Téma: Eredet

7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 22. - 21:35:13 7/10
(142/2202)
Nem, én nem tudom.
Gabeszovics Gabcsika 2010 júl. 22. - 21:26:30
(141/2202)
Az ilyen befejezést, ami ebben a filmben is van utálom. Aki látta tudjamirõl beszélek...
10/10
CsomiTheKing 2010 júl. 22. - 20:50:13 10/10
(140/2202)
Hár azért szerintem sok rész elég jól meg volt csinálva. És teljesen jó moziban nézni, persze itthon is megnézem majd egy párszor az biztos, de ez egy nagyon jó mozinak való, kikapcsolódás.
10/10
Amane 2010 júl. 22. - 20:38:03 10/10
(139/2202)
Én is most jöttem. Zseniális volt. A történet csillagos ötös, a színészek csillagos ötös, a látvány csillagos ötös. Persze nem mondom, hogy 100%ig képben vagyok mindennel, de biztosan neki fogok még egyszer ülni, hogy mindent értsek. A vége különösen ütött.
Dyin 2010 júl. 22. - 20:28:10
(138/2202)
Látvány jobb az Avatar-nál? Kérem azért szálljunk vissza egy kicsit a földre.. =) A megjelenés egyes helyeken egyenesen minimalista és pocsék. Egy sor hasáb ház összedõl? Nem túl nagy meló elhihetitek.. ;)

Mellesleg valóban számomra is jobb élményt nyújtott az Avatar-nál, de nem érdemes egy mérlegre tenni a filmet.. Ez olyan mintha az Iron Man-t harcoltatnád Sherlock-kal Alice csodaországában.. Minek?

Ezt a filmet otthon ajánlom megnézni tekintettel a témájára és a hosszára.
Warren 2010 júl. 22. - 20:14:17
(137/2202)
10:15-kor néztük meg :) Nekem nagyon tetszett, kb 1-1,5 órásnak éreztem. A moziból kijõve az volt bennem, hogy most vajon álmodom? És vártam, hogy mikor gyûrõdik fölém a pláza vége :D
10/10
h.fruzsi 2010 júl. 22. - 19:39:28 10/10
(136/2202)
Nagyon jó! Fõleg mert végig leköt és végig izgulhatsz. Egyetértek az Avatárnál milliószor jobb. Sokkal!

Ha beülsz a filmre nagy élményben lesz részed, kevés ilyen filmet láttam már és néha néha muszáj egy ilyet is megnézni az embernek és kilépni egy kicsit a mindennapokból.
Az egyetlen ami nem igazán tetszett az a szerelmi szál, és hogy majd megfagytam a moziba.
Tényleg a fantázia viszi elõre, és a zene is valami csodás (de valahogy egy kicsit szokatlan, ezért jó)
Nagyon jó! Nézd meg!
10/10
CsomiTheKing 2010 júl. 22. - 19:32:24 10/10
(135/2202)
Igen, ugyanez nekem is. Ez sokkal jobban tetszett mint az Avatar, ez a film ahoz képest semmi. Nem számít a 3D, a történet és maga az egész film 100 szor mint az Avatar, még a látvány is jobb.
10/10
rollerpig 2010 júl. 22. - 19:15:39 10/10
(134/2202)
Most jöttem a moziból. A látvány zseniális, 15 a tízbõl, az Avatart ötször kenterbe veri, komolyan, ilyen mozi élményem még sosem volt, és 3D technika se kellett hozzá! Nem lehet szavakba önteni... (...és itt most szándékosan nem említek semmi mást a filmmel kapcsolatban...)
10/10
RoyHansel 2010 júl. 22. - 18:10:58 10/10
(133/2202)
Naggyon jó kis film! 10/10!

SPOILER
Egyedül azt hiányoltam, hogy a technikáról meg arról a valamirõl amire "rácsatlakoztak"(a táskában) nem túl sok mindent tudtam meg. Lehet persze én nem figyeltem eléggé...
10/10
CsomiTheKing 2010 júl. 22. - 17:59:45 10/10
(132/2202)
Zseniális! Ilyen filmet összehozni! Le a kalappal Nolan elõtt! :D NAgyon élveztem! 10/10 A vége pedig úgy volt jó :)
Aki látta érti mire gondolok, ez már a mi álmunk lesz, hogy valyon eldõlt e vagy sem.
jesusfreak 2010 júl. 22. - 16:05:24
(131/2202)
Pontosan ezekre gondoltam én is, amikor azt mondtam, hogy egy "komolyabb" filmre számítottam. Olyan béna hibák sokasága nyüzsög a filmben,...hogy kár érte. Pedig annyira vártam rá. Szerintem az mindent elárul, hogy Nolan most kb. 35 - 40 éves lehet, és ezt a filmet 10-12 éve kezdte el írni. Na, így jön ki, hogy ez a film csak egy 20-25 éves fiatal férfinek az agyában születhetik meg, s annak még izgalmas. és pont ezért olyan szarvashibákat vét, mint pl:(SPOILER) a vérprofi bûnözõ (DiCaprio), 2 nap után kiönti a szívét egy kb. 16 éves kinézetû kiscsajnak?! A valóságban - és komoly filmekben - nincs ilyen. És még sorolhatnám.......
8/10
Randal Graves 2010 júl. 22. - 16:05:17 8/10
(130/2202)
Most értem haza róla 1 órája, szinkronosan sikerült megnéznem, de szerintem ez esetben nem gáz, mert az jó volt. Nekem alapvetõen nagyon tetszett a film, fõleg hogy végig lekötött, és figyelni kellett pont az álmokra vonatkozó szabályok miatt, szóval azért azzal annyira nem értek egyet, hogy túl szájbarágós...persze nekem is sok volt 1 picit már ez a rengeteg kavarás, ami mindig menetközben derült ki:) de nem nagyon vont le a sztoriból, ami nagyon tetszett. Színészek is tetszettek, jól játszottak, egyedül a DiCaprio-Cotillard szál nem volt az igazi..az inkább szappanopera :D Aki megnézi az 1 remek filmet fog látni mindent egybevéve, úgyhogy csak bátran tudom ajánlani.

És most a SPOILER-es része!

Az elsõ, ami nekem "gondolatot" azaz parazitát :D vert a fejembe, az a matematika..."a valóságban 5 perc, az álmokban kb. 1 órát jelent" "az álmokban a valósághoz képest20-szor gyorsabban telik az idõ". Na mostmár nálam 20x5 perc az 100 perc, ami azért nem kb. 1 óra :D (ez akkor volt, mikor az "építész" bigét tanította a dolgokra Cobb az álmában).
Volt még1, amikor meghallották a zenét és már a 3. álomban voltak, ott a havas hegyeken és Cobb mondta, hogy "10 másodperc, mire a vízbe ér a kocsi, akkor Arthurnak nagyjából 3 perce van, nekünk pedig 20" na ez megint sehogy sem akart kijönni a fejszámolásaim alatt:D az elsõ még jó is lenne hogy 10x20/60 arra fogjuk rá a 3 percet, na de az akkor az õ szintjükön 20x3 perc, ami 1 óra lenne a 20 perc helyett.
Most erre lehet mondani hogy húú, hát ha ennyire zavar 1 ilyen dolog, akkor nem kell filmet nézni egyáltalán, de engem kicsit igenis zavart, persze el tudok tekinteni tõle, nem ezen kattogtam az egész film alatt nyugi:D de akkoris...
Aztán Charles Foster Kane-nek üzenem, hogy ez a fájós-meghalós-felébredõs dolgot abszolút jól írtad, nem igazi így annyira a verekedõs-lövöldözõs rész, mer ha meghal...na bumm, legfeljebb felébred:D Viszont, ha le van nyugtatózva és beesik a tudatalattijába, és onnan felébred akkor az a para van benne, hogy nagy valószínûséggel nem fog emlékezni semmire, ezt párszor ki is hangsúlyozza Cobb, hiszen pont azért marad ott, hogy emlékeztesse Saito-t az ígéretére.
Nálam 10/8 a DiCaprio-Cotillard szál miatt, és a gyenge matematikáért, mert azért valljuk be, ha rendesen számolnak és 20 perc helyett 1 órájuk van például, azért akkor máshogy is végzõdhetett volna bõven :DD

P.S: Ha valaki feliratosan látta, az megcáfolhat ezzel a matekos dologgal, mert lehet csak a szinkronosok nem tudnak jól szorozni...

SPOILER vége.
10/10
ZoLiZ 2010 júl. 22. - 15:33:53 10/10
(129/2202)
Szenzációs film !!! Gyerekek, aki tudja, nézze meg moziban !!! Van olyan jó, mint a Sötét Lovag, sõt: talán jobb is, nemtom, de 1 biztos: Én ma délelõtt néztem meg WESTEND-ben, és baromira élveztem !!!:) Sztorija odaüt, szereplõk óriásiak, jók az akciójelentek, és nagyon jó volt ez az álomban álom, és az álom álmában álom dolog:D Nekem bejött, 10bõl 10 !!!:)
10/10
galmat 2010 júl. 22. - 15:20:37 10/10
(128/2202)
Én is ma láttam délelõtt feliratosan. Véleményt még nem mondanék, nagyon összetett az egész. Mi hazafele azon agyaltunk, hogy az uccsó képsor most akkor mégis mit akar jelenteni. A végén már igencsak kuszálja a szálakat a film, de ez benne a zseniális. Ez nem a Transformers, ahol a látvány mögött nincs értelmes sztori. Itt meg az is megvan. Nolan ismét remeket alkotott!
10/10
jucus1988 2010 júl. 22. - 15:05:14 10/10
(127/2202)
Tökéletes!!!!Ennyi.
7/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 22. - 15:03:22 7/10
(126/2202)
Szinkron a megaprodukcióknál szokásos jó minõség. Nekem csak addig volt zavaró, amíg nem szoktam hozzá Ellen Page hangjához (már nagyon hozzászoktam az eredetihez).
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 22. - 15:01:07 7/10
(125/2202)
Íme! :) Sajnos én is közelebb érzem a 10/6-hoz, de Ellen Page filmre nem adhatok ilyen pontszámot. Elveim ellen van. :D
7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 22. - 14:58:59 7/10
(124/2202)
Akik szeretnék megkímélni magukat egy nagyadagú SPOILER dózistól, azok evezzenek szépen tovább!

Megnéztem, és meg kell állapítsam, hogy Nolan beleszerelmesedett a saját elméjébe. Mivel ez valahol érthetõ, ez még megbocsátható, de a DiCaprio vs. Cotillard produkció nem.

Azért a megbocsátható részre is kitérek. Egyszerûen túl komplex az egész. És nem jó értelemben komplex. A Mátrixban, ha virtuálban legyilkolnak, akkor a valóságban is véged. Tiszta sor, ehhez tartod magad, meg a szereplõk is.
Itt ez siralmasan túl lett komplikálva. Ha lelõnek, de nem halsz meg, akkor fáj. Ha lelõnek, de meghalsz, felébredsz. Kivéve, ha be vagy nyugtatózva, mert akkor rohadhatsz ötven évet valami helyen, amirõl annyit tudunk, hogy jó mélyen van. És hogy ha ott meghalsz, mi van... Hát ez jó kérdés, mert érdekes módon, ha ott meghalsz, akkor elvileg felébredsz. Akkor meg mire a para?
Aztán ugye erre jön rá, hogy Nolan szerint pontosan 20x (?) gyorsabban történik minden, ha álmodunk. Ami még elfogadható, az viszont már megmosolyogtató, hogy szerinte ha álmunkban álmodunk, akkor ez már 400X-ost jelent és így tovább. Ez a "túl konkretizálás" bassza tönkre a film elsõ felét. Mindent túlkomplikálnak, szerencsétlen karakterek meg nem gyõzik adagolni az információkat. Ezt még kiegészítik néhány tök felesleges, érthetetlen, és a történet szempontjából lényegtelen játékszabállyal, így aztán tényleg ezzel megy el vagy 50 perc, hogy ezt leoktassák a nézõnek. Röviden: rohadt szájbarágós.

Aztán itt van Cotillard, akit imádok. De amit DiCaprióval mûvelnek, az borzasztó. Eleve egy bûnözõnek sose az legyen a legfõbb célja, hogy lássa a gyerekei arcát, mert kurva hiteltelen. Másrészt meg, ha mégis ez minden vágya, akkor legalább legyen tudatalatti. Még egy könnyek közt elmotyogott monológ a gyönyörû gyermekeirõl, és úgy éreztem, én is kicsinálom magam, hogy lekerüljek a legmélyebb tudatalattimba. Ez is mekkora baromság, hogy álomban ugyanúgy öregednek? Áhh...
Aztán, Cotillardnak sem sikerült a megszállottságot hoznia, pedig kinek menjen, ha nem neki... De hát nem megy. Hisztis picsa, aki a tudatszintekrõl böfög fel hülyeségeket.

Ezek a dolgok eléggé elbasszák, hogy összességében 10/7-re húzzanak le egy alapvetõen jó filmélményt, és egy remek ötletet.

p.s.: azért csak a dark side-ról írok, mert pár napon belül egyébként is tele lesz áradozva a topic.
jesusfreak 2010 júl. 22. - 14:38:49
(123/2202)
Most, ma láttam a filmet 11-tõl. Én eléggé kritikus vagyok - fõleg a filmekkel -, tehát az elsõ benyomásom a filmrõl: Egy sokkal komolyabb filmre számítottam.
Érdekes, hogy a rendezõnek a Batman feldolgozásai pont azért tetszettek, mert halál komolyra (dark), vette az egészet. Itt meg inkább egy James Bond féle üldözõs, megoldós, utazós,... story kerekedett ki. Mivel az alap, hogy minden az álmokban történik - ezért nehéz valóságosnak elhinni az egészet. Ezért nincs valós feszültség, katarzis és dráma. Az ötlet briliáns, de valahol érzed, hogy cirkusz az egész, ezért nem tudsz izgulni igazán a szereplõkért. Szerintem... Így nekem csak 6 pont a tízbõl, ez is fõleg a látványért. Várom a többiek - akik már látták - hozzászólását!