Téma: Eredet

10/10
tarantinofan 2010 júl. 29. - 23:41:16 10/10
(706/2206)
***SPOILER PÓTOLVA***

több féle megoldás is elképzelhetõ. lehetséges hogy fel sem szállt a repülõre, mert amikor elmennek ahhoz a vegyészhez, és kipróbálja az egyik nyugtatót, miután meg akarja nézni hogy álmodik-e, de nem tudja megpörgetni a totemet és onnantól kezdve már csak a film végén teszi fel a nagy kérdést...
aztán azis lehet hogy az egész film egy álomvolt, hiszen ha hinni lehet a párbeszédeknek, arra a következtetésre juthatunk hogy a totem csakis az eredeti birtokosa kezében használható, és megbízható, márpedig cobb toteme eredetileg az õ feleségéé volt, így azis lehet hogy semmi támpontot nem ad neki....
aztán (amit én a legvalószínûbbnek tartok) valószínûleg felszállt a repülõre, de még "most is" ott alszik. míg fischer fejében voltak történhetett valami ami miatt ugy gondolta hogy már nincs értelme feljönnie a valóságba, talán nem bízott saito-ban eléggé, vagy ugy kalkulált hogy csakis álmában lehet már igazán boldog a gyerekeivel, hiszen az ember a saját álmát ugy formálja és irányitja ahogy akarja, így kockáztatva azt hogy a saját álmában kell leélnie az életét feltehetõleg azidõ alatt (amik ugye évek lehettek) megépítette magának a váróban a fenti világ képmását, emlékekbõl és már soha nemis tért vissza. így amikor "felkelt" a repülõn azmár az õ által létrehozott álom volt, és ha bárki belekötne abba hogy dehát a repülõn csak 10órát utaztak, gondoljon bele hogy az a váróban bõven évtizedekké nõtte ki magát....
vagy azis lehet hogy eldõl a film végén a totem, minden ugy van ahogy az meglett tervezve, elvégezték a melót, saito elintézte neki hogy visszatérhessen a hazájába és így egy happy end a vége
döntse el mindenki maga hgoy melyik a szimpatikusabb verzió....:D
10/10
Zsákos ember 2010 júl. 29. - 23:26:36 10/10
(705/2206)
Mi az hogy " megy benne az "emózás", mint az alkonyatban..." ?
Biztos,hogy az Eredetet néztétek ? :D
patakidr 2010 júl. 29. - 23:16:57
(704/2206)
Ijesztõ, hogy ez a film 8.9-es átlagot kapott. Ma megnéztük egy kollégával és a feleségeinkkel (35-40-es korosztály vagyunk), s majdnem sírtunk az unalomtól:(
Elképesztõen hosszúra nyújtják, megy benne az "emózás", mint az alkonyatban...


Sajnálom, de szerintem egy unalmas, rossz film, amit, ha letöltöttem volna, akkor az elsõ 10 percben törlöm is a francba. Egy idõre megint elvette a kedvemet a moziba járástól.

10/3 de csak az alkalmazott trükkök miatt...
9/10
poth18 2010 júl. 29. - 23:00:54 9/10 Előzmény feeco
(703/2206)
Fecoo te nnem vagy ép :D Éppenhogy nem errõl szól a film, hogy jó, ha egy ember elveszik az álmaiban. Akkor öngyilkos is lehet, vagy elveszik a "váróban", és megbolondul. Szerintem nézd meg még egyszer.
Amúgy meg egyetértek Veled a leírtakban,csak nemtom, hogy ezt mért hoztad össze ezzel a filmmel, mert ez a film pont hogy nem ezt a fajta életet ajánlja, sõt.
nikbertakem 2010 júl. 29. - 22:17:42
(702/2206)
Ma megnéztem a filmet. Nem volt rossz, de lehet hogy az ' évtized filmje' féle kritikák olvasása után kicsit jobbra számítottam.
Viszont a film végét nem igazán értem ugyhogy kérem osszátok meg velem elméleteiteket ezzel kapcsolatban persze szigorúan 3 felkiáltójeles SPOILER-rel bekeretezve.
SPOILER!!! Szóval egészen addig követtem amíg nem mennek le Ariadnéval a 4. szintre és Cobb ott marad hogy Saitot visszahozza a váróból, aztán jön az a rész amivel kezdõdött az öreg Saito aztán hirtelen a repülõn aztán a gyerekei és a forgó totem. Tehát álmodik, de akkor hogy került vissza a repülõre? A váróban van akkor most? Vagy a feleségének volt igaza és amit valóságnak hitt az valójában álom volt? Mert végülis nem mutatták a totemet hogy eldõlt-e amikor eltette Mal abba a kis házikóba...
Ti mit mondtok?
7/10
LenaMerisi 2010 júl. 29. - 22:10:44 7/10
(701/2206)
Ért már téged olyan veszteség, hogy nem tudtad, hogyan tovább?
9/10
mazsi1028 2010 júl. 29. - 22:09:02 9/10
(700/2206)
Látom megy itt az adok kapok. Fenntartva, hogy nõként! még mindig értve a filmet, szerintem csak helyén kell kezelni. Nem sz*r, hisz a mostani valóban sekélyes vámpíros filmek, gagyi vígjátékok és egyszerû akciófilmek között a story kifejezetten szórakoztató, ami fontos gondolkodásra késztetõ volt, járt az agyam végig. Eredeti az ötlet, bár azért a témához kapcsolódó korábbi film hatása érezhetõ, van egy kis patchwork hatása, de alapvetõen jól kidolgozott ötleten alapuló film. Ami miatt szerintem túlzás korszakalkotónak és az évszázad legjobb filmjének, azok a következõk: a storyn belüli (vagyis mondhatnám forgatókönyvbeli) hibák és ellentmondások, amelyek minket is beszélgetésre késztettek a moziban, illetve a hollywoodi klisék, amelyek sajnos kiszámíthatóvá teszik a filmet több helyen. Ha megnézzük a korábban belinkelt kritikát: "kivételesen izgalmas látványvilág, fülbemászó zene és pörgõ akció", ezzel egyetértek, de nem a film, ha már ezt írtátok "mélységét" emeli ki. Tehát jó film, de nem adu ász. Aminek én örülök az még egyszer az, hogy magával ragadott a történet, vagyis nem csak ültem és bambultam, részese voltam, hisz gondolkodásra késztetett. Egyáltalán nem kár a mozijegy áráért!
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 21:57:39 9/10
(699/2206)
És mennyire kellett megerõltetned magad,hogy rájöjj erre?
7/10
LenaMerisi 2010 júl. 29. - 21:43:02 7/10
(698/2206)
Számomra errõl szól az "Eredet":

***SPOILER***

Különleges élmény volt Nolan szemével látni, hogy mi történhet egy traumával sújtott ember (Cobb) agyában. Át tudtam élni a fõhõs dilemmáját: elmenekülni egy emlékekkel teli, szabadon formálható álomvilágba, vagy vállalni a Mal nélküli életet - legyõzve a halála miatti bûntudatot -, és helytállni a gyerekei mellett.
Nagyon szép visszatérõ szimbólum, hogy a valóságon kívül arc nélküliek a gyerekek: amint megpillantjuk az arcukat, tudjuk, melyik életet választotta Cobb.
El tudom képzelni, hogy Cobb gyógyszeres kezelést - többek között nyugtatót - is kapott, hogy ne boruljon el teljesen az elméje, és ez a valós esemény beépült az álmaiba.

***SPOILER VÉGE***
10/10
Findzs 2010 júl. 29. - 21:28:40 10/10
(697/2206)
nõk akiknek nem tetszett (bár tuti azért mert nem értették, 100%, csak ciki bevallani)
pl:
szubjektív
editka
orion21
()erika()
istenasszony
10/10
Findzs 2010 júl. 29. - 21:14:39 10/10 Előzmény Lacquo
(696/2206)
egyetértek veled
a nõknek nem tetszik és bizonyos kor fölött
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 20:46:01 9/10
(695/2206)
Végre találtam valami eredeti ötletet a filmben.
http://quart.hu/cikk.php?id=5277
jorgicsek 2010 júl. 29. - 20:26:12
(694/2206)
te jó ééég! egy értelmes gondolatot nem sikerült összehoznód, viszont legalább megpróbáltál nagyon okosat mondani. nem sikerült. szomorú...

"annak függvényében, hogy sci-fi-ként tekintek rá, vagy sokkal inkább annál jobban, hogy az én személyes meglátásom és reményem szerint ez inkább annál jobban akciófilm, mintsem ahogy szóseróla valójában sokan gondolják, ámde ez korántsem van nincs így, hiszen aki korán kel, aranyat lel és eközben kockát vetve tekinthet zöldhályogós szemmel eme az alkotásra, ami mûfaját nézve sokkal inkább produkál pejoratív megközelítést, mintsem abszúrd letaglózást, ezért kételkedve fogadok minden olyan moziban játszott mozgóképsorhalmazkollekciót, amiben nem vagy mégis paul logan játsza el a fõszerep"

kábé ennyit ér a "stílusod"! :)
9/10
tcshooker 2010 júl. 29. - 20:15:53 9/10
(693/2206)
Ki mondta ezt neked? :)
10/10
Pippa 2010 júl. 29. - 15:41:44 10/10
(692/2206)
Nagyon tetszett ez a film, teljesen a hatása alá kerültem. Meg is szereztem Dr. Paul Tholey Alkotó álom címû könyvét, hogy kicsit elmerüljek a témában.
A filmzene pedig csillagos ötös, a zárójelenetnél hallható Time címû Hans Zimmer szerzeménytõl úgy érzem, mintha ki akarna robbanni a szívem a helyérõl :)
kita13 2010 júl. 29. - 14:17:34 Előzmény tcshooker
(691/2206)
Ez nem baj, szerencsére Te azok közé tartozol, akik elfogadják a magukétól eltérõ véleményt is!
bz77 2010 júl. 29. - 14:02:46
(690/2206)
A lost elsõ két évada is ezért tetszett utána hulladék lett a sorozat...
bz77 2010 júl. 29. - 13:58:23
(689/2206)
A lost highwayt is láttam, az sem semmi:) Azért az számomra is logikusabb egy fokkal.
Ennek ellenére tetszett mindkét film mert szeretem a nem hétköznapi dolgokról szóló filmeket, mégha utólag ki kell bogozni mirõl is szólt.
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 29. - 13:45:05 7/10
(688/2206)
Ne hibáztasd magad! Nem szégyen nem érteni valamit, aminek nincs értelme. :) A MD-nak nincs "megoldása". Nem feltétlenül azért, mert Lynch ekkora mester, hanem mert eredetileg ez egy sorozat pilotja volt, amihez végül hozzáforgattak, és így lett belõle mozifilm hosszúságú. hm. képsorozat. Inkább nézd a Lost Highwayt, ha még nem láttad. Az is nagyon komplex, de az kibogozhatónak tûnik...
bz77 2010 júl. 29. - 13:31:55
(687/2206)
Köszi, érdekes jó kritika, például a "lynch"-i mélységek megfogalmazás ( bár a mai napig nem értem a MUllholand Drive-ot:) ) tetszik, A sejt amúgy nekem is eszembe jutott talán az a képi világ hiányzik is így utólag.
SOkmindenben egyetértek , néhány dologban nem, de ezzel a megállapítással nem tudok vitatkozni:"Az Eredet nem korszakalkotó mozi, nem mérhetõ össze a hasonló filozófiákat magasabb, esszenciális szinten bekebelezõ filmekkel (Existenz), de A sötét lovag mélyen árnyalt karaktereit is hiába keresi a nézõ. Van helyettük ellenben logikusan kidolgozott, többszörösen összetett filmes dimenzió, kivételesen izgalmas látványvilág, fülbemászó zene és pörgõ akció. Nolan keresztre feszítését így talán érdemes lenne elhalasztani."