10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 15. - 09:44:47 10/10
(23/23)
nekem megvan, most néztem meg, érdekes volt :D
Petterson 2010 szept. 17. - 23:10:48 Előzmény Hollósy Tibor
(22/23)
Van mibõl válogatni, mivel õ operát is írt ha jól rémlik nekem...
zachklari 2007 ápr. 12. - 15:14:07 Előzmény Hollósy Tibor
(21/23)
Kedves Tibor! Nem vetted fel véletlen a vasárnapi E.M.mûsort este a Duna TV-n? Megírnád? Köszi, Z. Klári.
zach.klari@szegbp.sulinet.hu
Hollósy Tibor 2007 ápr. 07. - 20:30:19
(20/23)
Magam is régóta gyûjtögetem Morricone filmzenéit. Eddig kétszer voltam alkalmam élõ koncerten résztvenni, ahol Õ vezényelt. Egyszer Budapesten, egyszer Veronában. Életre szóló élmény volt mindkettõ. Eddig több, mint 80 komplett albumot gyûjtöttem össze, ez kb. 8 GB-ot jelent, mp3-ban. Akinek kell, listát tudok küldeni, magyar-angol/olasz filmcímekkel (már amiket ismerek...)
Brambilla 2007 márc. 06. - 18:33:48
(19/23)
küldhetek meghívót gmailre, ott 2 gigás tárhely van. Ha megadsz egy jelenlegi mailcímet küldök meghívót, azt hétvégn átyomathatom az albumot is.
Brambilla 2007 márc. 06. - 14:18:53
(18/23)
Megnéztem, az albumot tényleg törölték onnan, pedig még nem volt fenn régen, de emailben el tudom küldeni.
Brambilla 2007 márc. 06. - 12:40:14
(17/23)
Ha van gmailes emailed, vagy olyan amelyik tud fogadni 100 megás üzenetet, akkor arra el tudom küldeni neked hétvégén.
eszter1 2007 márc. 05. - 18:23:30
(16/23)
az egyik leggyönyörûbb film, nagyon ajánlom. nekem megvan dvdn, egyszer lõttem a tescóban, mondjuk nem 990 volt. szóval meg lehet kapni.
eszter1 2007 márc. 05. - 18:21:06
(15/23)
végülis ha úgy vesszük nekem mindkét zene megvan, mert mindkét film megvan dvdn, a western most digitalizáltattam vhsrõl, a másikat megvettem nem kevés pénzért, csak jó lenne, ha ezek a szép zenék meglennének egy lemezen az összes többivel együtt.
Brambilla 2007 márc. 05. - 17:29:02
(14/23)
Vére végig tudtam hallgatni az egész albumot, végülis jobb mint vártam, de van benne ami idegest. Persze ez attól függ, hogy ki milyen zenei stílust szeret, itt próbáltak összehozni mindenfélét. Nekem a favorit a Metallica és Bocelli.
Brambilla 2007 márc. 05. - 09:20:31
(13/23)
Köszi!
Most vettem észre, hogy az Orca lesz is jövõ héten, persze igen nézõbarát idõpontban, éjjel 1:50-kor. Ennek a tenéje megvan, a másik az aszt hiszem nincs, de majd még átnézem a videofelvételeimet, hátha rátalálok.
eszter1 2007 márc. 04. - 19:16:36
(12/23)
a gyilkosbálna eredeti címe ORCA. ez egyébként amerikai film, richard harris, charlotte rampling és bo derek járszanak benne, gyönyörû szép film.
a másik a tetõnk a csillagos ég, ez egy olasz spagetti western, talán 1967-es, giuliano gemma játszik benne. olasz címe: e per tetto un cielo di stelle. annyira nem ismert fil, sõt egyáltalán nem, még itt a porton se jegyzik. de nagyon nagyon jó, és természetesen ennek is gyönyörû a zenéje, ja meg az orca-nak is.
Brambilla 2007 márc. 02. - 22:17:58 Előzmény eszter1
(11/23)
Én is szeretnék egy kis segítséget kérni. A kevésbé ismertebb mûvei is megvannak, de a legtöbb csak olasz címmel. Ha például az elõbb említetteknek el tudnád küldeni az olasz címét, ismét be tudnék azonosítani egy-két darabot.
Elõre is köszi
eszter1 2007 febr. 28. - 15:17:37
(10/23)
köszi szépen, nem vagyok egy pc guru, de van aki segítsen. remélem menni fog. :)
Brambilla 2007 febr. 27. - 20:51:22
(9/23)
Hosszú, hosszú ideje gyûjtögetem, a probléma, hogy a legtöbb videon van meg koncertváltozatban és azt sajnos nem tudom hozzád neten keresztül eljuttatne, mp3-ba és egyéb számítógépes verzióba viszonylag csak a híresebbek vannak meg, ami olyan 80-100 zeneszámot jelent (de sok egy filmzene különbözõ változata). Ja neten ingyen akarsz szerezni, akkor ajánlom a torrentet (isohunt.com) vagy ha gyors letöltést szeretnél a rapidshare.de oldalt, de ott csak googlen keresztül tudsz keresni, úgy hogy beírod a keresendõ albumot vagy számot és beírod melléje, hogy rapidshare és megkeresed a jó linket hozzá. Nem olyan bonyolult, hamar meglesz amit keresel :)
eszter1 2007 febr. 27. - 19:29:06 Előzmény Brambilla
(8/23)
szia. tényleg megvan neked mind? ilyenek is mint a gyilkosbálna, vagy a tetõnk a csillagos ég??
honnan szerezted meg? illetve hogy szerezhetném meg? nagyon szeretem morricone zenéjét. tudnál segíteni?
elõre is köszi
Brambilla 2007 febr. 27. - 11:38:07
(7/23)
Amirõl beszéltek is az Oscar-átadón, hogy van egy új album, amit híres zenészek csináltak, õk dolgozták fel Morricone legjobb filmzenéit. Itt a lista és ahonnan le lehet tölteni:

/>1. Celine Dion - I Knew I Loved You
2. Quincy Jones Feat. Herbie Han***** - The Good, The Bad And The Ugly
3. Bruce Springsteen - Once Upon A Time In The West
4. Andrea Bocelli - Conradiana
5. Metallica - The Ecstasy Of Gold
6. Yo-Yo Ma - Malena
7. Renйe Fleming - Come Sail Away
8. Ennio Morricone - Gabriel's Oboe
9. Daniela Mercury Feat. Eumir Deodato - Conmigo
10. Dulce Pontes - La Luz Prodigiosa
11. Chris Botti - Love Affair
12. Vanessa And The O's - Je rais D'avis
13. Roger Waters - Lost Boys Calling
14. Ennio Morricone - The Tropical Variation
15. Denyce Graves - Could Heaven Be
16. Taro Hakase - Addio Monti
17. Ennio Morricone - Cinema Paradiso

<a target="_blank" href="http://rapidshare.com/files/15957364/decoG4r.rar.html" title="http://rapidshare.com/files/15957364/decoG4r.rar.html">rapidshare.com</a>

Még nem hallgattam végig az egészet, nekem annyira nem tetszett, de lehet neked jobban bejön :)
Brambilla 2007 febr. 27. - 11:08:56
(6/23)
Megnéztem Morricone hivatalos honlapját, de nem írnak róla, lehet direkt õ kérte, hogy ne foglalkozzanak vele, hogy ezzel is memutassa, hogy vele nem lehet szórakozni. Valahol még biztos fenn lesz azért
Brambilla 2007 febr. 26. - 20:06:51
(5/23)
"Clint Eastwood konferálta fel Ennio Morricone - aki többek közt az Eastwood fõszereplésével készült Egy maréknyi dollárér-t zenéjét írta - életmûdíját. Menet közben ugyan lemaradt a súgógéptõl, de feltalálta magát, és egész ügyesen improvizálta a beszéd második felét. Ismét állva tapsolt a Kodak színház közönsége. Morricone, akit ötször jelöltek Oscarra, de sosem nyerte el, olaszul mondott köszönetet, Eastwood fordította a szavait. A zeneszerzõ megköszönte a díjat a rendezõknek, akikkel dolgozott, külön ajánlotta azoknak, akik sosem nyertek Oscart, és a feleségének, Mariának, akivel egyébként már 50 éve házasok."

Nálunk ez a szöveg jelent meg Morriconéról, úgyhogy már kezdtem félni, hogy egyedül maradtam a sértõdõs-elméletemmel, de nem, külföldön elég hamar leesett mindenkinek, az amiknál persze nem írtak róla különösebben, a magyar média meg gondolom tõlük veszi az infókat. Sajna eddig a szöveget nem találtam meg írásban, a videofelvételt pedig újra megnézve észleltem, hogy amint a drága Dzsördszi rájött, hogy Morricone olaszul beszél, neki már nem is kell fordítania, tehát beszélhet amirõl akar, így az olasz szövegbõl az olaszul elég jól tudó ismerõsöm sem értett meg sokat. Amit a fenti íráshoz hozzátennék, hogy a Mester elmondta, hogy ez a díj arra ösztönzi, hogy még többet alkosson és most neki is áll, hogy még rengeteg filmhez írjon zenét és megkapja a "normális" Oscart.
Egyébként az amik az olasz beszéd miatt eléggé megharagudtak rá, az Oscar hivatalos honlapján elfelejtették kiírni a díjazottak között!
Brambilla 2007 febr. 26. - 15:26:10
(4/23)
Clint Eastwood fordította, de õ sem volt erre felkészülve meg az olasztudása sem lehet 100%-os, mert Morricone kétperces szövegeit fél mondatokban mondta angolul. Ha meglesz a szöveg, elküldöm, de beletelik pár napba.