Monas 2019 márc. 16. - 12:36:30 Előzmény vandamme
(120/1660)
Bizony, Dorka nagyon fog hiányozni. Nekem ő volt a kedvencem. A személyisége (már amennyit megismerhettünk) nagyon szimpatikus volt és a sportteljesítménye is érdemessé tette volna arra, hogy a legvégén megküzdhessen a fődíjért. Hanna szintén remek lány, ő talán egy kicsit komolyabban nyomul a fődíjra de ezzel nincs is gond hisz azért mentek. Szerintem a Kihívók csapata most teljesítmény alapján keményen összeállt. Egy kicsit a szellemiségen kellene alakítani és akkor tényleg tökéletesek lehetnének és így négyen is megalázó vereségeket mérhetnének a pirosak csapatára. Hétről-hétre lemorzsolva valakit a pirosak közül.
vandamme 2019 márc. 16. - 12:23:35 Előzmény new face
(119/1660)
Nagyon sajnáltam Dorkát, hogy megsérült, és nem tudta folytatni. Ő volt a legvidámabb az összes szereplő közül, nagyon sokat mosolygott, nagyon pozitív szellemiségű volt. Hanna is remek lány, de nagyon rá van feszülve a 20 millióra. És ez mentálisan kikészíti. Mintha ettől a 20 milliótól függne a későbbi élete. Pedig helyes lány, lesz egy csomó udvarlója, most meg a műsornak köszönhetően pláne, közülük a legszimpatikusabbak közül hozzámegy ahhoz, aki még gazdag is, és meg van oldva az élete.
new face 2019 márc. 16. - 11:35:26
(118/1660)
Itt nem csak az a lényeg, hogy fel alá futkosnak!
Senkit nem érdekelne, ha nem látná azt, hogy kik.
Szimpátia is kell, vagy valami érzelem egy játékos mellett.
Dorka nagy főszereplő volt.Pálya, egyéb.hangulat, fájdalom.

A műsorkészítők ejtették ki.
Az új játékosok behívása az más.Mindenhová jött.A bajnokokhoz jobbak is.
Patrik nyerheti.
A kékeknél 3 férfi esett ki(párbaj képtelen), de nem jött oda azonnal cserejátékos.
Így megbillentek a kékek, ami miatt a Dorka szívott a legjobban.3 párbaj.
Kicsit megpihent volna, kicsit ünnepelte volna,hogy 3-szor a pokolból ki, de az eső...
Kikészítették!
Nem Hunger Games, de az előfutára ez a szadizmus, hogy a műsor kedvéért mit várnak el.

Dorka a királynő!
Hanna is remek erős vidéki lány, bőven van esélye.

Monas 2019 márc. 16. - 11:33:47 Előzmény vandamme
(117/1660)
Ezen aztán nem veszünk össze :) A lényeg, hogy a pirosak közül ment haza valaki.
vandamme 2019 márc. 16. - 11:27:24 Előzmény Monas
(116/1660)
Vihetni vihette volna, de Ungit még rossz dobónak tartotta.
Monas 2019 márc. 16. - 11:09:06 Előzmény vandamme
(115/1660)
Ha annyira rossz dobót szeretett volna akkor nyugodtan vihette volna Mátét is ahogy azt a Dombi az elején kifúrmányoskodta a Patrikkal.
Abban igazat adok, hogy nagy szöveget engedett el a nagyon jó versenyző kell neki szöveggel.
Mondjuk én a "nagy bajnokoknak" nevezett embereknél nem sok sportszerűséget és annál kevesebb tisztességet látok. Sunnyogást, áskálódást, tisztességtelen sportolói hozzáállást annál inkább. Hát ha még láthatnánk az egész napjukat egy kandikamerával mert ugye ami a képernyőre kerül az mindig a rendezői változat.
vandamme 2019 márc. 16. - 10:50:23 Előzmény Monas
(114/1660)
Pont azért, mert ő maga is rossz dobó, remélte, hogy egy másik rossz dobó ellen lesz valamennyi esélye. Miért, szerinted Dombi-t kellett volna mondania Rajmundnak, amikor Patrik kérdezte kivel párbajozna szívesen? Dombi a pályán is nagyon gyors, meg elég jól dob is. Rajmund még Mátétól is félt, mert Máté is azért hozogatja a pontokat.
Amit Rajmund nyilatkozott az autóban készült interjúban: "ha vagyok tényleg annyira jó, hogy megérdemlem azt, hogy játékban maradjak, akkor pedig egy nagyon jót, őőőőőőőőőő nagyon jó versenyzőt kell, hogy őőőőőőőőőő én kiüssek a nyeregből". Na ekkor jól belehazudott a nézők pofájába. Miért érdeke a csapatnak, mert még jó ideig csapatjáték megy, hogy kiejtsen a saját csapatából egy erős embert??? Szóval itt mutatkozik meg Rajmund jelleme, mert tudta ő, hogy Ungi nem erős játékos, hiába fut villámgyorsan a pályán végig, pont, hogy valójában gyengének tartotta, és ezért képes lett volna az úgymond barátját kiejtenie.
Ha erős játékossal akart volna menni, akkor Dombi-t javasolja Patriknak. Ha Dombival párbajozott volna, 4 futam lett volna, mert mindet Dombi nyerte volna.
Monas 2019 márc. 16. - 10:18:11 Előzmény vandamme
(113/1660)
Rajmund mit remélt az ügyességi játékon ? Dobni nem tud. Vízilabda játékos létére olyanokat dobott hogy azt hittem a Tejútra akarja feldobálni a homokzsákokat meg a labdákat. Hova dobálta már a labdákat pár méterről amikor a körtábla közepét kellett volna eltalálni ?
Monas 2019 márc. 16. - 10:12:57
(112/1660)
Azért felmerül bennem az a kérdés, hogy a játék az fix szabályok mentén megy vagy úgy meglepetésszerűen a nézettség függvényében alakítják menet közben ?!
Valahogy Hanna reakcióját is megértem.
Le a kalappal a teljesítménye előtt, hogy egyedüli lányként így végigcsinálta a hetet és a megfogyatkozó Kihívók csapatával ilyen kemény csapást mértek a pirosakra. A legjobbkor !! Szerintem Hanna arra számított hogy még egy hét amit kemény játékkal kihúz és megkezdődik az egyéni játék mivel nagy valószínűséggel még egy fiú távozik majd a Kihívók csapatából így már nem lesz értelme csapatjátékot játszatni.
Mint az elején írtam kérdésként, a játékosokkal tudatták az elején a játékszabályokat vagy sem mert így nagyon nem mindegy hogy ki mire számíthat a játék ideje alatt.
Én az alábbiakat tudnám elképzelni normális játékszabálynak.
1. Ha egy versenyző a teljesítménye alapján kiesik (párbaj) akkor a játékosnak vége a játék. (De...)
2. Ha egy sérülés miatt esik ki egy játékos (tehát nem a teljesítménye alapján) akkor az előtte párbajban kiesett játékost visszahozzák a játékba.
Nem tudjuk hány műsorszámra terveztek de ebben a játékban túl nagy katyvasz van !! Eleinte kipotyogtak a sérültek de csak bizonyos létszám csökkenés után kaptak, de új játékosokat. Most viszont egy régi játékost hoztak vissza. Ennek is lehet normális magyarázata amit el is tudnék fogadni. A játékmenet már annyira előrehaladott, hogy most új játékost betenni is nagy kockázat lenne mivel lehet csak egy hetet húznának ki a gyakorlat, rutinhiány miatt hisz a régebbi játékosok már nagy rutinra tettek szert. A Kihívóknak nagy szerencséjük volt hogy két olyan kvalitású játékost kaptak mint Kata és Jodi. Eddig ők voltak a legjobb új játékosok. A többiek messze lemaradva vannak tőlük.
Tehát irreális lenne a most bennlévők közé (hisz csak az egyre erősebbek maradnak bent, meg a sumákok) egy új játékost betenni.
Tehát kellenének azok a tisztán lefektetett szabályok amik alapján minden játékos tudatában lehet a játékmenettel és annak megfelelően alakíthatják ki a csapat és egyéni elképzeléseiket.
Amúgy ha már játékos pótlás történt én örülök hogy Kata jött vissza mert így erős játékost kaptak vissza a Kihívók. Viszont sajna megint 2 táborra fognak szakadni ahelyett hogy egyszer leülnének mind a négyen és tisztességesen megbeszélnék a dolgokat.
Ami a pirosakat illeti. Hát nem sok szót érdemelnek se a teljesítményük, se a viselkedésük alapján.

Hajrá kihívók !

charles58 2019 márc. 16. - 08:25:02
(111/1660)
Hanna mosolyával ciánozni lehetett volna, amikor megtudta, hogy Kata visszatér.
vandamme 2019 márc. 16. - 00:15:13
(110/1660)
Dombi örülhet, kiesett a leggyengébb láncszem a csapatukból. Már alig várta.
vandamme 2019 márc. 16. - 00:11:34
(109/1660)
Nem azért akart Rajmund Ungival párbajozni, hogy nemes küzdelem legyen, hanem mert úgy gondolta, hogy Ungi a pályák végén levő ügyességi játékokban nagyon gyenge, úgyhogy vele szemben lehet esélye. Ungi barátjának tartotta Rajmundot, Rajmund meg képes lett volna a barátját kiejteni. Milyen ember már az ilyen? Amikor a kihívóknak kellett párbajozni, azok mindig el akarták kerülni, hogy barátok párbajozzanak. Ungit sajnáltam, mert ő tűnik a legtisztább szívűnek a bajnokok közül.
8/10
Deniszuci 2019 márc. 15. - 20:11:44 8/10
(108/1660)
Hanna gusztustalanul viselkedik Kata visszatérése miatt! Örülni kellene h egy erős játékos jött vissza Dorka helyett. Erősíti a csapatot! Ez meg egyenlőre csapatjáték! Szegeny pirosak megint alulmaradtak???? nem sajnalkozok rajtuk.
Monas!
Teljesen igazad van mindenben amit írtál!
Monas 2019 márc. 15. - 19:32:45
(107/1660)
Már nem spoiler mert elkezdődött.
Így legyen ötösöm a lottón ! Ép ezt tippeltem itthon a családban, hogy szerintem Katát vissza fogják hozni a Dorka helyére.
Monas 2019 márc. 15. - 12:57:14
(106/1660)
Várható volt, hogy Dorkát hazaküldik. Már eleve irreális volt, hogy ő még játszhasson. Nekem egyszer nem kiugrott csak iszonyatosan meghúzódott a vállizmom egy dobóedzés alkalmával. Még két hét múlva is szinte csak a bal kezemet használtam bizonyos tevékenységekhez. Nemhogy még sportolni. Pedig nem voltam/vagyok egy kényes ember.
Dorkának szerintem a rendezői változat miatt kellett maradnia még pár napot. Mint ahogy a többi sérült kiesőnek is. Estére szerintem kiderül.
A Rajmund számomra egy nagy talány. Hogy a francba, hogy egy vízilabdázó nem tud pontosan dobni ? Oké fogadjuk el, hogy egy botot vagy egy karikát nem tud de egy homokzsákot vagy egy labdát se az már nagyon gáz. Már pedig bebizonyosodott, hogy nem tud.
Palik közvetítése meg nagyon gáz. Még mindig sokat üvöltözik, de még nagyobb gáz hogy mennyire a pirosak felé húz. És ezt a közvetítések alatt sem leplezi. (szándákosan nem bajnokokat írtam).
Azért az sokat mondó, hogy irodisták, tanulók, és hobbi sportolók sorozatosan 6-7 pontokkal verik el a "bajnokokat". És az utóbbi időben ezt hatalmas létszámfölénnyel szemben tették meg.
Ami a pirosakat illeti. Lehet hogy bajnokok voltak valamikor a saját sportágukban de ide ez nagyon kevés mert mondjuk úgy hogy ez itt egy összetett sport és itt már kevés kidomborítani egy tevékenységi formát. És mint látható, mindig az ügyességi szám dönti el, hogy ki fog nyerni. Márpedig annak nem sok köze van ahhoz hogy ki milyen sportoló volt. Lásd Rajmund dobási képességeit.
Ami a sportszerűséget, az emberi hozzáállást illeti abban meg tényleg a béka segge alatt vannak a pirosak !
Hajrá Kihívók !
8/10
Deniszuci 2019 márc. 15. - 07:55:43 8/10 Előzmény vargacs33
(105/1660)
Nekem os sokszor gyanúsak a párbeszédek a játékosok között. Olyan előre megbeszélt "szagú". Igen,én sem értem miért gondolták hogy Dorka pár nap múlva játszhat... Mindemellett nagyon sajnálom,mert nagyon jó játékos volt. Nem véletlenül fogytak meg ennyire a Kihívók.... Lehet egy előre megírt forgatókönyv így rendelkezett....
3/10
vargacs33 2019 márc. 14. - 22:16:16 3/10
(104/1660)
Kíváncsiságból néztem bele, egy darabig szórakoztatott is, de aztán kezdtem gyanítani, hogy előre megírt forgatókönyv alapján készült a műsor! Volt már vállficamom, tényleg hatalmas fájdalommal amíg helyre nem rakják! 3 hétig volt rögzítve a karom, és utána is csak óvatosan terhelhettem. Ebben a műsorban viszont abban reménykedtek, hogy pár nap alatt felépül! Vicc! Ha az én példám nem elég meggyőző : https://sportorvos.hu/vallficam/
8/10
Deniszuci 2019 márc. 14. - 21:34:53 8/10
(103/1660)
A harmadik ember megy haza sérülés miatt a kékektől....ha lenne igazsag kapnanak legalább két embert "pótlásnak". A pirosak miert kaptak? Itt az a cél hogy piros nyerjen a végén. Elég gusztustalan forgatókönyv kedves illetékesek! Ha az Exatlont piros játékos nyeri,nincs igazság!
Monas 2019 márc. 14. - 21:34:13 Előzmény Deniszuci
(102/1660)
A mai napot is 10:3-ra vesztettél el a pirosak. Mi ez ha nem megalázó vereség a hobbi sportolóktól ?!
8/10
Deniszuci 2019 márc. 14. - 21:22:06 8/10
(101/1660)
Rajmikám miről beszélsz? Nem kell arcoskodni,meg büszkének lenni,mert nincs mire! Te aztan igazán nem sokat tettél hozzá a Bajnokok eredményéhez. Lehet h 9 hete nem esett ki férfi közületek,de hárman napok óta lealáznak Titeket! Inkább szégyenkeznetek kell,nem arcoskodni. Tudjátok mi tehetett volna Benneteket esetleg ma naggyá? Ha valakinek közületek eszébe jutott volna gratulálni a Kihívóknak! Sportemberek? Ti? Ha-ha