Téma: Eragon

Facing.the.Plastic 2007 jan. 03. - 19:03:34
(103/323)
van harmadik...
Andi16 2007 jan. 03. - 18:55:03
(102/323)
de gondolom ha csinálnak is második részet annak csak vége lesz vagy van harmadik könyv is?
Eghain 2007 jan. 03. - 15:53:06
(101/323)
Te meg IQ-fighter.

Egyébként nekem tetszik.
Bogyo1 2007 jan. 03. - 13:40:29
(100/323)
én nem vagyok buzi sõt ha akarnék sem tudnék
na azt ne mond hogy ez a csávó vkinek bejönn?
van helyesebb szinész is
amugy te lord izé jó fej vagy:D
Eghain 2007 jan. 01. - 10:51:56
(99/323)
Látszik a kép! =))
total.sec 2006 dec. 31. - 21:51:13
(98/323)
Hát én most sem látom a képet (vagy csak nálam nem jön be?) de mindegy.Ami nem megy nem kell eröltetni.
Remélem jövõre (ami már csak 1 óra) jobb filmekrõl fogunk értekezni.
Viszlát jövõre, most bulizzunk!!:)
total.sec 2006 dec. 31. - 21:38:46
(97/323)
Azt hiszem a kép elmaradt.Kicsit rossz most a netem.Megpróbálom mégegyszer.
total.sec 2006 dec. 31. - 21:01:49
(96/323)
Ezúton szeretnék minden kedves fórumtársamnak Nagyon Boldog, Békés és Eredményekben Gazdag Újévet kívánni.
varitamas 2006 dec. 31. - 15:54:53
(95/323)
Én nem úgy ültem be a moziba, hogy hasonlóságokat keressek, nem is halottam korábban a regényrõl, nemhogy az esetleges hasonlóságokról. De az már elképesztõ, hogy ennyire kiszúrja az ember szemét a hasonlóság. Ami meg felháborít, hogy az eragon.com honlapján mintegy írófejedelemként magasztalják ezt a szerencsétlen Paolinit.
Eghain 2006 dec. 31. - 15:23:07
(94/323)
Szerintem teljesen felesleges hasonlóságokat keresni. Rengeteg történet van, ami hasonlít valamelyik másikra. Annyit találtak már ki, hogy teljesen egyedit írni lehetetlen.
varitamas 2006 dec. 31. - 12:29:35
(93/323)
Itt nem hasonlóságokról van szó, hanem egy az egyben ugyanaz a történet. Az SW meg a Gyûrûk Ura meg szerintem teljesen más.
krisz75 2006 dec. 30. - 23:34:13
(92/323)
igen. én is ezt kérdeztem. ha a könyv is nagyjából ugyanaz, mint a film, akkor tényleg elég hihetetlen, hogy ekkora siker lett belõle... nem mintha annyira rossz lenne a film. végül is meg lehetett nézni. csak gondold azt, hogy újraforgatták a star warst más szereplõkkel más helyszíneken. végül is nincs ebben semmi, sok régi filmnek megcsináltak már az újrafeldolgozását. pl ómen psycho stb. gondoljuk azt, hogy ez is ilyen és kész. (de a könyv sikerére így sincs magyarázat). bár mondjuk tényleg voltak hiányosságai a filmnek. néhol elég összecsapott volt... jobban is megcsinálhatták volna.
varitamas 2006 dec. 30. - 22:57:58
(91/323)
csá. Bocs nem olvastam vissza. Pedig aszittem én találtam fel a spanyol viaszt. Nekem az egész akkor esett le, amikor Eragon a halott nagybácsi felett sírt. Mondtam magamnak, nekem ez nagyon ismerõs. Ezután végig meg tudtam mondani mi fog történni a filmben, a körülöttem ülõk nagy örömére. Elképesztõ, hogy egy ilyen koppintás bestseller lett:)
Eghain 2006 dec. 30. - 22:13:26
(90/323)
Így, hogy leírtad, tényleg eléggé hajaz...de nem biztos, hogy direkt. Legalábbis remélem, hogy nem. =)
krisz75 2006 dec. 30. - 22:13:03
(89/323)
varitamasnak van igaza. tényleg senki nem vette észre, hogy az egész film egy az egyben a star wars new hope koppintása? mint ahogy azt korábban írtam.
A következõ rész tartalmából: a gonoszt ugye nem sikerült legyõzni, és a lázadóknak menekülniük kell, valami havas hideg vidéken rejtõznek el. Aztán a gonosz királynak sikerül rájuk találnia és megint menekülniük kell. Eragon elõtt megjelenik Brom szelleme és elküldi õt a sárkánylovas tanítómesterhez, hogy még jobban kitanulja a csíziót. A tanítómester egyébként egy mocsárban lakik és több mint 800 éves. Közben a hercegnõnek és az íjásznak magától értetõdõen menekülnie kell a gonosz király elõl, aki üldözi õket. Közben szerelmesek lesznek egymásba. Aztán a király elfogja õket, Eragon pedig elindul, hogy megmentse õket. A tanítómester figyelmezteti, hogy még nem készült fel teljesen, és ne menjen, be kell fejeznie a tanulást, és ezzel mindent tönkretehet stb. De Eragon nem hallgat rá. Sajnos késve érkezik, mert az íjász pasit ugye lefagyasztották. Megküzd a királlyal, aki mondja neki, hogy csatlakozzon hozzá, hogy együtt uralkodjanak. És hogy õ igazából az apja. Utána levágja a fiú karját. A miheztartás végett. A történet azzal ér véget, hogy a Eragon és a hercegnõ elindulnak, hogy kiszabadítsák az íjász pasit. A 3. részt nem írom le, gondoljátok hozzá...:o)P
Eghain 2006 dec. 30. - 22:12:22
(88/323)
Te is épp a véleményedet írtad le, nem? Ennyi erõvel te is megtarthatod magadnak. Én legalább értelmesen tudom leírni az enyémet... , nem lehetünk egyformák. Te így gondolod, én úgy.
total.sec 2006 dec. 30. - 21:07:43
(87/323)
Szerintem a fórum azért van hogy megírjuk a véleményünket,és nem azért hogy megtartsuk magunknak.Ha valakinek kicsit is tetszik a film vagy a könyv ,azért nem kellene leszólni.
Viszont ha egyáltalán nem tetszett a könyv nem várhatod el hogy a film jobbra sikerüljön (kivételek persze vannak).
Egyszóval ne ugorjunk össze egymás hozzászólásain please.

És nekem a Keep Holding On c.szám spéci tetszik.
varitamas 2006 dec. 30. - 20:03:05
(86/323)
sziasztok. Én ma láttam a filmet. Nem olvastam korábban a könyvet, de a film alapján nekem egy az egyben a Star Wars ugrott be. Lássuk miért: van Eragon (Luke), aki a nagybátyjánál (Owen bácsi) él, mivel anyja (Amidala) kiskorában elhagyta. A közelben él egy bolond öregember (Obi-Wan), akirõl kiderül, hogy korábban sárkánylovas (jedi) volt. Aztán ott van a korábban sárkánylovas esete, akibõl a legnagyobb gonosz lesz (Darth Vader). Természetesen a film során kiderül, hogy a hercegnõ (Leia) Eragon multjának és jövõjének is a része (késõbb valószínüleg kiderül, hogy igazából a nõvére, sõt talán az ikertestvére). A film történetszála teljesen azonos a New Hope-pal. Eszerint úgy kezdõdik, hogy a hercegnõ meglép valamivel, amit a Birodalomtól/királytól lopott. Ezután õt elkapják, a valamit (halálcsillagtervrajz/tojás) pedig megkapja a kis parasztfiú (Luke/Eragon), aminek hatására az õt gyerekkora óta nevelõ nagybácsi meghal. Ekkor találkozik a környéken élõ remetével (Obi-Wan/Beorg), akivel elindulnak a lázadókhoz. Út közben kiszabadítják a hercegnõt, akit kínoznak. Természetesen itt meghal a remete (mint ahogyan ez Obi-Wannal történt a halálcsillagon). Amint a társaság a lázadókhoz ér, kiderül, hogy követték õket (ugyanúgy, mint az SW-ben). Ekkor Luke/Eragon megvív a rész legnagyobb fenyegetésével, és elpúsztítja (halálcsillag/gonosz mágus).
Amit a köv részektõl várok. Kiderül, hogy a gonosz király igazából Eragon apja, a hercegnõ a testvére. A fimben látott íjász leginkább Han Solo karaktere, nem lepõdnék meg, ha összejönne a hercegnõvel.
Szal elsõ ránézésre az egész egy Star Wars koppintás beleültetve a fantasí világába.
Gergely1 2006 dec. 30. - 19:38:29
(85/323)
Bocs de én olvastam a könyvet is de az egy nagy szenny ilyen sz**t még nem olvastam jobbb lenne ha a saját kis véleményedet megtartanád magadnak és nem ide irogatnád erre a komoly oldalra. amúgy a film még sokkal rosszabb.
fakundo 2006 dec. 30. - 19:20:04 Előzmény Lord Commander
(84/323)
Életem legrosszabb filmje(i) a "Dungeon's & Dragon's (Sárkányok háborúja), azt hiszem Uwe Boll rendezésében (lsd.: Bloodrayne). Az annyira gagyi film, hogy egyszerûen nézhetetlen! Viszont senkit sem akarok elkeseríteni, de az Eragon is ezt az "ûrt" próbálja betölteni, szerintem erõssen hasonló "minõségben"! Röviden borzalmas, és unalmas