Vágyvillamosa 2010 jan. 30. - 21:31:17
(6/46)
Én is nagyon vártam már, mert irodalom terén Csehov nagy kedvencem, Nyikita Mihalkov meg mint rendezõ és színész egyik nagy kedvencem. A két ember szerencsés találkozása ez a film. Már töltõdik HDD-re nálam, ugyanis korábban csak videókazettán volt meg. Délután meg felvettem a frenetikus színdarabot, "Csehov szerelmei" címmel, Kulka János és Györgyi Anna feledhetetlen tolmácsolásában. Imádom, amikor az igényes tévéadókon ehhez hasonló tematikus napokat tartanak, mint ma a Dunán, ahol éppen azt ünnepeljük, hogy 150 éve született a nagy Csehov. E témában holnap is leadnak egy dokumentumfilmet, és a Három nõvért, a Vígszínház 1975-ös elõadásában, nagy-nagy nevekkel. Ezeket is felveszem, az tuti.

Perry helyében én a Szibériai borbélyt éppen nem említettem volna meg, az ugyanis már Mihalkov giccsesebb, mai darabjai közül való. A korábbi szovjet opuszok viszont egytõl-egyig a filmmûvészet gyöngyszemei, amelyek kösznõ viszonyban sincsenek Mihalkov mai, nem orosz érájából származó filmjeivel. Üdv mindenkinek! :)
fresia 2010 jan. 30. - 12:17:26
(5/46)
Ma, 20 óra 50- kor a Duna TV- n - ha valaki még nem figyelt fel volna még erre...
Én is felveszem.
Elõtte pedig a Tizedes meg a többiek, l9 órától, ugyanitt. :)
gors 2010 jan. 30. - 09:30:04 Előzmény Badger
(4/46)
Végre! - egyetértek az elõzõ hozzászólással. :)
Ha nem csap be a mennykõ és egyéb technikai malõr nem jön közbe, felveszem a filmet.
perry 2010 jan. 30. - 09:28:34
(3/46)
Mihalkov
perry 2010 jan. 30. - 09:28:09 Előzmény Badger
(2/46)
Félelmetesen jó Csehov adaptáció, olyan Az író által megálmodott karakterekkel mint Platonov és a több novellából elõsorjázó alakok.
Mihalov pedig olyan filmekkel örenvedeztett meg minket a fentin kívül mint : Csalóka napfény vagy A szibériai borbély.
Az elsõért pedig 1994.- ben Oscárt nyert.
Talán kevesen tudják , hogy színészként is jegyzi magát, többek között Jancsó Miklós Csillagosok és katonák filmjében is látható.
Platonovot imádják a nõk gyûlölik a férfiak,
még is boldog-e Platonov?
Hiszen sem nem sikeres, még az iskoláit sem fejezte be, nõs és gyermeke is van , de ebben a vidéki nyárban Anna Petrovnánál Platonov a rejtélyek kulcsa.
A titkos szerelmek mozgatója, századeleji csábító és egy felizzó szerelem mely mindent felborít ez az Etûdök gépzongorára.
10/10
Badger 2010 jan. 26. - 23:47:01 10/10
(1/46)
Végre!
Ez az egyik kedvenc filmem. Minden alkalommal amikor látom újra és újra megdöbbent õszintesége. Régóta szeretném megszerezni de a filecserélõkön a sok buta akciófilm mellé nem nagyon fér oda egy Mihalkov...
Remélem most lesz majd valaki aki felveszi.