fatah 2010 máj. 30. - 17:16:40
(351/391)
Lena elénekelhette volna a :"Auf der Heide blüht ein kleines Blümelein" kezdetû dalocskát. Nagy sikere lett volna.
5/10
Kowaxos 2010 máj. 30. - 17:11:01 5/10
(350/391)
Zenész létemre próbáltam "muzikálisan" állni ehhez a mûsorhoz. Nekem mondjuk a portugál dal maradt meg a fülemben (amit csak az összefoglalókban láttam),de lehet, hogy csak az a része volt jó, amit a végén mutattak. Különben az egész verseny olyan volt mint tavaly. Óriási show, monoton, gyenge dalok. Nem vagyok sem rocker, sem diszkós, de azért szerintem megint sok volt a tuc-tuc. Már azt hittem, kezd kimenni a divatból, és marad a diszkókban (ahova elvileg "gyártódott"). Nehogy rockernek tituláljatok, én is csináltam tuc-tuc zenét 17 éves koromban, mert akkor mindenhol az ment, fiatalok voltunk, jó buli volt.Nem is szégyenkezem miatta. Egy DALverseny (fõleg egy nemzetközi)2010 azért lehetne változatosabb.Úgyis mindig minden ország ugyanúgy szavaz, akkor minek szenvednek az óriási show-mûsorral, ahelyett, hogy mindenki elénekelne egy-egy szép dalt a "sajátjainak". :)
SzeSzykee 2010 máj. 30. - 16:05:27
(349/391)
ez a Lena ugyanolya, mint pl. Lily Alen,Miley Cyrus...stb. csak rosszabb:S
2008 2010 máj. 30. - 16:03:37
(348/391)
Szerintem az ilyen Ádok Zoli féléket számûzni kéne az országból..
2008 2010 máj. 30. - 16:02:59
(347/391)
Jól hallottam, hogy a német csaj nyert ?

Nagyon helyes. Õ tud énekelni.
IamWhoIam 2010 máj. 30. - 16:00:40
(346/391)
Sziasztok! Engem nagyon megfogott a nyertes dal már akkor mikor az elsõ elõdöntõben bemutatták. Igazán beleillik a mostani "sláger" számokba a dallama. A csaj kiejtése elég érdekes, de ez is különlegesség teszi.
Kaliff 2010 máj. 30. - 15:38:07
(345/391)
Én a döntéshozók helyében bojkottálnám az Eurovízios lófasz akármit és nem indítanék többet magyar versenyzõt.
Friderika és Magdi szintjét senki nem üti meg, Hien még túl fiatal, a többi futottak még kategória, az Ádok Zoli-félék meg egyszerûen nevetségesek a kommersz nyekegéssükkel és a táncnak hívott ugrabugrálással...
Csézy pedig kritikán aluli volt, nem véletlenül nem került be a döntõbe.

Mivel a szavazások haveri-sógorország-komaország alapon mennek, ezért úgy gondolom teljesen felesleges Ádok-Zolikat, meg Csézy-ket indítani.

Ha akad egy Magdit megközelítõ énekes azt talán, mert a szakmai díjat elhozhatja, de aki nem üti meg ezt a szintet, akkor teljesen felesleges a nevezésre, utazásra szórni a pénzt.
Ezüstliliom 2010 máj. 30. - 15:24:49
(344/391)
Megváltoztatták a szabályt. Mostmár mindenki olyan nyelven énekel, amilyenen akar. Sajnos tény, hogy ha angolul énekelnek, nagyobb az esélyük a gyõzelemre.:/ De én is jobban szerettem, mikor az anyanyelvükön énekeltek. Sokkal változatosabb volt.
Ezüstliliom 2010 máj. 30. - 15:20:38
(343/391)
Nem mondtál újat. Ezt évek óta mindenki tudja. Szerintem, ahogy ezt lentebb már írtam, nem is azért érdemes nézni, hogy megtudd, ki lesz a gyõztes, hanem mert mindig akad néhány kifejezetten jó szám, amit megismerhetsz. Valójában engem nem igazán érdekel, ki nyeri.
Barbie24 2010 máj. 30. - 12:57:07
(342/391)
Nekem egyáltalán nem tetszett a nyertes!!! Inkább már Dánia...Ráadásul az német csaj annyira idegesítõ volt ahogy játszotta magát...nagyon mû volt!!! dehát mit vártunk amikor az egyik évben kalózok nyertek, majd tavaly az a fantasztikus norvég srác :S nem semmi.
gerhajdu 2010 máj. 30. - 12:23:57
(341/391)
Ha Dánia vagy Törökország csak a 200-et eléri rögtön kikapcsoltam volna. Német versenyzõ jó volt, de azért nem ennyire. Akit nagyon sajnáltam ebben az évben is, az az izraeli. Ilyen jó énekeseket juttatnak a színpadra és az utolsók közt van. Lehet, hogy nem csaj volt és nem angolul énekelt, de nem lehet észrevenni a tehetséget?
A másik kedvencem az ukrán énekesnõ volt, elképesztõ hangja van.
Ha szavazhattam volna, még a román párosra is szavaztam volna. Általánosságban nem bírom Romániát, de kit érdekel, ha egyszer jók voltak. Kezdem azt hinni, hogy még csak nem is az átlag polgárok szavaznak, hanem nacionalista csoportosulások, fõleg déli rokonainknál. Szerb versenyzõre nem is emlékszem, mit énekelt.
tothkaresz 2010 máj. 30. - 10:25:31
(340/391)
Mondja meg nekem valaki hogy a 21 szazadban hogy mukodnek a szavazasok erre az Eurovizios nyavajara!
ok, megmondom en : pajtizasok mennek!Szerintem az Eurovizios dalfesztival mar reg nem arrol szol hogy ki a jo, ki ad ujjat a vilagnak,hanem arrol hogy: nacionalista megnyilavnulasokkal fojik.
Sajnos az iden nem indultak magyarok, pedig volna mit mutatni, habar a kornyezo szomszedok egyiksem szvazna rank meg ha akarmilyen jok lennenk...a szlovakok?, a romanok? az osztrakok?, ukranok? hahaha ennyi, csak ennyi lenne toluk ezek mind darabokat kaptak magyar foldbol es csak lefutyolesek vannak.
Bocsanat mindenki elott,de a tegnap esti dontos orszagos szavazasokat elore tudtam es mielott kimondtak hogy kitol hany pont es kinek...etol egy akkora undor kapott ell hogy megigertem magamnak: tobbe nem fogom nezni ezt a szertjuk egymast, pajtizunk amig tart materialis megmozdulast.
Ez csak az en velemenyem, tduom ezert sokan most elitelnek, de vannak meg akik bele latnak ,felismernek dolgokat.Jovore nemetorszagba lesz,mert ok akartak a reklamot maguknak.Jo szorakozast hozza!!
offtopic
fredi60 2010 máj. 30. - 10:10:59
(339/391)
Nem, Felsõ-Volta még nem tag. :)
Tagok pl.: Algéria, Egyiptom, Jordánia, Libanon, Líbia, Marokkó, Tunézia.

Mint említették, Marokkó egyszer indult is. De a rossz szereplésük (alacsony pontszámuk) miatt az uralkodó megtiltotta a további részvételt.
offtopic
fredi60 2010 máj. 30. - 10:05:50
(338/391)
Szerinted! :D
De olvasd tovább a wikit:
" Az 55 tagú tömörülés tagjai között európai, észak-afrikai és távol-keleti országok találhatóak."
picike16 2010 máj. 30. - 08:59:23
(337/391)
Sziasztok!
Vissza lehet valahol nézni a teljes döntõt mert sajnos lemaradtam róla!
Köszi a segítséget!
Alex27 2010 máj. 30. - 00:58:22
(336/391)
köszönöm mindkettõtöknek a választ! ;) Holnap vagyis nappal visszaolvasgatom,hogy miket írtatok, meg meghallgatom a gyõztes dalt. :)
Ezüstliliom 2010 máj. 30. - 00:54:02
(335/391)
Olvass vissza egy kicsit, Alex, és megtudsz mindent.;)
Rieeeeh 2010 máj. 30. - 00:52:34
(334/391)
Változó. Én csak a döntõt néztem amiben már csak a legjobbak jutottak be (elvileg). Szerintem egész igényes produkciók voltak, persze szokás szerint voltak langyos, unalmas, etc. dalok, de ez már szokás... Én pl. abszolúte nem értek egyet azzal, hogy õ gyõzött.:)
Ezüstliliom 2010 máj. 30. - 00:52:12
(333/391)
Pont azt próbálom elmondani - amit a mûsorból tudok -, hogy nem így van. Aki tagja az Eurovíziónak, az nevezhet is. Különben hogy magyrázod a felsorolt országok nevezését?
Alex27 2010 máj. 30. - 00:49:42
(332/391)
köszi a választ! ;)
Holnap meghallgatom,hogy milyen a dal.

Egyébként idén is sok ökör volt? Mert sajnos egy ideje elindult az a tendencia, hogy idétlen produkciókat is elõadhatnak. persze értem én,hogy ezzel új nézõket akarnak berántani, de azért egy bizonyos szint alá nem kéne süllyedni..