Téma: Erõszakik

10/10
movieee 2010 jan. 02. - 10:03:41 10/10
(257/437)
A film hangulata fogott meg a legjobban, a festõi környezet egyszerûen mindent überel. A színészek jól játszanak, és egy-két jelenetet mindig emlegetek még mostanában is, pedig már régebben láttam.
A címet egyébként Varró Dániel adta. Minden tiszteletem az övé, remek verseket ír, de vhogy nem értem, hogy lehetett ilyen címet adni:D Nem kell mindent ennyire túlbonyolítani, sztem elég lett volna az a cím is, hogy Bruges. Szerintetek?
10/10
Ronaldo 2010 jan. 01. - 21:19:06 10/10
(256/437)
Nem köszi. Egyébként amikor a végét említettem, akkor a törpés részre gondoltam. Na, az úgy látom totál képzavar.
10/10
Ronaldo 2010 jan. 01. - 21:10:26 10/10
(255/437)
Ennyi hülyeséget régen olvastam. Javaslatom: nézd meg még egyszer a filmet, különösen a végét, mert totál félreértetted. Ha ez megvan, és úgy érzed sikerült, akkor vegyél a kezedbe egy fegyvert és elõször próbálj meg egy helyben állva egy viszonylag stabil célpontot eltalálni, majd vegyél a kezedbe még egy fegyvert(nyugi, csak paintballra gondolok) és próbálj meg sprintelve eltalálni egy tõled 20 méterre(mert ugye a 3 métert te sem gondoltad komolyan, a kamera és a vágás becsapós) szintén mozgó célpontot. Ezek után gondolkodj el rajta, mi a különbség és a rövidebb távolság ellenére miért k*rva nehéz a második.
10/10
Ronaldo 2010 jan. 01. - 20:55:01 10/10
(254/437)
Visszaolvasva, az különösen "tetszik" a fanyalgóktól, hogy a film vicces részeit közülük többen valamiért a "fuckolásnak" tulajdonítják, és ezáltal gyakorlatilag lenéznek mindenkit, akik helyenként humorosnak találták. Nem tudom, hogy magukból indulnak-e ki vagy honnan veszik az ostobaságot, de az égvilágon senki nem mondta, hogy a vicces jelenetek a káromkodós részeknél vannak.
10/10
Ronaldo 2010 jan. 01. - 20:44:45 10/10 Előzmény filmeketcsakfelirattal
(253/437)
Az 5 pontból, 4 pontban NEM A FILMET, hanem az elbaltázott magyar dvd kiadás sajátosságait szídod. Ezek aztán komoly érvek.

Abba meg már végképp nem akarok belemenni, hogy a film humoros jelenetei határozottan nem a káromkodós részek (kivéve Harry levele, ami már kifejezetten viccesnek hatott a túlzott "fuck" használata miatt. És még egyszer mondom, nem a káromkodás ténye miatt). Vicces nem vicces, ez is szubjektív. Van akinek az a humor, ha valaki elcsúszik a banánhéjon, van akinek ennél több kell és van akinek jóval kevesebb is elég ahhoz, hogy a térdét csapkodja. Véleményem szerint a színészek játéka zseniális. Nekem speciel élmény volt csak a szereplõk mimikáját és hanglejtését figyelni.
10/10
niamano 2009 dec. 31. - 00:59:16 10/10 Előzmény fredi60
(252/437)
És nekem Ralph F. játéka is nagyon tetszett, (lehet hogy hülyeség, de Blöff-ös stílusa volt) annyira illett -nekem - a szerepébe, hogy tökéletesen el tudtam vonatkoztatni az eddig látott karaktereitõl. Azt hiszem Õ Szinész. Így, nagy Sz-szel :)
10/10
fredi60 2009 dec. 28. - 15:34:00 10/10
(251/437)
AZ idei évben látott filmek közül számomra az egyik legemlékezetesebb alkotás. Már többször újranéztem. :)

Nos, akkor hozzászólok:

1. A film címét (elsõsorban a "magyarosított" címet) többen szóvá tettük, mint láthattad. De ez nem a film hibája.

2. A kategória besorolást - akció, vígjáték - szintén bíráltuk, mert egyáltalán nem felel meg egyik vígjáték félének (stílusnak) sem. A téves besorolás azonban szintén nem a film hibája.

3. A borítóra gondolom a filmbõl vett képek kerültek, ergo ezért nehéz belekötni. Bár ahogy látom, próbálkozni lehet vele. ;)

4. Ami a hátoldalt és a tartalmat illeti, szerintem a leírás igen korrekt.
***SPOILER***
CSAK a pap volt a bérgyilkos célpontja (megbízatása), de véletlenül egy gyerek is meghalt közben. Azaz "a megbízás balul sült el". A kifejezés magyarázásába nem kezdek bele, arra találták ki az értelmezõ szótárakat.
***SPOILER VÉGE***

5. A káromkodások, a durva beszéd jelen esetben a film tartozéka. Nekem sem szokott tetszeni, de ehhez a történethez el tudtam fogadni.
Ráadásul szinkronnal ez is "színvonalasabb", mint angolul.
filmeketcsakfelirattal 2009 dec. 28. - 14:43:32
(250/437)
/Mielõtt valaki elkezdene szidni (ha egyáltalán elkezd, mert a fórum halott egy ideje) az elcseszett ízlésem miatt, leszögezném, hogy gyûlölöm az Amerikai pite, Dumb és Dumber, Ace Ventura szintû mocskot, ellenben szeretem Tarantino, Rodriguez, Guy Ritchie, Kevin Smith, Lucas filmjeit és nem vetem meg a mûvészfilmeket sem./
Miután kommenteltem végigolvastam az összes hozzászólást elejétõl a végéig és amivel a leginkább egyetértek: "nos... itt mindenki ajnározza ezt a filmet, de sajnos én nem értek egyet a többséggel. Rettenetesen vontatott, fölöslegesen trágár és a legkevésbé sem vígjáték..."
filmeketcsakfelirattal 2009 dec. 28. - 12:40:01
(249/437)
Tegnap volt szerencsém látni ezt a "remekmûvet" és õszintén szólva nem tudom, hogy az elõttem kommentelõk is ugyanezt a filmet nézték meg, hogy ennyire dicsérik...

Vegyük csak pontonként:

1. Filmcím: Nem vagyok biztos benne, hogy a "címadó" vette a fáradtságot, hogy végigszenvedje ezt a bõ 100 percet mielõtt ezt a nagyon elmés címet adta volna. Az Erõszakik ha megerõltetem magam akár még viccesen is hat, de ehhez a filmhez semmiképpen nem illik...

2. Kategória: akció, vígjáték: Most komolyan, csak én gondolom azt, hogy ez a film mind a vígjátéktól mind az akciótól távol áll? Csak azért mert minden második szó káromkodás vagy mert kb. 10 percet lövöldöznek benne már bele lehet sorolni ezekbe a kategóriákba??? Jó, hogy már nem romantikus, csak mert van benne egy (és ezt direkt idézõjelben írom) "szerelmi szál"!!!

3. Borító: Na, ezzel sok embert csõbe lehet húzni. Fasza színészek, viccesnek ható borító, filmcím lila betûkkel, alatta "Elõbb a lövöldözés, aztán a városnézés"... <------ He????? Mégegyszer, he?????? Ha valaki ésszerû magyarázattal szolgál nekem arra, hogy ez vajon milyen megfontolásból került oda, azelõtt meghajlok, de komolyan.

4. DVD hátoldala, tartalom:
"Fura fazonok érkeznek a festõi Bruges-be: két bérgyilkos, akik legutóbbi, balul elsült megbízásukat követõen fõnökük, Harry (Ralph Fiennes – Az angol beteg) utasítását követve a belga városkában húzzák meg magukat. Ken (Brendan Gleeson – Trója), a tapasztalt vén róka lelkes turistaként bámészkodik, a lobbanékony és bûntudattól szenvedõ Raynek (Colin Farrell – A fülke) azonban cseppet sem fûlik a foga a középkori mûemlékek nézegetéséhez… Nem csoda, hogy rövidesen felbõszült kanadai turisták, egy ellenállhatatlan helyi szépség és egy rasszista törpe társaságában találja magát. A zûrök azonban akkor fordulnak igazán komolyra, mikor végre befut a hívás Harrytõl a következõ melóról.."
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem mondanám, hogy annyira érzékeny lennék az ilyen dolgokra, de "balul elsült megbízásként" említeni egy pap + egy kisfiú megölését kissé morbid...még ha végzetes hiba vagy valami hasonló lenne...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILER VÉGE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. Ralph Fiennes: Ez a káromkodom jobbra-balra típus valahogy nem illik hozzá, sõt egyenesen rombolja az eddigi filmjei során róla kialakított képet. Valószínû, hogy tisztában is van azzal, hogy ez a film nem a pályája mûremeke...

Mindezeket egybevéve nekem ez a film 107 perc tömény szenvedésen kívül nem sokat adott, egyedül a város bemutatása értékelhetõ az egészben (ahogyan ezt már egy korábban kommentelõ is megjegyezte). Biztos nem ajánlanám a barátaimnak...:)
zolibtr 2009 dec. 02. - 13:13:34
(248/437)
idén(2009)is rengeteg filmet néztem meg, de eddig ez az egyetlen amit kiemelnék a többi közül! k*va jó film!
filmrajongóknak kötelezõ! Nem is tudom hova sorolná vígjáték, akció, vagy dráma!
Colin Farell eddigi legjobb alakítása szerintem, bár már a Miami Vice-ban is tetszett!
Egyszerû, mégis komoly történet, festõi helyszín, nagyon durva poénos párbeszédek és ez mind összhangban!
SPOILER:
Nekem a legjobb az arész mikor a dagadt a fõnökkel telefonál és ugy tesz minha minketten ott lennének, majd, hogy elküldi a másikat, az nagyon komoly!
Idén még egyszer biztos megnézem 10/10
offtopic
gondil 2009 nov. 25. - 13:30:36 Előzmény fredi60
(247/437)
Ez is jó, de az "szatyros néni" szöveg übereli :DD
Nincs mit tenni, ilyen világban élünk! :D
offtopic
gondil 2009 nov. 25. - 13:28:40 Előzmény Gabriella54
(246/437)
Persze, abszolút igazad van. Nem a kiragadott mondatok a fontosak, hanem az abszurd helyzetek, amiket teremtenek :)

-- magamból kiindulva, aki látta a filmet, az jókat tud derülni az idézeteken --
10/10
Gabriella54 2009 nov. 24. - 23:47:10 10/10 Előzmény gondil
(245/437)
Igazából ezen soha nem szoktam elgondolkodni, nem egy-egy mondat tartozik a kedvenceim közé, hanem az egész film!
10/10
fredi60 2009 nov. 24. - 17:36:36 10/10
(244/437)
Ja, ez is jó! :)

***SPOILER***
Csípem azt a részt, ahol le akarja dumálni a kövér amcsikat a torony megmászásáról, mire azok baromira kiakadnak, hogy milyen inkorrekt magatartás belekötni az alkatukba és elmondják õt mindennek.
Másnap meg kiderül, hogy a torony azért van zárva, mert az amcsi pasi szívrohamot kapott lépcsõmászás közben ás feldobta a talpát. :)
***SPOILER VÉGE***
offtopic
gondil 2009 nov. 24. - 14:17:31 Előzmény gondil
(243/437)
A torony ma zárva van ánglius.
offtopic
gondil 2009 nov. 24. - 11:50:34 Előzmény Gabriella54
(242/437)
OFF Jahh.. és õ Jerry Seinfeld magyar hanga is, bezony!
offtopic
gondil 2009 nov. 24. - 11:21:56 Előzmény Gabriella54
(241/437)
Errõl van szó!! :)

Szerinted melyik lehet a film "legütõsebb" mondata? Van egy tippem, amit szívesen megosztanék :)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 nov. 23. - 20:03:25 10/10
(240/437)
Sokkal "ízesebben", mint az angolok! Hiszen a f*ck kivételével nincs is igazán káromkodásuk - persze hogyan is lenne, mikor annyira "hidegvérûek" :DDD
offtopic
gondil 2009 nov. 23. - 13:55:17
(239/437)
Többek között azért borzasztó, mert annyira remek a szinkron -- átjött a hevület :)

A fordítás sem semmi -- mi magyarok "ékesebben" fogalmazunk :)
10/10
Gabriella54 2009 nov. 23. - 13:48:22 10/10
(238/437)
Nekem nagyon bejött a szinkron, mondjuk Cvetkó Sándor hangját amúgyis nagyon kedvelem :) És nagyon el lettek találva a karakterek!