Téma: Eredet

Atyo 2010 júl. 31. - 23:38:42
(766/2206)
Sziasztok!!

Ténleg jó fílm! De egy valamit nem értettem a végén azt az utolsó 5 percben gondoltam, hogy pörögni fog a pörgõ! De akkor ez most álom volt? Vagy mi? És ha az volt akkor mikor került oda, hol hibázott! :) Ez a vége valahogy nem jött le mert ellent mondott az elejének! (Akkor lehet a feleségének volt igaza és a felesége ébredt fel?) :D
10/10
sveta 2010 júl. 31. - 22:50:42 10/10
(765/2206)
Ma láttam moziban, és nagyon tetszett.
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 31. - 20:45:45 7/10
(764/2206)
Érdekes, a vágás nekem is feltûnt. Pedig amerikai filmben ez kuriózum.
10/10
Arkagyin 2010 júl. 31. - 20:33:47 10/10
(763/2206)
Azért megnézném, hogy te mit tudnál kihozni egy filmbõl. Kritizálni könnyû, de azért megnézném, hogy te hogyan csináltad volna meg a Bad Boys-t vagy a Sziklát vagy az Armageddont vagy a Pearl Harbor-t vagy a Sziget-et. Na majd utána kritizáld a rendezõt.
Direktor09 2010 júl. 31. - 20:32:46
(762/2206)
Véleményem szerint az eleje elég nehezen indult és furcsa is volt (annak pláne, aki spontán ült be a moziba). Aztán csepegtek az infók, de mint már írták velük együtt jöttek a logikai bukfencek is, egy-kettõ elég zavaró volt.
Viszont az utolsó 1 óra mindenképpen nagyon izgalmas volt, azért megérte beülni. Sokakkal ellentétben a vége nem tetszett nekem, bármennyire próbált eredeti lenni, nem volt az, számomra csalódás volt. Továbbá hiába Lee Smith, a vágás sem volt az igazi, ... de azért a végére feljavult.

Az alapötlet és a kivitelezés is kivételes volt, ezért dicséret illeti az alkotást.
Ám olyan érzésem volt, mintha a 142 perc ellenére túlságosan gyors lett volna a tempó egy ilyen mûfajû filmhez és emiatt az érzelmekre nem hatott volna annyira, mint amennyire elvárható lett volna. Viszont legalább nem volt szájbarágós. :))

SPOILER:

Az idõvezetést sem így csináltam volna meg, talán izgalmasabb lett volna, ha úgy kerülünk a képbe, hogy a feleség meghalt õ meg menekül az országból. Vagy a váróban kezdünk, ahol leélték az életüket, aztán felébrednek és a nõ meg akarja ölni magát. Azt hisszük, hogy nem komplett, de aztán megkapjuk a részleteket...

De azért:

8/10, mert fantáziadús és érdekes volt, az akció is nagyon jól meg volt tervezve.
A film kétségtelenül kiváló és szerintem is a nyár eddigi legjobbja (de az év legjobbja már aligha...)
mober 2010 júl. 31. - 19:31:38
(761/2206)
Nagyon jó a film története, kis mértékben Mátrixhoz hasonlítanám, ahol képesek átmenni egy másik világba a való világból. Emiatt nagyon elgondolkodtató, és az embereknek feladja a leckét, hogy tényleg jó álmodni, ahol messzemenõkig mások is lehetünk a való világbeli önmagunknál.

9/10

Érdemes moziban megnézni!
The Man Who Laughs 2010 júl. 31. - 19:18:02
(760/2206)
A nyár legjobb, legintelligensebb filmje. A történet sok helyrõl merít, sok benne az utalás. Mint "filozófia alapmû", nem ér fel az olyan klasszikusokhoz mint, a Mátrix, ExistenZ vagy a Dark City. Egyszerûen azért mert ezek elõbb voltak, nincs benne az a valóságos félelem (egyelõre), mint a Mátrix és az ExistenZ esetében és érzelmileg nem túl erõs. Igaz, a filmen nem is érzõdik, hogy 100%-osan eredeti, mély filozófia tartalommal ellátott alapmûvet akartak volna létrehozni. Pont az lett aminek akarhatták egy intelligens, de szórakoztató nyári mozi, ami messze lekörözi vetélytársait.

Ami remek mozi élmény. Mint mondtam intelligensen megírt történet, kiváló rendezés. Nagyszerû színészi játék (tényleg mindenki jó kivétel nélkül). Tökéletes zene és kifejezetten jó látvány, impozáns vizuális megoldásokkal. A vége különösen tetszett.

Bárcsak minden blockbuster ilyen jó lenne és nem csak a cgre meg a 3D-re fókuszálnának a készítõk.

Kétségtelen, hogy túl lett hypolva (mint anno a TDK, amit szintén szeretek), de

Az, hogy klasszikus vagy kult film lesz az idõ eldönti.

8/10
Vespa 2010 júl. 31. - 18:41:17
(759/2206)
Tévedés. Mindenki álmodik, (van úgy, hogy egy 8 órás alvás alatt ötször-hétszer is) )csak van aki abszolúte nem emlékszik semmire. A film pedig -lehet egyedül vagyok vele- nem tetszett. Se az agyament ötlet, méginkább a túlspirázás. Ha ismeretlen színészekkel csinálják meg és trágyább CGI-vel akkor erõsen ZS kategória. Bár nekem így is csak B. Lehet, túl sokat vártam tõle.
7/10
xxxpaulxxx 2010 júl. 31. - 17:54:43 7/10
(758/2206)
Mert? Rosszul értékeltem? Nálam a 7/10 az egy erõsen jó film... erõsen jó, de nem tudnám akárhányszor megnézni... ellenben mondjuk a Memento-val például, ami nálam egy instant 10/10-es volt.
sk98 2010 júl. 31. - 17:47:17
(757/2206)
SPOILER LEHETSÉGES

Jobban tetszenek azok a mûvek, amik kevesebbet tudnak a filmezésrõl és többet az emberrõl. Ennek az üzenete ezekben a közhelyekben kimerül:
1. fel kell nõni, ahhoz pedig erõfeszítés kell, nem elég a készbe beleülni
2. a gyerekeket sokkal könnyebb felnõtt ember módjára, szabadon szeretni, mint a társunkat, akit csak az álmainkon és illúziókon keresztül könnyû elérni, anélkül szinte lehetetlen
3. az álomnál jobb a valóság, a valóságot válaszd az álom helyett
4. a világot, a gazdasági életet is beleértve, a manipuláció, átverés, illúzió, szimulákrum irányítja

Ami ezen túlment, az a szokásos porhintés. Magányos, megkeseredett hõs, szuperszexi nõ, totálisan illuzórikus házasság, eksön, eksön, eksön.
Több szót nem is érdemes rá vesztegetni, hacsak még annyit nem, hogy az egész álom, a legelejétõl kezdve, ui. az ún. "valóságban" játszódó jelenetek semmivel sem illuzórikusabbak, mint az álomjelenetek. Ugyanúgy üldözik az üldözõk, ugyanúgy rendkívüli módon menekül meg; vagy pl. amikor Párizsban beszél az apjával, egyszerûen csak ott üldögél egy padban, semmi sem utal arra, hogy zajt csapott volna, amikor bement stb. Máris ott van a jelenet közepén. Azon kívül senkinek soha nem jut eszébe éber állapotban az, hogy "most vajon álmodom?" csak álmunkban szoktunnk erre gondolni, hogy ez most ugye nem is igaz? Vagyis a totemet megpörgetni csak álmában juthat eszébe, ezért teljesen mindegy, az eldõl-e vagy sem; az egész film szimuláció, képzelet, semmi köze a valósághoz. Nincsenek ilyen emberek, illetve az emberek nem ilyenek. Minden más szereplõ kizárólag a fõszereplõt segítette vagy akadályozta (illetve bízta meg feladattal). Az égvilágon semmi más nem volt belõlük érdekes, csak ami a fõszereplõvel kapcsolatos; tehát úgymond a "valóságos" szereplõk is csupán "a fõhõs tudatalattijának projekciói" voltak.
A fõszereplõnek még annyi karakterfestés sem jutott, mint Neónak, akinek az Orákulum azt mondta: "Hát, nem vagy túl okos".
A szokásos hollywoodi klisédömping, nemhogy az évtized, de még az év filmje sem.
A hangeffektek azért ütõsek voltak, minden jó nagyot durrant és csattant.
10/10
Yrob 2010 júl. 31. - 17:29:08 10/10
(756/2206)
Egyszerûen zseniális!!! Komolyan mondom mikor vége lett a moziban, legszívesebben tapsolni támadt volna kedvem! Ilyet még soha nem éreztem...
10/10
andesz89 2010 júl. 31. - 14:22:36 10/10
(755/2206)
azért nem voltak az álmok szürreálisak mert úgy kellett felépíteni az álmot, hogy megegyezzen a valósággal.pl amikor Saitotól akartak egy gondolatot ellopni a film elején akkor Saito nem tudhatta hogy egy álmoban van.mindennek egyeznie kellett a valós világgal.
a felgördülö város is csak szemléltetésként volt,hogy minden lehetséges az álomban,de a munkájuk miatt nem volt szükség iylen megoldásokra max. csak az útvesztõkre.
8/10
Willy Wonka 2010 júl. 31. - 13:04:49 8/10
(754/2206)
jóhátperszehogyne. de az hogy mûködik?:)
10/10
Pippa 2010 júl. 31. - 12:18:38 10/10
(753/2206)
A gép köti össze õket, amire rácsatlakoznak. Így tudnak ugyanabban az álomban összejönni.
fraga 2010 júl. 31. - 12:16:47
(752/2206)
A film nagyon ügyesen felépített, többrétû jelentést magában hordozó alkotás. Nekem az is feltûnt, hogy épp egy Piaf számot választott a rendezõ a valóságba való visszatérés szinkronba hozására figyelmeztetõ hangeffektként. Marion Cotillard személye tehát e filmbeli szerepén túl is jelentõséget kapott. Ügyes.
tzsol85 2010 júl. 31. - 11:54:49 Előzmény kita13
(751/2206)
Sose láttam, a sorozatok nem kötnek le. :P
6/10
vandureen 2010 júl. 31. - 11:54:05 6/10
(750/2206)
egyet vagyunk ertve.
PainDemon 2010 júl. 31. - 11:52:41
(749/2206)
olvastam olyat is, hogy az apja azért Ariadnet ajánlotta, hogy Cobb lelkifurdalását eltûntesse egy incepcióval. lássuk be járt a lány a megbánás szintjén és elég ügyes volt ahhoz képest hogy kezdõként indult.
6/10
vandureen 2010 júl. 31. - 11:51:59 6/10
(748/2206)
3 normalis trukk volt a filmben, amiert beultem vegulis megnezni, a tortenet meg egy nagy marhasag volt. sajnaltam ra a penzt. eddig szentsegtoresnek tartottam hogy ilyen kaliberu filmet letoltsek mielott moziba ulok, de ezutan jobban meggondolom.
8/10
Willy Wonka 2010 júl. 31. - 11:14:21 8/10
(747/2206)
Igen ám, de ha így lenne akkor hogy lehetséges, hogy amikor Saito lelövi a végén a váróban, hogy viszatérjenek akkor a repülõn ébred fel, nem pedig ott ahol a szert kipróbálja..hiszen ha meghalsz akkor a legfelsõ szinten kell hogy felébredj, jó erre mondhatod, hogy azt épp nem mutatják ahogy ott felébred ahol szerinted felébred, de azért lássuk be ez elég nyakatekert lenne már..a végén azért nem mutatják hogy eldõl a totem, hogy nézd meg mégegyszer a filmet, hátha valami apró de fontos részrõl lemaradtál valahol , eléri, hogy azt hidd hogy nem érted teljesen és idegesítsen és megnézd újra. Én mondjuk szívesen megnéztem újra, tetszett is csak azt az egy dolgot nem értem, hogy hogyan tudnak egymás álmában összejönni, tehát hogy ugyanabban az álomban szerepelnek...valaki? lécci addig nem tudok nyugodtan elmenni Balatonra :)