokan azt írják, hogy nem illett a filmbe. Pedig épp ez a lényeg benne, az ember nézi a filmet, szépen halad a cselekmény, aztán hirtelen történik vmi, ami meglepõ, és megváltoztatja az egészet. Ezek az elgondolkodtató filmek, amiknek nem lehet tudni a végét. Ilyen a Truman-show is, a Sziget, a Hatodik érzék, és még sorolhatnám. Ezen filmekben is olyan fordulatok vannak, amikre nem számít az ember és megdöbbentõek, mint ahogy az Emlékezz rám-nál is. De ettõl még beleillik a filmbe, sõt ezek miatt kezdünk el gondolkodni rajtuk.

A színészek játéka sztem is jó volt, fõleg RP-é és a kislányé tetszett. RP-nak el kéne vállalnia egy szerepet, ahol õ a fõgonosz, akkor talán lehullana róla a skatulya, és fény derülne a tehetségére is. Bár valszeg akik most lehúzzák, azok elvakultan ugyanezt mondanák rá ebben az esetben is...:/ Meg amúgy is jól el kéne ahhoz csúfítani:D
Az én (egyik) kedvenc színészem Gary Oldman, õt pl. a negatív szerepei miatt skatulyázták be örök fõgonosszá, amibõl nem igazán tudott kilépni, úgyh lehet RP örökre a "tinilányok kedvence ezért utáljuk" marad...
10/10
wiri 2010 júl. 15. - 09:46:37 10/10
(177/369)
Én kifejezetten Robert Pattinson miatt néztem meg a filmet- tudom nem divatos az ilyet bevallani, de hát ez van... Az Alkonyat filmekben rettentõen gyenge a fickó (bocsánat a rajongóktól), tegnap néztem meg a Napfogyatkozást- nem tudom miben reménykedtem. :) Az Emlékezz rám-ban szerintem irgalmatlanul jól játszik, bár a szerelmi szálat néhol túlzónak érzem, én egyszerûen zavarba jövök a vászonról lefolyó érzelmektõl, de hát mégiscsak egy amerikai moziról van szó, így ez gyakorlatilag elkerülhetetlen. Tetszik a mondanivalója, és az is hogy nem szeptember 11. körül forog az egész film, csak egy meglehetõsen erõs utalás van rá, de az teljesen más fénybe ülteti át a mozit és rendesen odavág. Mindenesetre sokat elárul hogy kétszer néztem meg moziban a filmet, ami azért nagy szó, mert én egyre is sajnálni szoktam a pénzt. :) Remélem kiadják dvd-n is, van esetleg errõl valami infó?
qqcs 2010 júl. 06. - 16:01:58
(176/369)
hat igy erthetobb , de nem emlekszem erre az urgere a tarsai kozul, van egy fekete fonoke, viszont marhara hasonlit arra aki lelote a csaj anyjat
e.x.i.m.ó 2010 júl. 06. - 08:07:55
(175/369)
a Kedves John sokkal jobb volt engem jobban megfogott de ezt biztos sokan azért nézték meg mert benne van Robert....de jól alakította a szerepét azt elkell ismerni.
e-batta 2010 júl. 06. - 02:41:52 Előzmény qqcs
(174/369)
az a "mexikói" fazon valójában a rendõr társa volt, és felismerte Tyler-t, gondolom szólt a lány apjának, aki nem sokkal ezután "betört" Tyler lakásába...
10/10
!!!666k 2010 júl. 05. - 19:46:39 10/10
(173/369)
Kurrvajó kis film, vazze! Sokkal jobb, mint a kedves john, az is 2001-ben játszódik, ez sokkal jobb volt annál. Végig teljesen lekötött, pedig nem vmi nagy szám a sztori, de filmbõl sikerült kihozni a maximumot. Az amerikai pités részt jó, hogy belerakták, onnan tudtam meg, hogy melyik évben is járunk, meg amúgy is jó. Szóval ez 10/10 számomra.
Noncsa 2010 júl. 05. - 01:09:38
(172/369)
Én az origo-féle kritika, na meg az alkonyat filmek ismerete miatt néztem meg õszintén szólva ezt a filmet, de épp ezért gondoltam, lehet, hogy tök jó lesz
hiszen el kell ismernem, hogy edward-ként rémes Pattinson, azok a szenvedõ arckifejezések, mintha kínoznák közben, hogy ilyet kell játszania... na ez out volt

ez a film viszont tetszett, nem is értem miért húzták le olyan sokan, csak azért mert egy mai tinisztár van benne, nem kell, hogy mindenkinek tetsszen.
viszont nekem direkt szimpatikus volt mindenki - talán az Ally-t alakító színésznõ nem -, Tyler fõleg a báty szerepekben, meg ahogy az apjára kiakadt, huu, sokszor éreztem hasonlót már én is :)

lényeg, ahogy a filmben is, mindegy milyen indokkal ismerkedett meg a két fiatal, abból még lehet szerelem, és Pattinson is hiába béna vámpírként, nem ez alapján kell minden filmjét megítélni...szvsz

hangulatos, nem várt befejezésû, szomorú, romantikus dráma - ennyi
qqcs 2010 júl. 04. - 23:35:02
(171/369)
mondja mar meg valaki mi a fenenek mutattak azt a mexikoi kinezetu fazont kozelrol amikor a vonattal jottek vissza a kirandulasrol es az miert nezett rea ugy mintha felismerte volna??? ezzel azt sugalltak hog yaz a tag az anyja gyilkosa volt. de mi a fene kioze volt a tortenethez mar akkor. en emiatt vegig azt hittem hogy a srac batyja a gyilkos buntarsa volt.
dodo412 2010 júl. 02. - 00:45:30
(170/369)
Én ma reggel néztem meg, és jobb volt, mint amire számítottam, igaz a várva várt gitár kevésszer bukkant fel benne (ami a trailerben úgy tetszett), de a történet elvitte az egészet egy olyan irányba, ami tetszett. Hát a szerelmi szál az mitagadás sablonos volt, de mivel nem ez volt a központban (legalábbis nem túlnyomóan, nem volt zavaró. Robert Pattinson tinibálvány, ez tény, és nagyon örülök, hogy ekkora sikere volt a Twilightban, még úgy is, hogy egy, de maximum kettõ arckifejezést villantott meg az egészben. (De szeretnék én is ilyen könnyen meggazdagodni...) Ebben a filmben a twilighthoz képest arckifejezések hosszú és változatos skáláját láthattuk. Úgy hármat, négyet. De. Ami jó az egészben, hogy még ez sem rontotta el a filmet, és SPOILER mikor a végén megláttam a dátumot, és elkezdtem kapizsgálni valamit, majd a levegõben szálló hamu után rájöttem a nyitjára, összeszorult a torkom. Elég már abba belegondolnom, hogy az édesanyja a második fiát is elveszítette, és hogy a húga a bátyját, akire mindig támaszkodott. SPOILER VÉGE Nem maga a film volt jó, hanem az ahogy elgondolkodtatott a szeretetrõl. Ennek hatására megint eszembe jutott, hogy az egész életet végig kell élni, és minden pillanatot meg kell osztani azzal akit szeretsz. Ilyen kis szentimentális vagyok, és ha szeretetrõl van szó, mindig beindulnak nálam az ilyen irányú gondolatok. Örülök, hogy megnéztem.