Téma: Eredet

4/10
kovnoe999 2010 aug. 25. - 11:46:10 4/10
(1026/2206)
Szeretem az ilyen filmeket de bocs egy csomó hülyeség van benne! Ez az én véleményem van akinek tetszik van akinek nem. Nekem nem. Szólás szabadság van szóval leírhatom a véleményem! Van fantáziám és képzelõerõm, de nekem ez a film nem jött be. Ennyi.
Mermaid. 2010 aug. 25. - 05:52:31 Előzmény Joelem
(1025/2206)
Meg is osztanád vagy csak hatásvadász vagy? :)
Thorstein222 2010 aug. 25. - 01:06:42 Előzmény kovnoe999
(1024/2206)
Engem nem zavar, h így vélekedsz. Csak akkor minek mész sci-fire?! Benne van a mûfaj nevében, h KÉPZELETBELI!!!! Ha nincs fantáziád, ne nézz ilyeneket!
Thorstein222 2010 aug. 25. - 00:52:43
(1023/2206)
Sztem elég egyértelmû. Aki figyelt kicsit az megértette. A vége egyedül, ami kérdéseket von maga után, de nem véletlen. :D Jó film volt és sztem nincs benne semmi tudományos okoskodás szerencsére, elég letisztult.
Tibipool20 2010 aug. 24. - 00:02:12
(1022/2206)
Azt gondolom hogy akinek nem tetszett az Eredet, annak valószínûleg az az egy oka lehet hogy, nem szeret, nem képes gondolkodni film közben, számára az élményt az egyszerû tények legjobb módon való tálalása adja. (pl.: A, van Predator B, van ember, C, gyilkolják egymást és majdcsak nyer valaki)Számomra viszont ebben a filmben minden megvan. Nem csak a tálalás - vizualitás csillagos ötös, de maga a történet és ahogy a megoldást kibontja a rendezõ... Mind zseniális. De ott van még a zene is. Számomra a színészek játéka is hiteles volt. Nem találok kifogást. Ezer féle gondolat van a fejemben amit leírnék, egyiket be sem fejezném, már írnám a másodikat, harmadikat. Én midig is szerettem Di Capriot, szinte minden filmjét láttam (nem voltam oda a Titanicért, de nem is fikáztam soha,pedig ez anno nagy "divat" volt), és vannak filmek amiket szerintem egy az egyben az õ játéka emel ki a tömegbõl (nálam ilyen a Kapj el ha tudsz!, vagy az Egy kosaras naplója) de itt abszolút nem errõl van szó. Ez esetben minden a helyén van, és ez a film egyáltalán nem miatta jó. Szerintem azért lett ilyen jó ez a film, mert egyszer volt egy alapötlet, ami önmagában nagyon érdekes volt, és Nolan magában kitudja már hányszor eképzelte, megvalósította történetét, de volt türelme kivárni míg ez az egész kiforrja magát az õ fejében, kivárta amíg a kirakós minden kis darabja a helyére kerül. Így már nem is volt a filmben az a fajta erõltetettség amit én olyan sokszor érzek filmeknél , valahogy úgy, hogy van egy jó story, de mikor a csattanóhoz, befejezéshez érkezünk, akkor a (nem hibátlan) megoldást látva látom magam elõtt hogy a rendezõ , a forgatókönyv írója, színészek, meg kb a komplett stáb agyalt azon hogy bizonyos dolgokat hogyan oldjanak meg hogy minél jobb legyen. És rendszerint ilyenkor lõnek mellé. Itt viszont a fejben lejátszott sok-sok év munkájának köszönhetõen mi nézõk kaptunk valami olyasmit, amire egy rakás ígéretes film kapcsán vágyunk, de végül csak nagyon kevéstõl kapunk meg. Az hogy a végén a "megoldás" pedig a nézõre van bízva (az ominózus "totemes" utolsó jelenet) meg már csak a hab a tortán.
offtopic
Liliom3 2010 aug. 23. - 22:47:30
(1021/2206)
Az elejétõl fogva lekötö9tt a film minden mozdulatot, jelenetet árgus szemekkel figyeltem,t teljesen beindította a fantáziámat, ez az amire azt mondják hogy egy jó film és tulajdonképpen ez lenne az értelme a filmezésnek.Amúgy a végével kapcsolatban még nekem is vanak kérdéseimés tudjátok mit ? jó érzés
sanothiel67 2010 aug. 23. - 13:31:22
(1020/2206)
Nekem is kuszának tûnt az elején és sok dologra én is csak a mozi után jöttem rá. Kicsit az én felfogásom is lassú:D
Tipikusan az a film, amit többször kell megnézni, hogy megértsük. De pont ezért olyan jó:DDD
AngelÁgi 2010 aug. 22. - 22:47:24
(1019/2206)
Én már 2x néztem meg ,de még mindig van benne jó pár kérdés:)
Ezért is isteni filém számomra:) Pl ahány hozzászólás annyi elmélet a filmrõl és azért gondolom,hogy mindenki számára kicsit mást jelent a film vagy másképp értelmezi:)
9/10
bigwillsmith 2010 aug. 22. - 22:27:49 9/10
(1018/2206)
Ja és szerintem felesleges olyanoknak lehúzni az átlagot az alacsony szavazatokkak, akik az esztelen lövöldötéseket szeretik (:
9/10
bigwillsmith 2010 aug. 22. - 22:23:40 9/10 Előzmény ancs139
(1017/2206)
Jó film, tetszik az alapgondolat és ahogy felépítették a történetet. Kicsit kuszának tûnt az elején, aztán egyszer elcsíptem a fonalat. Sok dologra csak mozi után jöttem rá, lehet kicsit lassú a felfogásom (: Talán érdemes lenne megnézni mégegyszer (: 9/10
ancs139 2010 aug. 22. - 15:42:33
(1016/2206)
~SPOILER~

Sziasztok! Nekem már csak egy kérdés maradt megválaszolatlan a filmmel kapcsolatban. A végén mikor Dicaprio lemegy a váróba, vele együtt ugyebár Mal is megjelenik, mivel õ Dicaprio tudatalattijából származik, csak ott tud megjelenni, ahol õ is ott van. Ha ez így van, akkor Fisher mit keres Mal erkélyén megkötözve? Õt ugyebár Mal öli meg, így lekerül a váróba. De utána mi történik vele? Nem kéne neki is saját világot teremtenie, mint Saitonak? Az addig oké, hogy Mal kontrollálhatatlan, de akkor is... Hogy találta meg a szerencsétlen Fishert ilyen gyorsan és kötözte meg és vitte az erkélyre? :D Tudom ez elég hülye kérdés, de ez akkor sem stimmel nálam sehogy sem. Aki tud az segítsen, elõre is köszi. :)
moxika 2010 aug. 21. - 16:57:06
(1015/2206)
Addig volt izgalom bennem amíg nem néztem meg. Nekem zagyva volt, és egyszerû. Kiszámítható véggel, és nagyon csöpögõs hangulattal. Sajnálom, mert nagyon akartam látni a filmet és nagyon akartam hogy jó film legyen. Mindenképpen meg kell nézni, és persze hatása is van, de ez a hatás inkább valami (valakinél már olvastam talán) üresség. Hát ha ez volt a cél, akkor tökéletes. Vagy feljebb kellene mennem egy szinttel?
8/10
zee944 2010 aug. 21. - 10:48:37 8/10
(1014/2206)
Nagyon izgalmas volt, amíg néztem, de már akkor feltûnt az üressége. Mostanra már nem is emlékszem, mi történt benne. Hatásos, de egyszer használatos, felejthetõ mozi. Az persze nem lenne baj, ha ez lenne az átlag popcorn-mozi, mert annál azért jóval jobb.
Delaco 2010 aug. 21. - 04:32:03
(1013/2206)
Az eleje kicsit nehezen követhetõ, kissé lapos. Aztán beindúl a sztori, elkezd érdekelni a dolog...majd úgy a jó felénel már nagyon leköt, és szerintem nagyon nagyot szól a végén. Tökéleteshez közelítõ mozi. 10/9
F.Torres 2010 aug. 20. - 23:35:46 Előzmény dr66
(1012/2206)
Igen, lehet, hogy igazad van. Majd ha másodszor megnézem, mindenképpen odafigyelek erre a részletre.
AngelÁgi 2010 aug. 20. - 20:57:29
(1011/2206)
bocs a rontás miatt munkája*.... :$
AngelÁgi 2010 aug. 20. - 19:55:50
(1010/2206)
ÚÚÚh,de jót nevettem ezlladásos beszóláson:D

Kis SPOILER!
Olvastam ma valamit ami megfogott,gondoltam leírom.
Eredet...honnan is kapta a címét..
Cobb megkapja az utolsó munkályát amivel visszatérhet a régi életéhez azaz az eredethez...
Én még míndíg bizonnytalan vagyok a filmmel kapcsolatban,.de pont ezért imádom:)
Amióta csak megnéztem folyton agyalok rajta :)
Na nem azon,hogy Cobb megfulladt-e :D jéééézuusss....
Sztem neki felesleges volt mozira költeni:)
Am...ajánlom neki nézze meg IMDB-s értékelését a filmnek....és gondolkozzon el a film szar vagy neki kéne még egy picit tanulnia.....
10/10
Shapira 2010 aug. 20. - 15:36:48 10/10 Előzmény kovnoe999
(1009/2206)
Mikor kiúsztak a kocsiból, egy álom volt. Az elsõ álomszint, ahol esett az esõ. Caprio nem jött ki, vagyis megfulladt, és mivel benyugtatózott álomban meghalt, visszakerült a váróba, hogy kimentse Saitot, a japánt.

Számomra a film teljesen érthetõ volt, szórakoztató, izgalmas. Az egyik legjobb sci-fi, amit valaha láttam.
10/10
dr66 2010 aug. 20. - 13:43:26 10/10
(1008/2206)
Ez a kovnoe999,a nyakamat teszem rá,hogy szõke.Ennyi ész!Aszongya ,hogy-hogy nem fulladt meg Leo a vízbe esett autóban?Nehogy má',hogy az is álom legyen!Pedig k.urvára az volt,csak figyelni kellett volna.Az ilyenek miért ülnek be egy ilyen filmre.Miért nem shoppingolnak tovább?
10/10
topitoy 2010 aug. 20. - 12:50:29 10/10
(1007/2206)
Ha úgy érzed írj és vissza adom én a jegy árát! Szeretek nevetni az olyan embereken mint te... Gondolom a Rambo 25-re két hónappal elõre jegyet váltanál! Én tiszteletben tartom az emberek véleményét csak néha nehéz megállni szó nélkül. A tiedet sajnos pont nem tudtam... De mit is vár az ember egy olyantól aki az akció jelentekért megy moziba, ha már valami gondolatokat ébreszt az a te számodra szar. Gratulálok csak így tovább... Remélem nem sértettelek meg kedves kovnoe999!