K. L. 2010 márc. 09. - 16:41:36
(13/93)
ez a 2. legjobb horror, amit láttam! (1. a dolog) de a 3. rész is nagyon jó, csak az nem horror, hanem akció-vígjáték. akinek tetszett a második rész, az nézze meg a kéz-õrületet is, mert az ez alapján készült szerintem.
10/10
Kozsó94 2010 febr. 23. - 20:11:07 10/10
(12/93)
Nekem is bejött, igaz mai szemmel kicsit röhelyes, de azért jó!
GörögNecsi 2010 jan. 27. - 23:38:00
(11/93)
Igen ez egy alapmû! Sam Raimi ezzel kezdte és leszámítva egy két nevetségesre sikerült jelenetet, elég kemény film, a végén mindig kómás voltam és olyan zaklatottnak éreztem magam! Ez az egy rész tetszett a 3 közül...
A lényege rávilágít arra hogy a gonosz démonoknak mi a célja az emberekkel úgyhogy én többször meggondolnám mások helyében hogy a pokolban több az ismerõs...
A zenéje hátborzongató,nem is beszélve az erdei házról és környékérõl ami még ijesztõbbé teszi a filmet!
8/10 egy két ócska jelenet miatt
10/10
ashiaor666 2009 szept. 29. - 10:24:54 10/10
(10/93)
Alapmû!

Ok, mai szemmel nézve kissé poén 1-2 dolog ebben a filmben, de a hangulata mit sem változott. Emlékszem anno gyerekfejjel láttam még ezt a filmet, VHS, narrátor, xar képminõség... Hát akkor bef*****tt ez a film rendesen! Azóta kb. 4-5 alkalommal meglesem évente, természetesen az angol verziót, mert a magyart szokás szerint el****ták + találkoztam olyan DVD-vel is amelyik meg volt vágva! A hangulata mit sem változott a filmnek, de valahogy hiányolom a VHS-t, a narrátort és azt a képminõséget. Valahogy ez a 3 dolog még egy picit dobott is a filmre valami pluszt.

A második része viszont majdnem hogy brutkóbb lett, ott már volt leskelõdés a takaró alól anno... :D
Viszont a harmadik részt kár volt megcsinálni, ekkora szégyenfolt ritkán keletkezik a film vásznokon - ez meg elég nagyra sikeredett. Sam Raimi iszonyatos bakit lõtt ezzel a résszel! Egyetlen pozitívuma ennek a résznek Bruce Campbell. A film gyenge minõsége ellenére Õ a 'szokásos' mûsort adja elõ, jobb színészt nem is találhattak volna erre a trilógiára!
8/10
romeo92 2009 szept. 18. - 21:49:00 8/10
(9/93)
Nekem tetszett ez a film!
igaz van benne pár undorító jelenet:P de összességében nem volt rossz
bár szerintem a 2.-része jobb!:)
3/10
delapoer 2009 aug. 29. - 01:03:58 3/10 Előzmény 7szünyü
(8/93)
Mi olyan nagy szám a befejezésben? Az, mikor puliszka folyik ki a döglõdö zombiarc ingujjából, vagy mikor még a legvégén vmi -a nagy gonosz démon, vagy sátán, vagy mi- még nekimegy az éppen mindent túlélt fõszereplõnek, de persze ebbõl csak annyit látunk, hogy a kamera ezerrel közeledik felé hátulról? Nem értettem, hogy ez most vígjáték, vagy horror akar-e lenni. Mert õszintén szólva, elég röhejesre sikeredett minden hentelés, csakúgy mint a film többi része. Elsõ nekifutásra 20 percig bírtam, aztán az itteni kommentek hatására gondoltam, befejezem, ami további 3 részletben sikerült is. Olyan érzésem volt közben, mintha egyetlen kamerával forgatták volna, mert pl. látom, h jön a démonivadékos zombicsaj, és belevág valaki bokájába egy ceruzával (!), de egy pillanatra se mutatják a zombi mögül a képet, h mégis ki az, akire vetõdött. (elõtte épp egy sráccal haverkodott, de a szoba másik felén lévõ csajba vágja a cerkát). Aztán sok a hirtelen, minden logikát nélkülözõ cselekmény. Itt is, ott is elõtûnik egy zombi (tudom, démon szállta meg, de így rövidebb), aztán elássák, megint elõtûnik totál máshol, aztán két képkocka múlva már el is felejtik, hogy az ott áll a háttérben. Van egy zombink, akit bezárnak a pincébe, az néha ütögeti a csapóajtót amit leláncoltak, de legtöbbször csak bámul ki a lukon, és szidja a népet hörgicsélve. Aztán megint bekattan neki, hogy ja õ most ki akar jönni, és megint üti a deszkát... röhejes. Közben egy másik zombilány a padlón ül, és hisztérikusan nevet-visít-krákog. A fõszereplõnk mindeközben semmi jelét nem mutatja a zombulásnak, holott már egyser megszúrták az áldozati késsel, megkapargászta a lábát egy hulla, ráömlött a zombi barátnõje vére, aztán a pincében még 50 liter vér egy csõbõl. De, köszöni, jól van! Mikor az egyik csaj egyetlen ceruzától, amit egy zombi szúrt a lábikrájába, bezombult! Hát lol. Jah, és majd elfelejtettem, a kedvencem az volt, mikor a film elején az egyik csajt az erdõben körülfonja egy csomó inda, aztán egy nagyobb, vaskosabb féle nekilát a lábaközé férkõzni. Megerõszakolja a növény! És persze a végén a megoldás: hirtelen, minden elõzmény nélkül -még egy másodpercet se gondolkozott rajta- a fõszereplõnek bekattan: a könyv! el kell pusztítani a könyvet! ... de hogy miért? az nem derül ki, csak kell. Ennyi. Szerintem nem egy nagy film. Az alapötlet még elmenne, de a gyomorforgató hentelésen kívül semmi nem történik a filmben. A vicc az, hogy nagy horrorrajongó vagyok, szeretem az ilyen régi, nem vacak animációkkal, és hirtelen zajokkal manipuláló "klasszikus" filmeket, de ezt mégsem bírom értékelni. Szerintem -ilyen formában- ez a film egy selejtes fércmunka. Akármennyi pénz is volt rá, akármilyen régi, igenis vannak jó régi horrorok, de ez nem az!
7szünyü 2009 ápr. 27. - 21:13:37
(7/93)
Nos, ez a film, annak ellenére, hogy mai szemmel nem egy nagy szám, birtokolja minden idõk legbriliánsabb horrorfilmbefejezését. Én anno még hangalámondásos VHS-en láttam nyolcvanvalahányban :).
A második részén viszont hülyére röhögtem magam, annyira vacak lett. A harmadik szimplán csak unalmas.
Valamikor régen azt is olvastam valahol, hogy ezt az elsõ részt 6-szor fogták perbe különös durváskodásai miatt - de sejtelmem sincs, hogy ez igaz-e.
Aki szereti a hentelõs horrort (én nem), annak jó szórakozás lesz, aki inkább a misztikára bukik (mint én), annak is bejöhet.
És a befejezést valóban tanítani kéne :)
10/10
bioanita 2009 ápr. 27. - 20:37:29 10/10
(6/93)
Nekem meg van videókazin,ott Gonosz halottak a címe pontosan.Egy kicsit paródia,de nekem akkor is bejön:)
10/10
Geri23 2009 ápr. 04. - 14:57:07 10/10
(5/93)
Kérem önöket, hogy írják ki a magyar címét is a filmnek! Vidókazettán Az erdõ szelleme volt a címe! Elõre is köszönöm!
barbarossa86 2009 jan. 27. - 18:10:52 Előzmény demeron
(4/93)
Szerintem is jó film, néhol egész hátborzongató volt,alap horror. :)
Ebbõl is látszik, hogy kis költégvetésbõl is lehet maradandót alkotni.
10/10
Jagdglück 2009 jan. 12. - 21:22:58 10/10
(3/93)
:D
10/10
demeron 2008 nov. 11. - 12:57:03 10/10 Előzmény Geri23
(2/93)
Egyszóval: Best.
Kétségkívül minden idõk egyik legjobb horrorfilmje, kultuszfilm, és mûfaj meghatározó. Kritikusok és laikusok szemeivel is. Fõszereplõ, pedig maga egy legenda: Ash.
Mit is lehet mondani? Groovy!
10/10
Geri23 2008 okt. 17. - 18:37:44 10/10
(1/93)
Jó film, az erdõ szelleme címen futott szinkronosan! Megvan VHS-en! :)