Téma: Eredet

G00se 2011 jan. 08. - 15:46:06
(1466/2206)
Szerintem nagy jó film. Össze van rakva, látszik, hogy a rendezõ (én így tudom, lehet rosszul) 12 évig dolgozott rajta
10/10
danab1 2011 jan. 08. - 13:53:49 10/10
(1465/2206)
Sziasztok!
Én is azoknak a táborát szeretném erõsíteni, akiknek tetszett a film. Nem vonom kétségbe, hogy rá kell hangolódni és ez a világ és a hangulat vagy elkap az elején és egészen a végéig nem hagy nyugodni vagy nem, és akkor jöhet bármi, akkor sem fogja érdekelni a nézõt. De engem az elsõ pillanattól fogva odaszegezett a képernyõ elé. Szeretem azokat a kezdéseket, amikor rögtön beledobnak a mély vízbe, leközözve és hagynak vergõdni, míg szépen, lassan az infókat csepegtetve, centirõl centire húznak ki a partra.:-) Biztos voltam benne, hogy a végére összeáll a kép.
Viszont úgy éreztem magamat, mint az esztétika óráimon; egészen elképesztõ, amikor látod Freud (tudatalatti, tudatelõttes gondolatok, kivgetülések stb.) és mások elméleteit vászonra alkalmazva! Vagy mondjuk az Ariadné beszédes név, ami eleve predestinálja a szerepét (bizonyára sokan ismeritek a fonalas és labirintusos történetet...). Na de nem akarok itt bölcsészkedni.:-)
Nagyon jó volt, érdekes ötlet, remek kivitelezés, megkapó színészi játékok, lebilincselõ élmény.
7/10
pencroft 2011 jan. 05. - 20:29:21 7/10 Előzmény LaciG
(1464/2206)
"Tehát, ha az elsõ álomrétegben Eames "beöltözik" az öreg Fischernek, és elmotyogja neki, hogy azt szeretné, hogy feldarabolja a cégét, akkor ezt is saját ötletnek, vagy esetleg egy isteni sugallatnak fogja venni... Nem?"

Végre valaki megfogalmazta, mi az én bajom ezzel a filmmel! :-)
Pontosan emiatt vagyok érzékeny benne minden apró hibára, mert nem látom azt a mögöttes célt, ami miatt elnézhetném a "lényegtelen" részletek hibáit.

Ha van valódi válasz erre a kérdésre (azon kívül, hogy egyetlen álomrétegbeli "elmotyogás" esetén túl rövid lenne a film :-), akkor az engem is nagyon érdekelne.
pimpusek 2011 jan. 05. - 18:53:49
(1463/2206)
Ne hangoljanak le a negatív kommentek. Van akinek bejön a film, van akinek nem. Ez természetes.
Amit én is nagyon díjazok az Hans Zimmer zenéje. Hibátlan.
10/10
Anett88 2011 jan. 05. - 15:58:45 10/10
(1462/2206)
Azért nem szeretek kommenteket olvasni, mert a negatív hozzászólások mindig lehangolnak, pedig nekem tökre tetszett a film. Na mindegy... Én kétszer is megnéztem, elsõre nekem is kicsit zavaros volt, másodszorra viszont tök érthetõ lett minden és szerintem teljesen logikus... Szerintem nagyon jó film, egyáltalán nem unalmas és lehet még harmadszorra is megnézem. =)
6/10
kamisama 2011 jan. 05. - 13:44:16 6/10
(1461/2206)
Nagyon agyament egy film. A végére már azt sem tudtuk, ki mit álmodik, hanyadik szinten vannak, és hogy a tervezõ mért úgy tervez ahogy. Õrület volt.
3/10
idõjós1010 2011 jan. 04. - 20:59:10 3/10
(1460/2206)
Egy akkora agymenésbe csöppentem már rögtön a második perctõl hogy, már ott elkezdtem keresni a fonalat, ami még meg sem volt igazán, vagy talán egyáltalán :-D .
pimpusek 2011 jan. 02. - 09:17:15
(1459/2206)
Ja, az érdekes, hogy Mal szerepét arra francia Marion Cotillardra osztotta Nolan, aki 2007-ben a Piaf c. filmben a címszerepet játszotta.
pimpusek 2011 jan. 02. - 08:38:22
(1458/2206)
Tegnap elkezdtem újra nézni, mert legutóbb volt bennem két-három sör és nem tudtam igazán ráhangolódni. Sajnos, tegnap sem. Negyedóra után feladtam. Lehet, hogy bennem van a hiba, de ez a movie nekem nem jön be.
1/10
BadSanta 2011 jan. 01. - 18:38:04 1/10
(1457/2206)
Olyan ez a film, mint egy szûzribanc. Az elején jól felhúz, aztán állva hagy. Ahol a zenitnek kéne lennie, ott röhög a pofádba a mélypont: Azt hittem soha nem lesz vége a szánalmas B-kategóriás lövöldözésnek, amit egy levegõben úszkáló bohóckodás, és egy lassított felvételen bemutatott autóban horpasztás összevagdosásával tudott Nolan "érdekfeszítõvé" tenni. Hát, gratulálok annak is, aki szerint ez zseniális. (Bár, ha manapság létezik a magyarban elkoptatott, semmitmondó kifejezés, akkor az éppen a "zseniális".)
Hol van ez a Mementóhoz képest? Ha fizetnének sem nézném meg még egyszer. 5/10-et kapna, ha nem Nolan jegyezné, tõle viszont ez egy NULLA. 1/10
2/10
kevinspéci 2011 jan. 01. - 16:47:28 2/10 Előzmény sogam
(1456/2206)
Érdekes ez, a dolgok pörögnek benne, de valahogy mégis rém unalmasnak találom. Egy idõ után azt vettem észre, hogy már nem is figyelem, mint mondanak benne. (Ekkor kapcsoltam ki, s kimentem vacsorát adni a kutyámnak. :D)

Ambivalens érzéseim vannak Nolannel kapcsolatban is. A tökéletes trükk meg a Memento nagyon tetszett, de a Batman-filmjei nem igazán - igaz, fõleg csak az undorítóan túlzásba vitt vágások miatt.
könnycseppek 2011 jan. 01. - 14:31:43
(1455/2206)
*** SPOILER ***

Igaz, jogos; jól összevontam az alanyt az álmodóval.;-)

"Ezt azért nem értem teljesen, mert az álmodó teremti ugye meg az álomvilágot. De akkor az építész megmutatja, betanítja neki, amit õ a valóságban modellezett?"
--> Ezt a kérdésedet meg nem nagyon értem, illetve, ha jól értem, akkor a rövid válasz, hogy igen, megmutatja/betanítja.
A hosszabb pedig, igen, az építész teremti meg az alapokat, az alany benépesíti, de az álmodó az, aki tudja alakítani. Legalábbis, valahogy így fogalmaz Saito még az elején. Szóval igen, én úgy értettem, hogy a részleteket megismerteti az álmodóval, mégpedig azért, hogy ha baj van, a labirintusokban 'elbújhassanak' (nyilván nem mindenki tud ilyeneket tervezni a saját álmába, ezért kell külön építész). Cobb úgy fogalmaz Ariadne-nak, amikor az meg akarja mutatni neki az egyik kreálmányát, hogy azért csak az álmodónak mondja majd el a részleteket, mert "Ha beviszünk saját projekciókat, nem jó, ha ott kiismerik magukat."
(Ez persze nekem azért érdekes, mert az álmodó maga is vihet be saját projekciókat, de gondolom, így még mindig kisebb a kockázat, mintha a csoportos álom többi résztvevõje még pluszban is bekavarna, esetleg.)

Remélem, most logikus maradtam és hû a "tényekhez".;-)
Ha pedig nem is erre vonatkozott a kérdésed, akkor... legalább írtam pár sort.:-D
(Amúgy néha az az érzésem ennél a filmnél, hogy minél többet beszélek róla, nem hogy tisztulna a kép, ahogy az máskor 'normális', inkább újabb dolgokon "kell" elgondolkoznom.:-))
abgeschminkt 2011 jan. 01. - 13:20:02
(1454/2206)
Unalmas volt, az elsõ negyedóra után kiderült, hogy a feszültség és misztérium-fokozás a rendezõ egyetlen koncepciója a filmre, ráadásul nincs csúcspontra futtatva, amiért megérné, csak állandó fokozásban vannak. Az meg befogadói oldalról enyhén szólva fárasztó és hamar lesz unalmas.
A film látványvilága viszont zseniális.
10/10
LaciG 2011 jan. 01. - 10:40:29 10/10 Előzmény könnycseppek
(1453/2206)
Jaj, bocs. Nem te tévesztetted el az álomszinteket.
Akkor ez ichtys-g-nek szólt.
10/10
LaciG 2011 jan. 01. - 10:37:47 10/10 Előzmény könnycseppek
(1452/2206)
Nincs teljesen igazad.

Van az építész, van egy alany. De nem az alanynak az álmába mennek, hanem az álmodóéba. De az alany tölti meg tudatalattival az álmot. Ezt azért nem értem teljesen, mert az álmodó teremti ugye meg az álomvilágot. De akkor az építész megmutatja, betanítja neki, amit õ a valóságban modellezett?
De kösz a választ. Csak még abban javítanálak ki, hogy az elsõ álomszint az amikor esik az esõ, és kocsival száguldoznak. A második a hotel. De amúgy ezeket tudtam, a várót nem tudom hova tenni.
sogam 2011 jan. 01. - 08:34:47 Előzmény kevinspéci
(1451/2206)
Teljesen egyetértek veled!

Nagy büntetés ez a film! Az ember nézi, nézi és egy idõ után fogalma sincs róla hogy mit is néz! Amit lehet összekuszálnak benne! Agyon bonyolított, unalmas.Pedig nem gondolom, hogy az iq-mal lenne gond! Engem egyáltalán nem szórakoztatott! (10/2) Na de ez a max!
2/10
kevinspéci 2010 dec. 31. - 19:03:35 2/10
(1450/2206)
Büntetés ez a film nekem. A 75. percnél tartok, de mintha nézném vagy fél éve. Az alapötlet nem rossz, de a megvalósítás nekem egyáltalán nem tetszik.
9/10
Voldemort 2010 dec. 31. - 13:27:03 9/10
(1449/2206)
Én 10/9-re értékeltem. Bejött a film de nagyon! Élvezhetõ volt nézni. Ez az egész álomvilág dolog, ez még mûködhetne is. Hiszen a film igazat mond, mert az álomban bármit eltudsz képzelni. Csak ugye kell az tudományos részlet, meg még plusz dolgok. No de ez már scifi.

SPOILER

A Cobb feleségének, azt ültette a fejébe, hogy ez csak egy álom, és haza kell jutniuk. És ugye ott úgy lehet, ha meghalsz, akkor ébredsz fel. Na, de ez a gondolat a valóvilágban is megmaradt. Így a felesége azt hitte, hogy az is csak egy álom, egy... kettes szint mondjuk. És itt is meg kell halni, hogy felébredj. A finálé, hazaér a Cobb, és útóljára megpörgeti a totemét, hogy ez álom-e... vagy tényleg a valóvilágban van. De ez nem derült ki a számára, mert egybõl a gyerekeihez ment. De mi láttuk, hogy még pörög a totem, és úgy hagyták abba a filmet, hogy vagy eldõlt, vagy nem. Direkt, hogy gondolkodjunk, és várjunk a folytatást.

SPOILER
Én várom!!!
De szerintem még álomban van ugyanúgy...
könnycseppek 2010 dec. 31. - 13:14:02
(1448/2206)
***SPOILER***

Igen, a végén folyamatosan pörgött a totem, de NEM MUTATTÁK annyi ideig, hogy el lehessen dönteni (;-)), hogy megáll-e. Szóval nem biztos, hogy nem valóság.
Sõt, én is amondó vagyok, hogy megbicsaklott és az akkor el is fog dõlni... -> hepiend:-)

Igen, ennek a momentumnak is kétféle magyarázata lehet: azért nem érdekelte, hogy megáll-e, mert
1. biztos volt abban, hogy ez már a valóság,
2. félt attól, hogy ez nem a valóság.

Szóval... én ugyan nem szeretem, amikor nem egyértelmû a vége, de ezt a filmet mégis a kedvenceim közé soroltam.
kicsimarcsi 2010 dec. 31. - 11:49:38
(1447/2206)
SPOILER
Nem akarta õ megölni a feleségét, csak abból a váróból kellett kimozdítania. Meg kellett értetnie vele, hogy ez nem a valóság, mert a nõ annak érezte. És mint tudjuk meg kell halni, hogy felébredjen.
De az elültetett gondolat a visszájára fordult a valódi világban.
Vagy a nõ valóban felébredt, hõsünk pedig tovább folytatta álmát egy másik álomban?
Ezért tetszett, mert a végén már úgy bele lehetett bonyolódni.
De Nolantól ezt is vártam.