Téma: Eredet

ildikofejes 2010 júl. 25. - 22:31:34
(426/2206)
Mondjuk azért, mert a nagypapival Párizsban találkozott, ott pedig nem körözték...de errõl volt beszélgetés is köztük...másrészt viszont ha valakinek ilyen munkája van nyilván nem hurcolja a világon keresztül a gyerekeit...harmadrészt pedig, amint a felesége is mondta irt egy levelet az ügyvédeinek, ami alapján gondolom meg volt szabva, hogy a gyerekek nem mehetnek külföldre, stb., stb.

egyébként tényleg nem értem miért keresi mindenki a hibát, hiszen ez egy film, a rendezõ azt és úgy ért benne ahogyan akar, senki nem gondolkodhat a rendezõ fejével:-)
pláne felesleges logikát keresni egy álombeli, álomban:-)
arról már nem is beszélve, hogy ha a rendezõ ilyen sokáig "írogatta" a filmet (ráadásul a készítésénél egy csapat segített neki), valószínûleg jó párszor átrágták a témát és nem valószínû, hogy olyan hibákat vétenének amiket egy "átlag" mozinézõ a film megnézése után kilogikázhat:-)
10/10
themovie 2010 júl. 25. - 22:29:37 10/10
(425/2206)
riki1017 2010 júl. 25. - 22:29:26
(424/2206)
kedves mauro001 most szépen elmondom neked hogy ne okoskodjál inkább figyelj jobban a filmre:D
***SPOILER***
mondjuk azért nemtudta a gyerekeit kiköltöztetni mer mindig szökésben volt más-más országokba költözött és úgy kicsit maceráns lett volna a gyerektartás
és jó hogy elvállalja azt a munkát ha a gyerekeirõl van szó sztem te is megtennéd ha ilyen helyzetbe kerülnél
és azért oszlatja fel a céget mert elültetik a gyökereket a fejében és úgy gondolja mintha mindig is ez lett volna a véleménye
jó az a jelenet amikor 3 perce volt erre n se tok mit mondani max hogy szerencséje voltXD
és nem a saját tudatalattijából pattantak ki azok a kommandósok hanem azt a fischert képezték ki hogy ilyen esetbe megvédjék a tudatalattiját
és a 3. szintben az instabilitás azért maradt el mer ha nem vetted volna észre benyugtatózták õket és így vigyázzniuk kellett mer nemébrednek fel ha meghalnak hanem a váróra kerültek volna
***SPOILER VÉGE***
szóval legközelebb nézd meg még párszor a filmet és sztem utána se írj semmit hanem csak olvasd a többi kommentet
5shame 2010 júl. 25. - 22:21:45
(423/2206)
***SPOILER***Egyébként nem rossz film semmi meglepetés nem volt benne.Logikai bukfencek sorozata volt benne, de ha ezen nem akad fenn az ember nézhetõ.Pl. Azt sem értettem, hogy azt mondták hogy az elsõ szint egy hét második 3 hónapnak, harmadikat 10 évnek érzékelik majd, mert minden szinttel lejjeb gyorsul az agy.Ha elsõ nap ugrottak, akkor is kb 1-1,5 évig kellett volna ostromolni azt a bunkert..Õk pedig ettõl mélyebbre mentek ami min egy évizednek kellett volna tünnie ***SPOILER VÉGE***
3/10
mauro001 2010 júl. 25. - 21:48:03 3/10
(422/2206)
Szerintem simán, bár lehet, hogy zagyva lesz neki.
Durva dolgokat nem fog látni benne, annyi, hogy 16-os korhatár, ezért van benne piros festék is vér címén.
Viszont a csillagkapu sokkal jobb scifi 1-2 nagyon zagyva részt leszámítva, ha azért nézné meg, mert scifi, akkor szerintem passzolja.
5shame 2010 júl. 25. - 21:45:54
(421/2206)
***SPOILER***Még annyit, hogy a nagyfater sincs a gyerekekkel."Unokáidért teszem"-Leo.Ha láthatta nagypapit, akkor miért nem láthatja a gyerekeket?Zárókép is pont olyan mint az egyik emléke volt (liftes jelenet) szal biztos, hogy álom***SPOILER VÉGE***
Yzma 2010 júl. 25. - 21:44:55
(420/2206)
Szeretném kérdezni, hogy Csillagkapu sorozaton edzett 12 éves gyerek megnézheti-e a filmet? Látom, hogy 16-os, de az Avatarral sem volt gondja.
Köszi
9/10
tcshooker 2010 júl. 25. - 21:43:15 9/10
(419/2206)
SPOILER

-Ne gondoljon elefántra... Mire gondol?
-Elefántra.

SPOILER VÉGE

Akad valaki, aki végigrágja magát egy ilyen fórumon a film megnézése nélkül, és ne pillanana a két SPOILER felirat közé? :)
Bocs, ha esetleg elfelejtettem volna kiírni valahova.
9/10
tcshooker 2010 júl. 25. - 21:38:04 9/10
(418/2206)
Nagyjából egészében, mint egy másik sci-fi buzi, egyetértek veled.
Hogy miért kellett ez a meló? Talán a japó elkapta a tökét és nem volt más választása. Hogy miért pont az õ tökét? Talán nem maradt ideje más tököket elkapni. Hogy miért nem vette magához régen a gyerekeket? Gõzöm sincs...
moderator2 2010 júl. 25. - 21:32:37
(417/2206)
Kedves Fórumozók!

A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók.
jelölése:
***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***




Ne kelljen már egy ilyen filmnél 10-bõl 8 hozzászólásnál pótolni a spoiler kiírást, figyeljetek oda!

Köszönöm
5shame 2010 júl. 25. - 21:27:56
(416/2206)
***SPOILER***

Egyszerû a válasz, hogy álom ezt kb. az elsõ húsz percben kiderül.
Az építész csajnak azt mondja, hogy saját totemet kell készítenie és csak õ érintheti különben, meg tudja más is súlypontját és így nem tudja elkülöníteni az álmot a valóságtól.Ha ez igaz akkor, hogy tudja õ elkülöníteni, hisz õ a feleségét használja..
Japek pasi miért alkalmazza, hisz tesztelte õket és kudarcot vallotak,hogy szavait idézzem.Lent volt újra a legalsó szinten ami újra "50 évet" jelentett volna.
3/10
mauro001 2010 júl. 25. - 21:26:15 3/10
(415/2206)
SPOILER
Nekem, mint scifirajongónak nagy csalódás volt a film.
Ebben közrejátszhatott a hatalma hype és a mátrixhoz hasonlítgatás is.
Pont a film scifi, illetve a logikát igénylõ részei volt elnagyolt, hibáktól hemzsegõ, összecsapott.

Miért nem költöztette magához külföldre a gyerekeit? Egy olyan akció, mely során az életét kockáztatja és még siker esetén is egy gátlástalan üzletember jóindulatára van bízva nyilván logikusabb megoldás.
Amiatt vállalja minden idõk legveszélyesebb küldetését, ami ráadásul eszébe juttatja, hogy a feleségét ezzel a beültetéssel ölte meg, mert egy üzletember szóban ígér neki valamit?
Kötve hiszem, hogy a világ egyik legnagyobb üzletembere felosztaná a cégét csak azért, mert álmodik valamit egy repülõúton, bármilyen valóságos is legyen az az álom.
Ha az elsõ szint súlytalansága hatott az ott álmodókra a második szinten, akkor a második szint e miatti súlytalansága miért nem hatott a harmadik szinten?
Amikor közlik, hogy elindult a zene és már csak 3 perc van hátra a második szinten, akkor hogy van ideje az illetõnek lemenni, összeszedni a bombákat, visszamenni, összekötözni az embereket, kivinni õket a liftbe, kimászni a liftbõl, felszerelni a bombákat aztán még csücsülni 2 vágáson keresztül a liftben?
Az saját tudatalattim által teremtett szuperkommandó, ami bármire képes, amit tudat alatt el bírok képzelni tényleg nem képes százezer lövésbõl egy szintén általam elképzelt jármûvet lelõni?
Hol volt a harmadik szintbõl az emlegetett instabilitás? Azt mondták, az már szinte lehetetlen, annyira instabil és veszélyes. Ezzel szemben az elsõ szinten épp zuhantak, másodikon épp egy liftben taszigálták õket, harmadikon pedig simán precíz katonai manõvereket hajtottak végre.

Millió ilyen apró, de a filmet scifiként értelmezni, felfogni akaró ember számára nagyon bosszantó hiba volt benne. Persze rá lehet fogni, hogy álomvilág, hogy nem értem, mert hülye vagyok, de pont azért lehet ezekbe belekötni, mert a filmben túlmagyarázták a koncepciót és õk maguk cáfoltak rá a történésekkel. Kevesebb magyarázat kellett volna a filmben, több részletet kellett volna a dolog mûködésével kapcsolatosan a fantáziánkra bízni és akkor nem lenne mibe belekötni.
Úgy éreztem, hogy a túlmagyarázással kiszabtak maguknak egy rendkívül szûk ösvényt, amirõl akarva akaratlanul is percenként letértek.

Ez pedig már szubjektív, de a bemutatóban egy jól összeválogatott "kalandozócsapatot" ígértek különbözõ szerepkörökkel és látványos álommanipulációkkal, amit meg is kaptunk az elsõ fél órában, de a film lényegi részében gyakorlatilag szinte semmi szerepe nem volt annak, hogy álomvilágban vannak, semmi súlya nem volt annak, hogy ki az Architect, a Forger, a Shade. Ez egy ócska reklámfogás volt, jött az Architect trailer, jött a csapatra kihegyezett kampány, hogy azokat is megnyerje a film, akik tényleg egy olyan kalandra számítottak, ahol mindenkinek megvan a maga szerepköre, mindenki befolyásolni tudja a világot és bármi megtörténhet, amirõl még álmodni sem merünk. Erre kaptunk egy szimpla autós üldözést, 007-es verekedést, háborús lövöldözést, volt feleség emlékével vergõdést és csók. Nem mondom, hogy ezek nem állják meg a helyüket, de az ember nem ezt várja az Álmok Világától.
10/10
Keba 2010 júl. 25. - 21:25:33 10/10
(414/2206)
Na igen, de ettõl eltekintve zseniális film :)
10/10
fivik 2010 júl. 25. - 21:23:14 10/10
(413/2206)
Az egyetlen bibi az, hogy a harmadik szinten nem lebegtek. Talán azért, mert nem lett volna annyira élvezhetõ a harmadik szint, ha ott is lebegnek.
10/10
fivik 2010 júl. 25. - 21:21:00 10/10
(412/2206)
SPOILER

Ma néztem meg másodjára, és figyeltem arra, amit máshol olvastam: a valóságban Cobb-on nincs jegygyûrû, az álomban viszont mindig. Ez jól nyomon követhetõ és teljesen egyértelmûvé teszi a filmet is és a végét is. Tehát nem álmodta, tényleg hazatért. Azt gondolom, hogy az utolsó jelenet csupán Nolan incepciója velünk. Ugyanazt tette, amit Cobb Mal-lal. Megpörgette a csigát, elültetett egy gondolatot. Másodjára végignézve nem igazán találtam hibát a történetben, mindenre volt magyarázat, ami korábban nem volt világos.
9/10
tcshooker 2010 júl. 25. - 21:18:35 9/10
(411/2206)
SPOILER

Na most, ha az egész film egy álom, akkor a Dark City-bõl hadd kölcsönözzek egy mondatot:
"Nincs is ügy."

SPOILER VÉGE
9/10
Adry88 2010 júl. 25. - 21:05:46 9/10
(410/2206)
***SPOILER***
Igen, nem egyértelmû, hogy eldõl-e a végén, ez is mutatja, hogy lehet álom és lehet valóság is
****SPOILER VÉGE****
9/10
Adry88 2010 júl. 25. - 21:04:02 9/10
(409/2206)
SPOILERT lefelejtettem, bocs......
de ezt már elõttem sokan megtették
10/10
liaboo2 2010 júl. 25. - 20:57:41 10/10
(408/2206)
Ez a film valami elképesztõ. Még soha nem láttam ilyen jót, mint ez. :) Csak egy valami nem volt, és még mindig nem világos...mégpedig a film vége.
***SPOILER***
Valaki megtudná nekem mondani, hogy most akkor ha megingott az a kis bigyó, az azt jelenti, hogy már nem az álomban volt Dicaprio???
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 25. - 20:55:30 7/10
(407/2206)
Visszaolvasva utólag megkövetem magam, amiért túl egyértelmûnek láttam a filmet. Na, ilyet se szoktam.