Csonger 2016 jún. 06. - 11:47:37
(96/136)
Nagyon régen láttam ennyire szórakoztató filmet. Én végig hangosan röhögtem rajta, és azt mondogattam, hogy "Ez hmvajó!"

Elsõ történet, a repülõs. Nem nagy szám, viszont kifejezetten érdekesek a színek: fekete,. fehér, kék és piros. Más szín nincs.
Második történet: az éttermes. Ebbe jobban bele tudtam élni magamat, hiszen tényleg vannak ilyen bunkó vendégek. A konyhásnéni szövegei nagyon jók.
Harmadik történet: teljesen bele tudtam magam élni. Hányszor látni olyat, hogy a f@szkalap hetvennel vánszorog a belsõ sávban? Nagyon jó volt ezt végre filmen is látni, máris tudtam azonosulni az audissal. Aztán persze jött a defekt, meg kellett állnia. Várható volt, hogy a Peugeot elõbb-utóbb odaér. :) De azért még elõtte vészjóslóan felkavarta a szél a port az út mentén. S mire a fuvallat alábbhagyott, felbukkant a láthatáron a Peugeot. Zseniális rendezés. :D A továbbiakat nem is mondom, az már SPOILER lenne.... (De az nagyon jó dramaturgia, hogy hol az egyik, hol a másik szereplõ kerül felülre.)
Negyedik történet: a fel nem festett parkoló sztorija. Tökéletesen át tudom érezni ezt is, külföldön nekem is szállították el az autómat, mert számomra nem volt egyértelmûen jelezve, hogy oda lehet-e állni. És igen, sorbanállás a telepen, büntetés befizetése, a büntetéshez képest jóval magasabb elszállítási díj (mintha én kértem volna, hogy szállítsák el; röhej), és míg az ügyet intézem, félpercenként behoznak egy-egy újabb autót a telepre. A filmben tök ugyanígy történt, nagyon tetszett, hogy ilyen élethelyzetet is megfilmesítettek.
A cserbenhagyásos gázoló története: igenjó, ahogy mindenki piócaként rácuppan a gazdag fickóra, hogy szorult helyzetébõl minél több pénzt csikarjanak ki. Aztán fordul a kocka: az öreg megmakacsolja magát, máris nem kell annyi lóvé.. :D Hihetetlen jól felépített történet ez is, remek párbeszédekkel (a magyar szinkron is egyébként kiemelkedõen jó).
Az esküvõi jelenet kezdõ képei nagyon élethûek.. Diavetítés az ifjú pár gyerekkoráról, megismerkedésükrõl.. rokonok, családtagok, osztálytársak, bulihangulat.. Én még ennyire élethû filmes esküvõi jelenetet nem láttam (az amerikai filmek esküvõi nem ilyenek; ez az argentin szerintem közelebb áll a magyarhoz)... Az persze más kérdés, hogy ez után mivé fajul az ünneplés, ilyenben még nem volt részem, de az elejébe nagyon bele tudtam élni magam.

Eszméletlen jó film, azonosulható szereplõkkel, fekete humorral, remek operatõri munkával. Csak ajánlani tudom.
5/10
deadscott 2016 ápr. 28. - 21:54:46 5/10
(95/136)
Nem tudom, ki az, aki szerint ez vígjáték, mert köze nincs a stílushoz. Igen, vannak benne elszórva poénok, de inkább valami pszicho-thrillerre hasonlít. A sok rövid történet azonban nem ad ki egy egészet, és az összefüggés csupán annyi, hogy elszakad minden fõszereplõnél a cérna. Mivel nevetni akartam, és a végén azt éreztem, hogy "de pofánb*sznám egy vascsõvel", így elég nagy csalódás.
5/10
9/10
jonatan70 2016 febr. 05. - 15:21:10 9/10
(94/136)
A Filmnek szerintem semmi köze a "fekete humorhoz", egyszerûen tükröt tart elénk: ilyenek vagyunk, ilyen világban élünk.
Döbbenetes látni (és ráébredni), hogy egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a kontrollt.
Biztosan van mindenkinek egy olyan saját története, amit a film végére illeszthetne...
Nekem tetszett.
10/10
martontoth92@gmail.com 2016 jan. 20. - 00:51:11 10/10
(93/136)
A lagzis jelenet a legjobb,de ugy ahogy van 10/10
10/10
Cukros csirkecomb 2016 jan. 20. - 00:42:20 10/10
(92/136)
A végén a menyasszony zseniális! :D
grathtb 2016 jan. 06. - 18:03:58
(91/136)
Elsõre nagyon tetszett. Másodjára magam is meglepõdtem, méginkább. Kívülrõl kell nézni, nem beleérezni, átélni a szereplõk gondjait.
8/10
eIemes 2015 dec. 21. - 05:20:12 8/10 Előzmény s00001@freemail.hu
(90/136)
97, 99
_goldie_ 2015 dec. 21. - 00:14:13
(89/136)
nem vígjáték..én sem nevettem végig :) inkább szatirikus egyes jelenetekben..
..két jelenet kivételével (pincérnõ az étteremben és a két sofõr ámokfutása) ezek a kimondottan kegyetlenek és véresek
..amúgy sofõrös jelenet úgy tökéletes ahogy van és igen komoly próbákat elõkészületeket igényelt
..a repülõgépes és gázoló milliomos apján nevettem sokat meg a robbantás szakértõnek a végén
***spoiler***
nem is lehet olyan rossz hely a börtön ha a szülinapján közösen köszöntik fel az õrök és a családja :DD

jó film de ne vígjátékként kezeld hanem az élet szatirikus kifigurázásaként :))
s00001@freemail.hu 2015 dec. 17. - 15:21:48
(88/136)
Sziasztok , elsõ film amit feladtam jó ideje , groteszk az tény szatíra is , de hol van benne a humor ?! Mindenki kedves egészségére!
8/10
m3246 2015 dec. 13. - 17:23:55 8/10
(87/136)
Nálam nagyon betalált :) stílusában, vagy inkább felépítésében kicsit a Darwin díjasokra hajaz, de azért más... szerintem azért ennyire jó, mert olyan dolgok vannak benne bemutatva ami a valóságban igen ritka... nevezetesen a józan ész és a nyelek egyet helyett, az ösztöneink és az érzelmeink gyõznek a filmben :) ami nagyon sok esetben halálos kimenetelû... egy biztos a akik túlélték :) :) azok nem lesznek rákosok... harag, düh és neheztelés nem maradt bennük :) :) Feltétlen nézõs film 8/10
_goldie_ 2015 nov. 24. - 21:09:02
(86/136)
ez a film valami kegyetlen :D öt és fél percnél nevettem elõször..hat negyvennél már kacagtam..7 és félnél megállítottam a filmet..pihennem kellett :DD
..hogyan lehet az h nem hallottam még errõl a filmrõl :))
8/10
eIemes 2015 nov. 23. - 05:20:14 8/10
(85/136)
Hát, a bosszúfantáziák (egyébként a lelki egyensúly szempontjából fontos) világa nem túl kíméletes :-)
zegorias 2015 nov. 23. - 02:44:34
(84/136)
Attól függ mennyire szélsõségesen fantáziálunk.
8/10
eIemes 2015 nov. 22. - 22:17:37 8/10
(83/136)
...mi lenne, ha a gyakorlatba ültetnénk át a bosszúfantáziáinkat.
bátorság vagy botorság?
zegorias 2015 nov. 22. - 17:47:09
(82/136)
Elgondolkodtató, kemény, fejbevágós paródia a mindennapi élet fontosabb területeirõl. bosszú, tolerancia, bürokrácia, kapzsiság, házasélet.
10/10
mummus 2015 nov. 19. - 13:40:55 10/10
(81/136)
Filmek az emberi bolondságról... Hogy lesz apró nézeteltérésbõl gyilkos indulat, esküvõbõl katasztrófa.
Az a fajta film, amit ha megnézel, napokig eszedbe jut és egy év múlva is fogsz rá emlékezni. :)
Fergeteges groteszk, humor és elgondolkodtató tartalom.
8/10
eIemes 2015 nov. 13. - 12:06:08 8/10
(80/136)
érdekes a párkeresést a középpontba állítani.

(ebbõl a szempontból a film utolsó jelenete engem a makrancos katára emlékeztetett, ami vicces, de elég hímsoviniszta darab)
gladiolus 2015 nov. 12. - 17:58:43
(79/136)
Korábban én is írtam, hogy nem igazán érzem ezt vígjátéknak, mert mélyebb társadalmi morált érintõ tartalmakat közöl groteszk formában. Éppen ezért meg is néztem a filmszatíra fogalmát, és szerintem ez a film megfelel a definiálásnak:

"A bemutatott helyzet vagy ember látszólag komoly, a történet, illetve a körülmények összessége viszont groteszk vagy abszurd, és ez a kettõsség komikus-ironikus hatást eredményez."

Én ezt érzem helytállónak. Mert a vígjáték szerintem olyan, mint A szomszéd nõje mindig zöldebb I. II., vagyis klasszikus, hasfalszaggató poénokkal teletûzdelt, vérbeli profi színészek által elõadott ritka, igényes mûfaj, de a lényeg, hogy egy viszonylag könnyed témát dolgoz fel, aminek általában nincs tragikus végkifejlete.Szerintem a vígjátéknak nem lehet rossz vége, mert attól vígjáték.
Ellenben ezzel a filmmel, ahol inkább a drámaian mély feszültségeket hordozó társadalmi drámákat ábrázolja groteszk, illetve helyenként komikus vagy morbid eszközökkel, és több esetben sem happy enddel zárul.

Jó film olyan szempontból, hogy egyedi és jól megszerkesztett,megmarad az ember fejében, mivel hogy nem tucatfilm, Elsõ látásra nem mindenkinek jön be, bennem például ellenérzéseket keltett, aztán amikor kicsit leülepedett és elgondolkodtam, akkor sikerült helyükre tennem a dolgokat.
7/10
pihes 2015 okt. 08. - 15:09:02 7/10
(78/136)
A kezdés, tényleg nagyot robbant.
A többi történet, csak húzza magával.
Mike088 2015 okt. 03. - 15:49:55
(77/136)
Kicsit hasonlított az Éjszaka a földön címû filmre, csak sokkal kevésbé életszerû történetekkel. Ettõl függetlenül izgalmasabb volt és végig fentartotta az érdeklõdésem
10/6